Şimdi Ara

LG 43UF7787 4K LED TV KULLANICI İNCELEMELERİ (TEK BAŞLIK) (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
963
Cevap
23
Favori
76.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tutkulu420

quote:

Orijinalden alıntı: maho23

quote:

TRT 4K izleyemiyorum arkadaşlar izleyebilen var mı_?yeni verdikleri çalışmıyor...

izleyen varsa frekansları yazarsa sevinirim...kafayı yemek üzereyim

http://s3.dosya.tc/server10/7cpoau/maho23_LG_webos_sirali_liste.rar.html

Linkteki dosyayı rardan çıkarıp sadece .TLL uzantılı olanı Fat32 şeklinde biçimlendirilmiş flaşa atın ve sonra tv menüsünde USB de TV ye kopyala işlemini seçerek kanalları kopyalayın. TRT 4K 1. sırada ve rahatlıkla izleyebilirsiniz.

hocam fat32 falan nedir ben hiç duymadım....yani frekansla ekleyemiyo muyum?

Fat 32 dosya biçimidir. USB belleği bilgisayara takın , sağ tıklayıp biçimlendir diyin ve karşınıza çıkan ekranda varsayılan biçimlendirme kısmından NTFS seçili ise onu FAT 32 yaparak biçimlendirme (format atma) işlemini tamamlayın.

Daha sonra verdiğim linkteki TLL uzantılı dosyayı flaşa atıp tv ye bağlayın.

TV'de ayarlar ve kanal ayarları menüsünden Kanalları Kopyala kısmına gelip USB'den TV'ye olanı seçip kopyalama işlemini tamamlayın. İşlem5-10 sn gibi bir sürede bitiyor.

Ek olarak evet kanal sıralaması değişiyor fakat bu listedeki kanallar güncel frekansları içeriyor. TRT 4K nın frekansı zırt pırt değiştiği için bir çok kişi bu konuda sorun yaşıyor. Ben şu anda izliyorum ve bir problem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nocturnal081

merhaba beyler rica etsem şu likteki kanal listesindeki kanlaların 250 den sonrasını silip tekrar upload edermisiniz çok kanal çok kötü oluyor bilgisayarım olmadığı için düzenleyememiyorum da yapacak olana şimdiden kolay gelsin

http://s2.dosya.tc/server4/7ku7jg/GlobalClone00001.zip.html

Buyrun ;

http://s2.dosya.tc/server4/b3j3nn/GlobalClone00001.rar.html işine yarar umarım.
  • çok saol ama yanlış listeyi atmışım haliyle sende yanlış listeyi temizlemişin.

Bide arada bu tv simsiyah olup tekrar geliyor yağmur kar felan yağmazken kırıyor galiba bende eski sürümlerden birini yükliycem
  • ya beyler rica etsem bir şöyle az ama öz kanallı bir liste yapabilirmi

ya çok fazla kopya kanal var trt 1 hd var trt1 var çalışmayan kanllar var bi kahraman çıkıp ben düzebli bir liste yapabilirim diyebilirmi yapacak olan varsa şimdiden kolay gelsin
  • Biraz beklerseniz birkaç güne kadar vakit bulursam Turksat'ın güncel TKGS li listesini aynen uyarlayip paylaşacam inşallah.
  • ne demek kolay gelsin şimdiden.
  • maho23 kullanıcısına yanıt
    hocam pekii şu anda sizde TRT 4K frekansı kaç yazar mısınız?
  • quote:

hocam pekii şu anda sizde TRT 4K frekansı kaç yazar mısınız?

İyi olur hocam bekliyoruz. LG TV'ler için yoktu zaten..
  • Arkadaşlar kısa sürede derlediğim listeyi sizlerle paylaşıyorum. Birçok ıvır zıvır kanalı listeden şutladım. ( Şu her saat başı yağ bal satanlar.)

İlk 50 sırayı hemen hemen TKGS'li güncel liste ile birebir aynı tutmaya çalıştım. Bir iki atlama oldu tabiki de. HD olan kanalların SD yayınlarını listeden kaldırdım.Geri kalanları biraz şahsi bir liste oldu fakat öz tutmaya çalıştım. Toplamda 163 TV kanalı ve 73 Radyo kanalını içeren bir sıralama oldu.Vakit bulursam ileride daha geniş kapsamlı bir liste oluşturabilirim. Şimdilik işinize yarar umarım.

