Şimdi Ara

Lg 42LM620S İnceleme (Alındı) (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.857
Cevap
31
Favori
258.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: by__metallica

Arkadaşlar bu TV hakkında birkaç sorum vardı kullananlara ?

1-) Full-Half SBS Filmleri 3D'ye sorunsuz çevirebiliyor mu ?
    2-) Film'de Dual Ses (Yani Çift Ses) varsa sesler arası geçiş yapabiliyor mu ?
    3-) Film dosyasına eklenmiş altyazıları açıyor mu ?

1- Şimdiye kadar 20 üzeri film denedim. 1080p yada 720p filmleri half-sbs rahatlıkla çeviriyor. Sadece 1080p avatar filminde takılmalar yaşadım ancak filmden değil çünkü media player üzerinden takılma olmadı.
    2- Evet yapılıyor. Qmenü tuşu ile bir menü çıkıyor ve oradan ayarlar yapılıyor.
    3. Gömülü olan altyazıları sorunsuz değiştiriyor.

Ancak daha önce plazma (42pt351) kullanan biri olarak ne yazıkki istediğim seyir keyfini alamadığımı söylemeliyim. Kızın 3d istediği için aldım. O mutlu bende öyle. Ancak ilk fırsatta uygun fiyatlı 50 inç bir plazma almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: focusone

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa2

Bu televizyonu kullanan arkadaşlar, dahili uyudu alıcısının ekrandaki menü görünümünü yükleyebilirmisiniz? Dahili uyudu alıcısı hakkında bilgi verebilirmisiniz.

nasil bir goruntu istediginizi anlayamadim. ama hakkindaki yorumlarimi paylasayim:

en buyuk artisi fazladan bir kumanda ve tv nin yaninda saginda solunda uydu alicisi kutunun olmamasi. ve surekli acma kapama derdi yok yani otomatik devreye giriyoz cikiyor.
    en buyuk eksisi kanal degistirme hizi yavas surekli zap yaparken keyifli degil. bu yavasliktan olsa gerek bazen kanal degsismlerinde sinyali zamanin yetistiremedimio hemen kablolu yayin hattina geciyor. bir diger aksiklik, kanal adlarini bir sira halinda gormek uzun ugras istiyor yani liste oyle hemen tek tusla olmuyor. birde guncelleme yaparken benim trt kanali mavi oldu ve nereye koyarsam koyayim o numarayi acmisyor, listeyi bulup oradan acmama gerekiyor , soleki ikide trt varsa bir , iki, uc dye gitmiyor bir , uc...
    goruntu olarak eski kutumdan farki yok belki daha iyi.. birde menu kutudaki kadar fazla gelismis degil ama zaten tvnin kendisinde cogu sey var...

Cevap için teşekkürler akşam LG 47 LM760S Siparişini verdim. İnşallah memnun kalırız.

• slm arkadaşlar lm 620s aldım. kablosuz maus uyar mı uymaz mı birçok yorum var. öncelikle elimde bulunana a4 tech marka kablolu mausu taktım ve çalıştırdı. sonra kablosuz maus almaya karar verdim hepsiburadadan Artes MS-W809BG Siyah/Gri Wireless Optik Mouse aldım taktım ve gayet güzel çalışıyor. fiyatı 15 tl arkadaşlar. mausun tekerlek kısmı kanalları değiştiriyor. laptoptaki mesafesi 8-10 m civarında özelliklerini hb dan inceleyebilirsiniz.
  • Golddan almalımıyım sizce bu ürünü ?

http://www.gold.com.tr/U200643/Lg-42LM620S-42-106-Cm-400-Hz-Full-Hd-Led-Tv-4-adet-FPR-gozluk

Müşteri hizmetlerini aradım sordum, diyelim ki lg yetkili servisine kurdurdum ürünü, ama beğenmedim 7 gün içerisinde iade edebilir miyim dedim telefondaki yetkili hayır dedi. Dün de vatanbilgisayara sordum aynı soruyu onlar evet dedi.

Şimdi kafam karıştı 2side resmi distribütör garantisi veriyor ve farklı farklı iade politikası uygulamaya çalışıyor. Tüketici haklarına göre, tek bir iade politikası olmak zorunda değil mi ben mi yanlış biliyorum ?

