Şimdi Ara

LG 42LM640S İnceleme & Ana Konu - 04.54.03 Yazılımı çıktı! (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.288
Cevap
42
Favori
226.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gittigidiyorüzerinden klikssaanın satışından 1600 tl + 100 tl worldpuan ile aldığım 640s tv bugün kargodan geldi. pazartesi günü servis gelecek. üretim yeri polonya diyor. garantide sıkıntı olmaz inşallah. paralel maralel birşeyler varmış, ben pek anlamıyorum. inşallah öyle bir şey değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caglarozkan

quote:

Bu TV en ucuz kaç tl ye nerde satıldı arkadaşlar

kliksadan 1499 tl ye %10 bonus ve 50 tl avantajix iadesiyle 1300 tl ye aldım

ooo bedava bende bu fiyata havada kapardım demekki bekleyeceğim

siz bekledikçe daha iyi cihazlar çıkacak, bu cihazın kusurları daha çok dillendirilmeye daha çok gözünüze batmaya başlayacak ve başka cihazları bekleyeceksiniz

bu şekilde 2-3 yıl bekleyen kullanıcılar çok forumda ben de panasonic 46GW30 istiyordum 1 yıl kadar önce, bekle bekle olmadı direkt gidip LG 42LM640S aldım mağazadan

http://www.teknomina.com/LG-42LM640S-Cinema-3D-Smart-TV-Lg-Turkiye-Ucretsiz-Kargo%2CPR-220.html?ref=akakce

Alınırmı bu siteden

kliksayı bekle kardeş bence sen.sürekli takip et elbet eski fiyattan satılacaktır.

• arkadaşlar yeni almayı düşünenler için yazıyorum.ben bu tv yi şu nedenlerden aldım:
    "ben bi tv alayım izleyeyim.yani normal kanalları izleyeyim.ha bazen 3d film keyfim de olsun."
    ben de bu amaçla alıyorum diyenlere tv nin güzel olmayan yönleri
    1-kanalları silememek ki arkalara atıyorum istemediğim kanaalları.(çokta önemli değil)
    2-kanal geçiş hızları biraz yavaş ki 2 sn yeye varıyor.
    3-bu tv edge led.yani arka yandan aydınlatmalı olduğu için ekranın tam karşısından en parlak ve canlı görüntü alınıyor.sağına soluna kaydıkça parlaklık azalıyor.ayrıca edge led olduğu için mi bilmem hareketli görüntülerde bulanıklık oluyor.full led (tam arka aydınlatmalı) olan tv görddüm daha iyiydi.
    4- 3 boyutlu film izlerken görüntüler değiştikçe açı ayarını değiştiryor.değiştirmekte sanki biraz geç kalıyor gibi.

bunların dışında bi sorun yok görüntüler sd kanallarda bile tatmin edici düzeyde.

• arkadaşlar, 640s ile internetten wifi üzerinden film seyredebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrsoyalp

arkadaşlar yeni almayı düşünenler için yazıyorum.ben bu tv yi şu nedenlerden aldım:
    "ben bi tv alayım izleyeyim.yani normal kanalları izleyeyim.ha bazen 3d film keyfim de olsun."
    ben de bu amaçla alıyorum diyenlere tv nin güzel olmayan yönleri
    1-kanalları silememek ki arkalara atıyorum istemediğim kanaalları.(çokta önemli değil)
    2-kanal geçiş hızları biraz yavaş ki 2 sn yeye varıyor.
    3-bu tv edge led.yani arka yandan aydınlatmalı olduğu için ekranın tam karşısından en parlak ve canlı görüntü alınıyor.sağına soluna kaydıkça parlaklık azalıyor.ayrıca edge led olduğu için mi bilmem hareketli görüntülerde bulanıklık oluyor.full led (tam arka aydınlatmalı) olan tv görddüm daha iyiydi.
    4- 3 boyutlu film izlerken görüntüler değiştikçe açı ayarını değiştiryor.değiştirmekte sanki biraz geç kalıyor gibi.

bunların dışında bi sorun yok görüntüler sd kanallarda bile tatmin edici düzeyde.

Silmek yerinde Atla özelliğini kullanabilirsiniz . Aynı kapıya çıkar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

arkadaşlar, 640s ile internetten wifi üzerinden film seyredebilir miyim?

Ben bir tane site buldum o da tam ekran yapmıyor. Ben de bu konuda zor durumdayım arkadaşlar. Gerçekten wifi üzerinden tam ekran film izleyebileceğimiz bir site var mı ?
  • Benim sormak istediğim mesela youtube üzernden bir video açıyorum.

Pc den izleyince video gayet akıcı şekilde yükleniyor ve izleniyor ama tv üzerinden youtube a girip izlemeye çalışınca videoyu yüklüyemiyor ve görüntü donuyor arada.

