Şimdi Ara

LG 42LM640S İnceleme & Ana Konu - 04.54.03 Yazılımı çıktı! (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.288
Cevap
42
Favori
226.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrsoyalp

quote:

Orijinalden alıntı: onbakay

merhaba, 5 kasım da yazdığım mesajın üstüne yaptığım araştırmammın sonucudur....
    32 lm669s modeli 3d tv kullanıyorum. düne kadar digitürk kullandım ve görüntüden memnundum. fakat artık gerek kalmadığını düşünüp iptal ettim ve çanağı türksata çevirip uydu kablosunu direkt tv ye bağladım. ve ayarlar kısmından ara tuşuna bastım yaklaşık 25-30 dk sonra 180 civarı kanal buldu ama içlerinde eksik olduğunu farkettim ve bu forumdan araştırıp edindiğim bilgilere dayanarak ( ki aşağıda anlatacağım) diğer kanalları buldum. ama bu bilgiye ulaşmam çok zor oldu...

öncelikle cihazınızda Ayarlar- Ayar- Oto ayarlama kısmına gelip ilerlediğinizde cihazınız benim bulduğum gibi bir miktar kanal buluyor.
    diğer kanalları bulmak için ;
    Ayarlar-Ayar-Uydu ayarı na gelip -Uydu ekle yapıp "diğerleri" seçiyorsunuz.böylece 2.bir uydunuz varmış gibi bir sekme uydu#2 açılıyor. bu uydunun ayarlarını LNB 9750/10600, uydu alıcı verici 12015 h 27500 , LNB gücü açık, diseqC "a" seçip alttan kapat diyorsunuz.

sonra manuel ayarlama sekmesine gidip uydu#2 nizi seçip 12015 H 27500 yapıp bir miktar bekliyorsunuz zaten sinyal almaya başladığınızı aşağıda çıkan renkli çubuklardan anlıyorsunuz. ağ arama sekmesini tıklayıp güncelle dediğinizde arama yapmaya başlıyor. eğer güncelle aktif olmazsa 12015 H 27500 üzerine bir kez daha gidip OK tuşuna basınız.

lg servisinin tavsiye ettiği 11844 v 2222 frekansı batı yönlü frekans olup lg de çalışmıyor. eğer turksat tanıtım kanalına gelip altta geçen bantları takip ederseniz 12015 H 27500 frekansının da otomatik güncellemeye ayrıldığını görürsünüz...

şimdiden hayırlı olsun , bu bilgileri edinmemde yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.....

işte bunu yap

ne yazık ki bu da olmadı

siz ve sizden önceki 2 arkadaşın da söylediği tüm taktikleri denememe rağmen bir türlü eksik kanalları çıkartamadım ortaya

yine de teşekkür ederim dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noo Pasaran

quote:

quote:

merhaba, 5 kasım da yazdığım mesajın üstüne yaptığım araştırmammın sonucudur....
    32 lm669s modeli 3d tv kullanıyorum. düne kadar digitürk kullandım ve görüntüden memnundum. fakat artık gerek kalmadığını düşünüp iptal ettim ve çanağı türksata çevirip uydu kablosunu direkt tv ye bağladım. ve ayarlar kısmından ara tuşuna bastım yaklaşık 25-30 dk sonra 180 civarı kanal buldu ama içlerinde eksik olduğunu farkettim ve bu forumdan araştırıp edindiğim bilgilere dayanarak ( ki aşağıda anlatacağım) diğer kanalları buldum. ama bu bilgiye ulaşmam çok zor oldu...

öncelikle cihazınızda Ayarlar- Ayar- Oto ayarlama kısmına gelip ilerlediğinizde cihazınız benim bulduğum gibi bir miktar kanal buluyor.
    Ayarlar-Ayar-Uydu ayarı na gelip -Uydu ekle yapıp "diğerleri" seçiyorsunuz.böylece 2.bir uydunuz varmış gibi bir sekme uydu#2 açılıyor. bu uydunun ayarlarını LNB 9750/10600, uydu alıcı verici 12015 h 27500 , LNB gücü açık, diseqC "a" seçip alttan kapat diyorsunuz.

