Şimdi Ara

Lg 42LM620S İnceleme (Alındı) (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.857
Cevap
31
Favori
258.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bulosele

quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

quote:

Arkadaşlar; bende D-Smart HD var, genel olarak yayınlardan ve tv den memnunum ancak hareketli nesnelerde görüntü çok bulanıklaşıyor, bu görüntü,resim ayarlarından düzeltilebilir mi ya da tru-motion özelliginden?

Trumotion u kapatarak deneyebilirsiniz. Belki fark eder.

Dsmarti modul ile mi kullaniyorsunuz yoksa harici receiver (alici) ile mi acaba? Tesekkurler

Harici receiver ile kullanıyorum...

Sony almadığıma pişman olmaya başladım sanki, belki de ayarlarını iyi yapamadığım için böyle düşünüyorum...

Trumotionu kapatinca da bulaniklasma oluyor mu?

Belki biliyorsunuzur DSmart'in modulunu alarak Tv'den izleyebilirsiniz DSmart kanallarini.

Tek kumandadan hem uydu kanallarini, hem DSmart kanallarini izleyebilirsiniz. Hem de dahili receiver oldugundan goruntu kalitesinde herhangi bir kayip olmadan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: focusone

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wolfram39

2- iphone için Lg magic uygulamasından yeni haberim oldu ve çok memnun oldum anlatamam, hemen tele indirip denemek istedim ancak olmadı ya da ben beceremedim, telde programı açtığımda normalde tv ekranında bir şifrenin çıkması gerekiyor ve ardından bu şifreyi teldeki programa girmek gerekiyor ancak benim tv de herhangi bir şifre belirmiyor. ( burada bir not vereyim, tv yi lan kablosundan, telefonu wi-fi den aynı modeme bağlıyorum) acaba sorun ikisini de wi-fi den bağlamamamdan mı kaynaklanıyor, yoksa başka bir sorun mu var anlayamadım??

Not: Onur_ hocam size de bir pm atmıştım ancak okuyabildiniz mi bilmiyorum, yardımcı olabilirseniz çok memnun olucam.

Hocam selamlar,

Ben farklı bir işlem yaptığımı hatırlamıyorum, muhtemelen telefondan uygulamayı açınca tv'de beliren kodu girmişimdir. O günden beri de kullanıyorum. Tv hala aynı versiyonda. LG Magic uygulamasının güncellemelerini yapıyorum ama bir daha hiç şifre girmedim. İlk girdiğim şifre ile kullanıyorum.

Tv ile Telefonun AYNI İNTERNET AĞINA bağlı olması gerekiyor. Kablolu veya kablosuz fark etmez, iki cihaz da aynı internet ağına bağlı olmalı. Yani telefon yanlışlıkla başka bir internet ağına bağlanmış olabilir belki, buna dikkat edebilirsiniz, iki cihazın da aynı ağa bağlı olması gerekir.
    Bende de Tv kablo ile bağlı, telefon kablosuz.

Tv'nin internete bağlı olduğundan emin misiniz? Yani ayarlarda bağlantıları gösteren bir yer vardı sanırım, oradan internet bağlantısının durumuna bakabilirsiniz. Veya Tv'deki Youtube uygulamasından falan video izleyebiliyor musunuz?

Eğer Tv ile telefon aynı internet ağına bağlı ise ve sorun hala devam ediyorsa telefondaki uygulamayı silip yeniden yükleyebilirsiniz. Sorununuzu çözer mi bilemiyorum ama deneyecek başka bir şey kalmadıysa en son silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

kucuk bir eklemede ben yapayim...
    telefonunuz herhalde android. markette lg adi altinda birkac program var ilk birkaci bendede olmadi ama tam olarak lg magic ( simgesi pempe) adli program cok guzel calisiyor... hatta diger odadan bile anlik goruntu alip cocuklarin ne izledigini kontrol ediyorum :) yanliz her baglanmada sifre beliriyor ve sadece bunu okeylemem gerekiyor..

2012 model LG serilerinde LG Magic uygulamasi calisiyor zaten. Digerleri calismiyor.

Buarada ekran goruntusunu nasil aliyorsunuz telefonda? Tv'niz 620S'mi?

Ben sadece bir kere sifre girdim, suanda uygulamayi actigim anda otomatik baglaniyor sifre girmeden.

