Şimdi Ara

lg 42LM760S modeli hakkında bilgisi ve tecrubesi olanlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
9
Favori
36.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence tereddüt etmeden alınacak bir televizyon.Uzun zamandır araştırıyordum.SAMSUNG UE40ES7000 ile LG 42LM760S arasında kalmıştım.LG 42LM760S tercih etmemde bu forumdaki arkadaşların de etkisi oldu,onlara bilgi paylaşımı için teşekkür ederim.SAMSUNG UE40ES7000 tercih etmeyişimin nedeni,kanal değiştirmek vs. için televizyonun üstüne yerleştirilen kameranın algılayacağı el hareketleri yapmaktı.Seyrettiğim youtube videolarında ki bunların içinde donanimhaber.com ana sayfasında da bulabileceğiniz yeni nesil TV lerin (artık yeni nesil sayılmaz [Mayıs 2012]) tanıtım videosunda kullanıcının TV'ye yakın ve karşısında durması ve ya sesle yada el hareketleriyle komut vermesi gerekiyor.Bunun için bazen ayağa kalkmak gerekiyor.Öte yandan LG lerin akıllı kumandası daha keyifli ve bir mouse kullanmak kadar kolay.Son derece rahat bir kullanımı var.Ayrıca SAMSUNG'ların bir önceki nesil televizyonlarında aktif gözlük kullanılıyor.LG de pasif pil harcamayan gözlük var ve yine buradaki bazı arkadaşların anlattıklarına göre evvelki nesil SAMSUNG TV'lerde karanlıkta ekranın bir köşesinin parlama yaptığı bilgisini okumuş bulunuyorum.Aktif gözlüklerin karanlıkta ekran karşısı haricindeki bir açı yada bbölgeye uzun süre bakıldığında baş ağrısı yaptığı belirtilmişti.Kısacası ben bugün 11.09.20112 saat 11:00 itibariyle,VATAN COMPUTER'den bir LG 42LM760S siparişi vermiş bulundum.Umarım diğer LG kullanıcıları gibi memnun kalır 2,5 yaşındaki kızım ile 3D çizgi filmler indirip televizyonumda keyifle,mutluluk ile izlerim.
  • herkese merhabalar A)42lm660s, B)42lm640s (yeni çıktı) ve C)42lm760s arasında kalmıştım 640s te local dimming ve sanırım trumotion ve kumanda da yok dedim. kumandalı ve bu önemli özellikler için 660s in düşmesini bekliyeyim dedim, hatta 640 s alıp kumandayı ayrı alırım dedim.çünkü 640s 1850tl 660s 2200tl kumanda 150 tl zaten 200 tl fazla vermiyeyim dedim ama bu 2 özellikte önemli lakin magic motion kumanda da ses ile kontrol yokmuş 760s te varmış onun için 660s den vazgeçecek gibiyim kullanan arkadaşlar kumanda üzerinde konuşma işareti felan var mı micrafon deliği gibi kısımda. ses ile kontrol kumandadan manyak bir şey...siz olsanız ne yaparsınız? teşekkürler...
  • bence 760 si bekleyınnnn
  • Geçen hafta Teknosa'da kampanyaya girdiğini görünce, Tepe Natulius'da stokta kalan son 1 taneyi kaptım hemen :)

Fiyat süper bence : 2,399 TL - 2 ay ertelemeli ve 12 taksit

Televizyondan son derece memnunum, 3D olayı gerçekten çok keyifli.

Yalnız bir sorum olacak,
    Eski tip 5+1 hoparlör sistemimi AV1 üzerinden tv'ye bağladım fakat, USB'den oynattığım filmlerde ses sistemini tanımıyor ve sadece tv hoparlöründen ses veriyor.
    Tv'ye harici hoparlör bağlamak ve USB'den okuduğum materyallerin sesini duymak için mutlaka optik ses çıkışına bir bağlantı yapmak zorunda mıyım bu durumda?

Bilgisi olan varsa sevinirim.
  • BU televizyonunsd görüntüsü nasıl?aslında ben parlak görüntüleri daha fazla seviyorum?
  • Ben görüntü kalitesinden gayet memnunum. Parlaklığı artırıp azaltma şansın mevcut ancak, ekran özelliği olarak Samsung'lara göre daha doğal görüntü veren, çok az da olsa daha az parlak bir ekrana sahiptir. Tabi bunda ekran koruma panelinin de payı olduğunu ve oldukça faydalı bir özellik olduğunu düşünüyorum. Tavsiyem bir mağazaya gidip bizzat görmen yönünde olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamban

BU televizyonunsd görüntüsü nasıl?aslında ben parlak görüntüleri daha fazla seviyorum?