• Arkadaşlar skype yi deneyen oldu mu?? illa lg nin kamerası mı olması gerekiyor yoksa başka marka kamerada uyumlu mu???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Hayko

Golddan almalımıyım sizce bu ürünü ?

http://www.gold.com.tr/U200643/Lg-42LM620S-42-106-Cm-400-Hz-Full-Hd-Led-Tv-4-adet-FPR-gozluk

Müşteri hizmetlerini aradım sordum, diyelim ki lg yetkili servisine kurdurdum ürünü, ama beğenmedim 7 gün içerisinde iade edebilir miyim dedim telefondaki yetkili hayır dedi. Dün de vatanbilgisayara sordum aynı soruyu onlar evet dedi.

Şimdi kafam karıştı 2side resmi distribütör garantisi veriyor ve farklı farklı iade politikası uygulamaya çalışıyor. Tüketici haklarına göre, tek bir iade politikası olmak zorunda değil mi ben mi yanlış biliyorum ?

1 hafta içinde iade etme koşulu tüm internet alışverişlerinde geçerlidir.. Ve bu iade de sebep belirtmek bile gerekmez.

• quote:

100 tl daha ucuz
    http://www.electroworld.com.tr/p/lg-42lm620s-led-tv-3d/
    http://www.teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/led_tv/1053/110012315/lg_42lm620s_3d_dvbs_led_lcd_tv_4_gozluk
    tv bir senede yarı yarıya düştü

• quote:

quote:

quote:

Bu televizyonu kullanan arkadaşlar, dahili uyudu alıcısının ekrandaki menü görünümünü yükleyebilirmisiniz? Dahili uyudu alıcısı hakkında bilgi verebilirmisiniz.

nasil bir goruntu istediginizi anlayamadim. ama hakkindaki yorumlarimi paylasayim:

en buyuk artisi fazladan bir kumanda ve tv nin yaninda saginda solunda uydu alicisi kutunun olmamasi. ve surekli acma kapama derdi yok yani otomatik devreye giriyoz cikiyor.
    en buyuk eksisi kanal degistirme hizi yavas surekli zap yaparken keyifli degil. bu yavasliktan olsa gerek bazen kanal degsismlerinde sinyali zamanin yetistiremedimio hemen kablolu yayin hattina geciyor. bir diger aksiklik, kanal adlarini bir sira halinda gormek uzun ugras istiyor yani liste oyle hemen tek tusla olmuyor. birde guncelleme yaparken benim trt kanali mavi oldu ve nereye koyarsam koyayim o numarayi acmisyor, listeyi bulup oradan acmama gerekiyor , soleki ikide trt varsa bir , iki, uc dye gitmiyor bir , uc...
    goruntu olarak eski kutumdan farki yok belki daha iyi.. birde menu kutudaki kadar fazla gelismis degil ama zaten tvnin kendisinde cogu sey var...

Cevap için teşekkürler akşam LG 47 LM760S Siparişini verdim. İnşallah memnun kalırız.

simdiden hayirli olsun.. tabi benim hahsettigim 600 serisi idi siz almissiniz 700 serisiki bu en son modeli ve gelismisi oluyor, bahsettigim olumsuzluklari yasamayabilirsiniz.. ayrica magazada en az 10 kere karsisina gecip alip almama konusunda bir turlu kendimi ikna edemedim parasal konulardan..kasasi cok hos, ayrica 800hz ki ...pisman oldum almadigima diyeyim...

• quote:

Orijinalden alıntı: <

quote:

100 tl daha ucuz
    http://www.electroworld.com.tr/p/lg-42lm620s-led-tv-3d/
    http://www.teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/led_tv/1053/110012315/lg_42lm620s_3d_dvbs_led_lcd_tv_4_gozluk
    tv bir senede yarı yarıya düştü

teknosa.com da ürün kalmamış. Mağaza fiyatı da 2700 TL :D

electroworld.com.tr den daha önce hiç alış-verişim olmadı fakat inceliyorum şimdi o firmayı da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: temha_17

slm arkadaşlar lm 620s aldım. kablosuz maus uyar mı uymaz mı birçok yorum var. öncelikle elimde bulunana a4 tech marka kablolu mausu taktım ve çalıştırdı. sonra kablosuz maus almaya karar verdim hepsiburadadan Artes MS-W809BG Siyah/Gri Wireless Optik Mouse aldım taktım ve gayet güzel çalışıyor. fiyatı 15 tl arkadaşlar. mausun tekerlek kısmı kanalları değiştiriyor. laptoptaki mesafesi 8-10 m civarında özelliklerini hb dan inceleyebilirsiniz.

