Şimdi Ara

LG 49UF8507 4K Nasıldır? (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.093
Cevap
73
Favori
351.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 55" alarak kullanmaya başladım. biraz kullandıktan sonra yaklaşık 1000 tl daha ucuz olan lf650v smart webos dan ne farkı var acaba 1000 liralık diye düşünmedim değil. pek bi cevap da bulamadım :) daha sonra trt 4k yı buldum gerçekten etkileyici. bu tv nin henüz ülkemize fazla olduğunu düşünüyorum. trt 4k gibi kanalların çoğalmasıyla tadından yenmez. ayrıca imkanı olan kesinlikle 55" altında almasın. geleceğe yönelik bir yatırım olur. yok altyazılar şöyle geçti kaydı yok trumotion vs zırt pırt takılanlara da anlam veremiyorum ne arıyorlar gerçekten? açın trt 4k yı tv nin ne olduğunu orda bakın flash tv de değil. digiturk play ve digiturk hd denedikten sonra maç performansını da yazarım.
  • Arkadaşlar 60 altındaki hiçbir LG modelinde trumotion yok değilmi ?
  • hknups kullanıcısına yanıt
    Bende şimdi baktım. Eğer sorun buysa yıllardır problemsiz kullandığım Toshiba lcd tv baya problemliymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkirtay

Olumlu ve olumsuz birçok yorumu okudum 1 haftadır incelemediğim marka model kalmadı sonunda kararımı 8507 den yana verdim

Teknolojiye ayak uydurmaya kalkarsak batarız 5000 TL miz varda bizmi sanki daha iyisini almıyoruz. Burda 100-200 lira için haftalarca araştırma yapıyoruz. maç ve top mevzusuna gelince okadarda oluversin okadar hastasıysan gider stada izlersin veya 10 binlik alırsın. 50-100 hz olayını hiç bilmem anlamamda günde izleyeceğim zaten 2-3 saat bişey oda belki haftasonuda film. bukadar takılmamak lazım

maç için alanlar gitsin statda izlesin vaya 10 binin üzerine çıksın gibi ifadeleri kınıyorum. yav kardeşim 4000 tl az para mı. 4000 tl ye satılan bir tv maç yayınını gösteremeyecekse alsınlar başlarına çalsınlar. maç dediğiniz şey ışık hızında mı oynanan bir spor. uzaylılar mı maç yapıyor. altı üstü bi top oynanıyor. ledler çıkalı epey oldu. daha ilarleyeceği yerde yerinde sayıyor. neymiş efendim led tv lere üretim maliyeti düşük olduğundan yöneliyorlarmış. 4000 tl ye araba almıyoriz tv alıyoruz. neresi ucuz bunun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yav bırakın turbişonu onu bunu bu yorum yapan tv sahibi arkadaşlardan ricam maçlarda görüntü kalitesi nasıl HD kanallarda onu söyleyin . Sonuçta dünyanın parasını veriyoruz bir maç izleyemeyeceksek yerim öyle televizyonu
    Bu akşam Türkiye Letonya maçında Show tv HD den test edebilirsiniz mesela
    birde bu tv de biss girme olayı varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jreetizmir -- 3 Eylül 2015; 0:37:54 >
  • https://youtu.be/pMgIMfQteA0

Ben çekmiştim bakabilirsin. Ayrıca bu maç takıntısı olanlar şu videoda neye takılıyorsunuz mesela bana da söyleyin harbiden merak ettim. Ben kaç tane maç izledim hiç de sıkıntı görmedim. Siz tv nin içine mi giriyorsunuz anlamıyorum ki. Video paylaşmıştım izleyin görürsünüz. TRT de maç yakalarsam yine çeker paylaşırım.

• TheBestSamsung kullanıcısına yanıt
    Hı hı Tamam.
  • Arkadaşlar şu 'o kadar para veriyoruz bir maç izleyemeyecek miyiz?' sorusunu soran arkadaşların tam olarak sıkıntısı nedir niye ben göremiyorum maçlarda sıkıntı? Bu akşam maç var ne güzel test ederiz hep birlikte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliozturk51

https://youtu.be/pMgIMfQteA0

Ben çekmiştim bakabilirsin. Ayrıca bu maç takıntısı olanlar şu videoda neye takılıyorsunuz mesela bana da söyleyin harbiden merak ettim. Ben kaç tane maç izledim hiç de sıkıntı görmedim. Siz tv nin içine mi giriyorsunuz anlamıyorum ki. Video paylaşmıştım izleyin görürsünüz. TRT de maç yakalarsam yine çeker paylaşırım.

