Şimdi Ara

LG 49UH770V 4K Nasıldır ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
533
Cevap
30
Favori
95.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce yazmıştım ben ereyon sitesinden aldım aradaki fiyata farkına bakın öle karar verin teknosa vatan 400 tl daha pahalıya satıyor o paraya başka şey alınır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • freebaran F kullanıcısına yanıt
    Güvenilirdir.ben birkaç sefer alışveriş yaptım sıkıntı yaşamadım.

• Arkadaşlar ikidir ses-görüntü senkronizasyon hatası yaşıyorum. Şöyle ki; TV'nin uydu alıcısını merkezi sistem çanak anten ile kullanıyorum. TV izlerken ses önce geliyor görüntü ise 1 saniye gecikmeli geliyor.

Bu sorunu 10-15 gün önce bir sefer yaşamıştım. Kanal değiştirip geri aynı kanala geldiğimde sorun düzelmişti. Dün akşam ise HaberTürk TV izlerken yaşadım. Yine kanal değiştirip aynı kanala geldiğimde sorun düzeldi. Yayındandır diye ümit ediyorum.

Benzer sorun yaşayan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: t_zone

Daha önce yazmıştım ben ereyon sitesinden aldım aradaki fiyata farkına bakın öle karar verin teknosa vatan 400 tl daha pahalıya satıyor o paraya başka şey alınır

Teknosa Vatan adam kazıklıyor ben 450 lira daha ucuza aldım cihazı
  • Hocam aynı sorunu ben de yaşadım. Sihirli kumanda güncelleniyor uyarısından sonra senkron kaydı. Hatta kumanda da guncelleme yaptigi icin kilitlendi. Kapatıp açtım televizyonu öyle düzeldi. Herşey yazilimsal tv de. Güncelleme vs. esnasinda takilmalar olur. Çok sıkıntı etmemek lazim.
    Tv on numara bu arada. Iyiki bunu almisim.

• Merhaba arkadaşlar.Elimden geldiğince bir video çektim bu tv yi alacak arkadaşlara fikir olması için.Yapmamı istediğiniz bir test falan olursa videonun altına yorum yazarsanız en kısa zamanda dönüş yaparım.Selamlar...

https://www.youtube.com/watch?v=z5wKbZfeAoc
  • Turumoşın T kullanıcısına yanıt
    Hocam videodaki ışık sızması testini, örnek 4K videosunu falan zip lediğiniz bir dosya varsa ya da indirdiğiniz tek link olan bir yer paylaşabilir misiniz?
  • candas19 C kullanıcısına yanıt
    Usb evde malesef. Akşam atayım kardeşim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turumoşın -- 8 Haziran 2016; 14:08:19 >
    Eyvallah hocam
  • candas19 C kullanıcısına yanıt
    Ya kardeşim bunlar 4k video olduğu için boyutları baya büyük.Sana şöyle bir yol göstereyim.

http://www.gezginler.net/indir/4k-video-downloader.html

Üstteki programı pc ye kur.Sonra git youtubeden istediğin videonun url sini bu programa yapıştır indir.Kullanımı çok basit .Test olarak şu videoları indirebilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=_TOxnw01DUs

https://www.youtube.com/watch?v=NxWeH-M3O6M

https://www.youtube.com/watch?v=j1-sCHSrRbM

https://www.youtube.com/watch?v=S-tJmuMNCsQ

https://www.youtube.com/watch?v=Fhskvloj1gE

Zaten öyle yapmıştım hocam teşekkür ederim :) siz ışık sızması testi yaparken ekran parlaklığını son yapıp siyah ayarını açtınız mı? Çünkü hiç yok gibi duruyor. Az da olsa olurdu yani baya iyi sizinki :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Turumoşın

Merhaba arkadaşlar.Elimden geldiğince bir video çektim bu tv yi alacak arkadaşlara fikir olması için.Yapmamı istediğiniz bir test falan olursa videonun altına yorum yazarsanız en kısa zamanda dönüş yaparım.Selamlar...

https://www.youtube.com/watch?v=z5wKbZfeAoc

Merhabalar,
    Işık sızma testini oda karanlık iken test etmeniz gerekiyor.
    Bende gündüz yaptığımda hiç sıkıntı olmuyor neredeyse.
    Siz bu testi akşam yaparak ve tekrar kontrol edip sonuçlarını bizimle paylaşabilir misiniz rica etsem ?
    imleçi oynatarak da özellikle dikkat edin.

