Şimdi Ara

Lg 50ph670s 1679 tl + 100 tl hediye ceki (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
3.931
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: idam_mahkumu

Urun teknosa da indirime girmis. Ilgili arkadaslara duyurulur.
    http://www.teknosa.com/urunler/110012777/lg-50ph670s-dvb-s-3d-fhd-smart-plazma-tv

takip ettiğim bir üründü 60'' ile 50'' arasında kararsız kalmıştım 50'' i almaya niyetlendim hatta 100 puanda word karta geliyordu ancak Teknosa yaptı yapacağını öğleden sonra fiyatı 170 tl arttı. şimdi tekrar beklemeye geçtim..

• mmets kullanıcısına yanıt
    ben de çok niyetliydim ya şu işe bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooztuncer

televizyonu canlı görmedim fakat bu yazdıklarınız biraz abartılı gibime geldi zira 2006 yılından beri plazma kullanıyorum. Bu modele spesifik sizlere netten iki konu:

http://www.avforums.com/threads/does-anybody-have-a-lg-50ph670v-60ph670v.1770190/

http://www.avmagazine.it/forum/74-display-e-tv-al-plasma-full-hd/235897-lg-50ph670s

biri ingilizce diğeri de italyanca ama chrome ingilizceye çevirebiliyor otomatik olarak.

Ayrıca siz hangi firmware'i kullanıyorsunuz, bir kısım kullanıcı yeni firmware'den sonra browser'ın hızlandığından bahsetmiş....

Biz de eşimin anne babasına almayı düşünüyoruz ve özellik bakımından bu lg çok çekici geldi.

Şimdi yazacağım yanlış anlaşılmasın, 50"i geçtim, 42" için iyi bir panel söyler misiniz 3d+smart+en az gerçek 100hz refresh rate'i olan? Kaç tl'ye alacağız bu paneli?

Teşekkürler...

Gold bilgisayar tv satış bölümündeyim ve işim gereği ürünü her gün inceleme ve kıyaslama yapma imkanım oluyor.
    Testleri incelemedim ne gibi iyi yazmışlar bilmiyorum bunu öncelikle belirteyim.
    Ürün hakkında ise rahatlıkla söyleyebilirim ki görüntü kalitesi diğer birçok tv'den aşağıda, spesifik olarak yazmak gerekirse %30-40 dolaylarındaki farkı üstteki mesajımda görebilirsiniz, bu kriterler benim için vasat derecesi alıyor. özellikle şu sıralar sharp 652 ve 752 modellerindeki görüntü kalitesi ve fiyat avantajı varken bu üründeki plazma teknolojisi ve ucuz fiyatı dahi onu benim için ideal kılmıyor ve bu durumda bu ürünü 1500 liraya alacak olsam dahi 1000 lira daha verip 2500 liraya 50" sharp lc752v led tv almak gerek teknolojisi gerek görüntü kalitesi ile daha mantıklı geliyor, ve bütçesi aşağılarda olan bir tüketici olmama rağmen bunu rahatlıkla böyle addebilirim.
    Bir diğer alternatif samsung e51 ile başlayan bi model vardı forumda bir hayli pm6800 ile kıyaslandı ve lg de kat kat üstün olduğu söylendi lakin en son büyük bi kampanya ile 1400 tl civarında son satışlarını yapıp stok bitirdi, bulabilirseniz o modeli o fiyattan almak çok daha mantıklı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: oaston

Bende yaklaşık 3 yıldır 46" panasonic plasma kullanıyorum. Bazı arkadaşlar milli servet diyor ama neyazıkki aynı boyuttaki led tvnin nerdeyse 2 katı enerji harcadığından kimse bahsetmemiş. Zaten 2 tane handikapı var gündüz yansıması ve tüketim. Onun dışında hem sd yayınlar için hemde tepkime olarak en kaliteli gösterimi sunuyor bencede.. Aslında benim plasma alma sebebim ufak çocuğumun panasoniğin nerdeyse 2 katı fiyatına aldığım Sony lcdmi vura vura yaptığı ölü piksellerle harcamasından sonra tekrar aynı duruma düşmemek için sert ekranlı bir tv arayışıydı.. Genel olarak memnunum ama 250watt yakması biraz canımı sıkıyor. Tüketim açısından tek iyi yanı kışın salonda extra petek görevi görmesi:)
    2 numaralı ufaklıkta büyüsün şöyle gönlümce son teknoloji bir led veya oled alıcam inşallah..