Alıntıları Göster

Ben sadece bir kere sifre girdim, suanda uygulamayi actigim anda otomatik baglaniyor sifre girmeden.

evet 620s.. ekran goruntusu icin telefon ekraéninda fotograf makinasi simgesi var ona basinca o andaki ekranin resmini aliyor. biyerde sakliyormu bilmiyorum ama o andaki izlenen seyin resmini aliyor. markette ayni programi bulamadim ( arakende tesadufen cikmisti simdi gene zor bulmak) olsaydi resmini yapistirirdim..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wolfram39

2- iphone için Lg magic uygulamasından yeni haberim oldu ve çok memnun oldum anlatamam, hemen tele indirip denemek istedim ancak olmadı ya da ben beceremedim, telde programı açtığımda normalde tv ekranında bir şifrenin çıkması gerekiyor ve ardından bu şifreyi teldeki programa girmek gerekiyor ancak benim tv de herhangi bir şifre belirmiyor. ( burada bir not vereyim, tv yi lan kablosundan, telefonu wi-fi den aynı modeme bağlıyorum) acaba sorun ikisini de wi-fi den bağlamamamdan mı kaynaklanıyor, yoksa başka bir sorun mu var anlayamadım??

Not: Onur_ hocam size de bir pm atmıştım ancak okuyabildiniz mi bilmiyorum, yardımcı olabilirseniz çok memnun olucam.

Hocam selamlar,

Ben farklı bir işlem yaptığımı hatırlamıyorum, muhtemelen telefondan uygulamayı açınca tv'de beliren kodu girmişimdir. O günden beri de kullanıyorum. Tv hala aynı versiyonda. LG Magic uygulamasının güncellemelerini yapıyorum ama bir daha hiç şifre girmedim. İlk girdiğim şifre ile kullanıyorum.

Tv ile Telefonun AYNI İNTERNET AĞINA bağlı olması gerekiyor. Kablolu veya kablosuz fark etmez, iki cihaz da aynı internet ağına bağlı olmalı. Yani telefon yanlışlıkla başka bir internet ağına bağlanmış olabilir belki, buna dikkat edebilirsiniz, iki cihazın da aynı ağa bağlı olması gerekir.
    Bende de Tv kablo ile bağlı, telefon kablosuz.

Tv'nin internete bağlı olduğundan emin misiniz? Yani ayarlarda bağlantıları gösteren bir yer vardı sanırım, oradan internet bağlantısının durumuna bakabilirsiniz. Veya Tv'deki Youtube uygulamasından falan video izleyebiliyor musunuz?

Eğer Tv ile telefon aynı internet ağına bağlı ise ve sorun hala devam ediyorsa telefondaki uygulamayı silip yeniden yükleyebilirsiniz. Sorununuzu çözer mi bilemiyorum ama deneyecek başka bir şey kalmadıysa en son silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

kucuk bir eklemede ben yapayim...
    telefonunuz herhalde android. markette lg adi altinda birkac program var ilk birkaci bendede olmadi ama tam olarak lg magic ( simgesi pempe) adli program cok guzel calisiyor... hatta diger odadan bile anlik goruntu alip cocuklarin ne izledigini kontrol ediyorum :) yanliz her baglanmada sifre beliriyor ve sadece bunu okeylemem gerekiyor..

2012 model LG serilerinde LG Magic uygulamasi calisiyor zaten. Digerleri calismiyor.

Alıntıları Göster

evet 620s.. ekran goruntusu icin telefon ekraéninda fotograf makinasi simgesi var ona basinca o andaki ekranin resmini aliyor. biyerde sakliyormu bilmiyorum ama o andaki izlenen seyin resmini aliyor. markette ayni programi bulamadim ( arakende tesadufen cikmisti simdi gene zor bulmak) olsaydi resmini yapistirirdim..

• 47 lm620s
    mediamarkt de 2099 tl ye az önce aldım.
    hadi hayırlısı bakalım.
    umarım teledünya modül ile mutlu mesut izleriz.
  • quote:

LG Magic uygulamasında yukarıda fotoğraf makinası simgesi var evet, bende de çıkıyor ancak tıkladığımda henüz desteklenmediği yazıyor (belki televizyonum eski versiyonda olduğu için olabilir 03.03.16)

Peki siz bana uygulamayı kullanamadığınızı yazmıştınız?

Kullanmaya başladınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yerliyerli

47 lm620s
    mediamarkt de 2099 tl ye az önce aldım.
    hadi hayırlısı bakalım.
    umarım teledünya modül ile mutlu mesut izleriz.

