Şimdi Ara

LG 42LM640S İnceleme & Ana Konu - 04.54.03 Yazılımı çıktı! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.288
Cevap
42
Favori
226.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fbuyukbalkan

quote:

Orijinalden alıntı: mrsoyalp

ha bide
    1-bu bulanıklığa alışılıyor mu ki kimse almayın demiyor.benim bilmediğim bişi mi var
    2-vın kullanıyorum.laptoptan ağ açıyorum.tv ağı görüyorr ama bağlan diyince ağ yok diyor.nasıl bağlayabilirim.ağ kablosu yardımcı olumu
    3-kanal sıralaması yapamıyorum.güncelleme yaparsam açılır mı.yapan arkadaşlar anlatabilir mi.
    4- 3d filmleri laptoptu bilgisayara bağlayarak izleyebiliyor muyuz.
    5-3d zararlımıdır.
    cevaplar için çok tşk ler

TV ye o kadar kızmışsınız ki sadece 3 mesajınız var ve 3'ü de bu konuda.

1- Bulanıklık görüntü modlarına göre değşiklik arzediyor. Bahsettiğiniz duruma maç izlerken rastladım. Görüntü modunu değiştirdim, sorun kalmadı. Özellikle AV modlarından oyun modunu bir denemenizi tavsiye ederim. Bunların yanında gelişmiş görüntü ayarlarında da bir sürü otomatik işlem var (gürültü azaltma, true motion v.b.), bu modların seviyeleriyle oynayarak da durumu düzeltebilirsiniz. SD yayınlarda her şeyi (görüntü büyütme, büyütmeden kaynaklı hataları gizleme için efektler v.b.) yazılımla yaptığı için olması normal bence. HD yayınlarda bu durumla karşılaşıyorsanız görüntü ayarlarınızda sıkıntı var(Sihirbazı mutlaka deneyin).

2- Sizin TV nize özel bir sorun olabilir

3- Ayarlarda "Program düzenleme" kısmında çok rahat sıralama yapılıyor, önce istediğiniz kanalları seçin, ardından mavi tuşa basın, ardından taşıyacağınız numaraya gelip tıklayın, seçtiklerinizin hepsi son tıkladığınız yerden itibaren sıralanacaktır.

4- Evet izleyebiliyoruz (Hatta ağ üzerinden laptopu bağlamadan da)

5- Herkes zararı olabilir diyor, etrafımızda günde 3-4 saat 3D izleyen kimseler olmadığı için sonuçlarını göremiyoruz. Ama 3D kanallar yayın hayatlarına başlıyorlar, ben zararlı olduğundan şüpheliyim. Ayrıca gözlüksüz teknolojiler de geliştiriliyor. Öyle olsa yatırım yapmazlardı...

bana göre eksikleri;
    1- Kapattığında Elektrikten kesecek bir kapama düğmesi olmaması
    2- Wifi nin tek tıkla açılıp kapatılamaması

Alıntıları Göster
    quote:

TV ye o kadar kızmışsınız ki sadece 3 mesajınız var ve 3'ü de bu konuda.

1- Bulanıklık görüntü modlarına göre değşiklik arzediyor. Bahsettiğiniz duruma maç izlerken rastladım. Görüntü modunu değiştirdim, sorun kalmadı. Özellikle AV modlarından oyun modunu bir denemenizi tavsiye ederim. Bunların yanında gelişmiş görüntü ayarlarında da bir sürü otomatik işlem var (gürültü azaltma, true motion v.b.), bu modların seviyeleriyle oynayarak da durumu düzeltebilirsiniz. SD yayınlarda her şeyi (görüntü büyütme, büyütmeden kaynaklı hataları gizleme için efektler v.b.) yazılımla yaptığı için olması normal bence. HD yayınlarda bu durumla karşılaşıyorsanız görüntü ayarlarınızda sıkıntı var(Sihirbazı mutlaka deneyin).

2- Sizin TV nize özel bir sorun olabilir

3- Ayarlarda "Program düzenleme" kısmında çok rahat sıralama yapılıyor, önce istediğiniz kanalları seçin, ardından mavi tuşa basın, ardından taşıyacağınız numaraya gelip tıklayın, seçtiklerinizin hepsi son tıkladığınız yerden itibaren sıralanacaktır.

