Şimdi Ara

LG 42 LW 5500.. BÜYÜK PİŞMANLIK (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
3
Favori
39.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.2shared.com/file/RnCDRkJQ/lg_resim.html
    http://www.fileserve.com/file/rXKsMQp

Şu linkteki dosyaları indirin ve tek tek açın ekranda. Zaten anlarsınız hemen ölü piksel varsa.
  • kardeşim akşamı zor ettim gelir gelmez baktım.. allaha şükür pikselin ölüsü mölüsü yok:) peki evdeki eski digitallerin sinyal kalitesi ve seviyesi 95e 90 iken d smartın sinyal kalitesi 97 sinyal seviyesi 40larda 50 lerde buda etkili olabilirmi
  • bu arada ONBAŞI olmuşum çok da mutlu oldum..bir üstdeki yazımın kardeşim kelimesinden sonra virgül koymayı unutmuşum.. sevinç babında
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanamca

kardeşim akşamı zor ettim gelir gelmez baktım.. allaha şükür pikselin ölüsü mölüsü yok:) peki evdeki eski digitallerin sinyal kalitesi ve seviyesi 95e 90 iken d smartın sinyal kalitesi 97 sinyal seviyesi 40larda 50 lerde buda etkili olabilirmi

Tabii etkiler hocam, neticede ne kadar kaliteli gelirse yayın ve sinyal, görüntüyü o kadar kaliteli işleyebilir panel.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

kardeşim akşamı zor ettim gelir gelmez baktım.. allaha şükür pikselin ölüsü mölüsü yok:) peki evdeki eski digitallerin sinyal kalitesi ve seviyesi 95e 90 iken d smartın sinyal kalitesi 97 sinyal seviyesi 40larda 50 lerde buda etkili olabilirmi

hayır, olmaz

Receiving a digital signal is very different from receiving an analog signal in two important ways:

-A digital signal either is or is not sensed by the satellite receiver. Whether the signal is weak or strong is irrelevant; as far as the receiving equipment cares, it's either present or it's not. (In the digital world, everything is plus or minus, not "almost plus" or "nearly minus".)
    -A digital signal is usually compressed, meaning that it doesn't take up as much room as a conventional analog signal. Think of a freeway with two lanes each way. An analog signal might need two lanes to travel; a digital signal can be compressed to fit into one lane, or even half of one lane.

dijital dünya, 1 ve 0 dan oluşur. var ya da yoktur. özü bu. sinyal seviyesi, kabul edilebilir (threshold) seviyenin üzerinde iken, % 100 görüntü vardır, altında yoktur
    http://www.adec.edu/sat-training/dbs.htm
    http://www.ukfree.tv/fullstory.php?storyid=1107051150

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 31 Ocak 2012; 14:07:44 >
  • Arkadaslar ben de LW 4500 - 5400 - 5500 arasindaki kullanici yorumlari tarzindaki farklari merak ediyorum.

Benim bildigim 5500 aralarindan en iyisi her yonuyle, sonra 5400 geliyor (diye dusunuyorum ama oyle olmayadabilir), sonra da 4500.

Yani ben de SD yayin izleyecegim, teknolojisi paneli vs daha iyi diye 5500 digerlerine nazaran daha iyi goruntu vermez mi, yani vermesi lazim degil mi?

Eger oyle ise ve 5500 bile bu durumda ise 4500 veya 5400'den kesinlikle uzak durmak mi gerekir??

Yoksa 4500 veya 5400'un HZ'i 5500'den daha dusuk diye, panel kalitesi, teknolojisi 5500 kadar yuksek degil diye SD yayinlar 4500-5400'de daha iyi gozukebilir mi?
  • Kullanıcı yorumu istersen direkt ben bana göre bu serinin en iyi paneli bence LW4500 derim. Çünkü benim kullanım amacım PC ve konsol bağlantısıyla kullanmak ve bu noktada alabileceğim en iyi oyun performansını almak.

Bu noktada da alacağım panelin en az fonksiyonlara sahip olan panel olmasına dikkat ediyorum zira teknolojiye eklenen ekstra fonksiyonlar bana input lag olarak geri dönüyorlar.

Şöyle söyleyeyim, ağırlıklı SD yayın için kullanacaksanız zaten TV'nizin 100 Hz, 400 Hz olması bir şey ifade etmez zira SD yayınlar o 50Hz üzerine çıkmazlar Türkiye'de. TV'nin tam performansını almak için HD yayın almak gerekir zaten.
  • sd yayın dışında değerlendirirsek , hdd.den film izlemek için 720p mesela , yada hd yayın , bunlar ile ilgili sıkıntı var mı . lw4500 yada lw5500 almayı düşünüyorum o yüzden soruyorum. bu tv.yi alıp da sd kanallara bakmayı hiç aklımdan geçirmiyorum doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Kullanıcı yorumu istersen direkt ben bana göre bu serinin en iyi paneli bence LW4500 derim. Çünkü benim kullanım amacım PC ve konsol bağlantısıyla kullanmak ve bu noktada alabileceğim en iyi oyun performansını almak.

