Şimdi Ara

LG 49UF8507 4K Nasıldır? (288. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.094
Cevap
73
Favori
351.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar TV den cızırtı gibi bi ses geldi TV kendi kendine kapanıp açıldı daha önce bir kez daha yapmıştı böyle sizce neden olabilir bu sorunu yaşayan var mı??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tv.nin firmware guncel mi? Bendeki bu

LG 49UF8507 4K Nasıldır?

Birde benim tv.de şöyle bir durum var. Belkide sizde de vardır. Wifi ile bağlıyken tv.yi kumandadan kapatıyorum. Gun içinde evde komple Elektrik kesintisi olduğunda tv wifi bağlantısını kaybediyor. Wifi ayarlarına girip wifi yayınını buldurmam gerekiyor. Sizde de var mı böyle bir durum?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozay

Tv.nin firmware guncel mi? Bendeki bu

LG 49UF8507 4K Nasıldır?

Birde benim tv.de şöyle bir durum var. Belkide sizde de vardır. Wifi ile bağlıyken tv.yi kumandadan kapatıyorum. Gun içinde evde komple Elektrik kesintisi olduğunda tv wifi bağlantısını kaybediyor. Wifi ayarlarına girip wifi yayınını buldurmam gerekiyor. Sizde de var mı böyle bir durum?

Benim tv uh serisi 49uh850v o yuzden farkli bende

Kablolu baglanti kullaniyorum

• Bu tv yi aldığım güne lanet ediyorum. Evlendim bir heves paraya kıydım ilk çıktığı dönemde aldım 6 ay geçti tv den çatur çıtır sesleri gelmeye başladı tv yi açıyorsun çatırdıyor kanal değiştiriyorsun çatırdıyor aydınlık sahnelerden karanlık sahnelere geçiyor çatırdıyor kapatıyorsun çatırdıyor kapadıktan sonra 2 saat geçiyor gene çatırdıyor. Resmen obsesif kompulsif liğimi tavan yaptırtıyor. TV nerden baksan en aşşa 5 kere servise gitti her seferinde tv nin kullanımıyla alkalı bir sorun gözlemlenmedi diyerek tv yi geri gönderdiler en sonunda da garanti kapsamında beni zannedersem kara listeye aldılar son aradığımda eleman biz sizin tv nizi alamayız eğer istiyorsanız bunu ücret karşılığında servis sağlayıcısı sunabiliriz dediler. Adamların açıklaması hava sıcaklıklarına bağlı olarak tv de genleşme ye sebep olunuyor ve seslerin çıkma sebebi de buna bağlanıyor 2015 yılı üretimli bir tv yapıyorsun geliyorsun genleşme den bahsediyorsun tüplü tv mi bu arkadaşım. En nihayetinde artık pes ettim ama tv her çatırdadığında ağzımdan da bed duam eksik olmuyor. Bak gene sinirlendim. Şu saatten sonra bana tonla para versinler LG nin bırak yeni bir ürününü almayı kulak çubuğu olsa tenezzül etmem almaya.

• konu aşşağı inmiş yukarı çıksın bari
  • TRT 4k maç sırasında ortada çizgi gibi bişey çıkıyor kamera hareketli olunca . Başka böyle olan var mı

• Arkadaşlar ben de yaklaşık 1 yıl önce bu TV nin 55" olanından aldım. İlk arızasını 1 ay içinde yaptı sıfır ürünle değiştirdiler. İkinci arızasını da 2 ay önce yaptı. Bunda da anakartı değiştirdiler. Bu TV yi görüntü olarak beğeniyorum fakat en büyük eksikliğinin Trumotion olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili LG Türkiye' ye mail attım. Gelen cevap "bu TV için böyle bir güncelleme planlanmamaktadır" oldu. Aradan biraz vakit geçti ve LG Türkiye' nin sitesinde Canlı Destek kısmından bu konuyu hatırlattım. Alt modellerinde hatta ve hatta LG nin eski modellerinde bile Trumotion olduğunu dile getirdim. Ancak LG Türkiye çalışanları maalesef müşteri memnuniyetini beceremiyorlar. Sizler de bence bu konuda adımlar atın. Burada bu TV ye birsürü para verip aldık. Bu özelliğin olmadığını bilerek aldık ama maalesef bu özelliğin eksikliği özellikle 1080p ve altı görüntülerde hissediliyor. Hepimiz bu konuda LG Türkiye' den bunu mail yoluyla ve canlı desteklerle istemeliyiz diye düşünüyorum. Herkese iyi akşamlar.

