Şimdi Ara

LG 47LB670V 47' (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.996
Cevap
55
Favori
284.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biz de bugün teknosadan siparisi verdik bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

bu akşam teknosadan 2489 tl ye aldım.. tefal blender hediyesi varmış ama mağazada bitmiş, stoklarla sınırlıymış ondan faydalanamadık..

tv salonda kuzu gibi yatıyor yarın sabah servisi arayacağım, artık ne zamana gün verirlerse...

teknosadaki mesut bey ve özkan bey benimle çok ilgilendiler, herşeyi konuştuk, yetersiz hafıza muhabbetinin çözümünü anlattı bana, 8gb lik boş flash ı takılı bırakıyormuşsunuz, gerisini tv ayarlıyor dedi, artık ne derece doğrudur bakıp göreceğiz..

umarım odama küçük gelmez, ölü piksel testi de isteyeceğim, bir sorun olursa servis kağıdını imzalamayacağım..

ligtv 3ay ve d-smart 2ay hediye verdiler, ligtvden çok çektim, sorun çıkarabilirler ileride, ama dsmartı denemek istiyorum.. umarım sorun yaşamam..

47LB730V serisi için 3500 lira dediler, herşeyi aynı fakat o 800lük dediler, bir de ayak tasarımı biraz daha farklıymış, teşhir yoktu 730un inceleyemedim, fakat benim bütçemi çok aşacaktı..

bende forumun bu konusunda sık sık gözükeceğim galiba, bende aranızdayım artık.. görüşlerimi ilerleyen zamanlarda paylaşırım, öncelikte tv yi incelemem kurcalamam lazım..

kurulumda dikkat etmemi gerektirecek bir durum var mı acaba? ölü piksel testi yaptıracağım, başka test edilmesi gereken birşey var mı acaba?

yakın zamanda tekrar görüşmek dileğiyle

dsmarta sakın bulaşmayın derim. ben tv alırken bulaşmıştım. iki ay bedavaydı sözde. iki ayın sonunda 155 lira fatura çıkartmaya kalktılar . mahkemeye gidiyorum deyince iptal ediyoruz dediler. ayrıca iki defa kurdurdum ikisinde de kutuları arızalı çıktığı için kavga dövüş zar zor geri verebildim. bu tvnin dahili uydusu olduğuna göre bulaşacaksanız teknosadan dsmart modül almanızı tavsiye ederim. 250 lira ve iki yıl 30 hd kanal . kanal sıralaması falan gönlünüzce

• quote:

Orijinalden alıntı: armanac05

quote:

bu akşam teknosadan 2489 tl ye aldım.. tefal blender hediyesi varmış ama mağazada bitmiş, stoklarla sınırlıymış ondan faydalanamadık..

tv salonda kuzu gibi yatıyor yarın sabah servisi arayacağım, artık ne zamana gün verirlerse...

teknosadaki mesut bey ve özkan bey benimle çok ilgilendiler, herşeyi konuştuk, yetersiz hafıza muhabbetinin çözümünü anlattı bana, 8gb lik boş flash ı takılı bırakıyormuşsunuz, gerisini tv ayarlıyor dedi, artık ne derece doğrudur bakıp göreceğiz..

umarım odama küçük gelmez, ölü piksel testi de isteyeceğim, bir sorun olursa servis kağıdını imzalamayacağım..

ligtv 3ay ve d-smart 2ay hediye verdiler, ligtvden çok çektim, sorun çıkarabilirler ileride, ama dsmartı denemek istiyorum.. umarım sorun yaşamam..