4- Evet izleyebiliyoruz (Hatta ağ üzerinden laptopu bağlamadan da)

5- Herkes zararı olabilir diyor, etrafımızda günde 3-4 saat 3D izleyen kimseler olmadığı için sonuçlarını göremiyoruz. Ama 3D kanallar yayın hayatlarına başlıyorlar, ben zararlı olduğundan şüpheliyim. Ayrıca gözlüksüz teknolojiler de geliştiriliyor. Öyle olsa yatırım yapmazlardı...

bana göre eksikleri;
    1- Kapattığında Elektrikten kesecek bir kapama düğmesi olmaması
    2- Wifi nin tek tıkla açılıp kapatılamaması

bütün ayarlarıyla oynadım.evet gürültü azaltma, true motion v.b ayarlarını kapatınca keskinlik, parlaklık vb ayarlarını azaltınca hd kanallarıda açınca dediğiniz gibi azalıyor.ama halen gözlerimi rahatsız ediyor.laptopumda da aynı örneği verebilirim.tam sayfa olmayan bir internet explorer sayfasını üst kısmından fare ile tutup sağa sola kaydırdığınızda aynı şey oluyor.bi deneyin.valla öyle pişmanım ki anlatamam.ben tv yi kötülemiyorum.görüntüleri son derece iyi.hele hd kanallar süper.ama kamera sağa yada sola kaymaya başladığı zaman gözlerim perişan oluyor.çünkü yeterince akıcı değil.yada benim gözlerim fazla hassas.

• ha bide ekrana tam karşıdan bakılınca parlaklık ve renk iyi ama sağa ve sola kayınca kararıyor.bunun bi çözümü var mı
  • ya buna uygun 3d ffilmleri nasıl bulcam şu internetten indirdiğimiz 2 ekranlı görüntüler oluyormu olmuyorsada neler uyuyor nasıl edinebilirim bilgi verirseniz memnun olurum!
  • facebook da video izlemede sorun yaşıyorum flash güncellemesi gerekiyor.
    nasıl aşılacak bu sorun?
  • Arkadaşlar LG 47lm640s aldım bimeksten 2300tl %10 hediye puan verdi 2070tl ye geldi size bir sorum olacak kablosuz klavye ve mouse aynı anda kullanılabiliyormu sorun çıkartıyormu kullananlar hangi markaları kullanıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memetbi

Arkadaşlar LG 47lm640s aldım bimeksten 2300tl %10 hediye puan verdi 2070tl ye geldi size bir sorum olacak kablosuz klavye ve mouse aynı anda kullanılabiliyormu sorun çıkartıyormu kullananlar hangi markaları kullanıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

kablosuz klavye farem olmadığı için denemedim ama Logitech ürünleri genelde uyumlu oluyor. LG'ye sorabilirsiniz Marka ve model olarak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: by__metallica

quote:

Arkadaşlar LG 47lm640s aldım bimeksten 2300tl %10 hediye puan verdi 2070tl ye geldi size bir sorum olacak kablosuz klavye ve mouse aynı anda kullanılabiliyormu sorun çıkartıyormu kullananlar hangi markaları kullanıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

kablosuz klavye farem olmadığı için denemedim ama Logitech ürünleri genelde uyumlu oluyor. LG'ye sorabilirsiniz Marka ve model olarak..

Siz kablolu klavyemi bağladınız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: by__metallica

quote:

Siz kablolu klavyemi bağladınız.

evet

• quote:

Orijinalden alıntı: NeC@

ya buna uygun 3d ffilmleri nasıl bulcam şu internetten indirdiğimiz 2 ekranlı görüntüler oluyormu olmuyorsada neler uyuyor nasıl edinebilirim bilgi verirseniz memnun olurum!

arkadaşım 2 ekranlı görüntüler için tv üzerinde gelen gözlüklerden farklı bir gözlük gerekli boşuna indirme onları.normal görüntünün biraz gölgelenmiş hali olmalı görüntüleri şunun gibi olmalı ama daha renkli görüntü bul
    http://www.izlesene.com/video/avatar-3d-3-boyutlu-fragmani-wwwgozluk3dcom/2535337

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsoyalp -- 25 Aralık 2012; 9:54:18 >

• arkadaşlar almayı düşünenler için bilgi vereyim.42 lm640s edge led arka aydınlatma kullanıyor.yani arka ışıkları yan taraflarında.bu nedenle ekranın sağ ve soluna doğru hareket ettiğinizde ekran parlaklığı azalıyor.izlemek keyifsizleşiyor.keşke full led yani tümden arka aydınlatmalı bi cihaz alsaymışım.edge led ler daha ince oluyor.full ledler daha kalın.makinayı kötülemek için söylemiyorum tam karşısında gayet güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsoyalp -- 25 Aralık 2012; 10:02:37 >
  • Ekranda 2 görüntü olan 3D filmler rahatlıkla izlenebiliyor.Bu TV her türlü 3D görüntüyü gösterebiliyor. Birkaç çeşit denedim, sorunsuz açtı.
  • arkadaşlar 42lm640s modelini almak için ayırttırdım. forumun tamamını okudum. bir konu aklıma takıldı.

evimde sitenin kurmuş olduğu merkezi sistem bir uydu yayını var.
    turksat ve hotbird uyduları bağlı. merkezi yayınlarda sıkıntılardan bahsedilmiş konuda.
    Ne tür sıkıntılar yaşanıyor?

