Şimdi Ara

LG 24GN650-B Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

24" IPS/VA 144 hz monitör bakıyorum. LG'nin bu modeli güzel duruyor.

Daha önceden SAMSUNG 24" CFG73 kullanmışım fakat çerçevelerin yanındaki renk değişimi sorunundan dolayı iade etmiştim. Bu nedenle tekrar 24" 144 hz monitör bakmaya karar verdim.

Aşağıdaki monitörü kullanan ya da fikri olan var mı?

https://www.itopya.com/lg-238-24gn650-b-144hz-1ms-2xhdmi-dp-fhd-freesync-premium-gaming-monitor//

• bu monitörü bende almayı düşünüyorum ama resmen dünyada itopya ve gamers arena dışında monitörü satan bir yer bulamadım niye hiç bir yerde satılmıyor hiç bir inceleme yok anlamadım

• Monitörü evdeki 2. sistem için aldım, 3 gündür kullanıyoruz ve güzel ve alınası bir monitör diyebilirim... GG sitesinden Gamer Arena'dan aldım, ölü piksel vs çıkmadı; monitör şık ve görüntü kalitesi de gerçekten güzel... Kendi kullandığım asıl sistemde Gigabyte AORUS 27" AD27QD QHD monitör kullanıyorum... Kıyasla Gigabyte kadar olmasa da 1080p olması dışında renk ve parlaklığı gayet güzel; HDR Premium da var ve windows altında sorunsuz çalışıyor...

Tek eksik diyebileceğim sağa sola dönmemesi ama çoğunlukla sabit açıda kullanacaklar için çok büyük sıkıntı değil... Şimdilik memnun kaldım diyebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi java -- 18 Ocak 2021; 22:9:24 >
  • java kullanıcısına yanıt

bende dün aynı satıcıdan aldim İstanbul daki kardan dolayı anca kargolanir herhalde ins bende de ölü piksel fln cikmaz yoksa satici çok ugrastiracak gibi

• Shovel Knight kullanıcısına yanıt

Merhaba, monitör geldi mi? memnun kaldınız mı bende almayı düşünüyorum ama ölü piksel, ışık sızması gibi sorunlardan endişeleniyorum. Malum 5 adet civarında ölü piksel olursa değişim yapıyor servisler genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KemalD94 -- 26 Ocak 2021; 1:34:28 >
  • KemalD94 K kullanıcısına yanıt

Bende sizin gibi bu monitörü almayı düşünüyorum ve satın alan arkadaşların yorumlarını bekliyorum fakat sizin yazdığınız 5 ölü pikselde değişim olayı araştırdığım kadarıyla tamamen markaların yaptığı bir kazıklama olayı. Çünkü yasaya göre 1 tane dahi ölü piksel olsa mal ayıplı sayılıyor ve değişim yapılmak zorunda bu yüzden ben aldığımda ölü piksel çıktığı gibi geri değişime yollayacağım sizinde bu konuyu biraz araştırıp ona göre davranmanızı tavsiye ederim.

• KemalD94 K kullanıcısına yanıt

evet geldi, şuan için çok memnunum ölü piksel çıkmadı biraz ışık sızması var ama beni rahatsız etmiyor zaten parlaklığı düşürünce çok belli olmuyor, renkleri çok güzel ghosting falanda yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Nyxo

Bende sizin gibi bu monitörü almayı düşünüyorum ve satın alan arkadaşların yorumlarını bekliyorum fakat sizin yazdığınız 5 ölü pikselde değişim olayı araştırdığım kadarıyla tamamen markaların yaptığı bir kazıklama olayı. Çünkü yasaya göre 1 tane dahi ölü piksel olsa mal ayıplı sayılıyor ve değişim yapılmak zorunda bu yüzden ben aldığımda ölü piksel çıktığı gibi geri değişime yollayacağım sizinde bu konuyu biraz araştırıp ona göre davranmanızı tavsiye ederim.