Yani sanki internetten veri indirmede problem var.Yavaş kalıyor.İnternet hızından kaynaklı değil çümkü pc de oyle bir sorun olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzopi

bu model ile kullanabileceğim kablosuz klavyelerin bir listesi var mı acaba. ya da takıp deneyen var mı

TV'nin içindeki bilgiler kısmında uyumlu klavyeleri yazıyor. Tam olarak hangi bölümdeydi hatırlamıyorum ama kurcalarsan bulursun. Ben de Bimeks'in %20 çek kampanyasından tvyi almıştım. Ertesi gün de 340 tl çekimle 90 TLye Logitech K400 klavyeyi aldım. Şimdilik memnunum.

Benim de bir sorum var arkadaşlar. DLNA sayesinde Nero Media Home üzerinden pcdeki filmlerimi izleyebiliyorum ama ileri geri alma sıkıntılı. Basınca direk filmin 2-3 dk ilerisine veya gerisine alıyor. Bunu 5-10 saniyeye düşürme şansımız var mı? Klavye ile biraz daha ince ayar yapılabiliyor ama gene de 1 dknın altına alamadım.

• Arkadaşlar tv de wifi şifresini hatırlatmayı nasıl yapabilirim ? Tv yi her yeniden açtığımda şifre uçuyor yeniden girmem gerekiyor ayar oldum yahu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Arkadaşlar tv de wifi şifresini hatırlatmayı nasıl yapabilirim ? Tv yi her yeniden açtığımda şifre uçuyor yeniden girmem gerekiyor ayar oldum yahu..

ethernet kullanabilirsin hem daha hızlı çalışıyor hemde uzaklık 5 metreden sonra kopma sorunu olmuyor ben modemi tvnin arkasına monte ettim ethernet kablo ile 30 mbs hıza ulaşıyorum wifi 10 mbs geçmiyor şifre soruyor her zaman. saygılar
  • quote:

Arkadaşlar tv de wifi şifresini hatırlatmayı nasıl yapabilirim ? Tv yi her yeniden açtığımda şifre uçuyor yeniden girmem gerekiyor ayar oldum yahu..

bende sadece bir defa şifre sordu. sonrasında ise otomatik tanıdı ağı. ancak hiçbir ayar yapmadım
  • gelişmişten ip yi manuel vermeyi dene bende öyle bi sorun yok
  • quote:

Hızı o kadar önemli değil benim için görüntü kalitesine etkisi varmı.

Çünkü elimde 60tl lik uydu alıcısı vardı onu taktım sonrada 300tl lik olanı taktım arada görüntü farkı baya baya değişti.

Hani uydu alıcısı kalitesi yinede %5 görüntü kalitesini etkilediğini düşünüyorum.

Belki HD olduğundan kaliteliye etkisi oldu.

Merak ettiğim tüm HD cihazlar aynı mı

hd cihazlar arasında tabiki farklılıklar vardır fakat hiçbiri dahili alıcının yerini tutmaz belirgin fark var
  • quote:

Orijinalden alıntı: digitech1122

quote:

Hızı o kadar önemli değil benim için görüntü kalitesine etkisi varmı.

Çünkü elimde 60tl lik uydu alıcısı vardı onu taktım sonrada 300tl lik olanı taktım arada görüntü farkı baya baya değişti.

Hani uydu alıcısı kalitesi yinede %5 görüntü kalitesini etkilediğini düşünüyorum.

Belki HD olduğundan kaliteliye etkisi oldu.

Merak ettiğim tüm HD cihazlar aynı mı

hd cihazlar arasında tabiki farklılıklar vardır fakat hiçbiri dahili alıcının yerini tutmaz belirgin fark var

Şu tv yi alırsam deneyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhabalar 42.lm.640 tv mi dsmart hd+ cihaz ile kullaniyorum 3D kanali mevcut bazen mac yayini oluyo o kanala gelince 3D tusuna basinca 2 den 3 boyuta ceviriyo zaten kanal yan yana iki goruntu olarak geliyo olmuyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laqqer

quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

işte hocam kanal listesine girip kırmızıya yani program düzenleye girince altta çıkanlar bunlar. mavi tuş için herhangi bir fonksiyon yok. ne yaptıysam da çıkartamadım.

sağ tarafta da q.view de uydu sıralaması var onun alakası yok sanırım. sorun nedir? fabrika ayarlarına falan mı çevireyim tv yi düzelir mi dersiniz?

offf bir şey alsam da sorunsuz çıksa ya!!

Aynı sorun bende de var Ne yaptıysam düzelmedi.. Fabrika ayarına alıyorum gerekli ayarları yapıp kanalları taratiyorum Fakat kanalları Bi türlü sıraya koymak için Gerekli tuş çıkmıyor.. Yetkili servis gelip servis kumandası ile birşeyler yapıp gitmişti o zaman kanal düzenle filan çıkıyordu.

