Şimdi Ara

LG 2013 LA SMART TV SERİSİNDE YETERSİZ BELLEK SORUNU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
25
Favori
160.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: exponent

quote:

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben daha bu sorunu hiç yaşamadım. Usb flash disk'ten izliyorum filmleri ve dizileri. Umarım bir şey olmaz.

usb diskten izlediğin zaman birşey olmaz zaten. internet üzerinden birşey izlendiğinde oluyor problem.

Valla komşudan kullanıyorum interneti o yüzden deneyemedim de. Rezil ttnet alt yapısı ile verim alınacağını zannetmiyorum. Hem usb'den çok da zorlamıyor zamanınızı da almaz

bir diske indir sonra izle. iki iş çıkıyor. internetin hızlı olursa sıkıntı olmaz. benimki 20 megabit gayet güzel hd film izleyebiliyorum net üzerinden. geçen haftalarda 10 gün içinde 42 bölümlük bir diziyi izledim. şimdi o 42 bölümü git ara araştır indirmek için. ondan sonra indirmeye uğraş izle. ama google direk izle diye arat bir sürü site geliyor anında izleyebiliyorsun.

Tabii ki çok daha pratik bu şekilde. Benim 3 mbit internet ile bu konfora erişmem imkansız. Arkadaşım bi cihazdan bahsetmişti. Torrent özelliği de varmış. Televizyona bağlıyormuşsun filmleri direk kendi hafızasına indiriyormuş , tv player'ından oynatıyormuşsun. Bir de ben internet sitelerindeki dizilerden pek keyif alamıyorum. Televizyonda görüntü hoş olmuyor.

o dediğiniz cihazları almamak için bu tv yi seçtik hocam. normalde bu tv nin bu hizmeti sorunsuz vermesi gerekiyor ama işte problemli maalesef. internet sitelerindeki dizilerden 3mbit ile tabiki keyif alamazsınız. yüksek hızlı bi fibernetiniz olsun, o şuan keyif alamadığınız dizileri 1080p ile izleyin, artık tvden keyif alamazsınız emin olun :)

Fatih bey sakın yanlış anlamayın sadece meraktan soruyorum iş adamı ve ÇAĞLAR HOLDİNG'in sahibi CAVİT ÇAĞLAR'la bir akrabalığınız var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tepecikli 43

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben daha bu sorunu hiç yaşamadım. Usb flash disk'ten izliyorum filmleri ve dizileri. Umarım bir şey olmaz.

usb diskten izlediğin zaman birşey olmaz zaten. internet üzerinden birşey izlendiğinde oluyor problem.

Valla komşudan kullanıyorum interneti o yüzden deneyemedim de. Rezil ttnet alt yapısı ile verim alınacağını zannetmiyorum. Hem usb'den çok da zorlamıyor zamanınızı da almaz

bir diske indir sonra izle. iki iş çıkıyor. internetin hızlı olursa sıkıntı olmaz. benimki 20 megabit gayet güzel hd film izleyebiliyorum net üzerinden. geçen haftalarda 10 gün içinde 42 bölümlük bir diziyi izledim. şimdi o 42 bölümü git ara araştır indirmek için. ondan sonra indirmeye uğraş izle. ama google direk izle diye arat bir sürü site geliyor anında izleyebiliyorsun.

Tabii ki çok daha pratik bu şekilde. Benim 3 mbit internet ile bu konfora erişmem imkansız. Arkadaşım bi cihazdan bahsetmişti. Torrent özelliği de varmış. Televizyona bağlıyormuşsun filmleri direk kendi hafızasına indiriyormuş , tv player'ından oynatıyormuşsun. Bir de ben internet sitelerindeki dizilerden pek keyif alamıyorum. Televizyonda görüntü hoş olmuyor.

o dediğiniz cihazları almamak için bu tv yi seçtik hocam. normalde bu tv nin bu hizmeti sorunsuz vermesi gerekiyor ama işte problemli maalesef. internet sitelerindeki dizilerden 3mbit ile tabiki keyif alamazsınız. yüksek hızlı bi fibernetiniz olsun, o şuan keyif alamadığınız dizileri 1080p ile izleyin, artık tvden keyif alamazsınız emin olun :)

Fatih bey sakın yanlış anlamayın sadece meraktan soruyorum iş adamı ve ÇAĞLAR HOLDİNG'in sahibi CAVİT ÇAĞLAR'la bir akrabalığınız var mı ?