sonra manuel ayarlama sekmesine gidip uydu#2 nizi seçip 12015 H 27500 yapıp bir miktar bekliyorsunuz zaten sinyal almaya başladığınızı aşağıda çıkan renkli çubuklardan anlıyorsunuz. ağ arama sekmesini tıklayıp güncelle dediğinizde arama yapmaya başlıyor. eğer güncelle aktif olmazsa 12015 H 27500 üzerine bir kez daha gidip OK tuşuna basınız.

lg servisinin tavsiye ettiği 11844 v 2222 frekansı batı yönlü frekans olup lg de çalışmıyor. eğer turksat tanıtım kanalına gelip altta geçen bantları takip ederseniz 12015 H 27500 frekansının da otomatik güncellemeye ayrıldığını görürsünüz...

şimdiden hayırlı olsun , bu bilgileri edinmemde yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.....

işte bunu yap

ne yazık ki bu da olmadı

siz ve sizden önceki 2 arkadaşın da söylediği tüm taktikleri denememe rağmen bir türlü eksik kanalları çıkartamadım ortaya

sen her halde hızlı aramayı kapatıp kör arama ve ... (unuttum ismini) aramayı açmamışsın.böyle yap hemen bulur.(hemen demek bir saat beklemek demek )
    bulursun banada bi teşekkür eddersin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

işte bunu yap

ne yazık ki bu da olmadı

sen her halde hızlı aramayı kapatıp kör arama ve ... (unuttum ismini) aramayı açmamışsın.böyle yap hemen bulur.(hemen demek bir saat beklemek demek )
    bulursun banada bi teşekkür eddersin.

kör arama diye bir seçenek çıkmıyor bende. bir tek mauel arama bölümüne geldiğimde "ağ arama" seçeneği var onu da yazıda söylenildiği gibi işaretliyorum zaten. nerde yanlış yapıyorum ki acaba

• kardeşim eve gidince nerden yapıldığını yazarım 1 saat sonra bak.sorununa çözüm olacaktır.rahat ol
  • quote:

kardeşim eve gidince nerden yapıldığını yazarım 1 saat sonra bak.sorununa çözüm olacaktır.rahat ol

teşekkür ederim dostum tamam bekliyorum
  • bende tv yı yaklasık 2.5 hafta once aldım.servıs geldı kurdu sonra dıgıturkculer kendı ayarlarını yaparak cıhazlarını bagladılar.ancak ben herhangı bır yazılım vs yapmadım aldıgımdan berı.yazılım yapmam gerekıyor mu su an dıgıturktekı tum kanalları aktıf kullanabılıyorum zaten.
  • quote:

quote:

kardeşim eve gidince nerden yapıldığını yazarım 1 saat sonra bak.sorununa çözüm olacaktır.rahat ol

bunu denedin mi?

Orijinalden alıntı: speedy35

quote:

Orijinalden alıntı: erfe

Dahili uydu alıcısı performansını çok mu kötü
    Yayın kalitesi, kanal geçiş hızı vs

Dahili hd uydu alıcısında tarama sonucu 364 kanal buldu, Turksat için söylüyorum.Atv HD- TRT HD - A HABER HD ler ile yaptığım testte görüntüler gayet güzel.Kanal geçişleri için ilginç bir şey söyleyebilirim evimde dsmart full paket ile verilen hdmi çıkışli uydu alıcı var ve bu uyduya göre tvnin kendi dahili uydu alıcısının kanal geçişleri birazda olsa daha hızlı.

Tvyi aldınızmı ilk işiniz yazılım güncelleme olsun.Yeni güncel yazılım paketleri gelmekte.

Dahili hd uydu alıcısı ayarları biraz karışık alacak arkadaşlara belki kaynak olur.Üzerinde gelen otomatik frekans ile arama yapınca sonuç alamıyorsunuz.

Cihazda Ayarlar- Ayar- Otomatik ayarlama kısmına geliyorsunuz. Turksat 42e olarak çıkan otomatik udunun ayarları LNB 9750/10600, uydu alıcı verici 12015 h 27500 , LNB gücü açık, diseqC "a olarak güncelliyorsunuz. Diğer kanallar için:Ayarlar-Ayar-Uydu ayarına gelerek -Uydu ekle deyip "diğerleri" sekmesini seçiyorsunuz.2.bir uydu oluşturarak uydu#2 açılıyor.Bu uydunun ayarlarını da LNB 9750/10600, uydu alıcı verici 12015 h 27500 , LNB gücü açık, diseqC "a" seçip alttan kapat diyorsunuz.

