Şimdi Ara

LG 2018 SK Serisi TV Tavsiye (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
12
Favori
34.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: smolwarf

Cihaz değişimi olacak..Gelecek olan cihaz gerçekten sıfır cihazmı yoksa sofor gibi gösterip daha önce ellerine aldıkları ve tamir ettiklerri cihaz olabilirmi..varmıdır böyle bir durum
    zannetmem.
    refurbished cihazlar var. sorun yok ama beğenilmediği için iade edilen veya sorunu bir şekilde çözülen cihazlar. bunlardan verebilirler. bu durumda çalışma saatine bakabilirsin alttaki linkten. bunu sıfırlayabiliyorlar mı bilmiyorum ama.
    https://www.lg.com/tr/destek/yardim-kitapligi/CT20222005-20150149948418-others

• whoops W kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Teşekkürler
    özel mesaj atamıyorum. sorunuz olursa buradan cevaplayabilirim.
    LG servis televizyonumdaki sorun nedeniyle tvnin koşulsuz yenisiyle değişimini veya para iadesi olarak tarafıma vatan bilgisayara gidip tercihi benim yapmam gerektiğini belirtti.Acaba SamsungNu8000’e baksammı diyorum.Samsung NU8000ciler sürekli tv izlerken örneğin haber izledikleri zaman tvnin alt tarafında geçen alt yazılarda takılma oluyormuş.sk8500de böyle sorun hiç olmuyor.Nedersin hocam aynı tvye devammı edeyim.

• smolwarf S kullanıcısına yanıt
    elektronik biraz da şans işidir. 25 yıldır bilişim sektöründeyim bu olayı ciddi ciddi tecrübe ettim.
    dediğim gibi mükemmel tv yok.
    yukarıdaki yorumlarımda da belirttim olay tamamen ihtiyaç ve zevk meselesidir. yaptığım işten dolayı İHTİYAÇ-fiyat-performans analizini iyi yaparım. lg yi o yüzden seçtim.
    teknolojinin esiri olacağıma keyfimin efendisi olurum diye bir mottom var :)

panelleri ve teknolojilerini falan inceleyip durumunuza göre değerlendirme yapın. daha yeni teknoloji sizi mutlu edecek diye bir durum yok. sizi keyfiniz mutlu eder.

bakın mesela dolby atmos ses desteği. gittiniz dolby atmos destekleyen sound bar aldınız. başka tvde netflix ya da film izlerken cihazın dolby atmos özelliğinden faydalanabilmek için gidip belki 1000tl lik bir media player almanız gerekecek. o da netflix i resmi olarak destekleyecek mi falan durumları, extra kablolar, kumanda, elektrik harcayacak donanım, vs var. bu tv de hiçbirşey yapmanıza gerek yok.
    ya da nanocell. firma %40 a kadar yansıma engellediğini söylüyor. bu da benim için çok büyük avantaj.
    oyun modunda 14-15 ms input lag var. bu çok iyi
    bu tarz şeyleri değerlendirerek aldım ben tvyi.

webos ve uzaktan kumanda olayı beni hayran bıraktı diyebilirim. cihazla ilgili söyleyebileceğim tek kötü şey karanlık ortamdaki siyah performansı. Bazı sahnelerde karanlık kısımlar sızmadan dolayı hafif hale li oluyor. bu durum ışıklı aydınlık ortamdaki yüksek performansını sağlayan özelliklerinden dolayı gerçekleşiyor ve sadece karanlıkta oluyor. ben aydınlıkta film seyretmeyi sevdiğim için benim için hiç önemli değil.

mesela nu8000 aklınıza yattı. karanlık performansını beğendiniz ses iyi kumandası rahat. kaç saat o kayan yazıyı izleyeceksiniz nerelerde denk gelecek? 100 satlik izlemede 10 dk bile denk gelmeyecek bi şey için tv yi elemenize hiç gerek yok çünkü her tv de bir sıkıntı çıkacak karşınıza.

şahsi fikrim ihtiyaç, zevk ve ortama göre değerlendirme yapın. (oyun oynayacağım, dolby atmos vs film seyredeceğim, aydınlık-karanlıkta seyredeceğim vs gibi)
    illa değişecekse bence samsung alacağınıza sony xf9005 alın.
    mağazalarda dolaştığımda sk8500 göremedim. sanırım çok satılan bir model ve 2018 modeli olduğundan kalmamış. 8500 de devam ederseniz size geleceğin 0 olduğundan emin olun.

