Şimdi Ara

LG 42LA660S Mİ VESTEL 42PF8575 Mİ? YOKSA Bİ BAŞKASI MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BU PARAGRAFTA VESTEL 42PF7585 ANLATILMAKTA:şuan evde yeni almış olduğum vestel 42pf8575 tv var çift ekran özelliği için aldım.Ancak geldiği günden 2 gün sonra smartı çöktü servis geldi yaptı ama 2 gün sonra tekrar çökünce arayıp iade etmek istediğimi söyledim.Bir üst model veya iade kararı için tekrar arayacaklar.Karar bende ister iade edicem ister yenisini alıcam istersem üst model talep edicem.Tv hakkında genel incelememi söyleyeyim.Kablolu tv takılı bide 5+1 LG BH4530T 3D BLU-RAY EV SİNEMA SİSTEMİ aldım.Vestelin ürünlerinde dts özelliği yok dts film taktım ciddende ses gelmedi tabi hazırlıklı olduğum için artık filmleri bluray sistem üzerinden açtım.Yayın sd olmasına rağmen görüntü konusunda fena değil diyebilirim tabi bu kişiden kişiye sistemden sisteme değişir.Kanal geçişler 3 saniye civarında çok rahatsız etmiyor.Normal kumanda çıkıyor ancak normal kumandasına bile bayıldım gayet güzel aradığım her tuş var üzerinde.Smartta bile her işimi normal kumandayla görebiliyorum.Tvye kamera takıp skype akabiliyomuşsun eğer tv kalırsa ilerde onuda alıcam inşallah.Çift ekran özelliğini kullanamadım çünkü 2 yayınım yok ve tv kalırsa sistemi o zaman kuracağım.Çift ekran için gerekli olan gözlükler vestel bayilerine yakın zamanda dağıtılacaktı en son aradığımda böyle söylemişti bayi.Çift ekran gözlüklerini ücret karşılığı alıyosun bayiden fiyat olarak 2 farklı fiyat söyledi 2 farklı bayi biri 25 diğeri 55 dedi 2 gözlük için.Fiyatı gelince belli olur bence.Çift ekran özeliği için 1 yayın hdmidan 1 yayın kendi uydu alıcısından olma şartı var.Forumda okuduğum kadarıyla hdmidan pc bağlıycam bide çanak bağlarsam bu iş tamam:) Teknik servisteki abi çift ekran mantığını anlattı kısaca.Bu 3d deki çift görüntüyle aynı dedi.Hatta 3d gözlüğün sol camıyla1yayını diğer tarafıyla diğer yayını izleyebiliyormuşsun.(dikey yatay yayın mevzusu) Herneyse tvden usbye zaman ayarlı kayıt yapabiliyosun ancak kayıdı sadece tvde açabiliyosun yazıyo kendi menüsünde baya bi açıklama var okuyabiliyosun.3d konusunda tam kavrayamadım ama filmden filme kalite değişiyor o yüzden aklım almadı bi türlü.5-6 film ve 2-3 parça özel videoda denedim.Bazısında iyi bir 3d yayın varken bazısında 3d yok gibiydi.Dediğim gibi filmden filme kayıttan kayıda değişiyor.Not izlediğim filmler 5-10gblık mkvler.Videolar ise 3d için özel hazırlanmışlar.Smart konusuna gelecek olursak wifi yan odadaki modemimden 4 çubukla çekiyor ve 6mbit hızımı 3 mbit alıyor ama youtubeda video izlerken sorun çıkmıyor.Ancak youtubea her videoyu açmıyor bizzat 3d test yazdım ilk çıkan dürbünlü çocuk videosunu oynatmak için defalarca uğraştım videoyu açamadığı gibi bide üstüne çöktü.Smarttaki eklentileri gezme fırsatını bulabildim.Güzel uygulamalar mevcut ancak tabikide yeteek sayıda yok.550-60 civarında uygulama vardı sanırsam.Turkcell pusula ,ntv,bazı radyolar ..vs tamamını hatırlamıyorum şeklinde uygulamalar mevcut ancak siz uygulama ekleyemiyorsunuz sanırsam öyle bir yer görmedim.Youtube videolarına tam müdahele edemedim kaç p olacağına karar veremedim sadece üstte menüsü var normal-h diye ordan hd seçtim.Bir dizinin 2 saatlik videosunu aralıksız izledim sorun olmadı.Işık sızması ...tarzı sorunları açıkcası incelemedim.Piksel sorunu yoktu.Neden incelemedin diyecek olursanız bir sorun sizi rahatsız edecek seviyedeyse sorundur ve ben açıkcası film ..vs izlerken bişeyden rahatsız olmadım.Ama yinede tv elde kalırsa denerim.Kutudan çıkan 3d gözlükler 2tlye satılan sinema gözlükleriyle neredeyse aynı.Teknik servis olarak çok iyiler.2 farklı teknik servis geldi 2side gayet tatmin edici cevaplar verdi hiç kafa karıştırmadılar.Ayrıca teknik servis herhangi bir şeyden şüphelenirsen 1 ay içinde hemen söyle ürünü değiştirelim diyerek güven verdi ve ben iade istediğim zaman iade kaydımı da sorgusuz sualsiz aldı.Müşteri hizmetlerine telefonla ulaşmak çok kolay 1dk gibi bi süre en fazla beklediğim.Sanırım müşterilerin belirli temsilcileri var bana artık son aramamda fln hep aynı kişiye bağladılar.Çok kibar konuşuyolar tüm sorularıma cevap alabiliyorum.Hem websitelerine hem telefonla bıraktığım mesajlara en geç 1 gün içinde geri dönüş yapıyorlar.Şimdi bana tekrar dönüş yapcaklar önerebilirse bir üst ürün önerecek öneremesse para iadesi önerecek.İlerde yeni şeyler okudukça eklerim.