Daha sonra manuel ayarlama sekmesine gidip uydu#2 nizi seçip 12015 H 27500 yaparak sinyalin geldiğini göreceksiniz.Arama yaparken bütün arama kliklerini işaretleyin (Kör arama vs gibi) hepsini bulsun sonra kendiniz silip kanal sıralaması yaparsınız. Ağ aramaya geldiğinizde arama yapmaya başlıyor.

DİPNOT:11844 v 2222 frekansı batı frekans olduğu için maalesef Lg TVlerde çalışmıyor. 12015 H 27500 frekansı otomatik güncelleme için kullanıldığı için bu frekansı kullanmalısınız.

• quote:

quote:

kardeşim ayarlar bölümünde uydu ayarları bölümüne gir.orada "oto ayarlama" seçeneği var ona gir.gelen ekranda "uydu" seçeneğini seç.bir servis operatörü seçin diye gelen ekranda "yok" seçeneğini seç.gelen ekranda ileriyi seç.gelen ekranda
    -şifreli programları atla (gereksiz şifreli ve kapalı kanalları bulmaz atlar)
    -ağ arama
    -kör arama
    seçenekleri ni seç.onların başına tik işareti gelecek.taramayı başlat.sonra git bir saat oyalan.geldiğinde bütün kanalları bulmuş olur.kral sen olursun

• quote:

quote:

quote:

kardeşim ayarlar bölümünde uydu ayarları bölümüne gir.orada "oto ayarlama" seçeneği var ona gir.gelen ekranda "uydu" seçeneğini seç.bir servis operatörü seçin diye gelen ekranda "yok" seçeneğini seç.gelen ekranda ileriyi seç.gelen ekranda
    -ağ arama
    -kör arama
    seçenekleri ni seç.onların başına tik işareti gelecek.taramayı başlat.sonra git bir saat oyalan.geldiğinde bütün kanalları bulmuş olur.kral sen olursun

dostum gerçekten çok teşekkür ederim. sonunda çözülcek galiba. taramayı başlattım şimdi ama dediğin gibi 1 saati bulacağa benziyor

bu arada yapamama nedenini de buldum. ben tüm ayarları yaptıktan sonra oto ayarlama yerine manuel ayarlama yerine giriyormuşum. gerçi yukarıda alıntılanan anlatımda da öyle yazıyordu

1 saat sonra sonucu yazarım buraya

• quote:

Orijinalden alıntı: by__metallica

quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

Arkadaşlar tvyi dün gece update ettiğimden beri dual sesli filmlerde 2. sese geçemez oldum. Tvyi update etmeden önce video ayarlarında 2. sese geçebiliyordum. Dün gece başta 10.29 updateni kurdum youtube full ekran yapmıyor diye. O sorun düzeldi ama dual ses sorunu başladı. Bunun üstüne en son sürüm olan 10.43 sürümünü kurdum ve hala aynı. Video izlerken ayarlara girince 2. ses kısmı seçilemiyor. Nero media home sayesinde filmleri izliyorum. Ne yapmam lazım?

Aynı sorun bende de var. Ancak ben bunu yazılım yükledikden sonra olduğunu farketmemiştim.. LG'ye feedback bırakmak lazım

Valla kafayı yemek üzereyim. Normalde dublaj film izlemem ama evdekiler de yararlansın diye 3d brave filmini çektim. 2. sese de Türkçe dublajı ekledim. 2 gün öncesine kadar Türkçe sesi açabiliyordum. Son 2 update ile olmuyor artık. En kötüsü de animelerde oluyor. İlk ses ingilizce orj japonca ses genelde 2. seste. Hadi filmleri mkvtool ile ses yerlerini değiştiririm de animelerde çok zor olacak 20-30 bölüm hepsi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