İstanbul ve Ankara mağazalarda mevcut.Bil assa sordum teşhir ürünü göndermiyorsunuz veya açılmış ürün göndermiyorsunuz umarım dedim.Teşhir ürün göndermemiz için teşhir ürünü almanız lazım dedi.Size birebir açılmamış cihaz mevcutsa istediğiniz taktirde göndericez dediler.Ankara ve İstanbulda cihazlar mevcut sadece internet üzerinden satışlara sk8500 serisini vatan bilgisayar hiçbir zaman satmadı...

değişim sebebi ortadaki sızma

LG 2018 SK Serisi TV Tavsiye

baya rahtsız ediciymiş. bende yok şimdilik böyle bi şey. bahsettiğim akım korumalı prizi kullanın bence.
    Netflixten film izlerken karanlık ortamda ortadaki çizgi zaman zaman belli oluyor

• Merhaba arkadaşlar
    TV için çok kararsızım
    Sizlere danışmak istedim

İkinci el oled 55c7 mi tavsiye edersiniz 4000 tl ye
    Yoksa 7000 tl ye sk 9500 mü tercih etmeliyim
    Oledde ekran tanığı var,tam ortasında LG logosu yanmış
    Sadece açık renk sarı ve turuncu renklerde belli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi künefeci -- 22 Haziran 2019; 11:12:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG 2018 SK Serisi TV Tavsiye

• künefeci kullanıcısına yanıt
    Aldınızmı

Sk9500 için nediyorsun...Kalan ürünler teşhir ürünü para iadesi alıcam...

Yok hocam oledde kararsız kaldım yanık manık alayın diyorum bası renklerde belli oluyor iz

• quote:

Sk9500 için nediyorsun...Kalan ürünler teşhir ürünü para iadesi alıcam...
    dediğim gibi sizin nelerden hoşlandığınızı bilmeden bir tavsiyede bulunamam.
    ben kendi zevkime göre alabbileceğimin en iyisini aldığımı düşünüyorum. bazen izlerken karanlık için kontrast daha mı iyi olurdu sony falan mı alsaydım diyorum.
    sonra oyun, gündüz film, ses, kumanda falan gibi özelliklerini kullanınca iyi ki bunu almışım diyorum.

ben kendi zevklerime göre az bi farkla 9500 alırdım. alttaki linkte 6999 tlymiş bayaa iyi.https://www.amazon.com.tr/dp/B07DX671ZG/?m=A1UNQM1SR2CHM&tag=epey-21&_encoding=UTF8&aff_sub4=1

Evet biliyorum..Sk8500-Sk9500 arasındaki fark yenileme hızları 3400-3700...Full aray local dimng —- full aray local diming Pro Olarak geçiyor.Başka bir fark göremedim...

Bende sadece siyahlar konusunda ikilemde kalıyorum.Tv özellikleri diğer tvlerde yok.Sadece karanlık ortamda yansımalar oluyor ve siyahlar biraz düşündürmüyor değil.

• https://urun.gittigidiyor.com/tv-ses-goruntu/lg-55sk8500pla-55-139-ekran-super-uhd-smart-tv-1-1001-6580-a-455030504

An itibariyle teşhir ürünü bu televizyonu 5522 TL’ye aldım arkadaşlar.

Servis kuruluma geldiğinde dikkat etmem gereken unsurlar nelerdir arkadaşlar?

Işık sızması kontrolü kaç saat çalıştığını nasıl öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi künefeci -- 23 Haziran 2019; 16:33:39 >
  • Karanlık ortamda karanlık sahneli film aç...Youtubeda piksel test videoları var onedanda ekranda piksel kontrolü yap...Hayırlı olsun güle güle kullan..inşallah sorunsuz gelir...Sk karanlıkta biraz sıkıntı yapabilir fakat efsane model olma yolunda tahminimce...

• Futbol maçı izle hızlı sahnelerde ekranın belirli böllümlerinde bulutlanma oluyormu olmuyormu onada dikkat et...benim ekranın bir bölümünde oluyor...

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.