Bir gariplik var.
    Sattığım 50" Panasonic Plazma TV' nin anlık tüketimi:

http://www.youtube.com/watch?v=rn8KbUDYebA

Benim cihaz biraz eski.. Videondaki ölçüm cihazından bende de var. 245w civarı geziniyor..

Lg 50ph670s 1679 tl + 100 tl hediye ceki

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Bende yaklaşık 3 yıldır 46" panasonic plasma kullanıyorum. Bazı arkadaşlar milli servet diyor ama neyazıkki aynı boyuttaki led tvnin nerdeyse 2 katı enerji harcadığından kimse bahsetmemiş. Zaten 2 tane handikapı var gündüz yansıması ve tüketim. Onun dışında hem sd yayınlar için hemde tepkime olarak en kaliteli gösterimi sunuyor bencede.. Aslında benim plasma alma sebebim ufak çocuğumun panasoniğin nerdeyse 2 katı fiyatına aldığım Sony lcdmi vura vura yaptığı ölü piksellerle harcamasından sonra tekrar aynı duruma düşmemek için sert ekranlı bir tv arayışıydı.. Genel olarak memnunum ama 250watt yakması biraz canımı sıkıyor. Tüketim açısından tek iyi yanı kışın salonda extra petek görevi görmesi:)
    2 numaralı ufaklıkta büyüsün şöyle gönlümce son teknoloji bir led veya oled alıcam inşallah..

Bir gariplik var.
    Sattığım 50" Panasonic Plazma TV' nin anlık tüketimi:

http://www.youtube.com/watch?v=rn8KbUDYebA

Benim cihaz biraz eski.. Videondaki ölçüm cihazından bende de var. 245w civarı geziniyor..

Lg 50ph670s 1679 tl + 100 tl hediye ceki

Bu arada kıyaslamak isteyen olursa bir bilgi de ben vermek isterim.Aynı cihazla yaptığım ölçümde 50" Philips 50PFL3008K , A tipi elektirik sarfiyatı olan LED TV 83 watt harcıyor.(max arka plan aydınlatması , enerji tasarrufu kapalı)

• Lg görüntü kalitesi çok kotu, samsunglar daha iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla kötü yorumları okuyorum ama kötü yorumları yapanların hiç biri kullanıcı değil.Ben bu seride bir cok forum araştırdım , okudum. Evine alıpta görüntü kalitesinden şikayet edeni,mac yayınlarında olsun,hareketli sahnelerde,3d performans olsun şikayet edeni görmedim de , duymadımda.Dileyen bu tv yi kullananların yorumlarını okusunlar.

Bu 60PH670S i almadan önce ,TOSH 42XV500 , 42XV632 , LG 42LW5500 , 47LM640 , 50LA620S ve 2 adet(ilki servisten değişim cıktı,ikinci geldi) 47LA740S kullandım.İlk plazma tv 'm . Ve ibana göre görüntü kalitesi en iyi , en akıcı tv diyebilirim. Hele son 2 ayda 3 adet led tv değiştirdim.Dikey gölgelenme sorunları,ışık sızmaları , hızlı sahnelerde kirli ekran sorunları cok canımı sıktı. Şimdi iyikide bu plazmayı almışım diyorum. Tabiki ürünü fiyat/performans olarak değerlendiriyorum. Tutupta bir panasonic yada sharp plazmalarya yada 5000-6000 tl lik ledlerle kıyaslamıyorum.