Vay be, şimdi üzüldüm bak.

Aynı paraya 42'sini aldım ben.

42'sinin şuanda 1800 TL olması beni üzmedi, ama 47'sinin aynı fiyata alınması biraz üzdü :))

Şaka bir yana hayırlı uğurlu olsun, inşallah güle güle kullanırsınız.

Teledünya izleniminizi paylaşabilirseniz sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar; bende D-Smart HD var, genel olarak yayınlardan ve tv den memnunum ancak hareketli nesnelerde görüntü çok bulanıklaşıyor, bu görüntü,resim ayarlarından düzeltilebilir mi ya da tru-motion özelliginden?

Dsmarti modul ile mi kullaniyorsunuz yoksa harici receiver (alici) ile mi acaba? Tesekkurler

Sony almadığıma pişman olmaya başladım sanki, belki de ayarlarını iyi yapamadığım için böyle düşünüyorum...

Belki biliyorsunuzur DSmart'in modulunu alarak Tv'den izleyebilirsiniz DSmart kanallarini.

Tek kumandadan hem uydu kanallarini, hem DSmart kanallarini izleyebilirsiniz. Hem de dahili receiver oldugundan goruntu kalitesinde herhangi bir kayip olmadan.

Truemotion'ı kapatınca da pek bir degisiklik olmadı sanki...

Bende d-smartın harici receiverı var,HD özellikli, bu bahsettiginiz modül daha mı avantajlı? Görüntüde fark eder mi modülle?

GÖRÜNTÜ KONUSUNDA BAŞKA MEMNUN OLMAYANLAR var mı LM620S için?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Truemotion'ı kapatınca da pek bir degisiklik olmadı sanki...

Bende d-smartın harici receiverı var,HD özellikli, bu bahsettiginiz modül daha mı avantajlı? Görüntüde fark eder mi modülle?

GÖRÜNTÜ KONUSUNDA BAŞKA MEMNUN OLMAYANLAR var mı LM620S için?

Hocam Tv'nin dahili uydu alicisi HD.

Tv'nin CI Modul yuvasina DSmart modulu takarak;
    - Hem Turksat kanallarini, hem DSmart paketiniz dahilinde olan kanallari izleyebilirsiniz. Turksat'ta da Trt HD, Trt 1 HD, A Haber HD ve ATV HD olmak uzere 4 tane HD kanal var zaten. Geri kalanini da DSmarttan izlersiniz.
    - Ayrica harici bir uydu alicisi kullanmayacaksiniz. Hem yer kaplama, hem goruntu kirliligi olmayacak
    - Tv'nin kendi kumandasini kullanacaksiniz. Baska bir kumandaya ihtiyaciniz olmayacak.
    - Dahili uydu alicisi ile Tv arasinda bir kablo olmayacagi icin goruntu kaybi minimum duzeyde olacaktir.

Benim mantiken aklima gelenler bunlar. Kullanmadigim icin daha fazla yardimci olamayacagim ama yazdiklarimda saniyorum bir yanlislik yoktur.
    DSmart modul diye bir aratirsaniz daha cok bilgiye ulasirsiniz. Bir de LG 2012 Tv Modelleri basligina da bu konu ile ilgili yazarsaniz kullananlar varsa yardimci olabilirler.

• Şu anda STAR TVde maçı izleyenlerde gölgelenme sorunu olan var mı ? Özellikle topta degajlarda çok belli oluyor !

Digiturk SD yayında bariz topta hızlı vuruş ve degajlarda gölgelenme mevcut !

LM serisinde bu sorunu yaşamayanlar acaba hangi kaynaktan yayın alıyorlar ?

Teşekkürler
  • benim dgitürküm yok. stardan maçı uydudan gelen standart kalitedeki yayın şeklinde izledim. tabi yüksek çözünürlüklü tv den maçı standart kalitede izlediğimizde güzel görüntüler yada kareler beklemek biraz hayalcilik gibi olur.
  • Digiturk SD kutu, Tv'ye de muhtemelen scart kablo ile baglidir.
    Her yerden kayip ustune kayip.
    HD uydu alicisi olan cihazi oldurmek olur bu.

Siz bi anten kablosunu Tv'ye takip deneyin, fark gorecekmisiniz bakalim ben de merak ettim.