Smart TV özelliği şahane, uygulamaları güzel, artık laptop kullanmaktan vazgeçtim denebilir. İlk TV geldiğinde taktığım hiç bir klavye ve mouse tanımamıştı. LG müşteri hizmetlerine bu konuda güzel bir mail yazacaktım. Ama önce TV yazılım güncellemeyi denemek istedim. TV'nin yazılımını güncelleyince ne takarsam takayım hemen algıladı. Şu an mouse ve klavyede bir sıkıntı yok. Daha rahat olması açısından logitech K400 almayı düşünüyorum. Şu ana kadar açamadığım bir site yada video ile karşılaşmadım. Browser'ı Flash ve Java'yı destekliyor.

Televizyonu geçen hafta mediamarkt'tan aldım. (Fiyatı 2200 TL) LG ve Samsung arasında gidip gelirken Samsung'un 3D gözlüklerinin elektronik olmasından ve ayrıca almak istediğim iki gözlüğün 240 TL olmasından dolayı Samsung'tan vazgeçtim. Ayrıca test ettiğimde elektronik gözlüklerde açıyı doğru tutturmak gerekiyor, sabit durmak gerekiyor ve ortamda yeterli ışığın olması gerekiyor, bi de şarj olması gerekiyor. Klasik 3D gözlüklerde ne bu dezavantajlar var, ne de bozulma ihtimali. Kutudan 4 adet gözlük çıkıyor, normal bir aile için ideal bir sayı. Daha fazla almak isterseniz tanesi 20 TL

Televizyon gerçekten fiyat-performans açısından mükemmel. Görüntüyü yaymıyor, insanları tombalak göstermiyor 3D deneyimi mükemmel. Görüntü gayet net ve parlak. TV içerisindeki bütün örnek 3D videolarını izledim. İnternetten youtube üzerinden izlediğim 3D videolarda bir sıkıntı yaşamadım. 3D'yi otomatik algılayarak gözlükleri takın diyor Bence tüm yayınlar artık 3D'ye geçmeli

TV'deki tek sıkıntı uydudan kanal silememeniz. Kanal silmek için TP silmeyi de denedim, bu özellik de yok maalesef. Sadece listeden kanal atla yaparak ilgili kanalı menüden kaybedebiliyorsunuz. Ama tekrar kanal listesine girince yine orada gözüküyor. Yayından kalkmış kanallar, dandik canlı sohbet kanalları, şifreli kanallar vs. bir sürü kalabalık kanal listesi insanı ilk başta sinir ediyor. Atla yapmak epey uğraştırıyor. Yani kısacası herhangi bir Next yada Goldmaster uydusu gibi kullanışlı bir menüsü yok maalesef. Umarım diğer yazılım güncellemelerinde uydu özelliklerini biraz daha kullanışlı hale getirirler.

Alanlara hayırlı olsun ve keyifli izlemeler diliyorum.

• Selam Arkadaşlar ben bu televizyonu alalı 3 ay kadar oldu genel itibariyle gayet memlunum.
    Fakat smart menuyle ve 3d'siyle ilgili bir kaç sorum olacak.İlgilenen arkadaşlara şimdiden
    teşekkür ederim.
    1-Smart menüdeki facebook dan bir türlü giriş yapamadım. account butonuna bastıktan sonra gelen kodu
    facebook/device'den giriyorum fakat tekrar facebook bölümüne geldiğim vakit yine aynı ekran geliyor yeni bir kod veriyor. Bilgisi olanlar aşama aşama yazarlarsa sevinirim

2-Yine smart menü üzerinde ligtv ve digiturk play var. bunları kullanarak ligtv deki maçları seyredebilirmiyiz.
    Sanırım 1 ay önceydi ligtv kampanya yapmıştı internet üzerinden lig tv üyeliği yıllık 200 Tl idi.lig tv web'e üye olsak
    digiturk play üzerinden maçları seyredebilirmiyiz yoksa internet browser üzerinden mi seyredeceğiz

3-Ben 3d filmleri harici harddisk üzerinden izliyorum. fakat filmlerdeki 3d okadar etkileyici değil. ben mi yanlış ayar
    yapıyorum yoksa 3d denilen şey bumu bilmiyorum. teknosadaki elemanlara sordum onlar "bluray oynatıcı ile orjinal film alırsanız ozaman kaliteli 3d izlersiniz" diyorlar. Tvde yapılması gereken başka 3d ayarı var mı?