Bu plazmayı almadan 3-4 tane teknomarkete gidip inceledim.Gittiğim 3-4 mağazada da leş , soluk ve cok mat bir görüntü ile karşılaştım.Ve her gittiğim mağzada kumandayı alıp ayarlara bağlantılara vs. mutlaka göz atarım. Genel olarak gördüğüm , mağazalar cok fazla spotlu ve ışıklı olduğu için , ve plazmalar led lerin yanında solukmuş gibi göründüğü için tv yi kurarken mağaza modunda kuruyorlar.daha canlı göstersin diye , dinamik moda alıp , kontrastı parlaklığı ,dinamik rengivs sonuna kadar açıyorlar , 100 lüyorlar. Hele bir mağazaya gittim , atv hd yayın vardı.Resmen haber sipikerinin yüzü kireç gibi beyazdı.şaşırdım kaldım.Dinamik mod zaten plazmanın doğasına aykırı deniyor.Bu şekilde ilk günden beri hergün 12 saat plazma çalıştığı için cok kötü bir görüntü cıkıyor.Kim bilir hergün kaç aydır bu şekilde çalışıyor.Biraz ayar yapınca biraz düzeliyor fakat yinede iyi görüntü cıkmıyor.Rodaj modaj yok tabiki.. Teknomarketlerdeki satış danışmanları o kadar bilgisiz ve cahil ki anlatamam.Yada işine gelmedikleri için yanlış konuşuyorlar.(herkes dahil değil tabi , istisnalar cok bilgililer vardır illaki) Hele bir tanesi elinde 60ph670 kalmamış , diyorki ne yapacan abi plazmayı cok elektrik yakar o , en az ufo kadar yakar ayda 40-50 tl rahat farkeder diyor :) Diyorumki ufo 2000 watt bu 250 watt nasıl aynı yakar ?

Bu tv yi almamdaki etken , bir yakınımın evinde görmemden kaynaklandı.Yoksa teknomarketlerdeki o leş görüntüyü görüp yinede bu tv yi almak biraz cesaret istiyor:) Yakınım bilinçli kullanıcı. Gerekli rodaj sürecini güzel yapmış,yaklaşık 5-6 aydır kullanıyordu ve teknomarketlerdeki tv ile arkadaşımın evindeki tv nin hiç alakası yok.Aynı tv olduguna bir süre inanamadım :)

Bir arkadaş demiş ki samsung plazma daha iyi.İllaki iyi yönleri vardır ama , samsung 60f5500 i cok araştırdım ve inceledim.Cok aman aman görüntü farkı göremedim. 60'' e göre , samsung , lg den 1000 TL daha pahalı. Samsung ta ciddi bir buzzing sesi var,LG de yok , panel yorumlara göre kırmızı üretemiyor vasat , lg nin akıllı kumandası cok daha kullanışlı , keyifli , LG nin VOD uygulaması önemli bir artı . 1000 TL de ciddi bir fiyat farkı.

Aşağıda bazı kullanıcı yorumlarını yapıştırıyorum.

F5500 ve f5570 ile ilgili kullanici olumsuz yorumlari

*alintidir*

benim 51f5570 geldi,kurulumu yaptırdım,
    tek can sıkıcı şey şimdilik; bazı renk tonlarında belirginleşen traş makinesi gibi ses....gürültülü ortamda duyulmaz ama hiç olmasa daha iyiydi,

Andy1 ustanin f5500 ve f5570 ile ilgili yorumu

''Neden diye sorasanız, 24p resimlerde sorunlu en belirgin dez avanatjı ise panelin kırmızı renk kalibrasyon değeri fazlası ile yetersiz, unutmayn bir panelde kırmızı değer vasat ise tüm renklerde detay kaybı yaşarsınız !

F5500 tekarar ediyorum krımızı değeri vasat değil hayli sorunludur, 24p resim yenileme vasattır, bir panel kırmızı renk problem var ise şuna emin olun tüm renklere etkisi olacaktır, birde standart siyah üretimini eklerseniz sadece tv izlemek için alabilirsiniz ! ''

Şuan ki fiyatlara göre 1700 TL ye , ancak giriş seviyesi 42'' bir led alınabilir. Ondada büyük ihtimalle ya ışık sızması , ya bulutlanma , %90 mac yayınlarında gölgelenme , karelenme , flulaşma , hızlı sahnelerde cips gibi tırtıklanma sorunları yaşarsınız.

Yada samsung 51f5570 var.O bir ara n11 de cok uygun fiyata satıldı.Simdi ise piyasada ortalama fiyatı 2000-2100 TL civarı (n11,hepsiburada,bimeks vs.baktım)
    Buda LG'ye göre %25-30 daha pahalı. Ben ikisi arasında %25-30 performans farkı göremedim. Avantajları illaki olabilir ama dezavantajları da var.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa00061

arkadaşlar ürünü en son vatan da yanındaki ledlerle beraber izleme fırsatım oldu. kamera kayıtları çok net olmasada kıyaslamaya yetecek gibi görünüyor yanındaki led tv lerden görüntü kalitesi olarak hiçte aşağı kalmayan hatta netlik olarak daha tatmin edici buldum. ayrıca 50 '' olan modelde 2 adet gözlük olduğunu söyledi vatandaki arkadaş.

https://www.youtube.com/watch?v=MC8bIKjRvOw

videoyu direkt dh ye yüklemeye çalıştım ama hata verdi youtub dan yükledim.

