Şimdi Ara

LG 49UF8507 4K Nasıldır? (295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.094
Cevap
73
Favori
351.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keske su bellek olayini tv yi almadan once gorseydim 49uj 701 aldim 1 hafta oldu herhalde geri iadede kolay degil sanirim gondersem yerine ne alicam orasi ayri bir sorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bentv den genel olarak memnundum. Ara ara tv de dikey çizgiler oluyordu . Belki bugüne kadar 10 kez ancak olmuştur.

Tv yi kapatıp açınca gidiyordu.

Bu gün iki sefer tekrar etti. Videolarını çektim fakat . Biraz evvel Grantisine baktım 1,5 ay geçmiş.Ben garantinin daha devam ettiğini sanıyordum. 2 yılı doldurmuşum.

Lg yi arasam sanırım ücret ister. Ne yapmam iyi olur. Burada video yu paylaşamıyorum sanırım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evvela -- 8 Ocak 2018; 23:25:18 >
  • Bir önceki televizxyonumda (LG37LV3550) LG idi.

Garantinin bitmesinden 4 ay sonra sağ tarafında ekran pırpır yapmaya başladı. LG den pek yüzümüz gülmedi anlıyacağınız
    Tv görüntüsünü (49UF8507) aşağıda paylaşdım.  LG 49UF8507 4K Nasıldır?

LG 49UF8507 4K Nasıldır? LG 49UF8507 4K Nasıldır? LG 49UF8507 4K Nasıldır? LG 49UF8507 4K Nasıldır? LG 49UF8507 4K Nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evvela -- 9 Ocak 2018; 10:2:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: evvela

Bir önceki televizxyonumda (LG37LV3550) LG idi.

Garantinin bitmesinden 4 ay sonra sağ tarafında ekran pırpır yapmaya başladı. LG den pek yüzümüz gülmedi anlıyacağınız
    Tv görüntüsünü (49UF8507) aşağıda paylaşdım.  LG 49UF8507 4K Nasıldır?

LG 49UF8507 4K Nasıldır? LG 49UF8507 4K Nasıldır? LG 49UF8507 4K Nasıldır? LG 49UF8507 4K Nasıldır? LG 49UF8507 4K Nasıldır?

benim tvde garantinin bitmesine 1 ay kala bu sorunu yaptı. anakart tarzı bişey değişti. allahtan garanti bitmemişti.

• Dostlar selam. Ben de 2015 model aldığım tv geçen hafta ekran kayması arızası verdi. Garanti biteli 3 ay olmadı. Şu an panel tamir fiyatı olarak 700 tl istiyor yetkili servis. Arada kaldım. Bu kadar kolay mı bozulması :/ ?

• Sormayın benim maalesef LG televizyonlardan yüzüm gülmedi.

Bu 2. LG televizyon . İlkinde garanti bitiminden 4 ay sonra ekran problemi yaşamıştım .

İnşallah bunda ilerleyen zamanda başka problem çıkmaz. Dikey karıncalanma olduğunda tv yi kapatıp açıyorum şimdilik düzeliyor.

Düzeldiği için de daha önceleri karıncalanma olduğunda garantiye yollamamıştım. Neyse bekleyip göreceğiz artık ...
  • quote:

Sormayın benim maalesef LG televizyonlardan yüzüm gülmedi.

Bu 2. LG televizyon . İlkinde garanti bitiminden 4 ay sonra ekran problemi yaşamıştım .

İnşallah bunda ilerleyen zamanda başka problem çıkmaz. Dikey karıncalanma olduğunda tv yi kapatıp açıyorum şimdilik düzeliyor.

Düzeldiği için de daha önceleri karıncalanma olduğunda garantiye yollamamıştım. Neyse bekleyip göreceğiz artık ...

keşke yollasaydınız. inşallah yarın öbürgün artış göstermez. bu seride bir hata var. forumda çok gördüm aynı sorunu yaşşayanı.
  • bu tv nin internet tarayıcısından bein connect açmak istiyorum ancak chrome 35 sürümünü yüklemeniz gerekiyor diye uyarı veriyor. bu sorunu nasıl aşabilirim bilgisi olan var mı???
  • Bu modelde kronik ariza mevcut. 2015 yilinda aldigimiz telecizyonda yaklasik 8 ay sonra goruntude sikinti cikti. Once anakart degisimi yapildi sonrasinda yine ayni ariza yasandi ve tcon kart degistirilip birdaha sorun olmayacaginin garantisi verildi. Garanti bitimine kisa sure kala yeniden ayni ariza yasandi ( degisim talebinde bulunuldu ama lg tarafindan red cevbi alindi) ve lcd panel degistirildi. (Yaklasik 20 is gunu) Tv geldikten 1 2 gun sonra yenisen ayni ariza yasandi ve servisle gorustugumde bana lg merkezin servis portalindan bu konuda belirtilen talimatlar gosterilip biraz beklememi ve yeniden arizalanirsa gelmem soylendi.Son islemen 6 ay gecmeden subat ayinin ilk haftalarinda yeniden tekrarladi. Servise durum bildirilddi.Son servis basvurumun ardindan (televizyon servis tarafindn alinmadan) Lg musteri hizmetleri garanti surecinde degistirilen parcaya iscilik ve prca garantisi vermedigini bu onarimin ancak ucretli sekilde yapilabilecegi bilgisi verildi. . Servise Lg tarafindan istenen ariza goruntuleri iletildi.Servis televizyonu aldi ve suanda yeniden parca beklendigini goruyorun. Tuketici Hakem Heyetine basvurmaya gittigimde sadece fatura tarihine bakarak granti suresi doldugu icin basvurumun alinamayaci soylendi. Servis tarafindan memnunun fakat genel olarak televizyonun degisen parcasi kalmadi. Sanirim sonraki adim olarak duvar aski aparatini degistirecekler (:. Degisen parcalarin iscilik ve parca fatura ucretleri 2500 tl civrinda.