Parlak görüntüleri daha fazla seviyorsanız o zaman başka markalara bakın. LED TV'ler SD yayınlarda çok başarılı değillerdir yalnız, bunu bilmenizde yarar olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

quote:

BU televizyonunsd görüntüsü nasıl?aslında ben parlak görüntüleri daha fazla seviyorum?

Parlak görüntüleri daha fazla seviyorsanız o zaman başka markalara bakın. LED TV'ler SD yayınlarda çok başarılı değillerdir yalnız, bunu bilmenizde yarar olur.

Merhaba arkadaşlar;
    Bilgisayar monitörü olarak deneyen yok mu sırf 800 hz olduğu için lm 660s ten vazgeçtim değer mi sizce. tabi ben bilgsayar monitoru olarak kullanacam ve oyun oynayacam crysis hasatasıyım da.:D
    Arkadaşlar ayrıca lg nin kendi bayiliklerinde daha ucuz olduğunu duydum. piyasaya göre 200 tl kadar daha ucuzmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder748

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar;
    Bilgisayar monitörü olarak deneyen yok mu sırf 800 hz olduğu için lm 660s ten vazgeçtim değer mi sizce. tabi ben bilgsayar monitoru olarak kullanacam ve oyun oynayacam crysis hasatasıyım da.:D
    Arkadaşlar ayrıca lg nin kendi bayiliklerinde daha ucuz olduğunu duydum. piyasaya göre 200 tl kadar daha ucuzmuş.

PC monitörü olarak kullanacaksanız başka modeller daha iyi olacaktır. LM615S, 620S vs gibi giriş seviyesi ürünlere bakmanızı tavsiye ederim input lagı azaltmak için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onder748

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar;

PC monitörü olarak kullanacaksanız başka modeller daha iyi olacaktır. LM615S, 620S vs gibi giriş seviyesi ürünlere bakmanızı tavsiye ederim input lagı azaltmak için.

Bende 760S almayı düşünüyordum açıkcası 1 haftaya fln alacaktım. ama alma sebebm cogunlukla pc le baglantı kurup fifa 13 fln oynamak aslında. 615s ve 620s demişsiniz giriş seviyesi ürünler derken nasıl yani daha açarmısınız konuyu. Pek bi bilgim yokda aydınlatırsanız sevinirim :)
  • Arkadaslar bilen birisi 660 ile 760 arasindaki farklari yazabilir mi? Hertz, kontrast, tepkime suresi, performans ozellikleri gibi. Dun media markette 660 modelini inceledim, menuden parlaklik ayari yapilamiyor. Diger butun ince ayarlara izin var ama parlaklik ayari yuzde 50 de sabitlenmis. Herkes samsunglarla kiyaslayinca samsung daha canli saniyor ama ondaki en buyuk fark parlakligin cok yuksek kullanima izin vermesi. Calisan arkadas lg nin dogalligi korumak amacli parlaklik artirmasina izin vermedigini soyledi ama benim dusuncem cihazlari kucuk ozellik farklariyla siniflamaya calistiklaridir. Boylece her ust model icin 300 lira fazla odeyip 1-2 ozellik daha satin almamizi bekliyorlar. 640 serisinden yukarilara ciktikca ekran ozelliklerinde neredeyse yok denecek kadar az gelisme gozlemledim. Cok uzatmadan asil sorumu sorayim, 760 modelini kullanan birisi soyleyebilir mi, menuden ekran parlakligi ayari kullanilabiliyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atessercan

Arkadaslar bilen birisi 660 ile 760 arasindaki farklari yazabilir mi? Hertz, kontrast, tepkime suresi, performans ozellikleri gibi. Dun media markette 660 modelini inceledim, menuden parlaklik ayari yapilamiyor. Diger butun ince ayarlara izin var ama parlaklik ayari yuzde 50 de sabitlenmis. Herkes samsunglarla kiyaslayinca samsung daha canli saniyor ama ondaki en buyuk fark parlakligin cok yuksek kullanima izin vermesi. Calisan arkadas lg nin dogalligi korumak amacli parlaklik artirmasina izin vermedigini soyledi ama benim dusuncem cihazlari kucuk ozellik farklariyla siniflamaya calistiklaridir. Boylece her ust model icin 300 lira fazla odeyip 1-2 ozellik daha satin almamizi bekliyorlar. 640 serisinden yukarilara ciktikca ekran ozelliklerinde neredeyse yok denecek kadar az gelisme gozlemledim. Cok uzatmadan asil sorumu sorayim, 760 modelini kullanan birisi soyleyebilir mi, menuden ekran parlakligi ayari kullanilabiliyor mu?