Görüntü kalitesi ile ilgili fikir vermesi açısından mustafa00061 arkadaşımızın mesajını alıntı yaparak paylaşıyorum.Tabi mağaza cok aydınlık ve spotlu olmasından dolayı biraz yansıma yapmış.

• ledlerin bazı modelleride plazmayı aratmıyor hocam bende lg 55lm660s var yansımada plazmalarla yarışır, ön panel mat olanlardan şaşmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

ledlerin bazı modelleride plazmayı aratmıyor hocam bende lg 55lm660s var yansımada plazmalarla yarışır, ön panel mat olanlardan şaşmamak lazım.

60" Sharp Led TV' ye geçeli 2 gün oldu. İyi ki almışım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyatı 1859a çekmişler
  • Komiksin Teknosa bir ürüne 1 günde 3 fiyat etiketi koyuyorsun sonrada öneri sistemimiz var diye övünüyorsun..!
    Lafta Teknosa Öneri Sistemi
    Sattığımız tüm ürünlerde sizlerin ihtiyaçlarına cevap vermeyi, sunduğumuz tüm hizmetlerde sizlerin memnuniyetini artırmayı hedeflediğimiz için, sizlerden gelen yaratıcı ve yenilikçi önerilerin bize yol göstereceğine inanıyoruz.

Benim önerim Sadece dürüst OLUN...
  • Guya urunu turuncu indirime sokmuslar, ama isin tuhaf yani turuncu indirimsiz haliyle daha ucuzdu. lgnin led modelleride fiyat ayni turuncu indirim felan hikaye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

Valla kötü yorumları okuyorum ama kötü yorumları yapanların hiç biri kullanıcı değil.Ben bu seride bir cok forum araştırdım , okudum. Evine alıpta görüntü kalitesinden şikayet edeni,mac yayınlarında olsun,hareketli sahnelerde,3d performans olsun şikayet edeni görmedim de , duymadımda.Dileyen bu tv yi kullananların yorumlarını okusunlar.

Bu 60PH670S i almadan önce ,TOSH 42XV500 , 42XV632 , LG 42LW5500 , 47LM640 , 50LA620S ve 2 adet(ilki servisten değişim cıktı,ikinci geldi) 47LA740S kullandım.İlk plazma tv 'm . Ve ibana göre görüntü kalitesi en iyi , en akıcı tv diyebilirim. Hele son 2 ayda 3 adet led tv değiştirdim.Dikey gölgelenme sorunları,ışık sızmaları , hızlı sahnelerde kirli ekran sorunları cok canımı sıktı. Şimdi iyikide bu plazmayı almışım diyorum. Tabiki ürünü fiyat/performans olarak değerlendiriyorum. Tutupta bir panasonic yada sharp plazmalarya yada 5000-6000 tl lik ledlerle kıyaslamıyorum.

Bu plazmayı almadan 3-4 tane teknomarkete gidip inceledim.Gittiğim 3-4 mağazada da leş , soluk ve cok mat bir görüntü ile karşılaştım.Ve her gittiğim mağzada kumandayı alıp ayarlara bağlantılara vs. mutlaka göz atarım. Genel olarak gördüğüm , mağazalar cok fazla spotlu ve ışıklı olduğu için , ve plazmalar led lerin yanında solukmuş gibi göründüğü için tv yi kurarken mağaza modunda kuruyorlar.daha canlı göstersin diye , dinamik moda alıp , kontrastı parlaklığı ,dinamik rengivs sonuna kadar açıyorlar , 100 lüyorlar. Hele bir mağazaya gittim , atv hd yayın vardı.Resmen haber sipikerinin yüzü kireç gibi beyazdı.şaşırdım kaldım.Dinamik mod zaten plazmanın doğasına aykırı deniyor.Bu şekilde ilk günden beri hergün 12 saat plazma çalıştığı için cok kötü bir görüntü cıkıyor.Kim bilir hergün kaç aydır bu şekilde çalışıyor.Biraz ayar yapınca biraz düzeliyor fakat yinede iyi görüntü cıkmıyor.Rodaj modaj yok tabiki.. Teknomarketlerdeki satış danışmanları o kadar bilgisiz ve cahil ki anlatamam.Yada işine gelmedikleri için yanlış konuşuyorlar.(herkes dahil değil tabi , istisnalar cok bilgililer vardır illaki) Hele bir tanesi elinde 60ph670 kalmamış , diyorki ne yapacan abi plazmayı cok elektrik yakar o , en az ufo kadar yakar ayda 40-50 tl rahat farkeder diyor :) Diyorumki ufo 2000 watt bu 250 watt nasıl aynı yakar ?