• Arkadaşlar en ucuza nerden bulurum bu tv'yi? Hepsiburada'da 3180 civarına var ama garanti ithalatçıdan mı oluyor bu şekilde? MediaMarkt'dan almak daha mı iyi olur?
  • Yorumlardan okuduğum kadarıyla bu televizyondan genel olarak memnun kalınmış. Fiyat olarak çek, puan, kampanya..vs ile 3.000 TL'nin altına alınabilecek bir imkan olursa bu konuya yazabilirseniz sevinirim. Şu an en uygun olarak Hepsiburada'da axess kartla 3050'ye, bende maximum olduğu için Gittigidiyor %5 indirimi (2,3 güne bir oluyor) ile 3150'ye geliyor. Euro 2016 şampiyonası ile televizyon kampanyası yapılmasını beklerdim ama pek göremedim.
  • Yaklasik 1 aydir bu televizyonun ucuzlamasini bekledim euro 2016 oncesi herkes tv nin ucuzlicagini soyledi ama tv nin fiyati hep ayni kaldi dun hepsiburada dan 3150 tl ye aldim kirmizielma saticisinden yarin kurulumu yapilacak detaylar hakkinda bilgi verebilirim bir ust modelinide dusunebilirsiniz ama bana 500 tl fazla vermek mantikli gelmedi servis gelince hamgi testleri yaptirmam gerekiyor

• Bu sorun benim tv'de de mevcut, açıkcası film izlerken rahatsız edici oluyor sinematik bantların üzerinde görüntüye göre beyazlamalar olması sıkıntılı, yerel led karartmayı en yükseğe getirince bir nebze azalıyor ama yine fayda olmuyor, benim merak ettiğim bu tüm modellerdemi mevcut yoksa bir sorunmu garantiye vermek gerekir mi ?
  • spyhidden S kullanıcısına yanıt
    Bu modellerin çoğunda mevcut, bu tvyi kullanan görüştüğüm 5-6 kişi bu testi yaptığında aynı şekilde çıktı.
    Dediğiniz gibi led karartmayı yüksek yapınca biraz azalıyor.
    Bu tabiyki sorun ama garantiye verilir mi kabul edilir mi bilmiyorum.
    2013 yılında LG 42LA640S serisi tv almıştık abime onda bu testi yaptım hiç sızma yok tertemiz. 2013 yılında üretilmiş model hem 3d var hemde bu testlerin hepsinden sorunsuz geçti ayrıca trumotion özelliğide var.

Tv gerçekten güzel görüntü kalitesi iyi, hızlı, internet özelliği , smart share çok iyi ama benim bu tvde asıl yaşadığım sorun ; trumotion açık iken normal turksat üzerindeki kanallarda dizi film vslerde ani hareketlerde hem bir titreme bir tuhaflık var hemde insanların saç ve vücut kısımlarında bozulmalar mevcut.
    trumotion özelliğini maalesef bu yüzden kullanamıyorum , bu sorununda kendi televizyonuma özel olduğunu sanmıyorum ama bu konuda da çok fazla şikayet eden olmamış.
    Ya insanlar dikkat etmiyor ya da çok takılmıyor bu sorunlara.

Youtubeda barcelonanın 4k bir videosu var onu attım usb ye trumotion açık iken izledim off o kadar kötüki top etrafı blurlanma ve futbolcuların yine etrafları acayip bozuluyor.trumotion özelliğini kapatınca sorun kalmıyor.
    Bu tv nin en büyük özelliği trumotion değil mi ? Ben bu özelliği kullanamıyorum.

trumotion açtığımda tek güzel tarafı bir reklam olursa alt yazı geçince çok net okunuyor, forumda da çok gördüm alt yazı testi vs. ama ne işe yarar ki ?
    Alt yazı hızlı geçerken o bozulmayı düzeltiyor çok net okunuyor ama bu ne işime yarayacak ki ? Önemli olan filmlerde vs hareketli sahnelerdeki perfomansı.

Ayrıca bu tvin yine kötü bir tarafı siyah karanlık sahnelerde maalesef iyi değil , açık renkli görüntülerde muhteşem görüntü kalitesi var ancak karanlık olan filmlerde siyah çekimlerde az ışık olan çekimlerde yani baya kötü.
    Bu tabi benim ayarlarım ile ilgili olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müzikadamı -- 11 Haziran 2016; 1:34:51 >

• basar123 B kullanıcısına yanıt
    3150 ye nasıl aldınız 3475 tl görünüyor tşkler

• Daha servis gelmedi arkadaslar tv yi gerimi gindereyim 850v modelinimi aliyim ayni sorunlar ondadami mevcut daha tv yi kurdurmadik tv yi iyi die aldik

• 3475 olan ust modeli oda indirime girmis ayni sorunlar ondada mevcut ise 3 d onemli degil alan arkadaslar yardimci olursa

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.