LG WEBOS 43UF7787 sıralı kanal listesi ;

http://s2.dosya.tc/server4/et89n7/43UF7787_SIRALI_KANAL_LISTE-maho23.rar.html
    Bu listeyi yüklersem favorilerim gider mi hocam? Bereket tv vs varmı birde listede
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Bu listeyi yüklersem favorilerim gider mi hocam? Bereket tv vs varmı birde listede

Bereket Tv var fakat favoriler konusunda birşey diyemiyorum.

İsterseniz şimdiki listenizi yedekleyip deneyebilirsiniz.Tabi listenizin silinme durumunu da göz önüne alarak. :)
  • quote:

quote:

İsterseniz şimdiki listenizi yedekleyip deneyebilirsiniz.Tabi listenizin silinme durumunu da göz önüne alarak. :)

trt çocuk hd bulmak için tüm kanalları sildim, sonra transponder vs gibi şeylerle uğraşırken kanal bulamadım. sonra dedim donanımhaberde vardır. tam da üstüne geldi, dediğin gibi flasha attım dosyayı, önce klasör içinde attım açmadı, sonra direk attım fat32 ile biçimlendirip. inanılmaz güzel oldu, şimdi hem trt 4k var, hem trt çocuk hd var yani muazzam bir hizmet şu yaptığın belki beni saatlerce uğraşmaktan, sıkılmaktan ve sonunda belki de kapatıp hafta sonuna kadar usta çağırmaya kadar giden uzun yoldan kurtardın. gerçekten söylüyorum Allah razı olsun maho23 kardeşim.

bende kendime göre değiştirdim kanalları, bunları kaydedebilir miyim yine usb'ye nasıl olur bu olay? mesela tivibuspor olsun tlc olsun baya gerilerde senin listede de önlere aldım onları :)

tv ile ilgili söylemek istediklerim ise 1,5 yıl oldu alalı, bir sıkıntısı yok çok şükür. son günlerde a haber açarken ses geliyor ama görüntü solda gri olarak belirip sonra genele yayılıyor, bu sizde de oluyor mu? yüklediğiniz farklı uygulamalar var mı market çok zengin değil malesef. bir youtube işte bir blutv (akbank kod vermişti) uygulaması var farklı. tekrar teşekkürler, iyi geceler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeagle

quote:

quote:

trt çocuk hd bulmak için tüm kanalları sildim, sonra transponder vs gibi şeylerle uğraşırken kanal bulamadım. sonra dedim donanımhaberde vardır. tam da üstüne geldi, dediğin gibi flasha attım dosyayı, önce klasör içinde attım açmadı, sonra direk attım fat32 ile biçimlendirip. inanılmaz güzel oldu, şimdi hem trt 4k var, hem trt çocuk hd var yani muazzam bir hizmet şu yaptığın belki beni saatlerce uğraşmaktan, sıkılmaktan ve sonunda belki de kapatıp hafta sonuna kadar usta çağırmaya kadar giden uzun yoldan kurtardın. gerçekten söylüyorum Allah razı olsun maho23 kardeşim.

bende kendime göre değiştirdim kanalları, bunları kaydedebilir miyim yine usb'ye nasıl olur bu olay? mesela tivibuspor olsun tlc olsun baya gerilerde senin listede de önlere aldım onları :)

tv ile ilgili söylemek istediklerim ise 1,5 yıl oldu alalı, bir sıkıntısı yok çok şükür. son günlerde a haber açarken ses geliyor ama görüntü solda gri olarak belirip sonra genele yayılıyor, bu sizde de oluyor mu? yüklediğiniz farklı uygulamalar var mı market çok zengin değil malesef. bir youtube işte bir blutv (akbank kod vermişti) uygulaması var farklı. tekrar teşekkürler, iyi geceler.

Rica ederim. İşinize yaramasına sevindim.

Dilerseniz kanal listesini kendiniz de düzenleyebilirsiniz.

http://s8.dosya.tc/server3/wutck9/maho23_-_kanal_duzenleme.rar.html linkteki programı indirin. ChanSort programını çalıştırın.

