Şimdi Ara

LG 42LD650 ile Samsung 40B650 arasında kararsızım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün Vatan'da iki ürünü inceledim, Samsung'un parlak ekran oluşu LG'yi ön plana çıkardı.
    İkisi de 6 serisi ve aynı özelliklere sahipler hemen hemen; mkv, dlna, dns destekleri mevcut ikisinde de.
    LG 42LD650 yeni bi ürün olduğu için biraz beklemekte fayda var sanırım,
    ürün hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim,
    teşekkürler..

• Samsung 40C650 modeli olacaktı yanlış yazmışım başlıkta.
  • hangi lcd aldın bende aynı 2 model arasında kaldım. tavsiyen ne olur
  • Bende 46C650 ile 47LD750 arasında kaldım.Tavsiyeniz ne olur?
  • c650 dts sesleri çözebiliyormuş, yani şu malum dts codeğini ac3'e çevirme işinden muafsınız bu modelde... diğerinde bilmiyorum bu özellik var mı...
  • dts nedir olmazsa olmaz bir şeymi
  • tabiki dts dışında yani görüntü anlamında çok bir fark oluştururmu? Bende logitech z5500 var sorun olmaz.Yada hiç olmadı alırsın bir wd tv olay biter.Önemli olan görüntü kalitesine dahil olan bütün değerlerde ne kadar iyi acaba.Lg 200hz ve kontras oranı daha iyi sanırım.
  • dts, mkv formatındaki filmlerin ses codeği, eğer tv dts çözmüyorsa evet bir media player alarak bu iş çözülebilir (ya da bir program yardımıyla codec dönüştürülebilir), ben de uzun zaman bunun gerçekten bir ihtiyaç olup olmadığını araştırdım, şu anki fikrim, almışken dts falan beni uğraştırmayacak bir tv almak...
  • hangi modeli alayım arkadaşlar 42ld650 bana cazip geliyor iyi bir lcd değil mi lg lütfen bilgisi olan bilgi versin. Hiç anlanan lcd iyi bir lcd almak istiyorum 2000 tl limit
  • magicwashere arkadaşımız dts'i açıklamış.Buna göre sizin için değerliyse o yönde karar verebilirsiniz.Görüntü olarak pek ayırt edici bir fark olduğunu zannetmiyorum.
  • görüntü için karşısına geçip bakın, ve tabi tv'nin kumandasını alıp mutlaka ayarlarıyla oynayın
    mesela bi model vardı, diğerlerine göre çok kötü gösteriyordu aynı yayını, elime alıp kurcaladım, meğer ayarları bozulmuş, o da aldatıcı olabiliyor, 2 tv arasında kaldıysanız aynı görüntüye benzer ayarlarla bakın, hatta kendiniz bir usb'ye küçük bir dosya atıp onun üzerinde deneyin...
  • Bu iki model arasında bende çok bocalıyorum. Bugun bende vatandaydım ve satıs elemanı lg nin daha ozellıklı oldugu, Samsungdan fazla olarak blue tooth ozelliğinın olması, mkv dosyalarını acabılmesı(sonradan netden ogrendımkı samsungda acabılıyormus, adam ne sattıgını bıle bılmıyor, yada lg yı satmaya kalkıyor) ve kucuk bı parca dahı olsa daha buyuk olmasının ve tepkime süresinin 2 ms daha iyi olmasının daha avatajlı oldugunu anlatıldı. Baska bı magzada ise samsugun kullandıgı panelın, siyah renkler konusundakı ustunlugu ve lg den fazla olarak pip yani resim icerisinde resim ozelligi anlatıldı. Samsungda parlak ekran, lg de ise mat ekran kullanılmıs. Hangi ekran daha iyi sonuc verır bılemıyorum. İkisini yana yana hd yayın gosterırken seyretme fırsatım olmadı. Ancak Samsung 40B650 yi aynı hd yayını veren yanındakı led tv ıle karsılastırabıldım, şaşılacak sekılde daha net idi.
    Her iki tv de ayın sonuna kadar 2 000 tl. Fiyat uygun ama kararsızım. Bılgi ve görüşlerini paylasmak ısteyen arkadaslara sımdıden tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuff -- 26 Temmuz 2010; 2:52:40 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.