Bu noktada da alacağım panelin en az fonksiyonlara sahip olan panel olmasına dikkat ediyorum zira teknolojiye eklenen ekstra fonksiyonlar bana input lag olarak geri dönüyorlar.

Şöyle söyleyeyim, ağırlıklı SD yayın için kullanacaksanız zaten TV'nizin 100 Hz, 400 Hz olması bir şey ifade etmez zira SD yayınlar o 50Hz üzerine çıkmazlar Türkiye'de. TV'nin tam performansını almak için HD yayın almak gerekir zaten.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_falcon_x

sd yayın dışında değerlendirirsek , hdd.den film izlemek için 720p mesela , yada hd yayın , bunlar ile ilgili sıkıntı var mı . lw4500 yada lw5500 almayı düşünüyorum o yüzden soruyorum. bu tv.yi alıp da sd kanallara bakmayı hiç aklımdan geçirmiyorum doğrusu.

Hocam ben de hd film izleyeceğim, bilgisayar ekranı olarak kullanacağım ve oyun oynayacağım zaten genellikle.

Ama aynı zamanda uydu kablosu ve dsmart sd kutusu var. Ekstra dsmart veya digiturk hd yayına para vermek istemiyorum. O yüzden arada tv de izleyeceğimden dolayı sd yazdım.

Yani hd uydu alıcı alıp hdmi'dan da bağlayabilirim, ama sonuçta sd yayın izlemiş olacağım
  • geçen hafta bende uzun bir kararsızlık sonrası 42lw5500 aldım ,ama endişelenmekte çok yersizmişim bence parasını hak eden bir televizyon ne görüntü çamur gibi nede kenarlarından ışık süzmesi var olanda zaten inanın rahatsız edecek kadar değil,bence piyasadaki başarılı ledlerden
  • arkadaşlar merhaba...
    Herkes bu konu hakkında bişiler yazmış ben de yazmak istedim..Ben de 1,5 ay önce teknosa dan v serisi panasonic plazma almıştım..harika bir tv fakat motion problemi vardı ve değiştirttim..daha sonra 42 LW 5500 aldım onun yerine..panasonic teki koyu siyah yok ..ama geri kalan özellikleri hemen hemen aynı..Söyle söylemeliyim ki daha önceden lg 32 lcd tv vardı bende halen var aslında o hem inç olarak hem de lcd olmasından bana göre daha kaliteli bir görüntüye sahipti..ben de günlerdir renk ayarı yaptım..lw 5500 de beni tatmin etmedi ki..açıkçası sd yayınlarda görüntünün bozuk olması normal sonuçta dev bir monitörden tv izliyorsunuz ama ben ne harici diskten ne pcden ne usb den film izliorm çok fazla..benim izlediklerim sadece lig tv ve premier lig tv hd kanalları..maalesef led aşırı parlıyor ve lcd gibi olamıyor..bu bir gerçek..istanbuldaki evimizde 40 lcd samsung var ve istanbula gider gitmez onun ayarlarına baktım..çünkü görüntü harika..bi kere hani lg nin önerdiği milletin forumlarda yazdığı 90-100 kontrast ayarları varya..onlar tamamen boş..bunları geçin.. o samsung'un toplam kontrastı 1000000.1 ve bizim kullandığımız lg kontrastı 7000000.1 ..o samsung ta lig tv izledim ve hayran kaldım..kontrast ise sadece 60 taydı(100 üzerinden) sadece o ayarı yapın ve tru motion u kapatın..keskinlik 60-70 arası dinamik kontrast kapalı dinamik renk düşük olabilir..zaten isteğinize göre yavaş ayarlayacaksınız..televizyona para verdim lg de 100' e kadar kontrast ayarı yapmış hepsini full yapim de verim alim manteritesinden vazgeçin..bütün led ve lcd ler size keyif verecek..saygılar..
  • bu arada bir şey paylaşmak istiyorum bu konu hakkında tekrar hortlatmak istemezdim konuyu fakat yazmadan geçemeyeceğim :) dün media markette tv bakan bir arkadaş BÜYÜK PİŞMANLIK adlı bu konuyu okuduğunu ve lw5500den vazgeçtiğini bahsetmiş. arslanamca lw5500 ün satışlarının eksilmesinde bayağı etkili olmuş anlaşılan :))))))
  • aslında aynı model tv almayı düşünüyordum ve bir taraftan da evde kocaman bir crt var diye acaba projeksiyon mu alsam diyordum...projeksiyon biraz daha ağır basıyordu hani bilirsiniz evde sinema durumları...evet biraz evvel, gecenin bu saatinde sipariş verdim ve projeksiyona yöneldim :D ben de biraz kıl bir insanım çünkü :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

hayır, olmaz

Receiving a digital signal is very different from receiving an analog signal in two important ways:

-A digital signal either is or is not sensed by the satellite receiver. Whether the signal is weak or strong is irrelevant; as far as the receiving equipment cares, it's either present or it's not. (In the digital world, everything is plus or minus, not "almost plus" or "nearly minus".)
    -A digital signal is usually compressed, meaning that it doesn't take up as much room as a conventional analog signal. Think of a freeway with two lanes each way. An analog signal might need two lanes to travel; a digital signal can be compressed to fit into one lane, or even half of one lane.

dijital dünya, 1 ve 0 dan oluşur. var ya da yoktur. özü bu. sinyal seviyesi, kabul edilebilir (threshold) seviyenin üzerinde iken, % 100 görüntü vardır, altında yoktur
    http://www.adec.edu/sat-training/dbs.htm
    http://www.ukfree.tv/fullstory.php?storyid=1107051150

ayrıca ben tv alıcam ve ailecek sıklıkla sd yayın izleyecegiz gerisi teferruat diyen kullanıcılar mutlaka magazalarda imkan varsa sd yayında milattan kalma toshiba lcd tv leri incelesin herhangi bi ayar fln da yaptırmasına lüzum yok, tosh led demiyorum yanlız lcd diyorum , alın demiyorum sadece inceleyin kontrol edin diyorum sd yayında.

sd yayın izlenecekse ve tüplü tv tercih edilmiyorsa çözüm a : düşük çözünürlüklü plazma veya lcd tercih edilmeli markası x olsun. b: toshiba lcd

c: yani bu benim kişisel tercihim. hd tv kartı takılı pc den hdmı kabloyla minumum hd 720 p olan bir projeksiyon cihazı tercih edebilir.( gündüz izleme sıkıntısı, hafif fan sesi, ve ort 2 yılda bir en az 300 tl lamba masrafı kaçınılmaz ve tabi cihazı konumlandırma dert edilmeyecekse)

evde samsung d5000 led var tv yayını analog baglı max 10 dk fln sürüyor tv izlemek sonra direk panelin anten soketini çıkarıyorum. evdekiler uydu cihazı alalım fln diyorlar (hd olmayan ) konuyu hemen degiştiriyorum .dsmart la da binada dagıtım kaynaklı sorun oluyordu atv, trthd alamıyorduk o iş de çözüm olamadı .
  • evimde lg 42ld750 var bu tv yi 42lw5500 ile değiştirecekken bu yazılanları okuduktan sonra mükemmel bir tv ye sahip olduğumu anladım ve 42lw5500 den vazgeçtim.
  • Merhabalar arkadaşlar. Ben yaklaşık 5 aydır 42LW5500 kullanıyorum. Bu mozaiklenme görüntü donma veya hızlı hareketli sahnelerde görüntü kaybı şuana kadar hiç yaşamadım. SD yayınlarda bile televizyonum çok kaliteli görüntü veriyor. Normal Bildiğimiz standart divx film izlerken bile görüntüde problem yok. Hd ve Full HD filmlerde izledim görüntüde hiç takılma ve mozaik olayına rastlamadım. Önemli olan TV yi 4-5 Metre mesafe uzaklıkta izlemeniz. Size tavsiyem eğer Sd yayınlarda kaliteli bir görüntü almak istyorsanız Kaliteli HD bir uydu alıcısı almanız lazım. Bu D-smartın - Uydunetin .. felan dağıttığı uydu alıcılar ne kadar HD olsada öyle çok kaliteli cihazlar değil. Benim Atlanta HD BOX uydu alıcım var. Ve Uydudan gelen SD yayınları içinde çok iyi işleyip HDMI üzerinde TV nin çözünürlüğüne ve HZ'ne göre ayarlayıp Görüntü kaybı mozaik olayı yaşatmadan aktarıyor. Lw5500 gerçekten çok kaliteli bir Tv Kaliteli görüntü almak istiyorsanız Kaliteli bir uydu alıcınızın olması lazım. Piyasada ucuza HD uydu alıcılar var. Ucuz modelleride TV'mde test ettim görüntü kaybı yaratıyor. Ama kaliteli bir HD uydu alıcısı o görüntü kaybını yaratmıyor.