• hodrimeydantnr H kullanıcısına yanıt
    Bu dalgalanma olayını ben de test etmek istiyorum.Televizyon açıkken tamamen siyah ekranı nasıl yapabilirim hocam?
  • Merhaba arkadaşlar YENİ SMART TV alacaklar kesinlik ile LG MARKA almıyoruz nedeni LG TV ler türkiyede 3000tl başlıyor mesele fiyatı değil tabii kullanımı bende webos 2.0 yazılımlı cihaz var kendinden uydulu modeli 8507 cihaz 2 yıl olmadı fakat cihaz güncelliğini bitirdi neden cihazı smart olarak aldık fakat cihazın smartı bir facia güncelleme yok marka vereğim bir samsung gibi değil samsung devamlı güncel LG TV ile sorunumu yetkililere bildirdim fakat çözüm bulamadık cihaza yeni bir yazılım bile gelmeyecek dedi kısaca cihaz şimdiden bitti tarafımıza şunu yapa bilirlerdi oysa uydu için olan yazılımlar ve smart yazılımlarını bir Converter yazılımı ile cihaza uygun yapa biliriz bunun bilgisini bile vermiyorlar kısaca LG almayın arkadaşlar paneli üretiyor diyorlar bizde bu yönde karar veriyoruz hata yapıyoruz oysaki smart olduğu için smart bölümü güncel mi ona bakalım ben cihaza çin den smart tv box getirdim buda bana 350tl patladı fakat samsung alsaydım bu sorunun yoktu uzak duralım arkadaşlar bilgig

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal_1970

Merhaba arkadaşlar YENİ SMART TV alacaklar kesinlik ile LG MARKA almıyoruz nedeni LG TV ler türkiyede 3000tl başlıyor mesele fiyatı değil tabii kullanımı bende webos 2.0 yazılımlı cihaz var kendinden uydulu modeli 8507 cihaz 2 yıl olmadı fakat cihaz güncelliğini bitirdi neden cihazı smart olarak aldık fakat cihazın smartı bir facia güncelleme yok marka vereğim bir samsung gibi değil samsung devamlı güncel LG TV ile sorunumu yetkililere bildirdim fakat çözüm bulamadık cihaza yeni bir yazılım bile gelmeyecek dedi kısaca cihaz şimdiden bitti tarafımıza şunu yapa bilirlerdi oysa uydu için olan yazılımlar ve smart yazılımlarını bir Converter yazılımı ile cihaza uygun yapa biliriz bunun bilgisini bile vermiyorlar kısaca LG almayın arkadaşlar paneli üretiyor diyorlar bizde bu yönde karar veriyoruz hata yapıyoruz oysaki smart olduğu için smart bölümü güncel mi ona bakalım ben cihaza çin den smart tv box getirdim buda bana 350tl patladı fakat samsung alsaydım bu sorunun yoktu uzak duralım arkadaşlar bilgig

en son yazılım 05/04/45 dir bilginize...

• Benim tv de hala 04.05.45 güncellemeleri kontrol ettiğimdeise güncelleme yok diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: akifa

quote:

Orijinalden alıntı: kemal_1970

Merhaba arkadaşlar YENİ SMART TV alacaklar kesinlik ile LG MARKA almıyoruz nedeni LG TV ler türkiyede 3000tl başlıyor mesele fiyatı değil tabii kullanımı bende webos 2.0 yazılımlı cihaz var kendinden uydulu modeli 8507 cihaz 2 yıl olmadı fakat cihaz güncelliğini bitirdi neden cihazı smart olarak aldık fakat cihazın smartı bir facia güncelleme yok marka vereğim bir samsung gibi değil samsung devamlı güncel LG TV ile sorunumu yetkililere bildirdim fakat çözüm bulamadık cihaza yeni bir yazılım bile gelmeyecek dedi kısaca cihaz şimdiden bitti tarafımıza şunu yapa bilirlerdi oysa uydu için olan yazılımlar ve smart yazılımlarını bir Converter yazılımı ile cihaza uygun yapa biliriz bunun bilgisini bile vermiyorlar kısaca LG almayın arkadaşlar paneli üretiyor diyorlar bizde bu yönde karar veriyoruz hata yapıyoruz oysaki smart olduğu için smart bölümü güncel mi ona bakalım ben cihaza çin den smart tv box getirdim buda bana 350tl patladı fakat samsung alsaydım bu sorunun yoktu uzak duralım arkadaşlar bilgig

en son yazılım 05/04/45 dir bilginize...