• Ya arkadaşlar bu tv içerisinde ki 3d görüntüler nerede acaba? İnternete bağlamadan bunları izleme şansımız var mı??
  • Arkadaşlar yeni güncelleme geldi .... 04.01.58 güncellemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CQNSTANTINE -- 25 Ağustos 2012; 18:47:27 >
  • arkadaslar bu televizyonu bende almayı düşünüyorumda film altyazı desteği var değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigger_agc

quote:

Arkadaşlar hafta sonu 47 inç olan versiyonunu aldım. Şu ana kadar çok kullanma şansım olmadı. Denediğim kadarıyla güzel gibi. Lakin bazı noktalarda kafama takılan birkaç şey var.

Ben işteyken eve gelip kurmuşlar. Optik bağlantılı bir ses sistemim var. Gene lg marka. Ses sistemine direk tv ye bağlamışlar. Böylelikle PS oynarken, film izlerken ve tv seyrederken direk ses sistemini kullanabiliyorum. Ama şöyle bir sorunum var. Mesela PS oynarken TV ye bağlı ses sisteminden sesi alırken, bazı sesler çok boğuk geliyor ve duyulmuyor. Örneğin Killzone oynarken şarjör değiştirirken ses çok az ve belli belirsiz geliyor. Eskiden bu tarz bir sorunum yoktu. Ses sistemini direk PS'ye bağlıyordum. Ama ses sistemi direk tv ye bağlı olunca daha kullanışlı oluyor. Tak çıkar derdinden kurtuluyorum. Bunu tvden hangi ayarla çözebilirim?

Arkadaşlar bu ses olayı ile ilgili çözüm önerisi olan var mı? Yoksa illaki optik kabloyu çıkarıp direk cihazamı mı takmak lazım? Bir de mesela filmleri tvden oynatırken ses kalitesi çok iyi değil gibi. Faka medya oynatıcımdan gene direk optik kabloyu bağlayınca baslar falan daha bir güzel geliyor. Bunu tvden yapılacak ayarlarla kurtarma şansı yok mu? Her seferinde optik kablo sök çıkar yapmak eziyet.

Ya bende de 42LM620S 3dtv var.. Yalnız ben USB HDD bağlayarak film izlerken bir türlü optik çıkıştan ses alamıyorum.. TVde ses geliyor fakat harici hoparlör seçtiğimde optik kabloyu bağladığım amfiden ses alamıyorum. Bilgisayar veya PS3 te böyle sorun olmuyor.. yardım edebilecek var mı?

• arkadaşlar SKYPE son guncellemeyle yüklendi bilgilerinize....
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraybatan

arkadaşlar SKYPE son guncellemeyle yüklendi bilgilerinize....

ne guzel.. ama ben guncelleme yaparken yuzde otuzlarda kapaniyor, sendede oldumi yoksa ilkinde hemen oldumu;
  • quote:

quote:

ne guzel.. ama ben guncelleme yaparken yuzde otuzlarda kapaniyor, sendede oldumi yoksa ilkinde hemen oldumu;

BENDE HİÇ SORUN OLMADI... İLKİNDE YÜKLEDİ
  • quote:

Ya arkadaşlar bu tv içerisinde ki 3d görüntüler nerede acaba? İnternete bağlamadan bunları izleme şansımız var mı??

"HOME" tuşuna bastıgınızda cıkıyor ama internet olmadan izleyemiyorsunuz, hatta internet hızlı olmalı yoksa takılıyor hep...
  • quote:

quote:

quote:

BENDE HİÇ SORUN OLMADI... İLKİNDE YÜKLEDİ

sorun hala devam ediyor. yuzde39 da takiliyor ve kapaniyor. baska arkadaslar varmi guncellemeyi sorunsuz yapan?
    banami denk geldi?
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.