Bu tv yi almamdaki etken , bir yakınımın evinde görmemden kaynaklandı.Yoksa teknomarketlerdeki o leş görüntüyü görüp yinede bu tv yi almak biraz cesaret istiyor:) Yakınım bilinçli kullanıcı. Gerekli rodaj sürecini güzel yapmış,yaklaşık 5-6 aydır kullanıyordu ve teknomarketlerdeki tv ile arkadaşımın evindeki tv nin hiç alakası yok.Aynı tv olduguna bir süre inanamadım :)

Bir arkadaş demiş ki samsung plazma daha iyi.İllaki iyi yönleri vardır ama , samsung 60f5500 i cok araştırdım ve inceledim.Cok aman aman görüntü farkı göremedim. 60'' e göre , samsung , lg den 1000 TL daha pahalı. Samsung ta ciddi bir buzzing sesi var,LG de yok , panel yorumlara göre kırmızı üretemiyor vasat , lg nin akıllı kumandası cok daha kullanışlı , keyifli , LG nin VOD uygulaması önemli bir artı . 1000 TL de ciddi bir fiyat farkı.

Aşağıda bazı kullanıcı yorumlarını yapıştırıyorum.

F5500 ve f5570 ile ilgili kullanici olumsuz yorumlari

*alintidir*

benim 51f5570 geldi,kurulumu yaptırdım,
    tek can sıkıcı şey şimdilik; bazı renk tonlarında belirginleşen traş makinesi gibi ses....gürültülü ortamda duyulmaz ama hiç olmasa daha iyiydi,

Andy1 ustanin f5500 ve f5570 ile ilgili yorumu

''Neden diye sorasanız, 24p resimlerde sorunlu en belirgin dez avanatjı ise panelin kırmızı renk kalibrasyon değeri fazlası ile yetersiz, unutmayn bir panelde kırmızı değer vasat ise tüm renklerde detay kaybı yaşarsınız !

F5500 tekarar ediyorum krımızı değeri vasat değil hayli sorunludur, 24p resim yenileme vasattır, bir panel kırmızı renk problem var ise şuna emin olun tüm renklere etkisi olacaktır, birde standart siyah üretimini eklerseniz sadece tv izlemek için alabilirsiniz ! ''

Şuan ki fiyatlara göre 1700 TL ye , ancak giriş seviyesi 42'' bir led alınabilir. Ondada büyük ihtimalle ya ışık sızması , ya bulutlanma , %90 mac yayınlarında gölgelenme , karelenme , flulaşma , hızlı sahnelerde cips gibi tırtıklanma sorunları yaşarsınız.

Yada samsung 51f5570 var.O bir ara n11 de cok uygun fiyata satıldı.Simdi ise piyasada ortalama fiyatı 2000-2100 TL civarı (n11,hepsiburada,bimeks vs.baktım)
    Buda LG'ye göre %25-30 daha pahalı. Ben ikisi arasında %25-30 performans farkı göremedim. Avantajları illaki olabilir ama dezavantajları da var.

Tüm tvler mağaza modunda teşhir açılır(en çok işimize yarayan sebebide tv asla uykuya geçmez ikide bir 50-60 tv arasında tv yayını verdirmekle uğraştırmaz) fakat yazdığınız gibi ses sonda renkde sonda gibi bir durum yoktur onu dandik tv lere yaparlar elinize kumandayı alırsanızda zaten yine farkı anlayabilirsiniz.

Kaliteli bir tv gördükten sonra emin olun kötüyü parmakla gösterebilirsiniz.
    İlk kötüyü görüseniz o tv iyi olur ondan sonra gelecek tv ler iyi bilse olsa fiyatından elersiniz.
    Burada önemli olan ihtiyacınızı ve bütçenizi belirlemek.