üstad öyle birşey olsa, böyle dandirik tv sorunlarıyla uğraşırmıydım üst kattaki komşumuzun soyadıda çağlar, onlarla bile akrabalığım yok :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zaten hd film ve dizi indirip usb ile tv'den izliyorum. Notebook'ta bir şey izleyesim gelmiyor artık hiç bir tat alamıyorum. Peki bu sorun kronik mi her tv'de bu bellek hatası var mı ?

forumdan okuduğum kadarıyla, galiba LA serisinde sadece 960V modelinde bu sorun yok. diğer markaların çoğu modellerinde de var bu problem.

• arkadaşlar merhaba 47la640s sahibiyim denemediğim hiçbir şey kalmadı,1tb hdd aldım olmadı 8 ve 16 gb flash aldım olmadı ne denildiyse herşeyi birebir yaptım ama nafile olmuyor...işin enteresan tarafı bende bir sitede gezinirken veya bir fotoğraf açarken bile oluyor[ [örneğin bu konunun başında ilk sayfa konuyu açan arkadaşın gönderdiği fotoda ]] bile yapıyor sizde de bu durum var mı? ben çözdüm diyen arkadaşa soruyorum flash ı fat lamı formatladın ve tek part izlediğinde sorun yaşamadın doğrumu ...
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: I3arbaR

menü > ayarlar > yazılım güncelleme menüsünden önce güncelleme varmı kontrol edin. Var veya yok güncelleme işlemi bittikten sonra.

Tv yi kapatın usb bellegi ( boş olmasında fayda var ) usb slotlarda varsa en usttekine yani 1 olana takın. Tv yi usb bellegi taktıktan sonra açın web browserden film sitenize girin. Bu şekilde çalışıyor. usb taktım olmuyor diyenler hatayı aldığı anda Usb takıp deniyor muhtemelen ondan olmuyor tv kapalı iken takıp daha sonra açma kısmı onemli. İyi seyirler. Teknoloji mağazasında çalışan biri olarak 100 üzeri lg müşterinin 50 üstü samsung müşterisinin problemi böyle çözülmüştür. Bu arada lg daha iyi samsung daha iyi diye birşey yok bu hata ile samsung da karşılaşıyor.

Saygılar..

Evet arkadasım sagol dediğin şekilde oldu

lg lw serisi tv de her iki usb dede usb takılı denedim 30 sn de kapatan şimdi devam ediyor

usb nin fat 32 olması içinde bişey olup olmaması önemli değil.

çok teşekkurler.

• birebir yaptım formatladım, tv kapattım fişini çektim,ve flash ı taktım yine aynı;
    bu arada içine dosya açarsan [lgapps] usb gözükmüyor ancak farklı bir dosya içinde lgapps ı açarsan uygulamalar bölümünde görebiliyorsun dahili hafızası gibi görüyor tv ancak aynı hatayı veriyor,diyorumya denemediğim şey kalmadı...
    PARLAMENTER sen çözdün mü sorunu? SAYGILAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saarr -- 20 Şubat 2014; 13:24:15 >
  • Lütfen la660s kullanan arkadaş bana mesaj atabilirmi konuşmam gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saarr

birebir yaptım formatladım, tv kapattım fişini çektim,ve flash ı taktım yine aynı;
    bu arada içine dosya açarsan [lgapps] usb gözükmüyor ancak farklı bir dosya içinde lgapps ı açarsan uygulamalar bölümünde görebiliyorsun dahili hafızası gibi görüyor tv ancak aynı hatayı veriyor,diyorumya denemediğim şey kalmadı...
    PARLAMENTER sen çözdün mü sorunu? SAYGILAR.

dun baya deneme yaptim bende tv de 2 usb slot var ustteki apss olani onun altindaki hdd olani
    benim ustteki slotta onceden flas takili mkvod uygulamasi icin bu flas 2 gb fat 32 li bu sabit takili
    alttaki hdd olana 16 gb lik flas taktim ici bos fat 32 li tv fisten cekik taktim tv actim tarayiciyi actim
    iz le se ne yi actim burda 2 5 dakkalik videolar var arka arkaya 8 10 adet oynattim 2 3 adedide 720p
    idi bunlarin hepsini sure olarak 30 dakka kadar oynatti onceden ilk videoda 1 2 dakkada brllek dolu diyp
    atiyordu neyse bu 30 dakkadan sonra tekrar ayni yerde bi video daha oynatayim derken tak bellek dolu
    yapti. 30 dakka nasil oynatipta sonraki videoda oynatmadi anlamis degilim
    usb slotlardan kaynaklandigini dusunuyorum puf nokta burda usb slotlar arasi degistirmek lazim
    bugunn aps dakini cikarip 16 ligi 1 slot apss a takip bidaha deniycem sonucu yazarim
    dun baya aradim flas 8 oynatan tek site iz le se ne baska bulamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: saarr

