Şimdi Ara

LG 2013 TVlerde Dahili Uydu ve USB ile Kanal Listesi Ekleme Ayrintili Anlatim[RESIMLI] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
22
Favori
49.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar.. 660s kullanıyorum..önceki lf4500 kumanda vardı..home tuşuna basık tutuyoruz..sol yanda menü çıkıyor kayboluncaya kadar bekliyoruz..ustte kanal bilgisi
    çıktığı an 1105 gırmek ve ok basmak gerekiyor.........servıs menusune gırıs o an sadece .........bu hassas noktayı kaçırdığım ıcın 2 gundur uğraştım...
  • Ellerinize sağlık. Klasik kumanda almak şart oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sarerer S kullanıcısına yanıt
    Klasik kumandayı 35 liraya aldım. Çok araştırmadım. Bildiğim bir tv tamircisi vardı. 47la660s home tuşu ile işlemleri takip edince oldu.
    Teşekkürler paylaşımlarınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

bende lg la620 var bu listeyi usbye attım. tv ye atmaya çalıştım görmedi. Bende tv nin kanal listesini önce usbye attım. sonra programla arkadaşın ilk mesajda verdiği listeyi farklı kaydet diyerek usbdeki tvden kaydettiğim dosyanın üzerine yani aynı isimle kaydettim. Bu şekilde tv dosyayı gördü ve kanal listesini aldı. Tv kapandı açınca kanallar listelenmiş olarak çıktı.

42LA613S var bende de hocam, dediğin yöntem ile denedim ama listeyi update edip %100 olduktan sonra güncelleyecekken fail diyor tekrar deneyin diyor, kaldım orada :)

send to usb dediğimizde iki dosya oluşturuyor, ikincisi ile işimiz var mı?

xxLA613S-ZB00001.TLL
    GlobalClone00001.TLL

Xx ile başlayan dosya ile işlem yaptım
    .gloal ile başlayan dosya bendede çıktı hiç bir işlem yapmadım

neden fail oluyor acep... olmadı artık kendim düzenleyeceğim kanalları bu program ile...

Aynen bende de fail oldu...

düzeltme : chanshort ile kendim düzenledim, yüzlerce kanalı da sildim, oldu

konu sahibine teşekkürler.@mstf9696

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.big -- 23 Eylül 2014; 0:53:29 >

• La620s tv mi chanshort ile düzenleyeyim diyorum fakat chanshort programına tv listesin yükleyemiyorum.sürekli hata veriyor.
    Yardımcı olabilirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @mr.big @sarerer

Önemli değil iyi seyir ve kullanım dilerim.
  • arkadaşlar bende LB serisi webos işletim sistemli olan üründen var
    kanal listesi kopyalama menüsü ürünün kendi menüsünde var servis menüsüne gerek yok
    ancak chansort ile düxzenlediğim menüyü tv ye yükleyemiyorum yükleniyor diyor ve öylece kalıyor 10-15 dk bekledim değişiklik yok muhtemelen kopyalayamıyor
    yedek aldığım kanal listesinin dosya adı GlobalClone00001.TLL ikinci bir dosya yok
    bir fikri olan varmı?
  • 42ls575 ne yaptıysam usb yükleme menüsüne giremiyorum setting basılı tutuyorum ayarlar menü gidiyor ama numara yazilmiyor çıldıracam kanal ayarlamak çok zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasink01

42ls575 ne yaptıysam usb yükleme menüsüne giremiyorum setting basılı tutuyorum ayarlar menü gidiyor ama numara yazilmiyor çıldıracam kanal ayarlamak çok zor

O dosya önemsiz dosya. xx ile başlayan dosyayı kullanmalısın. Kendi kanallarının yedeğini al.
    Daha sonrada atmak istediğin dosyanın ismini o senin dosya isminle değiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mstf9696 M kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz dosyayı xxLA970V-ZA00001 şeklinde yeniden adlandırarak
    anlattığınız şekilde yükledim. Fakat benim otomatik taramayla yüklediğim 51 TV ve 20 radyo kanalından
    oluşan liste değişmedi, yani verdiğiniz dosya yüklenmesine rağmen herhangi bir yayın eklenmedi.