-ağ arama
    -kör arama

dostum gerçekten çok teşekkür ederim. sonunda çözülcek galiba. taramayı başlattım şimdi ama dediğin gibi 1 saati bulacağa benziyor

bu arada yapamama nedenini de buldum. ben tüm ayarları yaptıktan sonra oto ayarlama yerine manuel ayarlama yerine giriyormuşum. gerçi yukarıda alıntılanan anlatımda da öyle yazıyordu

1 saat sonra sonucu yazarım buraya

sorun çözüldü kardeşim. tüm kanalları buldu. tekrar çok teşekkür ederim ilgilendiğin için

• quote:

Orijinalden alıntı: Laqqer

quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

evet, sorun çözüldü! öncelikle @mrsoyalp'a çok teşekkür ederim. o olmasaydı asla 660s in fw'yi indirip kurmazdım tv 640 olduğu için.

belki ileride bu sorunu yaşayanlar olur, kısaca sorumu ve çözümünü özet geçeyim yinede ben.

program düzenleme kısmına girince, altta mavi (kaydır) ve sarı tuşların fonksiyonları çalışmıyorsa, yani kanalların yerini değiştiremiyorsanız, lg'nin sitesinden 42lm660s'in son yazılımını indirip flash'a atıyorsunuz. yazılımı attığınız klasörün ismi LG_DTV olsun yoksa flashı takınca tv otomatik güncelleme yapmaz.

neyse belleği takınca zaten tv direk güncellensin mi diye soracak,evet deyip güncellemeyi bitirin. sonra da tv'yi fabrika ayarlarına çevirin ve tekrar tarama yapın. sorun düzelecektir.

Hocam 660s in fw'ini indirip Flash'a attım ama TV'ni fw'si ile aynı oldugu için güncelleme yapmanıza gerek yoktur diyor.. Başka bir yöntem ile güncelleme yapabiliyormuyuz?

hocam ben yeni aldım dün kurdular. yazılımı 04.10.43 olarak yüklü geldi. senin kide aynı ise güncelleme yapmaz zaten diye düşünüyorum. genede üstatlar daha iyi bilir.

• ne demek kardeşim herzaman.birbirimize tutuna tutuna çıkarız düze.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Arkadaşlar mkv uzantılı filmleri önceki lcd tvimde izlerken hep tam ekran olarak açılırdı, bu tv de açtığımda 1920*800-850-1030 vs vs açılıyor ve tam ekran yapmak istediğimde sonuç değişmiyor bilgisi olan varmı?

Arkadaşlar fikri olan varmı ? Sizlerde durum nedir ?
  • Bu konuda sırf bu tv yi kullanan arkadaşlar var. Acaba tavsiye edermisiniz kullanıcı olarak? SD yayını özellikle ön plana alırsanız... Alınası bir tv midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: !brahim

Bu konuda sırf bu tv yi kullanan arkadaşlar var. Acaba tavsiye edermisiniz kullanıcı olarak? SD yayını özellikle ön plana alırsanız... Alınası bir tv midir?

ben kesinlikle tavsiye ederim... 1600 liradan fazla para vermeyin ama... özellik olarak çok üstün bir tv... yok panelde banding var, şu var bu var diyorlar da onların olmaığı tv'lere gidip 3000 lira vermiyorlar...

dahili hd uydu alıcısını conax modül ve teldünya ile kullanıyorum gayet güzel (kanal geçişleri biraz yavaş ama o da dert değil)
    smart tv kullanıyorum, android telefonumu klavye mouse olarak kullanabiliyorum
    aynı telefonu (xperia arc s) hdmi ile bağladığımda tv kumandasından telefonu yönetebiliyorum, telefondaki fotolara müziklere videolara tv kumandasından erişebiliorum
    3d filmler indirdim, ayrıca nat geo hd arada sırada 3d yayın yapıyor, bir yakınım samsung almış 3d var ama gözlük yok (32 inç beyaz olan)
    wi-fi ile de internete bağlı
    hard diskimi bağlayıp tüm filmleri sorunsuz açabiliyorum
    sd yayınlar da gayet başarılı, keyifle izliyoruz

• quote:

Bu konuda sırf bu tv yi kullanan arkadaşlar var. Acaba tavsiye edermisiniz kullanıcı olarak? SD yayını özellikle ön plana alırsanız... Alınası bir tv midir?