LG 49UF8507 4K Nasıldır?

resmi sitede 04.05.45 yazıyor ama.

• Zileli1 Z kullanıcısına yanıt
    Son guncelleme o zaten başka gelmedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senin yazılım eski guncelle bence en son yazılım o değil

En son yazılım 04.05.45 bu başka yazılım çıkmadı simdilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 26 Mart 2017; 16:22:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar. 49uf8507 tv nin ekraninda bugun sag ustten asagiya dogru ince bir cizgi belirdi.cihazi alali 18 ay oldu.başina böyle bir olay gelen var mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: onurolgun57

Merhaba arkadaslar. 49uf8507 tv nin ekraninda bugun sag ustten asagiya dogru ince bir cizgi belirdi.cihazi alali 18 ay oldu.başina böyle bir olay gelen var mi acaba?

başıma geldi dostum değişim yaptılar. 2016 modelini verdiler hiç bekleme direk servisi çagırttır değişim talep et. 285 sayfaya bak resmini gösterdim arıza bende 2 kere gerçekleşti son 6 ay kadığı için magdur olmamam adına servis televizyonu bir üst modelle değişim yaptı adamlara söyle 6 ay kalmış yine aynı olayla karşılaşmamak adına kendini sağlama al derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlacK SeA StorM 61 -- 26 Mart 2017; 22:7:20 >
  • Ciddimisin hocam.sifir 1 üst model tv verdiler yani.o zaman güzel bir dille benimde istemem gerek sifir tv

• Paneli degistirdiklerini soylediler.su an icin bi problem gozukmuyor tv de bilginize arkadaslar.

• Selam arkadaşlar,

Bir sorum olacak belki önceki sayfalarda bahsedilmiştir de merak ettim. Playstation 4 Pro ile Playstation Slim versiyonlarının bu TV üzerinde görüntü kalitesi açısından çok bir farkı olur mu? Araştırdığım kadarıyla bu TV'de HDR yok ve bu yüzden Pro cihazından tam verim alamıyormuşuz?

Kendi kullanan ya da konuda bilgili bir abimiz varsa bu merakımı giderebilir mi? Ona göre Playstation tercihi yapacağım ve eğer Pro'da öyle gözle görülür bir fark yoksa ekstradan 800 TL civarı ödemek gereksiz olur.

Şimdiden teşekkürler.
  • alky A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Ben ps4 kullandım ve sonra ps4 pro ya geçtim evet HDR yok varda yok aslında 10 bit panel üzerinde HDR var bu panelde 8 bit var HDR de siyahlar gerçek siyah beyazlar gerçek beyaz olur kısaca anlatmak gerekirse. Kiyaslamaniz yersiz söyleki elinizdeki tv gerçek 4k ve dolayısiyla 3840 a 2160 60 hz RGB ve 2.2 HDCP desteklerken slim ps4 ler Maximum 1080 p destekler arada 4 kat fark var görüntü kalitesinde. HDR olayina gelince olmaması dezavantaj ama HDR formatına yakın görüntü elde etmek istersenizde tv den ayarlar resim kısmında hdmi ultra deep Colour u hdmi 1 ve hdmi 2 yi acarsaniz HDR Teknolojisine yakın görüntü alırsınız ama ps4 pro için geçerli bu ayar. Siz tvden çok size hangi konsol daha verimli olur onu araştırın aralarında grafikten tütün da ram é kadar ve TF olarak 2 kat daha üst özelliklere sahip bir cihaz ps4 pro. Bu arada tv de Son zamanlarda ekran karıncalanması yapmaya başladı 3 defa aynı arizadan servise gönderildi ve degisim verildi 1 hafta içinde gelecekmiş yeni tv bakalım hangi model gönderecektir uh 850v den aşağı gelirse kabul etmem uh 770 gönderilebilir söylendi bana ama 3D yok ve uh 770v serisi sorunlu bir tv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal_ansen -- 13 Nisan 2017; 14:47:21 >

• 
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.