Yetkili servisin gelip servis kumandası ile servis menüsüne girip ( "0 4 1 3" Numaralı şifre ile )Kanal listesini USB belleğe yedekleme Yedeği geri yükleme işlemini sorunsuz yapiyorum. Yedeği PC ye atıp düzenleyip geri Tv ye aktariyorum şimdilik sorunumu böyle çözdüm..

valla hocam fabrika ayarlarına almak yetmiyor. bence problem 640s in yazılımında. ben lgnin sitesinden 660S ın yazılımını indirip flash ile yükledim tv ye, güncelleme bittikten sonra fabrika ayarlarına çevirip tekrar tarattım sorun çözüldü. yukarıda yazdım hatta okursanız bulabilirsiniz çözümü.

• quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

quote:

bende sadece bir defa şifre sordu. sonrasında ise otomatik tanıdı ağı. ancak hiçbir ayar yapmadım

sana katılıyorum.bende ilk wifi bağlantısı yaparken sordu girdim.giriş o giriş hiç sormadı.soran arkadaşlar bi ayarlarıylamı oynadı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

Benim sormak istediğim mesela youtube üzernden bir video açıyorum.

Pc den izleyince video gayet akıcı şekilde yükleniyor ve izleniyor ama tv üzerinden youtube a girip izlemeye çalışınca videoyu yüklüyemiyor ve görüntü donuyor arada.

Yani sanki internetten veri indirmede problem var.Yavaş kalıyor.İnternet hızından kaynaklı değil çümkü pc de oyle bir sorun olmuyor.

dostum bu konuda kendini hiç yorma kafana da takma.sonuçta o bir tv pc değil.biraz yavaş olması gayet normal.ha şunuda unutma izlemeye çalıştığın videolar hd 1080p gibi olursa pc bile yüklemede sıkıntı yaratıyor.sonuçta burası türkiye,bir çin yada japon devleti değilki videoyu saniyede yüklesin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

işte hocam kanal listesine girip kırmızıya yani program düzenleye girince altta çıkanlar bunlar. mavi tuş için herhangi bir fonksiyon yok. ne yaptıysam da çıkartamadım.

sağ tarafta da q.view de uydu sıralaması var onun alakası yok sanırım. sorun nedir? fabrika ayarlarına falan mı çevireyim tv yi düzelir mi dersiniz?

offf bir şey alsam da sorunsuz çıksa ya!!

Aynı sorun bende de var Ne yaptıysam düzelmedi.. Fabrika ayarına alıyorum gerekli ayarları yapıp kanalları taratiyorum Fakat kanalları Bi türlü sıraya koymak için Gerekli tuş çıkmıyor.. Yetkili servis gelip servis kumandası ile birşeyler yapıp gitmişti o zaman kanal düzenle filan çıkıyordu.

Yetkili servisin gelip servis kumandası ile servis menüsüne girip ( "0 4 1 3" Numaralı şifre ile )Kanal listesini USB belleğe yedekleme Yedeği geri yükleme işlemini sorunsuz yapiyorum. Yedeği PC ye atıp düzenleyip geri Tv ye aktariyorum şimdilik sorunumu böyle çözdüm..

valla hocam fabrika ayarlarına almak yetmiyor. bence problem 640s in yazılımında. ben lgnin sitesinden 660S ın yazılımını indirip flash ile yükledim tv ye, güncelleme bittikten sonra fabrika ayarlarına çevirip tekrar tarattım sorun çözüldü. yukarıda yazdım hatta okursanız bulabilirsiniz çözümü.

Hocam ben 660 ın yazılımını yüklemeye tırstım Bir sorun çıkar diye :)

valla tamamen birebir aynı hiçbir sorun da yok denedim kullanıyorum. birçok kişi de aynısını yapıyor, rahat ol. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: maxidextr

quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

Benim sormak istediğim mesela youtube üzernden bir video açıyorum.

dostum bu konuda kendini hiç yorma kafana da takma.sonuçta o bir tv pc değil.biraz yavaş olması gayet normal.ha şunuda unutma izlemeye çalıştığın videolar hd 1080p gibi olursa pc bile yüklemede sıkıntı yaratıyor.sonuçta burası türkiye,bir çin yada japon devleti değilki videoyu saniyede yüklesin.

Dogrudur da deneme amaclı baktım.Aynı video ve cozunurluk.Yanı sıkıntı netten degıl tv nın ethernet hızından kaynaklı sanırım.

Kimi arkadaslar samsung ile kıyaslarken samsungun internet acısından iyi oldugunu soyledıgınden merak ettım.

Ama yazılımsal bır guncelleme ıle bıle duzeltılebılır bence.Sonucta server ile pc üzerinden 30mbps hızda veri aktarabiliyor.Bence bir güncelleme ile düzelteceklerdir.İnş :D

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.