Dikkatinizi çekerim LW5500 ekranı Led plus arkadaşlar, Led plus normal standart lede göre avantajarı çoktur. VE Micro Pixel Control özelliği vardır buda mozaikleşmeyi ve pikselleri daha iyi dağıtma teknolojisidir. Renkleri daha canlı akratmaya çalışır.

LG 42 LW 5500.. BÜYÜK PİŞMANLIK

LED Plus teknolojisine sahip LG televizyonları, ekranın o anda kullanılmayan kısımları - örneğin karanlık bir sahne - arkasındaki LED lambaları kısarak daha derin siyahlara, dolayısıyla klasik LCD / LED televizyonlara göre daha yüksek kontrast oranlarına erişir.

LG 42 LW 5500.. BÜYÜK PİŞMANLIK

Micro Pixel Control

Micro Pixel Control teknolojisi televizyonunuzun ekranındaki her LED bloğu ayrı ayrı kontrol ederek, en derin, en koyu ve en doğal renklerin açığa çıkmasına olanak tanır. Sınırsız kontrast oranı sağlayarak, koyu siyah ve doğal renkleri en uygun enerji tüketimiyle sağlar.

Ben televizyonumdan gayet memnunum. En hareketli sahnelerde bile skıntı çıkarmıyor. Bazen bazı ürünler özel kampanyalarla çok ucuza satılabiliyor. Ne kadar kapalı kutuda olsa Çok ucuz diyede alınmaz. ucuz etin yahnisi yavan olur. İnşallah arkadaşımızın ekran sorunu düzelmiştir. Çok detaylı bakarsanız TV ye NANO Led teknolojiye sahip tv bile olsa aynı sorunları yaşayabilirsiniz :) Ama 3d siz Tv almak istiyorum derseniz Kesinlikle Panasonic plazma tvleri tavsiye ederim. Ama 3d Teknolojisi olarak kesinlikle LG açık ara önde :)

Şunuda eklemek isterim. LG FPR teknolojisinin patentini aldı. Şarjlı gözlükten şarjsız rahat gözlüğe geçiş yaptı. Ve diğer markalar Özellikle samsung ve panasonic hala yeni çıkardığı Tvlerinde Şarjlı eski nesil gözlük sistemini kullaıyorlar ve isteselerde FPR gözlük kullanamazlar çünkü patenti LGnin. Philipse gelince Philips Lg nin ekranını kullandığı için Philipsin yeni Tvlerinde FPR gözlükler kullanılıyor. Yani anlayacağınız Philipsin ekranları = LG :) Samsung hala eski nesil Şarjlı gözlük sistemini kullanmaya devam etsin LG gözlüksüz 3D teknolojisini çıkardi bile :) Ve gözlüksüz 3d panel patentinide aldı.Lg gözlüksüz 3d panellerini Toshibay'a ve sony'e satıyor. İnternette araştırırsanız Toshiba gözlüksüz 3d panel tvsini burdaki linkten fuar tanıtımını izleyebilirsinizhttp://www.donanimhaber.com/ifa-2011/haberleri/Toshibanin-55inc-boyutundaki-gozluksuz-3D-destekli-televizyonunu-inceledik.htm

Bazı bilgiler sağlam kaynaktan alınmıştır.

LG ci değilimdir. Favori MArkalarım LG-SAMSUNG-PANASONİC :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOB_FARUK06 -- 11 Mayıs 2012; 16:06:16 >
  • merhaba arkadaşlar uydu alıcısıyla akıcı görüntü almak istiyorsanız tv kumandanızın HOME tuşuna basıp KURULUMA girinız. Ve buradan aşağıda yazılı olan özellikleri kapatınız.

Turmotions: kapalı

Arka Led aydınlatma: kapalı

Dinamik Renk: kapalı

Dinamik Kontrsat: kapalı

Gerçek Sinema : kapalı

iyi seyirler.
  • tam araştırdım karar kıldım derken bu ne abı ınan ıskence tv almak
  • cihazı 6-7 aydır kullanıyorum sorunsuz olarak devam ediyor, renklerde herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama pcden yada usbden film izlediğimde seste değişimler yaşıyorum yükselme ve alçalmalar oluyor. ama genel olarak cihaz alınacak en uygun aile tipi tvler den fiyatı uygun, 7 gözlüklü ve kullanımı kolay bir cihaz android işletim sistemli telefondan da rahatlıkla uzaktan kumanda gibi kontrolde edebiliyorum
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.