Şimdi Ara

LG 2017 TV modelleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
4.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar merhaba. 2017 lg tv serisi nihayet göründü. avusturalya sitesine giriş yapmış.

super uhd seriler: Sj
    normal uhd seriler: Uj
    fullhd seriler: Lj

**NOTLAR**
    -suhd ve oled modellerde wifi ac (5ghz)ve renk gamutu farkları var.
    -suhd modeller edge led. normal uhd ve fullhd panellerde edge led yok.
    -fullhd bir model hariç (lj51) tüm cihazlarda webos 3.5 var.
    -her firma gibi lg de 3d muhabbetini panellerden kaldırmıştı yeni modellerin hiç birinde yok.
    -4K panellerin tamamı lg klasiği IPS panel.
    -harman kardonla çalışılmış yine.nanocell, dolby atmos, dolby vision, hdr10 da teknolojiler arasında.
    -suhd paneller 200hz 10bit panel quad core işlemci(sj95 sj85 sj80)
    -uhd paneller 100hz 10bit panel quadcore işlemci (uj75 uj70 uj67 uj65 uj63 uj62)
    -fullhd paneller 50hz 8bit panel dualcore işlemci (lj62 lj61 lj59 lj54 lj51)
    -uhd panelin en üstü yeni uh770v diyeceğimiz panel uj75 serisi ve renk gamutu suhd olan panellerle aynı (DCI-P3)
    -HDR oyun modu sade oled ve suhd modellerde mevcut gibi görünüyor ancak panel hdr destekliyorsa muhtemelen olacaktır.
    -suhd sj80 dahil uj serisi tamamı 20w hoparlör.(lj6 serisi 20w lj5 serisi 10w) (sj95 sj85 40w)
    -oledler ise 40 ve 60w olarak değişiyor
    -sihirli kumanda muhtemelen uj6 serisinden itibaren verilecek.
    -panel renk dizilimleri (rgb rgbw pentile) bunlara dair birşey bulamadım henüz

*cihaz detaylarına girdiğimde lj55 serisinde bile wifi ac görünüyor ama kesin değil.
    *uj65 serisinde panelde hdr görünüyor ve hdr oyun modu destekliyor görünüyor.
    detaylar geldikçe güncelleyeceğim.

kaynak linkler:http://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1491561507
    http://www.lg.com/au/tvs/all-tvs

LG 2017 TV modelleri [ANA KONU]LG 2017 TV modelleri [ANA KONU]LG 2017 TV modelleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslan66_ -- 28 Nisan 2017; 4:50:35 >

• Burada ne zaman satışa çıkar acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ONURTO kullanıcısına yanıt
    vatan da satışa çıkmış bir çok model
  • Hedef Kalıp H kullanıcısına yanıt
    Şimdi baktım da, yeni seri 55'lik model 7.000 civarı fiyatlar çok yüksek. Bu eko krizde bir tv ye bu paralar fazla. Kaldı ki bu led tvlerin kullanım ömrü eski tüplü tvler gibi uzun değil. Oled olsa anlarım yeni teknoloji dersin gerçi o da daha tam oturmadı.

Bana şu an orta kalite bir Vestel artı bir güçlü Android box almak daha cazip geliyor. 4.000 cepte kalır, arada ki kalite farkı 4.000 liralık fark yaratır mı? Kullanım senaryosuna göre değişmekle birlikte, ortalama bir tv izleyicisi için bence değmez. Ama bir sonra ki TV tercihinde Oledler de tam oturur, o zaman yeni seri bir Oled alınır.

• bende 2 aydır yeni serileri bekliyordum. fakat çok pahalı çıktılar. ne yapmam gerekli bilemiyorum.
  • Oled serisi ne zaman gelir acaba.ama normal tv fiyatları böyle ise oledlerin geçen seneki oledlere göre daha pahalı olacağını düşünüyorum.

• bakalım düşsün de çoğu mağazaya inceleyelim bi görüntü kalitesini falan detaylarıyla
  • SJ80 serisinin paneli ile ilgili fikri olan var mı?
  • Şuan hayallerimdeki tek tv C7 birde B7'nin puanlarını beklıyorum yıl sonu ikisinden birini alacağım.

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    C7 yi bende bekliyorum.fiyat ve çıkış tarihi hakkında bir duyum var m acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diveman kullanıcısına yanıt
    Benim tahminim 12bin tl den giriş yapar tr ye max 14 bin diyorum. Çıkıs tarihi haftaya belli olacak.

• https://youtu.be/yrkkPCp_7eM

LG b7 Samsung qled karşılaştırması.sanki Samsung daha parlak ve canlı gibi

• Valla bu fiyat olursa beni baya aşar.ben max.8-9 bin TL fiyat bekliyorum.sizin dediğiniz fiyattan çıkarsa sanırım sony xe9005 e yöneleceğim artık. Neredeyse yarı fiyatına geliyor.

• Firmalar sanki anlaşmış gibi hepsinin fiyatları yüksek. Lg bu sene doğru düzgün ürün getirmemiş 43,49 arası yok gibi. Samsung iadre eder. Sonyde fiyatları yüksek avrupada çok çeşit ürünü burda yok diğerleri de öyle getirmiyorlar.Fhilips bakalım nasıl ürün ve fiyat politikasıyla karşımıza çıkacak.
  • Merhaba değerli arkadaşlar,
    Evdeki tv bozulunca tv arayışına geçtim.
    Markam tabiki LG.
    Evde TViBu, AppleTV ve GoogleChorecast kullandığımdan monitör tv de işimi görür.
    Ebat olarak salon oldukça büyük olduğundan en ufak 49 en büyük 55" işimi görür.
    Vatan Bilgisayarda : LG 49UH610N 49'' (123CM) 4K ULTRA HD WEBOS 3.0 SMART HDR PRO LED EKRAN = 2500TL
    N11 mağazasında ise : LG 49LH570V 49 (son 1 ürün belki bunu yazarken satılacak) = 2379TL
    Bunları boşver şunu al diyeceğiniz (samsung hariç) başka marka/model ne önerirdiniz?
    Teşekkürler
    İyi akşamlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.