Şimdi Ara

LG 49UF8507 4K Nasıldır? (290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.094
Cevap
73
Favori
351.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar televizyonu hem kumandadan hem de altındaki joyistik tuşundan kapamaya çalışıyorum ama alet kapanıp tekrar açılıyor. Defalarca deniyorum her seferinden kapanıp yeniden kendiliğinden açılıyor. Elektrik kablosunu çıkar tak yapınca normale dönüyor.

Bunu her seferinde de yapmıyor. 2-3 haftada bir anca. servisi çağırsam denerler sorun çıkmaz. Görmeden bişey yapamayız filan derler kesin. Var mı tavsiyesi olan.
  • 04.05.50 yazılımını boşuna atmayı hic bişi yok hata berbat bu yazılımı niye cıkartıyorlar tv nin görüntüsü bozuluyor özelikte yok
  • SuSeL kullanıcısına yanıt
    Cihazı fabrika ayarlarına alın yine yaparsa video çekip servis yetkilisine gosterin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fabrika ayarlarına aldım okadarda kötü degil yazılımı düşüre biliyorum geri yazılımı yüklemek istemedim başkaları yüklemesin diye yazdım ugraşmak istemedim.
  • 4k tv alırken en azından şunlara dikkat edin çünkü verilen para az buz değil.

* Görüntü özelliği en az 3840 x 2160 Piksel olmalı. Bu oldukça önemli bir husus!
    * Ekran boyutu 40 inç olanları da tercih edebilirsiniz. Ancak biz minimum 43-49 inç tavsiye ediyoruz. Yayın kalitesini anlayabilmek için daha büyük ekranlara ihtiyacınız olacak. Uygun fiyata ve kaliteli 55 inç tvler bulmak da mümkün artık.
    * Görüntü tarama hızı çok önemli. Eğer düşük hızlı bir cihaz alırsanız, kanal geçişleri de Smart TV’de gezintileriniz de eziyete dönüşür. Sipariş vermeden önce mutlaka karşılaştırmalar yapın.
    * 40-43 inç televizyonlar, genel itibariyle, 2200-2600 TL etiket fiyatıyla satılıyor. Daha ileriye dönük kullanırım ve çok daha iyi performans almak isterim derseniz, 2800-3000 TL’ye hem 48-49 inç hem de LG ya da Samsung marka 4K televizyonlar tercih edilebilir.
    *40 inç noktasında ise LG, Samsung, Philips, Sony ya da Panasonic alınabilir.
    http://teknolojituru.com/2016/08/08/4k-tv-satin-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/

• Selamun aleykum değerli dh forum üyeleri size bir sorum var ben ilk kez 4 k Tv alcam ama 4k nedir ve neye gore 4k denir net bir bilgi simdiden teşekkürler ederim yardımlarınıza

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni test yayınında bende birşey bulamadım, hatta görüntü cansızlaşıyor.
    uf8507 kullanıyorum , bu tv yi kendi uydu alıcısı ile Dsmart Cam modül kullan varmı, varsa benim yaşadığım şu sorunu 'kanalları gezerken şifreli yayın sinyal yok uyarısı alıp 4-5 saniye sonra kanalın gelmesi durumu ücretli ücretsiz tüm kanallarda da yaşayan varmı?
    Ayrıca Tv ayarlar-genel-konum -yayın yapılan ülke 'yi birleşik kırallık yapınca Resim kısmında Akıllı Resim Modu sekmesi geliyor, tabi kanallar siliniyor tekrar ayarlamak gerekiyor.demek oluyorki yayın alınan ülkeye göre tv özelliği değişiyor. Akıllı Resim Modu açık olunca tv rengini kendisi ayarlıyor bana daha bir iyi geldi.
  • ahmet ark A kullanıcısına yanıt
    hocam bende d fix kullanıyorum. tv nin kendi uydusundan, senin dediğn gibi kanalları gezerken ilk önce şifreli yayın uyarısı veriyor sonra sonra sinyal yok uyarısına geçiyor sonrada kanal açılıyor. benim tesbitime göre yerel kanallarda yapıyor bunu. diğer bahsettiğin konuyla da hiç uğraşmadım doğrusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: koru_06

hocam bende d fix kullanıyorum. tv nin kendi uydusundan, senin dediğn gibi kanalları gezerken ilk önce şifreli yayın uyarısı veriyor sonra sonra sinyal yok uyarısına geçiyor sonrada kanal açılıyor. benim tesbitime göre yerel kanallarda yapıyor bunu. diğer bahsettiğin konuyla da hiç uğraşmadım doğrusu

Evet bu sorunu (şifreli yayın-sinyal yok) yaklaşık 1,5 yıldır yaşıyorum hiçbir şekilde çözemedim. Artık ya modül girişli uydu alıcam veya dsmart modül üyeliği yaptırmayacağım. Acaba Filbox veya Tvbu nun modül kartında bu sorun yaşanıyormu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ark

quote:

Orijinalden alıntı: koru_06

Evet bu sorunu (şifreli yayın-sinyal yok) yaklaşık 1,5 yıldır yaşıyorum hiçbir şekilde çözemedim. Artık ya modül girişli uydu alıcam veya dsmart modül üyeliği yaptırmayacağım. Acaba Filbox veya Tvbu nun modül kartında bu sorun yaşanıyormu.