Bakalim bu sefer ne sonuc alinacak.

Bu arada televizyon kapatilip acildiktan sonra sorun gidiyor fakat yeniden belli araliklarla (bazen devamli bazen uzun surede) tekrarliyor.

quote:

Sormayın benim maalesef LG televizyonlardan yüzüm gülmedi.

Kesinlikle garanti suresi bitmeden hakkinizi arayin
    Edit: Yeniden TCon kart degisimi yapilacakmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chile_Mix -- 8 Şubat 2018; 17:24:17 >

• Herkese merhabalar 2015 yılında aldığımız Lg 55 uf8507 led teelevizyonumuzu gayet memnun olarak kullanırken bikaç gündür. Televizyon kendiliğinden sesini kısıyor. Televizyonun fişini çektik taktım, reset attım, sihirli kumandanın pillerini çıkardım. Ne yaptıysam çözemedim günde 3 4 defa televizyon kendiliğinden sesini kısıyor. İnternettende araştırdım hiç öyle bi sorun görmedim. Ses kısılıyor kumandadan açınca açılıyor. Benden başka bu sorunu yaşayıpta çözen varmı acaba? Durum aslında o kadar vahim değil ama heran sesi ne zaman kısılacak diye insan kafayı takıyor. Mesela ortamda bi sessizlik oluyor bakıyorum televizyonun sesi kısılmış.
  • esenkoylu kullanıcısına yanıt
    Benim tvde de ayni sorun var 2 -3 gündür. Çözüm bulamadim. Guncelleme falan mi geldi de oldu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: KIMYACI08

Benim tvde de ayni sorun var 2 -3 gündür. Çözüm bulamadim. Guncelleme falan mi geldi de oldu acaba?

Enteresan bi durum sizdede aynı durum varsa sanki güncellemeyle alakalı gibi. Sizin tvde 55 uf8507 dimi?
  • internette epey araştırdım ama lgde bu tip bi arıza veya sorun bulamadım. Hani ses var görüntü gitti diye çok arıza var. Ancak ses kendiliğinden kapanıyor ama kumandadan açınca ses açılıyor diye bi arıza yok. Birde şu dikkatimi çekti bu durum hd kanallarda oluyor, normal hd olmayan kanallarda ses kapanmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esenkoylu

internette epey araştırdım ama lgde bu tip bi arıza veya sorun bulamadım. Hani ses var görüntü gitti diye çok arıza var. Ancak ses kendiliğinden kapanıyor ama kumandadan açınca ses açılıyor diye bi arıza yok. Birde şu dikkatimi çekti bu durum hd kanallarda oluyor, normal hd olmayan kanallarda ses kapanmıyor.

Şuan yine yaptı normal kanaldada yapıyormuş hd yada normal kanal fark etmiyor. Televizyonun sesi 15 deydi 10a kadar kıstı. Sanki televizyonun içine cin kaçtı
  • esenkoylu kullanıcısına yanıt
    Evet aynı model ve boyut. Benim tv ses kaçta olursa olsun sıfira düşüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: KIMYACI08

Evet aynı model ve boyut. Benim tv ses kaçta olursa olsun sıfira düşüyor.

Arkadaşım irtibatta olalımda gelişmeleri burada paylaşalım. Çok nadir bi durumla karşı karşıyayız. Hemen serviste çağırmak istemiyorum, aslında çok servislik bi durumda değil ama bi çözüm bulursak paylaşalım.

• Kendi TV'mi de iki defa servise verdim servise yatay çizgi sorunu yüzünden çok sayıda TV'de aynı sorun yaşanıyorsa ürün ayıplı ürün sınıfına girer (dava açılıp mahkemenin bu hüküme varması gerekiyor bildiğim kadarıyla) sorun yaşayan ve garantisi biten kullanıcılar (garanti bitmesine 1 hafta kala tekrarladı sorun) olarak LG ile konuyu birlikte ele almalıyız ucuz TV değildi zamanında aldığımızda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizimki 4. Kez servisten geldi bugun. Hepai benzer/ayni sorundan dolayi gitmisti. Daha once sirasiyla ; anakart,tcon kart, lcd panel degisti. Bu sefer 18. Is gununde (gecen seferde tam 20. Is gununde gelmisti) lcd panel ve anakart (anakarttan tam emin degilim servis formu okunmuyor) degisip gelmis. Garantisi bitmisti ama son servisinden sonra az bir sure gecmisti. Tuketici hakem heyeti direk fatura tarighine bakip basvurumu kabul etmedi 17 gun once. 3. Test etmisler, cozuldugunu sanmiyorum ama umarim cozulmustur.

• Cuma günü memlekete giderken hiçbir sorunu olmayan tv’yi pazar günü geldiğimizde ekranı 5 saniyede bir kayarken bulduk. Servisi aradım. Garantim bitmişti maalesef. Alıp götürdüler. Bugün aradılar panelde sıkıntı varmış. İstanbul’a göndereceklermiş. Tamir edilebilirse 690 ₺, panel komple değişirse 2000 ₺ ücret istediler. 690 ₺ için tamam dedim. Ne yapayım? Yeni tv almaya gitsem bunun muadili en az 2500 lira. Panel komple değişmesin diye dua ediyorum. Lg’ye olan tüm güvenim bitti. Bundan sonra tv alırsam asla ama asla lg almam.

• ses kısılması sorunu aynı model aynı şekilde bende de var ses birden sıfırlanıyor
  • 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.