valla hocam bu biraz kişiden kişiye yani kullanıcıdan kullanıcıya göre değişebilir. 32" samsung hd ready lcd tv mde next minix uydusunu sd yayın ile kullanıyorum. dandik galu beladan kalma küçücük çanak ve 5 tl lik lnb ile görüntü alıyorum. next minix uydulu samsung daski görüntü ile lg arasındas dağlar kadar fark var. yani bana göre lg de sd yayınlar hd gibi diyebilirim. kanal geçişleri de bence normal. belki biraz yavaş ama abartılacak kadar da yavaş değil bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatpo -- 15 Ocak 2013; 10:56:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

ben kesinlikle tavsiye ederim... 1600 liradan fazla para vermeyin ama... özellik olarak çok üstün bir tv... yok panelde banding var, şu var bu var diyorlar da onların olmaığı tv'lere gidip 3000 lira vermiyorlar...

dahili hd uydu alıcısını conax modül ve teldünya ile kullanıyorum gayet güzel (kanal geçişleri biraz yavaş ama o da dert değil)
    smart tv kullanıyorum, android telefonumu klavye mouse olarak kullanabiliyorum
    aynı telefonu (xperia arc s) hdmi ile bağladığımda tv kumandasından telefonu yönetebiliyorum, telefondaki fotolara müziklere videolara tv kumandasından erişebiliorum
    3d filmler indirdim, ayrıca nat geo hd arada sırada 3d yayın yapıyor, bir yakınım samsung almış 3d var ama gözlük yok (32 inç beyaz olan)
    wi-fi ile de internete bağlı
    hard diskimi bağlayıp tüm filmleri sorunsuz açabiliyorum
    sd yayınlar da gayet başarılı, keyifle izliyoruz

bendede arc s var ama arc s'i modem olarak kullandığım için kumanda olarak kullanamadım bir türlü.

• quote:

quote:

quote:

quote:

evet, sorun çözüldü! öncelikle @mrsoyalp'a çok teşekkür ederim. o olmasaydı asla 660s in fw'yi indirip kurmazdım tv 640 olduğu için.

belki ileride bu sorunu yaşayanlar olur, kısaca sorumu ve çözümünü özet geçeyim yinede ben.

program düzenleme kısmına girince, altta mavi (kaydır) ve sarı tuşların fonksiyonları çalışmıyorsa, yani kanalların yerini değiştiremiyorsanız, lg'nin sitesinden 42lm660s'in son yazılımını indirip flash'a atıyorsunuz. yazılımı attığınız klasörün ismi LG_DTV olsun yoksa flashı takınca tv otomatik güncelleme yapmaz.

neyse belleği takınca zaten tv direk güncellensin mi diye soracak,evet deyip güncellemeyi bitirin. sonra da tv'yi fabrika ayarlarına çevirin ve tekrar tarama yapın. sorun düzelecektir.

Hocam 660s in fw'ini indirip Flash'a attım ama TV'ni fw'si ile aynı oldugu için güncelleme yapmanıza gerek yoktur diyor.. Başka bir yöntem ile güncelleme yapabiliyormuyuz?

Allah Allah bende böyle bir sorun çıkmadı. fw'yi koyduğun klasörün ismini LG_LTV olarak değiştirdin mi? ben internetten wi-fi ile güncellemiştim televizyonu buna rağmen 660ı yükledi hemen.

Hocam LG_DTV nin içerisine attım fw'yi, Atmassan görmez benimi deniyorsunuz :) Neyse şaka bi yana Fabrika ayarına filan aldım ama Nafile.. Bir türlü kanal listesini düzenlemek için gerekli tuş çıkmıyor.. Birdahaki Güncelleme ile düzelmesi ümidiyle şimdilik takipteyim..

kanal duzenlemesi icin. fabrika ayarlarina donup. sonra ulke olarak çek.cumhuriyatini secin.butun fonksiyonlar geliyor...:-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yani sürekli ön plana atılan ekranın samsunga philipse göre mat olması ışığın az olması gibi problemler ayarlarla yazılımla aşılabiliyor mu? Birde ben harici uydu alıcı kullanmayı düşünüyorum, dahili uydu alıcının hızı pek de tatmin edici gelmedi bana...
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.