d-smart ve dijitürk almadan turksattan hd kanal seyredilebiliyor mu?
  • Merkezi sistemlere yapılan ayarları yapanlar olmuş, bu forumda okumuştum. Google aratırsanız da çıkar.
    Turksatta şu anda ücretsiz seyredilebilen HD kanallar: TRT HD, TRT 1 HD, ATV HD, AHABER HD, TURKSAT HD, SEMERKAND HD
  • quote:

arkadaşlar ben de aldım bu 42 lm640s den.nasıl iyi diyorsunuz bu tv ye. ekranda bir şeyler sabit durduğunda görüntü çok güzel ama hareket ettiğinde bulanıklaşıyor.görüntü bozulmuyor ama yeterince seri kaymıyor ve bulanıklaşıyor.sanki yavaşlatılmış gibi kare kare kayıyor.kayarken de gözümü rahatsız ediyor.10 yıllık tüplü tv de bile böyle değil.bi çözümü yok mu bunun.ya alt yazı geçtiğinde okunmayacak kadar garip geçiyor.vallahi yazık verdiğim paraya diye düşünüyorum.acaba cihazda mı bi sorun var ki?

bulanıklık ve görüntü kayması sorununa bende takıldım. True Motion kullanıcı ayarından 10 yaptım biraz azaldı ama kesilmedi. Lütfen sorunsuz izleyenler ayar bilgilerini paylaşabilirmi? D-Smart HD var görüntü cam gibi ama adam elini kaldırıp indirse kayarak gidiyor arkadaş haklı. Bunun çözümü nedir?

• quote:

Ekranda 2 görüntü olan 3D filmler rahatlıkla izlenebiliyor.Bu TV her türlü 3D görüntüyü gösterebiliyor. Birkaç çeşit denedim, sorunsuz açtı.

arkadaşım tv gösteriyor ama gözlük göstermiyor.yani izleyebilmek için başka bi çeşit gözlük gerekli sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAT007

quote:

arkadaşlar ben de aldım bu 42 lm640s den.nasıl iyi diyorsunuz bu tv ye. ekranda bir şeyler sabit durduğunda görüntü çok güzel ama hareket ettiğinde bulanıklaşıyor.görüntü bozulmuyor ama yeterince seri kaymıyor ve bulanıklaşıyor.sanki yavaşlatılmış gibi kare kare kayıyor.kayarken de gözümü rahatsız ediyor.10 yıllık tüplü tv de bile böyle değil.bi çözümü yok mu bunun.ya alt yazı geçtiğinde okunmayacak kadar garip geçiyor.vallahi yazık verdiğim paraya diye düşünüyorum.acaba cihazda mı bi sorun var ki?

bulanıklık ve görüntü kayması sorununa bende takıldım. True Motion kullanıcı ayarından 10 yaptım biraz azaldı ama kesilmedi. Lütfen sorunsuz izleyenler ayar bilgilerini paylaşabilirmi? D-Smart HD var görüntü cam gibi ama adam elini kaldırıp indirse kayarak gidiyor arkadaş haklı. Bunun çözümü nedir?

arkadaşım keskinlik özelliğini azalt.true motıonu kapat.ve tv yi denemeyi (bulanık mı net mi diye bakmayı demek istiyorum) bırakıp izlemeye ve alışmaya çalış.yeni olduğu için gözün çok odaklanıyor tv ye.bu nedenle bulanıklık fazla takılıyor gözüne.alışınca hiç rahatsız olmayacaksın.bende de yavaş yavaş normalleşiyor.sanırım 1 -2 ay sonra tüplü gösterseler izlemek istemem. yalancıyım ama kullananların yalancısıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsoyalp -- 25 Aralık 2012; 14:01:01 >

• quote:

Merkezi sistemlere yapılan ayarları yapanlar olmuş, bu forumda okumuştum. Google aratırsanız da çıkar.
    Turksatta şu anda ücretsiz seyredilebilen HD kanallar: TRT HD, TRT 1 HD, ATV HD, AHABER HD, TURKSAT HD, SEMERKAND HD

teşekkür ederim...
  • quote:

arkadaşım tv gösteriyor ama gözlük göstermiyor.yani izleyebilmek için başka bi çeşit gözlük gerekli sanırım

Gözlük neyi göstermiyor anlamadım. Benim izlediklerimin çoğu SBS denilen çift ekranlı görüntüler zaten. Gözlükler dandik polarize gözlükler zaten. Ben de önceden kalma sinemada verilen basit gözlüklerden vardı, onlarla bile izleniyor. Siz 3Boyut ayarını yanlış yapıyor olmayasanız?
  • Bende aldım gayet keyifle izlenecek bir televizyon 2250 tl ye aldım bende.Ses sistemi, aparatlar derken 3000 tl yi buldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 47 inch olanını aldım.3d gözlüklerle ilgili sorum olacak.Lg Ag -F215 3D Gözlük (5 li paket) ini 39 tl buldum.Ama evdeki 4 lüydü ve Ag -F315 di. bu ikisinin farkı nedir? Teknosada 4 lü olanı 79 tl ye satılıyor şuan ekstradan gözlük alacağımda..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.