Bunun sebebi ne olabilir?
    Kendi yüklediğim listeyi önceden silmem mi gerekiyordu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 27 Eylül 2014; 22:30:37 >
  • konuyu hortlatmak gibi olucak ama bu kanal listesindeki 85 kanal dışında diğerlerinin de düzenli olduğu bir kanal listesi yok mu ?
  • nokian73 kullanıcısına yanıt
    benim hazırlamış olduğum yok ama siz anlatıma bakarak kendiniz düzenleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nokian73

konuyu hortlatmak gibi olucak ama bu kanal listesindeki 85 kanal dışında diğerlerinin de düzenli olduğu bir kanal listesi yok mu ?

hocam ilk postta bahsi geçen yöntemle usb'ye al listeyi, kendine göre düzenle yine bahsi geçen programla.
    ben de bir süre üşendim, sonra da kendi tarzıma göre düzenledim.
    öne hd kanalları aldım, sonra popüler kanalları, sonra da trt'leri dizdim. son olarak müzikleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charliaealpha

arkadaşlar bende LB serisi webos işletim sistemli olan üründen var
    kanal listesi kopyalama menüsü ürünün kendi menüsünde var servis menüsüne gerek yok
    ancak chansort ile düxzenlediğim menüyü tv ye yükleyemiyorum yükleniyor diyor ve öylece kalıyor 10-15 dk bekledim değişiklik yok muhtemelen kopyalayamıyor
    yedek aldığım kanal listesinin dosya adı GlobalClone00001.TLL ikinci bir dosya yok
    bir fikri olan varmı?

hocam webos 730v bende de var sız sorunu halletınız mı ?
  • 10-tl ye normal kumanda olarak huayu rm-l930 aldım kanal düzenleme yaparım diye ama settings tuşu yok. Hangi tuşa bassam da kar etmedi. yanlış model mi aldım bilmiyorum.
  • mstf9696 M kullanıcısına yanıt
    merhaba.paylaşım için teşekkür ederim.fakat sizin paytlaştığınız kanal listesi TR değil uyumsuz..
    bu sorun değil.ben chansort ile kendi cihazımdan yedekleyip ve başkasının da listesini düzenledim.
    buraya kadar herşey iyi.fakat bendeki sıkıntı CHANSORT ile yapılan düzenlemeden ve
    geri yüklemeden sonra TRT HD kanalarında sinyal yok .birçok deneme yaptım,kaçtır tv ye yeniden kanal taratıyorum.
    HD var iken de trt yi HD olmadan izlemek istemiyorum.kendi favori düzenlemesinde kanal no ları sabit kalıyor.karmakarışık.
    bu TRT HD kanalındaki sinyal sorununu çözen bilen var ise ,paylaşır ise memnun olurum.benim tv LG 32LB652v.güncel durumda.
  • canmuhabbet41 C kullanıcısına yanıt
    listenizdeki trt hd frekansının Turksat web sitesindeki frekans ile aynı olmasına dikkat edin. Farklılık varsa anlatımı kullanarak manual olarak ekleyebilirsiniz.
  • teşekkürler emeğinize sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

quote:

bir fikri olan varmı?

kanalları taratıp izlenen 10 kanalı (çocuk odası olduğu için sadece çizgifilmler) ilk sıralara koydum diğerlerini hiç değiştirmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: charliealpha

quote:

Orijinalden alıntı: ender

quote:

bir fikri olan varmı?

kanalları taratıp izlenen 10 kanalı (çocuk odası olduğu için sadece çizgifilmler) ilk sıralara koydum diğerlerini hiç değiştirmedim

hocam merhaba,

yedek alırken global ttl olarak mı aldınız ?

Siz kanal listesini global TTL olarak değilde model TTL olarak denermisiniz.

bende 620v var model ttl olarak yaptım direkt oldu, sıkıntı yaratmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordakrep -- 8 Şubat 2015; 13:42:15 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.