Kesinlikle katılıyorum, 1 piksel dahi olsa bile üründe ayıplı mal olarak geçiyor onuda biliyorum. Ancak ülkemizdeki saticilarda kendi kuralını koyma mantığı yaygınlaştı anlamsız bir şekilde. Misal, internetten aldığımız ürünlerin 14 gün içinde iade garantisi vardır. Birkaç istisnai ürün dışında DVD,kozmetik vs. gibi. Ama biz monitörü alsak ve ölü piksel çıksa adamlar direk iade almıyor, o monitör önce servise gidiyor. Servisten iade onayı çıkarsa iade ediliyor. Servislerin durumu da bildiniz gibi zaten adamlar varolan arızaları millete itelemek için çalışıyorlar kusurları bulup duzeltecekleri yere. Bu durumda bize tek bir seçenek kalıyor. O da THH. Garanti bir yol ama oldukça uzun bir süreç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shovel Knight

evet geldi, şuan için çok memnunum ölü piksel çıkmadı biraz ışık sızması var ama beni rahatsız etmiyor zaten parlaklığı düşürünce çok belli olmuyor, renkleri çok güzel ghosting falanda yok

Hayırlı olsun. Bir çok kişide ölü piksel çıkmamış,bu iyi bir haber. Umarım alırsam bende de çıkmaz. Bu arada ışık sızması olmayan ürün bulmak neredeyse 1000 de 1 olasılık gibi bişey. O yüzden aşırı olmadığı sürece kabul edilebilir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KemalD94 -- 26 Ocak 2021; 11:55:52 >
  • Bende va panelden ips geçeyim diyerek bu modeli aldım. Renkler cansız geldi biraz. Özel bir ayarı vb. var mı? Bilgi verebilir misiniz?
  • Bende bugun aldım bu mönitürü, umarım memnun kalırım. Kutu içeriği hakkında pek bilgi bulamadım. Alan arkadaşlar bilgi verebilir mi?
  • Kutudan, dp kablo, elektrik adaptörü, ayak parçaları, kullanım klavuzu ve ekran :) kurulum kolay

• metinmtn M kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, cuma günü İtopya'dan siparişi verdim. Bugün elime ulaştı.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batman76 -- 19 Şubat 2021; 13:17:48 >
  • Arkadaşlar monitör nasıl uzun kullanım sonrası yorumlarınız nedir? Tavsiye eder misiniz? Birde display portunun sürümü nedir? Kendi internet sitesinde 1.4 yazıyor ama 24" lerde 1.4 sürümü görmedim daha önce bir yanlışlık yoktur değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasin1343

Arkadaşlar monitör nasıl uzun kullanım sonrası yorumlarınız nedir? Tavsiye eder misiniz? Birde display portunun sürümü nedir? Kendi internet sitesinde 1.4 yazıyor ama 24" lerde 1.4 sürümü görmedim daha önce bir yanlışlık yoktur değil mi?

Ben kardeş modelini (24GN600) iki haftadır kullanıyorum. Oyun ve iş için. Gayet memnunum. Spesifik soru varsa yanıtlamaya çalışayım. 1.4 DP var. G-sync de var.

• Hocam öncelikle hayırlı olsun. Panelinin diğer ipslere göre solgun olduğunu söyleyenler var. Katılıyor musunuz? @TS41

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasin1343 -- 11 Mart 2021; 18:11:47 >
  • Yasin1343 kullanıcısına yanıt

bence gayet iyi ve kaliteli bir mönitör bir buçuk aydır kullanıyorum, tavsiye ederim.

• Anjeliqué kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim yorumunuz için. Benimde kafama yatmaya başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasin1343

Hocam öncelikle hayırlı olsun. Panelinin diğer ipslere göre solgun olduğunu söyleyenler var. Katılıyor musunuz? @TS41

Dostum monitörle ilgili artı ve eksi gördüğün şeyleri belirtme şansın var mı acaba ?

İki modelde aynı paneli kullanıyor ve LG'nin sitesinde 1ms GtG ibaresi yer alıyor. GtG için bir mod mu var yoksa fabrika çıkışı mı 1ms GtG?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.