47LB730V serisi için 3500 lira dediler, herşeyi aynı fakat o 800lük dediler, bir de ayak tasarımı biraz daha farklıymış, teşhir yoktu 730un inceleyemedim, fakat benim bütçemi çok aşacaktı..

bende forumun bu konusunda sık sık gözükeceğim galiba, bende aranızdayım artık.. görüşlerimi ilerleyen zamanlarda paylaşırım, öncelikte tv yi incelemem kurcalamam lazım..

kurulumda dikkat etmemi gerektirecek bir durum var mı acaba? ölü piksel testi yaptıracağım, başka test edilmesi gereken birşey var mı acaba?

dsmarta sakın bulaşmayın derim. ben tv alırken bulaşmıştım. iki ay bedavaydı sözde. iki ayın sonunda 155 lira fatura çıkartmaya kalktılar . mahkemeye gidiyorum deyince iptal ediyoruz dediler. ayrıca iki defa kurdurdum ikisinde de kutuları arızalı çıktığı için kavga dövüş zar zor geri verebildim. bu tvnin dahili uydusu olduğuna göre bulaşacaksanız teknosadan dsmart modül almanızı tavsiye ederim. 250 lira ve iki yıl 30 hd kanal . kanal sıralaması falan gönlünüzce

aldığım hediye paketi ne olacak peki?

hem digiturk var, hemde d-smart..

modül almak şuan için bana çok mantıklı gelmiyor, 2 çanak var zaten, birisi türksat, diğeri astraya dönük.. biraz böyle kullanmak istiyorum açıkçası, daha sonra durum neyi gösterir bilemem ama bilgilendirme için sağol

acaba başka böyle sorun yaşayan arkadaş var mı acaba?

• quote:

47 2489'a mı aldınız acaba 2799du sitesinde bugün fiyatlar değişmişti nerden aldınız hangi il ?

• quote:

Orijinalden alıntı: onderweb

quote:

47 2489'a mı aldınız acaba 2799du sitesinde bugün fiyatlar değişmişti nerden aldınız hangi il ?

Izmir den aldım akşam saatlerinde.. fiyat 2489du.. Zaten 730 ile 670 arasinda kalmıştım. Gönül 50'' den yanaydi fakat cok pahalıydı..

• quote:

Orijinalden alıntı: efexefex

LG LB730V modelinin kurulumunu dün itibariyle yaptırdım.
    Eski serideki LA740 modeli benim fiyat kriterlerimin üzerindeydi.
    Fakat LB730 yeni modelini Türkiye'de satışa sunulduğu ilk günlerde (özel bir fiyatla) 2.649 TL ye yakaladığım için hiç tereddüt etmedim.
    Teslimatın biraz gecikeceğini ilettiler. Beklerim dedim. Şu anda piyasada en uygun 3.000 TL civarında sanırım.
    Ürün LG Türkiye garantilidir. Kurulumu yetkili servis yaptı.

Ürünün görüntü kalitesini tartışmaya gerek yok. Eski modellerdeki matlık yerini daha canlı ve keskin renklere bırakmış.
    Maç yayınlarındaki banding olayı devam etmekte. Çok takılmazsanız sorun yaratmıyor. Keyfinizi kaçıracak derecede değil.
    En büyük eksi yönü bana göre harici girişleri. Tv yi duvara astırdım. Bu şekilde ulaşmak çok zor.Televizyonu yerinden çıkartmanız gerekiyor.
    Belki sabit bir USB uzatma kablosu sorunu çözebilir.

Smart menüdeki uygulamaların çoğunluğu şu an aktif değil. Eminim kısa sürede aktifleşir.
    3d uygulamaları başarılı sayılabilecek düzeyde.

Harici diskten film izlemeye çalıştım. Altyazıdaki Türkçe karakterlerde sorun var.
    Menüleri karıştırdım fakat henüz çözemedim. Çözen birisi varsa paylaşırsa sevinirim.
    Ürünün ses kalitesi oldukça iyi. Ses sinema sistemini devreye almama gerek kalmıyor.

İnternet uygulaması tatmin edici. Modeme epey uzak olmasına rağmen hiç hatasız bağlanmakta.
    Sayfalar son derece hızlı açılıyor. İnternetden video seyrederken takılma yaşamadım.

Sonuç olarak ürün şu an itibariyle tatmin edici.
    3.000 TL üzeri bir fiyata alınır mı? Ben beklemeyi ve takip etmeyi öneririm. 2.750 civarında bir fiyata alınabilir.