Kişisel görüşüm her zaman fiyat performansdır.

Lg ürününde fiyat iyi, belirli ihtiyaçlar için özelliklerde iyi bunu mesajımın başında belirttim o halde alınabilir. Almayı düşünenler buradan sonrasını okumasınlar.
    Fakat asıl ihtiyaç olarak görüntü kalitesini ön plana alıyorsanız iş değişiyor. -genelde forumda kalite seven arkadaşlar bunu ön plana koyar ve tercihini buna göre yapar-
    Ben bu durumda yukarıdaki mesajlarımın arkasındayımn gördüklerimi yazdım, konuyu genelleme olmaması adına kişisel görüşüm olarak değiştiriyorum.

Ha bu arada siz andy1'e e usta diyorsanız olay bitmiştir zaten daha fazla konuşmayada gerek yoktur.
    Gerçekten bir usta arıyorsanız albani'yi öneriririm tv konusunda oldukça bilgili olduğu gibi forumdada meşhurdur bi araştırın derim.

• Mesajımda bahsettiğim modelin bi alt modeli olan Sharp 50" le652v(752 bi üst modeli ve tek farkı wifi dongle dahili olması) led tv 2400 tl den 1999 tl ye düşmüştür(752 hala 2500) forumun ve konunun dikkatine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TokerCraft -- 2 Kasım 2013; 16:30:28 >
  • albani ustayı forum vasıtası ile takibim 6 sene önce Toshiba 42XV500 TV alırken ki araştırmalarım sonucu oldu.O dönemden beri yazılarını okurum.
    andy1 ile arasında görüş ayrılıkları , hakaretlere varan tartışmalar olmuştur ama bana göre andy1 de gayet bilgili ve araştırmacı bir üyedir.Siz ne kadar kabul etmesenizde. Ayrıca albani ustayada sorarsanız emin olur en kötü plazma , bir çok giriş ve orta seviye led den daha iyi görüntü ve performans verir diyecektir emin olun.

Ses sonda demedim,nereden cıkarttınız bilmiyorum fakat 3-4 tane teknomarkete gittim ve detaylı inceledim.Gittiğim mağazalarda hatta isimlerini de vereyim , mediamarkt , teknosanın 2 mağazası , saturn .Hepsinde de , görüntü ayarları dinamik modda , parlaklık,kontrast ,panel ışığı 100 deydi,bir çok resim ayarları , dinamik kontrast,dinamik renk vs yüksekteydi.Bana göre akılları sıra pastel boya ledlerin yanında ve onca spotun altında soluk görünmesin diye herşeyi köklemişler.Mağazaları bilirsiniz hepsi çok fazla aydınlatmalı , bol spotlu yerlerdir. Bu ortamda bu plazmadan bu ayarlarla ve dandirik bağlantılarla iyi görüntü almanız mucizedir.Ben gördüklerimi söylüyorum sizin gibi genel konuşmuyorum.Siz nereden bileceksiniz , benim gezdiğim mağazalardaki durumu ?

Söz meclisten dışarı olsun ,sizi tenzih ederim ama mağaza çalışanları o kadar cahil ve bilgisizler ki sadece kağıt üzerinde ne görüyorlarsa onu söylüyorlar yada işine geldikleri gibi konuşuyorlar.Ne vertical bandingten haberleri var, ne tv nin gerçek hz inin kaç olduğundan,ne gölgelenmeden ,ne bellek yetersizliğinden hiç birşeyden haberleri yok.Adam bana bu plazma(elinde yoktu kalmamış) , ufo kadar yakar , ayda 40-50 tl fark eder faturada dedi,daha ne diyim:)

60PH670S'i arkadaşımın evinde gördüm, görüntü teknomarketlerde ki gördüğüm görüntülerden cok farklıydı, çok daha kaliteli , doygun renkli ,akıcı bir görüntü vardı.60'' tv de bir kaç 3d video açtı , maç izledik filan. O gün 47LA740S dikey gölgelenme sorunu olan, 2 aydır bir tane keyifle maç izleyemediğim led tv mi satmaya karar verdim. 2 ayda 3 tane LED tv değiştirdim.50LA620S , 47LA740S ve değişimden gelen 47LA740S ledlerdi. 3 panelde de , gölgelenme, vertical banding,rahatsız edici ışık sızması sorunları vs.