Daha sonra open TV data file kısmından size vermiş olduğum kanal listesini seçip 'modify' e tıklayarak istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz. Bazı kanalları listede 'hide' seçeneğinden gizledim. Örn : Tivibu Spor listede fakat gizli olduğu için görünmez.Bunu kaldırabilirsiniz. Sürükle bırak yöntemiyle sıralamayı değiştirebilirsiniz. Son olarak işleminiz bittikten sonra Save kısmından son haline getirebilirsiniz.
  • şu meşhur kanal atlama olayı meydana geldi az evvel. kanallar 11,12,14,16... diye gidiyor 15 yok mesela. geçen yılda olmuştu, nasıl çözdüm unuttum. fabrika ayarlarına mı dönmüştüm neydi acaba çıkamadım işin içinden :) teşekkürler.
  • İLGİNÇ BİR SORU:

Tv izlerken WEB e girip dolanırken sağ usttekı tv işaretıne tıklayınca kucuk ekranda tv izlemeye devam edebılıyruz internette dolanırken...

Ancak İnternette dolanırken canlı tv açıp diğer yandan da normal kucuk ekrandan tv ızlmeyemıyruz... ??

aynı anda bu sekılde yada farklı sekılde 2 tv kanalı (1 i internetten diğeri normal çanak) olabılır mı
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ancak katılmadığım bir nokta var. Benim evde WRT1900AC Router var. DDWRT yüklü ve kablosuz ağ hızım sizin bahsettiğinizden çok daha fazla (PC to PC). 5Ghz bant kullanıyorum. Sorun kesinlikle TV'nin Wi-Fi kartında. Çünkü 4K videoların olduğu Plex Server odamda Laptopımda, LAptop Kablosuz olarak routera bağlanıyor. TV de kablolu olarak routera bağlanıyor. 4K videolarımı bu yolla donmadan izliyorum. Her ne kadar TV Router arası Gbit ethernet olsada, sizde biliyorsunuz ki bir ağdaki en düşük hızlı cihaz o ağın hızını belirliyor o transferde. Demek istediğim Laptop'ın Wi-Fi hızı belirliyor son durumda. Ama TV yi de kablosuz bağlayınca resmen mahvoluyor bağlantı hızı. Zaten TV nin browser'ından HTML5 hız testi sayfaları ile farkı görebilirsiniz.

Örneğin 25Mbit internet hızınız varsa:

Bu TV nin Internet Hızını bir browser açıp bir kablolu bir wi-Fi olarak ölçün aradaki farkı anlayacaksınız. Benim TV routerın 3m yakınında bu arada.

@zero fear
  • beyler tvyi üniteyle kullanıyorum ama yakında duvara monte etmem gerekecek. duvarda sabit kalmasını istemiyorum hareketli duvar aparatları var sağa sola dönebilen. bu hareketli askı aparatlarını kullanan varmıdır tavsiye istiyorum?
  • Yaklaşık 1.5-2 yıldır bu televizyonu sorunsuz kullanıyorum. Teledünya Neta 8800HD ile beraber kullanıyordum. Bugün TechniSat Conax modül aldım kutuyu kaldırdım. Sorunsuz izliyorum ayrıca USB'ye yayınları kayıt edebiliyorum artık. Kanalları sıralama yaparken birşey dikkatimi çekti sizinle paylaşmak istedim. Ayarlardan Güvenlik kısmını aktive ederseniz Kanalları USB'ye kaydederken TV - USB seçeneği iptal oluyor. Bunu fark edene kadar kaç kez kanalları baştan sıraladım bir düşünün. Çok ufak ama çok önemli bir ayrıntı. Özetle:

Kanalları USB'ye koyalayacaksınız, MUTLAKA Güvenlik ayarlarına gelip Güvenliği KAPATIN! Yoksa sadece USB - TV seçeneği çıkıyor Kanal Kopyalama ekranında. Bilginize.

Bir de artık güncelleme çıksa. Son ZA benim modelin. Sitesinde iki tane firmware var. Biri ZD için diğeri ZA için. Bekliyoruz bakalım ne zaman çıkacak güncelleme.
  • "daha fazla bellek kazanmak için bu uygulama yeniden başlatılacak" uyarısı verdi digiturk play izlerken

Gerçekten kafayı yicem,ben tv nin netinden film izlemiyorum,genelde herkes film izlettirmediğinden şikayet etmiş...

neden bu uyarıyı veriyo arkadaşlar??sürümüm 04.05.45 ...

kimileri usb takın demiş ama pek ilgisi yok gibi.
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.