Evet, parlaklık ayarı tam fonksiyonlu olarak kullanılabiliyor.

660 ile 760 arasındaki öne çıkan en önemli fark, 760S'in 800 HZ olmasıdır diye düşünüyorum. Bunun haricindeki ufak tefek teknik detaylar çok da önemli olmayacaktır.

Bir de kutu içinden 4 gözlüğe ek olarak, 2 adet Dual play oyun gözlüğü çıkıyor.
  • Lg 760S ise Samsung ES8000 arasında kaldım cidden. 2 tane LG lcd sahibiyim ve çok da memnunum. Sanırım Led Tv tercihim de LG olacak hazır fiyatlar düşmüşken kaçırmamak lazm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: innocent_

Lg 760S ise Samsung ES8000 arasında kaldım cidden. 2 tane LG lcd sahibiyim ve çok da memnunum. Sanırım Led Tv tercihim de LG olacak hazır fiyatlar düşmüşken kaçırmamak lazm.

Ben de ikisi arasında kalmıştım, LG seçtiğim için son derece memnunum.

http://kiyas.la/televizyon/karsilastir/LG-42LM760S--vs-Samsung-40ES8000

http://forum.donanimhaber.com/m_63437938/mpage_2/f_/key_//tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerrahpasaa
    Bende 760S almayı düşünüyordum açıkcası 1 haftaya fln alacaktım. ama alma sebebm cogunlukla pc le baglantı kurup fifa 13 fln oynamak aslında. 615s ve 620s demişsiniz giriş seviyesi ürünler derken nasıl yani daha açarmısınız konuyu. Pek bi bilgim yokda aydınlatırsanız sevinirim :)

Şimdi konuyu açmadan evvel input lag'dan bahsetmek gerek ki bu da oyuncu için LED TV'nin en büyük handikapıdır. O yüzden de öncelikli olarak oyun amaçlı kullanımda ben en düşük modelleri tavsiye ederim. şimdi panelin bit değerinden tutun, tv'nin fonksiyonel yoğunluğuna kadar birçok sebep vardır lag yaratan. Yalnız sadece ve sadece oyun için konuşuyorum ben. Yine 760S'le de oyun oynayabilirsiniz elbette ama hassas bir oyuncuysanız, gecikmelere 1 saniye bile tahammülünüz yoksa o zaman sıkıntı olur.
  • İyi günler Micro Pixel Control (Local Dimming) Kontrast Ayarlayıcı ne işe yaramaktadır. bu 2 özEllik için teknoloji anlamında 600 tl vermeye değermi . olmazsa olmaz özelliklermidir. ne gibi avantaj sağlıyor bu özelliklerin tv de olması. yada olmamaları ne gibi eksileri var. ayrıca lg 47lm620s in paneli 50hz diyende var 100hz diyende fikriniz varmı?
  • Merhaba arkadaşlar,

Bende 47LM660S var. Benim şöyle bir sorunum var.

PC'deki filmleri nero mediahome ile paylaşım yapıyorum sorunsuz bir şekilde hatta plexmedia server bile kurdum. Buraya kadar sorunsuz ama filmi ağ üzerinden izleyince filmin ikinci sesine geçiş yapamıyorum. Altyazıları kapatabiliyorum veya değiştirebiliyorum ama sesi değiştiremiyorum. Filmde birinci ses ne ayarlanmışsa o şekilde devam ediyor. Video Oynatma Ayarına girince Ses Dili pasif görünüyor. Bu seferde sadece sesi değiştiremediğim için filmi flash diske atıp öyle televizyondan izleyebiliyorum ancak bu şekilde sesi değiştiriyor. Bununla ilgili bilgisi olan varmı acaba?
  • arkadaşlar 670 ile 770 arasında 400 hz lik farktan başka belirgin bir fark varmı acaba
  • Kasa farkı var, başkada herhangi bir farkı yok.
  • Başka farklarda vardı sanırım. Kumanda vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.