    BU PARAGRAFTA LG 42LA660S ANLATILMAKTA:geçenlerde x bi firmada tvleri gezerken lg42la660syi smart kumandası hazır bi şekilde yakaladım hatta x bir personelin usbsi takılıydı.Kumandayı boşta yakadığım an geçtim başına.Mağaza sakin ve boştu o yüzden müşteri temsilcileri bana dokunmadı tam tersi arada bilgi verdiler.1.si akıllı kumandaya alışmam 10dk fln sürdü ama alışınca süper oldu çok zevkli geldi.Kumandayı nereye çevirirsen mouse oraya ilerliyor ve çok hızlı olduğu için çok pratik işliyor.Normal kumandasıda oradaydı ama hiç elim gitmedi ona gerçi kutu içinden normal kumanda çıkmıyo.Adeta normal bir mouse gibi başladım kurcalmaya tvyi.Mağazanın wifisine bağlıydı o yüzden biraz yavaştı ama işimi gördü.Smart menüleri çok hoşuma gitti ve çok fazla çeşit gördüm.Ayrıca Uygulamaları indirip yükleyebiliyorsun.Smartta üstte bişey dikkatimi çekti.1.2gb harddiski olduğunu gördüm smarta ayrılmış.Uygulamaları yükleyip kullanabiliyorsun ve oyunlarda bol miktarda var gözüküyor.Bunun dışında diğer standart uygulamalar vadı hepsini açacak vaktim olmadı ancak youtube açıp bi kaç video izledim.Vestelde açamadığım videoyu açtım izledim.Youtube hakimiyeti tamdı hatta şöyle diyim smarttayken adeta kendimi evdeki masaüstü pcde hissettim heryerine müdahele edebiliyosun.Menüdeki uygulamaların yerleri fln değişiyor veya kaldırabiliyorsun..vs. daha sonra yayın olmadığı için tv bakamadm ancak kendi hdmi videoları vardı açıkcası güzeldi ama çok bakmadan hemen usbdeki filmlere el attım:) 3d filmlerden bir kaçını açtım.3d kalitesi açıkca güzeldi beğendim.Derinliği güzeldi tabi biraz yakından bakmak zorunda kaldım 1metre flndı mesafe.Gözlükler onun muydu değil miydi bilemediğim için yorum yapmıyım çünkü sinema gözlükleri gibiydiler.Genel anlamda tv hoşuma gitti ama tvnin asıl özelliği olan tv özelliğini görmek nasip olmadı.Daha fazla inceleyemeden çıkmak zorunda kaldım.
    GELELİM SADEDE sizce ne yapmalıyım 1.opsiyon tvnin smartını düzelttirip kullanmaya devam edicem 2.opsiyon üst model olan 9060ı alıp çift ekrandan vazgeçicem 3.opsiyon 47"9090ı uygun fiyat farkına vermeleri için ikna etmeye çalışıcam. 4.opsiyon iade edip lg 42la660s yada başka bir marka alıcam.Lg alırsam 5.1 ses sistemimle uyumlu olurlar hatta tek kumandadan kullanabilirim.Not:5+1 ses sisteminde lg smart var ama onu çok kurcalayamadım ama normal smartın kırpılmış versiyonu gibi duruyo.Not:Forumda bi arkadaş yazmış samsung artık 3dsini mağazalarda göstermiyor diye.Haklı olduğuna karar verdim çünkü samsung bayisine tv incelemye gittim gözlük yok gibi bi bahaneyle 3d göstermediler.Tv bayisinde gözlük yok şaka mı lan bu:)
    YORUMLARINIZI BEKLİYORUM Elimden geldiğince bütün tecrübemi aktarmayı borç bildim çünkü burada arkadaşlar sağolsunlar her soruma az çok cevap alabiliyorum ve sizlerin yorumları sayesinde hem ben hem insanlar çok büyük bir bilgi edinimi yaşıyor.Tüketici dayanışması oldu burası resmen:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolfear -- 12 Ocak 2014; 5:03:57 >

• Tamam anlıyorum çok uzun yazdım ama amacım burda deneyimlerimi tam paylaşmaktı en azından birileri yorum yapar diye bekliyorum
  • Ps3 ve 1080p oyun icin tv ariyordum evde lm640s ve la640s oldugu icin deneme sansim oldu ve pekte tatmin edici sonuclar alamadim.vestelin 42pf9060 modelini dun itibari ile kullaniyorum ve kesinlikle bu iki durumdada lglerden cok daha iyi.tv yayini olarak yorum yapamayacagim yalniz smart ozellikleri olarak lg bir adim daha onde diyebilirim.47 yada 55 ekran dusunuyorsanizda 9090 modelini onerebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Smart icin lg

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kaç aydır samsungun 55" f8500 LED tV sini kullanmaktayım..

Görüntü; özellikle HD yayınlarda muhteşem, smart konusunda ise samsungun bence kimse eline su dökemez diye düşünüyorum..Dolayısı ile kendi kullandığım tv den son derece memnunum..Tabii ki seçim sizin..
  • up up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.