• mkv oynatmada sorun mu yaşatıyor tv ?

öyleyse hiç almayayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucha

mkv oynatmada sorun mu yaşatıyor tv ?

öyleyse hiç almayayım.

Hangi yaziya istinaden yazdiniz bunu?

Ben herhangi bir problemle karsilasmadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dndd

arkadaşlar bende bikaç haftadır youtube facebook gibi uygulamaları acamıyorum daha önce çalışıyordu "home" tuşuna basınca çıkan pencerelerden ilk penceredeki uygulamaların (picasa hariç) hiç biri çalışmıyor yükleniyor diyor kalıyor tarayıcıdan youtuba giriyorum fakat kendi uygulaması çalışmıyor güncelleme yaptım gene aynı ne yapsam acaba fabrika ayarlarınamı döndersem öyle bişey varmı

aynı sorunu bende yaşıyorum ne yaptıysam düzelmedi, siz bi sonuca ulaşabildiniz mi acaba.diğer 620s kullanıcılaaı da bu sorunu yaşşyorlar mı acaba???
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozknyen

quote:

arkadaşlar bende bikaç haftadır youtube facebook gibi uygulamaları acamıyorum daha önce çalışıyordu "home" tuşuna basınca çıkan pencerelerden ilk penceredeki uygulamaların (picasa hariç) hiç biri çalışmıyor yükleniyor diyor kalıyor tarayıcıdan youtuba giriyorum fakat kendi uygulaması çalışmıyor güncelleme yaptım gene aynı ne yapsam acaba fabrika ayarlarınamı döndersem öyle bişey varmı

aynı sorunu bende yaşıyorum ne yaptıysam düzelmedi, siz bi sonuca ulaşabildiniz mi acaba.diğer 620s kullanıcılaaı da bu sorunu yaşşyorlar mı acaba???

malesef bi sonuca ulaşamadım smart ayarlarını kurcaladım biraz ülkeyi değiştirdim premiumu sıfırladım falan olmadı son çare fabrika ayarlarına dön diyecem fakat bütün kanallar felan gidecek düzelecekmi belli değil servisi arayıp soracam fakat benim tv spot ess servis tırışka yani dostum senin lg türkiye garantiliyse servise bi telefon edip sorarsan benide bilgilendir bi bunun içinde tv yi servise göndermek istemiyorum

• biraz önce gördüm bu ürün (42lm620s) 1.699 a düşmüş. nisanda açılırken arkadaş turuncu indirim ile 2600 e almışken 6 ayda 900 tl düşmesini anlayamadım. teknoloji altı ayda %35 düşüyormu?
  • quote:

quote:

LG Magic uygulamasında yukarıda fotoğraf makinası simgesi var evet, bende de çıkıyor ancak tıkladığımda henüz desteklenmediği yazıyor (belki televizyonum eski versiyonda olduğu için olabilir 03.03.16)

Peki siz bana uygulamayı kullanamadığınızı yazmıştınız?

Kullanmaya başladınız mı?

ilk buldugum uygulamalar calismamisti ama en son buldugum calisiyor.. hemende ucurmusum...:)

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya41

Telefonum Samsung Galaxy Ace 5830i, LG Magic Remote programını y istediğimde "Bu öğe cihazınız için belirlenen ülkede yüklenemez" hatası alıyorum.
    Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Lg 42LM620S İnceleme (Alındı)

Belki dikkatten kaçmış olabilir...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozknyen

quote:

malesef bi sonuca ulaşamadım smart ayarlarını kurcaladım biraz ülkeyi değiştirdim premiumu sıfırladım falan olmadı son çare fabrika ayarlarına dön diyecem fakat bütün kanallar felan gidecek düzelecekmi belli değil servisi arayıp soracam fakat benim tv spot ess servis tırışka yani dostum senin lg türkiye garantiliyse servise bi telefon edip sorarsan benide bilgilendir bi bunun içinde tv yi servise göndermek istemiyorum

benim tv de lg garantili değil malefes, bakan serviste benden bilgili değil bekliyelim bakalım ne olcak ama benzer sorun lw serisindede var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mucha

mkv oynatmada sorun mu yaşatıyor tv ?

öyleyse hiç almayayım.

Hangi yaziya istinaden yazdiniz bunu?

Ben herhangi bir problemle karsilasmadim.

1080p mkv oynatırken takılmalar oluyor diye yazanlar var yukarıda.
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.