Şimdi Ara

LG 27GL850 27' Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.395
Cevap
26
Favori
72.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rtx 2070 süper

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dakamon

Rtings.com agirip monitörün incelemesini bulup oradan kalibre edebilirsin.
    Rtings.com a girip monitörün incelemesini buldum fakat kalibrasyon kısmını anlamadım biraz yardımcı olma ihtimaliniz var mı ?
  • 4Snake 4 kullanıcısına yanıt
    Aşağıdakilere ek olarak sharpnes i 70 yapabilirsin. Ekran kartından aldığın çıkışta 10 bit RGB 4:4:4 olmalı.

LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_fcb

Aşağıdakilere ek olarak sharpnes i 70 yapabilirsin. Ekran kartından aldığın çıkışta 10 bit RGB 4:4:4 olmalı.

Çok teşekkür ettim. Bunu uyguladım acaip karanlık gözüküyordu ekran kartı kısmını anlamamışım :) Sağolasın. Bir de bu hdr yi aktif edince ekran grileşiyor bu normal bir şey mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Snake -- 15 Ocak 2020; 20:34:41 >

• arka kısımdaki kulaklık girişi çalışmıyor. kullandığımdan değil ama ses gelmiyor kulaklık taktım.

ses ayarıda yüksek ama ses gelmiyor.
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı denetim masasından monitörden ses almayı aktif mi bakar mısınız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Ses çıkışı bu şekilde seçili mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __sin__ -- 17 Ocak 2020; 16:20:53 >
  • __sin__ _ kullanıcısına yanıt
    Birde ekran kartı denetim merkezinden seçilir genelde nvidia da öyle.

• teşekkür ederim fotodaki gibi ayarlayınca ses geliyor
  • dp kablosu takılı değilken veya takılı olup monitör kapalıyken VGA beyaz hata ışığı yakıyor anakart. rtx2060 S kart, normal midir sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 22 Ocak 2020; 11:24:9 >
  • Nerden ölü piksel testi yapıp alabilirim bu monitörü? Vatan var bir tek showroomda sergileyen sanırım?

• quote:

Orijinalden alıntı: *INVICTUS*

Nerden ölü piksel testi yapıp alabilirim bu monitörü? Vatan var bir tek showroomda sergileyen sanırım?
    vatan testini yapıyor mağazada ben öyle aldım.
  • Vatanda az değil ama çok satan modelleri saklayıp stok yok ayağı çekip piyasayı kızıştırıyorlar. Şark kurnazları. 2800e chg70 aldım. Her yerde bu fiyat aşağı yukarı. Vatanda 4200 ve stok yok!!! Yersen tabi

• Bende vatandan aldım 3800 e Bursadan ölü pixel testi yaptım bişey yok , karanlık ekrandada rahatsız edicek bi ışık yok az var köşelerde o kadar cok memnunum monitörden acaba viewsonic xg270qg alsammı dıyordum 6 küsüre iyiki o kadar vermemişim çok düşünmeden gidip aldım vallahi eski asus 24pro ips den geçtim dünyam değişti birden :D 2 monitör olarak kullanıyorum şu anda dota 2 ve cs go oynuyorum şu ana kadar mükemmel ötesi hislerim

• quote:

Orijinalden alıntı: sykra

Bende vatandan aldım 3800 e Bursadan ölü pixel testi yaptım bişey yok , karanlık ekrandada rahatsız edicek bi ışık yok az var köşelerde o kadar cok memnunum monitörden acaba viewsonic xg270qg alsammı dıyordum 6 küsüre iyiki o kadar vermemişim çok düşünmeden gidip aldım vallahi eski asus 24pro ips den geçtim dünyam değişti birden :D 2 monitör olarak kullanıyorum şu anda dota 2 ve cs go oynuyorum şu ana kadar mükemmel ötesi hislerim

Aynı paneli kullanan bir monitör için G-Sync modülü ve bir iki artı özellik için o kadar fark ödemeye kesinlikle değmez. Mantıklı hareket etmişsin gayet de iyi olmuş. Ben de carrefour arkasındaki vatan dan almıştım. Sanırım Bursa daki stoklar da tükenti. Yalnız senin kontrast oranın fotoğrafta daha iyi gözüküyor. Monitör ayarların nasıl? Ayrıca ikinci monitöre ne gerek var yayın falan mı yapıyorsun?

• Kafam baya karışık.
    Bazı yorumlarda diyolarli gsync modulu çok farkedediyor modullusıze gore.

Ben çıplak gözle bu monitoru gormedim.
    Goruntu konusunda hasasım. Grafiklerin canlığı yanında tepki süresi de benim için çok onemli. Daha once aoc monitorun gsync modullu tn monitorunu almıştım.
    Tn panelin renklerini beğenmediğim için geri verdim.
    Oyun oynarken pruzsuz olsun isterim grafikleri.
    Canlı grafiklerin yanında tepkime suresi de benim için önemli
    Ekran kartlm gtx 1080 . İlerde yetmezse 2080 ve üst modelieri alabilirim.
    Aorus fi27q-p monitorude merak ediyorum. Lg ile arasında çıplak gözle bakıldığında ne gibi farklar vardır?
    Her iki monitoru aynı anda görebiliceğim bir yer varmı dır?

• monitörde ayarlarda "total on power" diye bir süre var. 354 hours yazıyor sanırım bu zamana kadar monitörün çalıştığı ve açık kaldığı süre.

Neden bunu koymuşlar bilemedim. Ömrünü mü gösteriyor panelin ?

birde 15 dk pc ye ellemeyince ekran kapanıyor otomatik windows güç özelliklerine göre. Kapandığı zamanda bu monitördeki zaman sayım yapmaya devam ediyor mu ?

Bazen bi pc açık bırakıp yarım saat ellemiyorum. bu süre zarfında monitörü tuştan mı kapatmalıyım ? Yoksa windows güç seçeneği 15 dk da kapatıyor ekranı bu yeterli midir ?
  • bu monitörün görüntü kalitesi videolardan bile kendini belli ediyor ama piyasada yok nereden bulacağız? ya da görüntü kalitesi bunu aratmayacak başka bir alternatif var mı?
  • earth. E kullanıcısına yanıt
    https://www.vatanbilgisayar.com/lg-27-27gl850-1-ms-144hz-hdmix2-dp-nano-ips-freesync-oyuncu-monitor.html

vatanda istanbul ve bursa şubelerinde var. Ödeme yaparsanız getirtirler diye tahmin ediyorum ama fiyatı yüksek. 3800 ideal bi rakam almak için.

fiyatının pahalı olması dışında ben memnun kaldım şahsen 2 aydır kullanıyorum güzel monitör.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.