Dostum tam olarak sorun, pilot kameradayken örneğin savunmadan karşı tarafa uzun top atıldı veyahut kaleci degaj yaptı top hızla giderken kameranın gösterdiği bölüm bulanıklaşıyor bi hayalet görüntü oluşuyor. Kısacası netlik ve çözünürlük bozuluyor. Benim cihaz 55 olanı

• Selam arkadaşlar bende bu tv nin kullanıcısıyım yaklaşık 3-4 aydır. Şu anda tv yi açarken ve kapatırken tv nin içindeki eketronik aksanlardan çıt çit çıtır diye sesler geliyor.
    Aynı şey tv yi kapattıktan sonrada oluyor tv kapanıyor elektroik aksanlardan güç kesilince yine makinanın içinden çıktır dama sesleri geliyor. Başına böyle bir durum gelen arkadaşım var?
    Açıkçası artık tv den mumnun olmamaya başladım daha önceki mesajlarımdada paylaşmıştım tv izlerken belirli aralıklarla kafasına göre hem görüntü hemde ses gidip 1 saniyeliğini tekrardan geliyor. Garantiye gönderdim tv nizde sıkıntı yok dediler burdan paylaşılan en son güncellemeyide usb bağlantısıyla gerçekleştirdim yazılımlada düzelmedi. O kadar para ver memnun olma keşke Samsung alsaydım diyorum yer yer.
  • Bende bu tv yi almak için dakikaları sayarken forumda yazılanlardan dolayı içime kurt düştü

Şimdi LG49UF8507 ile Philips 49puk7150 arasında kaldım. Philips kullanıcıları sanırım fazla değil çünkü fazla bilgi yok forumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kref

Phillips 49PUK7100 ile bunun arasinda kaldim.sizce hangisi.

Slm. Tv işini ne yaptınız acaba ? Bende PUK7150 ile bunun arasında kaldım.
  • CATBALCA kullanıcısına yanıt
    Hocam insanlar foruma gelipde iyi yonlerini genelde yazmiyorlar.Forumlarda genellikle yasadiklari veya duyduklari sorunu yaziyorlar.Phillips hakkinda tek endisem android tv olmasi.Android telefon kullaniyorum ama tv de nasil oldugu kullanici yorumu azliginda beni dusunduruyor.O yuzden insanlarin fazla miktarda aldigi LG ye aklim gidiyor.Su an kullandigim tv 2008 Model HD ready Phillips.Memnunum ozellikle sesinden ama amblighti neredeyse hic kullanmadim.O yuzden biraz extra ozellikler disinda smart ozelligi benim arastirdigim.Sanirim bende yakin zamanda Lg alicam.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: hemre.cobanoglu

Kardeşim baya araştırdım 2 gündür, trumotion yok lg'de, philips naturalmotion ile çok önde, bi kaç kişinin yorumuna denk geldim ikisini de canlı izlediklerinde kesinlikle philips puk7100 diyorlar. UF8507nin 50 hertz gerçek yenileme hızına karşı philips çok üstün gibi.

birincisi o tv 50hz değil 100hz:

http://4k.com/tv/review-lg-electronics-49ub8500-49-inch-4k-ultra-hd-120hz-3d-smart-led-tv/

ikincisi filmler 24kare/sn, pal yayınlar 25, ntsc yayınlar sa 30k/s. bu yüzden 50hz bile çok çok yeterli bir hızdır. zaten göz 20-25'den yukarısını algılamaz. tvlerdeki görüntünün dalgalanmasının sebebi başka şeyler, bunlar değil (ne olduğunu bana sorma ben de bilmiyorum, uzmanı değilim ama likit kristal teknolojisinden kaynaklı olduğunu sanıyorum. tüplülerde hiç böyle bir sorun yoktu).

Linkteki Tv USA da satılan modeldir. Bence bu panel ile kıyaslamak pek doğru değil. Kasa ,kumanda hepsi farklı !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 3 Eylül 2015; 13:34:33 >

• kref K kullanıcısına yanıt
    Benimde ilk önceliğim görüntü kalitesi . Webos, android açıkçası çok önem verdiğim şeyler değil . Teledünya HDbox takıcam ve kullanıcam .İnternetten film ve dizi en çok kullanacağımız özellik . Dün geceye kadar LG'yi aldı alacaktım , şimdi Philips puk7150 ile arasında kaldım . Bu forum olmasa çoktan almıştım ama hep aynı hatayı yapıp forumdaki elektronik hastalarının dediklerini kafaya takıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 3 Eylül 2015; 13:33:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rancour

Arkadaşlar şu 'o kadar para veriyoruz bir maç izleyemeyecek miyiz?' sorusunu soran arkadaşların tam olarak sıkıntısı nedir niye ben göremiyorum maçlarda sıkıntı? Bu akşam maç var ne güzel test ederiz hep birlikte.

Bu videoda 4:30 dan itibaren anlatmış olayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jreetizmir -- 3 Eylül 2015; 14:12:54 >

• aliozturk51 kullanıcısına yanıt
    Hocam cok tesekkurler bence goruntu video cekimi olmasina ragmen gayet yeterli.degajlarada baktim o sorunu tam goremedim.Zaten o kadar da incelenirse sorun muhakkak cikar.Kararimi verdim gibi webosu arastiriyorum oda kesinlesirse indirim kovalayip alicam.

• quote:

Orijinalden alıntı: kref

Hocam cok tesekkurler bence goruntu video cekimi olmasina ragmen gayet yeterli.degajlarada baktim o sorunu tam goremedim.Zaten o kadar da incelenirse sorun muhakkak cikar.Kararimi verdim gibi webosu arastiriyorum oda kesinlesirse indirim kovalayip alicam.

Dün akşam trt4k test yayınında Almanya arjantin maçına baktım gayet iyiydi abartılacak hiç birşey yoktu

• Peki bu tv de dts ses sistemi destekleniyormu?

• Mertt123; M kullanıcısına yanıt
    Gerçekten çok bilgilendirici zeka dolu bir yorum olmuş . Çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.