Ayrıca baya bir araştırmadan sonra bu tv yi evine alıp , kullanan herhangi bir kişiden kötü bir yorum yada pişmanlık duygusu olan bir yorum okumadım.Ama bu tv yi forumdan,sağdan soldan okudukları ile değerlendirip yada teknomarketlerde ki satış temsicilerine inanıp,full spotun altında dinamik modda,ışık,kontrast,parlaklık 100 de aylarca çalışmış paneli görüp kötüleyenleri cok okudum.İllaki eksileri vardır.ama ürün fiyatını fazlasıyla hakeden bir üründür.

Bence 5570 ile görüntüleri birbirine cok yakındır,gözle görülebilecek,farkedilebilecek bir fark yoktur.Kendi incelemelerim sonucu yazıyorum.Katılmayan olabilir. lg nin akıllı kumandası çok daha keyifli ve kullanışlıdır.Samsungtaki traş makinası gibi buzzing sesi , yoktur.fiyatı %25-30 daha ucuzdur.
    bulutlanma sorunları yaşadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

albani ustayı forum vasıtası ile takibim 6 sene önce Toshiba 42XV500 TV alırken ki araştırmalarım sonucu oldu.O dönemden beri yazılarını okurum.
    andy1 ile arasında görüş ayrılıkları , hakaretlere varan tartışmalar olmuştur ama bana göre andy1 de gayet bilgili ve araştırmacı bir üyedir.Siz ne kadar kabul etmesenizde. Ayrıca albani ustayada sorarsanız emin olur en kötü plazma , bir çok giriş ve orta seviye led den daha iyi görüntü ve performans verir diyecektir emin olun.

Ses sonda demedim,nereden cıkarttınız bilmiyorum fakat 3-4 tane teknomarkete gittim ve detaylı inceledim.Gittiğim mağazalarda hatta isimlerini de vereyim , mediamarkt , teknosanın 2 mağazası , saturn .Hepsinde de , görüntü ayarları dinamik modda , parlaklık,kontrast ,panel ışığı 100 deydi,bir çok resim ayarları , dinamik kontrast,dinamik renk vs yüksekteydi.Bana göre akılları sıra pastel boya ledlerin yanında ve onca spotun altında soluk görünmesin diye herşeyi köklemişler.Mağazaları bilirsiniz hepsi çok fazla aydınlatmalı , bol spotlu yerlerdir. Bu ortamda bu plazmadan bu ayarlarla ve dandirik bağlantılarla iyi görüntü almanız mucizedir.Ben gördüklerimi söylüyorum sizin gibi genel konuşmuyorum.Siz nereden bileceksiniz , benim gezdiğim mağazalardaki durumu ?

Söz meclisten dışarı olsun ,sizi tenzih ederim ama mağaza çalışanları o kadar cahil ve bilgisizler ki sadece kağıt üzerinde ne görüyorlarsa onu söylüyorlar yada işine geldikleri gibi konuşuyorlar.Ne vertical bandingten haberleri var, ne tv nin gerçek hz inin kaç olduğundan,ne gölgelenmeden ,ne bellek yetersizliğinden hiç birşeyden haberleri yok.Adam bana bu plazma(elinde yoktu kalmamış) , ufo kadar yakar , ayda 40-50 tl fark eder faturada dedi,daha ne diyim:)

60PH670S'i arkadaşımın evinde gördüm, görüntü teknomarketlerde ki gördüğüm görüntülerden cok farklıydı, çok daha kaliteli , doygun renkli ,akıcı bir görüntü vardı.60'' tv de bir kaç 3d video açtı , maç izledik filan. O gün 47LA740S dikey gölgelenme sorunu olan, 2 aydır bir tane keyifle maç izleyemediğim led tv mi satmaya karar verdim. 2 ayda 3 tane LED tv değiştirdim.50LA620S , 47LA740S ve değişimden gelen 47LA740S ledlerdi. 3 panelde de , gölgelenme, vertical banding,rahatsız edici ışık sızması sorunları vs.

Ayrıca baya bir araştırmadan sonra bu tv yi evine alıp , kullanan herhangi bir kişiden kötü bir yorum yada pişmanlık duygusu olan bir yorum okumadım.Ama bu tv yi forumdan,sağdan soldan okudukları ile değerlendirip yada teknomarketlerde ki satış temsicilerine inanıp,full spotun altında dinamik modda,ışık,kontrast,parlaklık 100 de aylarca çalışmış paneli görüp kötüleyenleri cok okudum.İllaki eksileri vardır.ama ürün fiyatını fazlasıyla hakeden bir üründür.