Şimdilik bunlar. Zamanla ve kurcaladıkça daha çok şey paylaşacağım inşallah.

Saygılar,

alt yazi turkce peoblemi var ama alt format ayarindan dili turkce yapinca duzeliyor.
    usb uzatma ksblosu aldim.flash calisiyor...1tb.hdd calismiyor.hdd yi yine kendi yuvasindan veriyorum.3d derinlik ayari yok heralde ben bulamadim

banding yok ama ekran kirliligi var servis cagirsam kesin normal der zaten fazla belli degil maclarda ve acik renklerde belli oda bilene.
    sonuc olarak fiyat perfonmans olarak cpk iyi.
    cok filim baktim atma.donma.vb.hic yok.
    cepden alt yazili filim seyretme alshare ile oluyor.ben sevdim aleti.

• alt yazi cozumu.
    filim oynarken play stop menusunde iken en sag daki diger butana basin.2.menu geliyor.burda filimlerin 2.dil ayari ve alt yazi secenekleri var.renk.dil.boyut.hizalama vb.turkce secilince alt yazi duzeliyor .bazi filimlerde duzelmemw sebebi srt dosyasinda karekterler fazla bozuk heralde.

ben sadece 3d derinlik ayarini bulamadim.kanal siralmadini falan kolay yaptim.

hirbird deki acik kanallara sifre koymak cok zor bu sebeplen tum uyduyu sildim.kanal ayarlari kismi yeterli ama gelistirilmesi daha pratik olmasi lazim.

webos hizli diyorlar ben hiz goremedim.kanal gecisleri agir.youtube video acmalari ağır

• görüntü ayarları ve resim ayarları yapılmamış yani fab. ayarlı tv modellerini mağazada karşılaştırmayın. iki farklı modeli aynı ayara getirip aynı HD görüntü de test yapmalısınız aksi halinde yanılırsınız.
    TV kanalları ve Film için ayarı ayrı yapmalısınız. USB den HD test görüntü taktıysanız normal menü ayarı değil ileri geri hızlı sar kısmında kumandada ki butondan giriş yapın. lg de filmler genel olarak daha karanlık olduğu için iyi bir ayarla harikalar yaratıyor hiç bir karanlık sahnede ayrıntı kaçırmıyorsunuz gündüz saatlari dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 12 Mayıs 2014; 12:55:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metnes71

alt yazi cozumu.
    filim oynarken play stop menusunde iken en sag daki diger butana basin.2.menu geliyor.burda filimlerin 2.dil ayari ve alt yazi secenekleri var.renk.dil.boyut.hizalama vb.turkce secilince alt yazi duzeliyor .bazi filimlerde duzelmemw sebebi srt dosyasinda karekterler fazla bozuk heralde.

ben sadece 3d derinlik ayarini bulamadim.kanal siralmadini falan kolay yaptim.

hirbird deki acik kanallara sifre koymak cok zor bu sebeplen tum uyduyu sildim.kanal ayarlari kismi yeterli ama gelistirilmesi daha pratik olmasi lazim.

webos hizli diyorlar ben hiz goremedim.kanal gecisleri agir.youtube video acmalari ağır

3d derinligi filmi izlerken ayarlara basin goruntuye gelin 3d ayarlari yaziyor derinlik orada. Bu derinleştirmenin nasil bir etkisi oluyo

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: armanac05

quote:

aldığım hediye paketi ne olacak peki?

hem digiturk var, hemde d-smart..

modül almak şuan için bana çok mantıklı gelmiyor, 2 çanak var zaten, birisi türksat, diğeri astraya dönük.. biraz böyle kullanmak istiyorum açıkçası, daha sonra durum neyi gösterir bilemem ama bilgilendirme için sağol

acaba başka böyle sorun yaşayan arkadaş var mı acaba?