HİÇ D SMARTLA BU KONU HAKKINDA GÖRÜŞTÜN MÜ

Modül kart kullanmayın bence normal recevier kullanın aynı tv ve dsmart kullanıyorum bende modül alacaktım ama dsmart arkadaş modül alma sorun çıkartıyor dedi recevier aldım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Butterflies

Modül kart kullanmayın bence normal recevier kullanın aynı tv ve dsmart kullanıyorum bende modül alacaktım ama dsmart arkadaş modül alma sorun çıkartıyor dedi recevier aldım

Tabiki görüştüm. modül kartı götürdüm denedi kendi tvsinde sorun yok, sorun görünmüyor ama değiştirelim dedi ve ayrı benim ilk modül eski CI idi onu değiştirdi olmadı, sonra CI+ modül ile değiştirdi olmadı, sonra son çıkan D-Fix ile değiştirdi yine olmadı. ayrıca ben modülü en az 5 farklı tv de denedim Webos 2 olmayan hiçbir sorun yok. Çevremde LG Webos 2 benden başka yok onuda deneyeceğim bulabilirsem.
    Dsmartı kullanabileceğim recevier alacağım sonunda bende sanırım.
    En sağlam recevier

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ark

quote:

Orijinalden alıntı: Butterflies

Tabiki görüştüm. modül kartı götürdüm denedi kendi tvsinde sorun yok, sorun görünmüyor ama değiştirelim dedi ve ayrı benim ilk modül eski CI idi onu değiştirdi olmadı, sonra CI+ modül ile değiştirdi olmadı, sonra son çıkan D-Fix ile değiştirdi yine olmadı. ayrıca ben modülü en az 5 farklı tv de denedim Webos 2 olmayan hiçbir sorun yok. Çevremde LG Webos 2 benden başka yok onuda deneyeceğim bulabilirsem.
    Dsmartı kullanabileceğim recevier alacağım sonunda bende sanırım.

bende de webos2 var aynı sıkıntalar malesef bende de var,
    ya bu seri tv'lerde genel bir modül sorunu var ya da dsmart'ın modülleri ile uyum sorunu var

• arkadaşlar karıncalanma için aradım bugun lg yi, bana servis parcanızı değiştirmiş dedi. halbuki parçayı kimse değiştirmedi. bende hemen servisi aradım adam bana 2 parça siparişi verdiklerini söyledi. 1 parça gelmiş diğer parçada panel olduğu için daha gelmemiş dedi. eğer 20 gün içerisinde paça değişmezse değişim olacak cihaz. umarım parça gelmez :D
    filbox kullanıyorum modül ile ilgili hiç bir sorun yaşamadım. arada bir geç açılma oluyor ama ayda yılda bir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kırantalon

4k tv alırken en azından şunlara dikkat edin çünkü verilen para az buz değil.

* Görüntü özelliği en az 3840 x 2160 Piksel olmalı. Bu oldukça önemli bir husus!
    * Ekran boyutu 40 inç olanları da tercih edebilirsiniz. Ancak biz minimum 43-49 inç tavsiye ediyoruz. Yayın kalitesini anlayabilmek için daha büyük ekranlara ihtiyacınız olacak. Uygun fiyata ve kaliteli 55 inç tvler bulmak da mümkün artık.
    * Görüntü tarama hızı çok önemli. Eğer düşük hızlı bir cihaz alırsanız, kanal geçişleri de Smart TV’de gezintileriniz de eziyete dönüşür. Sipariş vermeden önce mutlaka karşılaştırmalar yapın.
    * 40-43 inç televizyonlar, genel itibariyle, 2200-2600 TL etiket fiyatıyla satılıyor. Daha ileriye dönük kullanırım ve çok daha iyi performans almak isterim derseniz, 2800-3000 TL’ye hem 48-49 inç hem de LG ya da Samsung marka 4K televizyonlar tercih edilebilir.
    *40 inç noktasında ise LG, Samsung, Philips, Sony ya da Panasonic alınabilir.
    http://teknolojituru.com/2016/08/08/4k-tv-satin-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/

görüntü tarama hızı ile kanal geçiş yada smart tv performansının herhangi bir alakası yok. görüntü tarama hızı yüksek ise haraketli görüntülerde titreşim olmaz panel ile alakalı. kanal geçiş tv içindeki uydu alıcısı, smart tv performansı da tv'nin işlemcisi ile alakalı. yüzeysel ve yanıltıcı açıklama yapmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperepla -- 11 Mayıs 2017; 3:35:59 >

• karıncalanma olayı ara ara bende de oluyor (yaklaşık 2 ayda 1). servise sordum. götürüp test etmemiz gerekiyor dediler. ben de uğraşmak istemedim. garantisinin bitmesine de az kaldı. fotoğrafını çekmiştim. fotodan tam anlaşılmıyor dediler. öyle kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anvil

karıncalanma olayı ara ara bende de oluyor (yaklaşık 2 ayda 1). servise sordum. götürüp test etmemiz gerekiyor dediler. ben de uğraşmak istemedim. garantisinin bitmesine de az kaldı. fotoğrafını çekmiştim. fotodan tam anlaşılmıyor dediler. öyle kaldı.

hocam hiç ihmal etme bence. bu sorundan dolayı tv si değişenler var. garantisi devam ederken tamir ettir.
  • alperepla A kullanıcısına yanıt
    aynen biraz yüzeysel ama farklı noktalara değinmişler dikkate alınabilir.
  • 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.