Bence 5570 ile görüntüleri birbirine cok yakındır,gözle görülebilecek,farkedilebilecek bir fark yoktur.Kendi incelemelerim sonucu yazıyorum.Katılmayan olabilir. lg nin akıllı kumandası çok daha keyifli ve kullanışlıdır.Samsungtaki traş makinası gibi buzzing sesi , yoktur.fiyatı %25-30 daha ucuzdur.
    bulutlanma sorunları yaşadım.

Kardes yansima icin ne diyorsun? Tv yi koyacagim oda da iki pencere var ve direk gunes almasalar bile sonucta pencere. Ayrica smart ozelligi ve 3d deneyimi nasil

• idam_mahkumu İ kullanıcısına yanıt
    Hocam tv yi koyacağın yer direk pencerenin karsısındaysa yada tv yi ayna kabul et , koltuklarda oturdugunda aynadan pencereyi görüyorsan malesef ,gündüzleri baya yansıma sorunu yaşayabilirsin.Eski tüplü tv leri düşün onlar gibi yansıma oluyor.Rahatsız edici seviyede.Bu durumda ucuz maliyetli blackout perdeler var,onlardan alıp evi karartabilirsin: )

Fakat direk pencere karşısında değilse , rahatsız etmez,gayet keyifli izlersin.Yani örneğin dikdörtgen salonun vardır.kısa kenarda tv duruyordur , sen ağırlıklı karşı kısa kenarda oturup izliyorsundur.Pencereler sağ ve sol uzun kenardadır.Bu durumda rahatsız edici bir yansıma olmaz.Benim salonda baya büyük boy , boy cam var.Fakat tv nin direk karşısında değil ve 2 uzun koltukta oturdugum zaman tv ekranından pencereyi görmüyorum.Bu şekilde gündüz rahatsız olmadan , gayet keyifli tv yi izliyorum. Tabi sıfır yansıma arıyorsan , öyle bir tv görmedim ben :)Şimdiki ledlerde ekran cok parlak oldugu için , plazmada ki kadar olmasada yansıma sorunu vardır.

Smart özelliği cok başarılı.Zaten LG,samsung ile pazarda lider.Bildiğin kadarıyla LG smart 2012 nin en iyisi secildi , yanlış hatırlamıyorsam.LG 2013, LA 6 ve 7 serisi ledlerde olan çift çekirdek işlemcisi ve ram i var. Tabi bir pc kadar hızlı değil ama gayet kullanılabilir ve keyifli.Akıllı kumanda ayrı bir keyif.Ayrıca LG VOD uygulaması var.Süper bir uygulama.Ana konusu var ,incelersen bir çok kişinin vod uygulaması sebebi ile lg tv aldığını görürsün :)

3D cok başarılı. Zaten plazma oldugu için tepkime süreleri vs. bir cok giriş ve orta seviye ledlerden üstün ve akıcı.Aktif gözlük kullanması kimilerine göre avantaj olabilir.Gercek 1080p 3d teknolojisine sahip olması , pasife göre daha başarılı bir 3d deneyimi sunuyor. Pasifte her bir göze 540p biliyorsun ki. Ama bana göre aktif gözlük dezavantaj. hem gözlükler cok pahalı , hem pilli,şarjlı olması , pille şarjla uğraşacak olmak hemde bir cok kişide baş ağrısı vs. yapması önemli eksileri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 2 Kasım 2013; 18:16:39 >

• Anliyorum dostym. Gozlykleri nadil bulunur peki, vatan kampanya ile iki tane veriyor ama baska yrden alsak nerden buluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idam_mahkumu -- 2 Kasım 2013; 22:32:01 >
  • idam_mahkumu İ kullanıcısına yanıt
    gecen hafta gold ta 50 tl ye satılıyordu , şimdi fiyatı arttırmışlar 70 TL olmuş. Bu pilli modeli. Bunun eski serisi var ag-s350 , şarjlı model.O da sahibinden de filan 55 tl ye satılıyor.

http://www.gold.com.tr/lg-ag-s360-plazma-tv-3d-aktif-gozluk_u
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.