Bu.sorunu yaşayan binlerce insan var maalesef. Dsmart izlejek iyidir güzeldir haliyle de yakamızı bedavaya kurtaranazsiniz. Zaten kurulu üyelik de herzaman module göre çok daha pahalıdır.digide sizden kurulum ucreti alınır büyük ihtimal zira onların lnb si bizim kullandiklarimizdan değildir

• 3d izlerken setting lere baktim tum 3d ayarlari var sadece derinlik ayari yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: PowerPC

görüntü ayarları ve resim ayarları yapılmamış yani fab. ayarlı tv modellerini mağazada karşılaştırmayın. iki farklı modeli aynı ayara getirip aynı HD görüntü de test yapmalısınız aksi halinde yanılırsınız.
    TV kanalları ve Film için ayarı ayrı yapmalısınız. USB den HD test görüntü taktıysanız normal menü ayarı değil ileri geri hızlı sar kısmında kumandada ki butondan giriş yapın. lg de filmler genel olarak daha karanlık olduğu için iyi bir ayarla harikalar yaratıyor hiç bir karanlık sahnede ayrıntı kaçırmıyorsunuz gündüz saatlari dahil.

filim icin ayar settingin nedir.neyi tavsiye edersin.kendi sinema modu cok koyu...canli..da cok parlak.
    ekran ayarlari tavsiyesi olan varmi hem spor hem normal yayin ve sinema icin

• quote:

3d izlerken setting lere baktim tum 3d ayarlari var sadece derinlik ayari yok.

görüntü ayarları kısmından 3d ayarı bölümüne gel.3d ayarı otomatikten manuele alman lazım.2 seçenek var.1. otomatik 2. manuel veya kişişel gibi bişey.kişisele getirince o ayarlar çıkıyor.derinlik,genişletme,seğ/sol herhalde.otomatikte müdahale imkanın yok
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PowerPC

görüntü ayarları ve resim ayarları yapılmamış yani fab. ayarlı tv modellerini mağazada karşılaştırmayın. iki farklı modeli aynı ayara getirip aynı HD görüntü de test yapmalısınız aksi halinde yanılırsınız.

filim icin ayar settingin nedir.neyi tavsiye edersin.kendi sinema modu cok koyu...canli..da cok parlak.
    ekran ayarlari tavsiyesi olan varmi hem spor hem normal yayin ve sinema icin

ben expert1 denen ayarı kullanıyorum.ne anlama geldiğini ve ne işe yaradığına da bakmadım.sinema çok koyu,stardartta çok göz yorucu.expert ikisinin ortası gibi.başkaca ayar yapılabilir.benim kafama takılan husus bu cmr yi açma veya kapama veya özelleştirme gibi bir ayar varmı.bamsungta bunu açıp kapataliyordum(motion plus ayarı)burada da bi ayar var mı.ben mi göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aliserpil2006

quote:

3d izlerken setting lere baktim tum 3d ayarlari var sadece derinlik ayari yok.

görüntü ayarları kısmından 3d ayarı bölümüne gel.3d ayarı otomatikten manuele alman lazım.2 seçenek var.1. otomatik 2. manuel veya kişişel gibi bişey.kişisele getirince o ayarlar çıkıyor.derinlik,genişletme,seğ/sol herhalde.otomatikte müdahale imkanın yok

bende otomatikde..demek onun icin gozukmedi.mantiken oto daha iyi degilmidir?

• teknosa tekrar 2800e çıkartmış
  • metnes71 M kullanıcısına yanıt
    ben buradaki denilenleri yaptımhttp://forum.skystar-2.com/lg-led-tv-en-iyi-goruntu-ayarlari-t-7190.html
  • Dun aksam 2800lerde oldugu halde arkadas 2480den almis bende sasirdim bende izmirdeyim mavisehir subesine aksam gideyim diyorum

• onderweb kullanıcısına yanıt
    Hocam haftasonu teknosa ve kliksa'da 2489'du. Ben kalıcı olur diye düşünmüştüm. Belki anneler günü nedeniyle yaptılar.
  • arkadaşlar 1tb hdd ile deneyen varmı okuyormu
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.