arkadaşlar merhaba 47la640s sahibiyim denemediğim hiçbir şey kalmadı,1tb hdd aldım olmadı 8 ve 16 gb flash aldım olmadı ne denildiyse herşeyi birebir yaptım ama nafile olmuyor...işin enteresan tarafı bende bir sitede gezinirken veya bir fotoğraf açarken bile oluyor[ [örneğin bu konunun başında ilk sayfa konuyu açan arkadaşın gönderdiği fotoda ]] bile yapıyor sizde de bu durum var mı? ben çözdüm diyen arkadaşa soruyorum flash ı fat lamı formatladın ve tek part izlediğinde sorun yaşamadın doğrumu ...
    Saygılar

tarayic bellegini komple temizledinmi gecmisi sil cerezler sil
    q menu ayarlardan yap

• parlamenter arkadaşım cevaplar için teşekkürler; dediklerinin hepsini daha önce yapmıştım zaten,ayarlardan geçmiş kapalı,film konusu ise zaten dediğim gibi belli olmuyor bazen 480p de 15.dk ;bazen 720p de 35. dakikada... tek partta kesinlikle veriyor hatayı,parça partta bazen hata vermeden de 1.partı hatasız izlediğim oluyor ama bazende enteresan şekilde internette gezinirken veya bir fotodada verdiği de oluyor.
    Şunu anladım ki tek part bir filmi kesinlikle sorunsuz izleyemeyeceğiz,işin enteresan tarafı geçen gün 1080p filmin 35dk lık tek partını hatasız izledim[[tabii donma,kopma ve kesilmelerle ama bunlar bağlantıdan olabilir]] yani bu iş enteresan bir hal aldı benim için inş tv ye zarar vermeden bu olayı çözerim...
    tekrar teşekkürler,fikirlerinizi
    bekliyorum.
  • Alıntıdır, 47la660s de denedim işe yaradı: Arkadaşlar eve geldim ve şuan TV karşımda açık. Video, flim, maç vb gibi görüntü izlerken yetersiz bellek hatası alan arkadaşlar şu sıralamayı izlesinler ben böyle çözdüm. 
    1. İnternet sayfamızı açıyoruz. 
    2. Ayar/Yönetim butonunu tıklıyoruz (Sağ üst köşede) 
    3. Aşağıya doğru açılan listeden "AYARLAR" a giriyoruz. 
    4. Buradaki sayfada seçenekleri şöyle ayarlı olmalı:
     a) Ana sayfa (Bende google ayarlı)
     b) Arama motor (Google)
     c) Her zaman yer işaretleri çubuğunu etkinleştir (İşaretli değil) 
    d) Gizlilik (En önemli nokta girdiğiniz sayfaları hafızaya almaması için "ETKİNLEŞTİR" seçili olmalı) 
    e) Flash (Etkinleştir) Evet arkadaşlar ayarları bu şekilde yaptıktan sonra ayar ekranından çıkıp kullanıma başlayabilirsiniz. Girilen sayfaları vb gibi şeyleri hafızaya kayıt etmesini böylelikle engellemiş olacaksınız. Böylelikle izlediğiniz videolarınız yarıda kalmayacak. Flah bellekte taksanız HDD de taksanız belirli bir süre sonra hafızası dolacağı için yine hata verecek. Bu şekilde kullanırsanız sadece girdiğiniz yerleri hafızaya almamış olursunuz tek eksi yönü bu olur. Bayağı uzun oldu ama inşallah sizde de işe yarayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanefe -- 23 Şubat 2014; 15:16:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanefe

Alıntıdır, 47la660s de denedim işe yaradı: Arkadaşlar eve geldim ve şuan TV karşımda açık. Video, flim, maç vb gibi görüntü izlerken yetersiz bellek hatası alan arkadaşlar şu sıralamayı izlesinler ben böyle çözdüm. 
    1. İnternet sayfamızı açıyoruz. 
    2. Ayar/Yönetim butonunu tıklıyoruz (Sağ üst köşede) 
    3. Aşağıya doğru açılan listeden "AYARLAR" a giriyoruz. 
    4. Buradaki sayfada seçenekleri şöyle ayarlı olmalı:
     a) Ana sayfa (Bende google ayarlı)
     b) Arama motor (Google)
     c) Her zaman yer işaretleri çubuğunu etkinleştir (İşaretli değil) 
    d) Gizlilik (En önemli nokta girdiğiniz sayfaları hafızaya almaması için "ETKİNLEŞTİR" seçili olmalı) 
    e) Flash (Etkinleştir) Evet arkadaşlar ayarları bu şekilde yaptıktan sonra ayar ekranından çıkıp kullanıma başlayabilirsiniz. Girilen sayfaları vb gibi şeyleri hafızaya kayıt etmesini böylelikle engellemiş olacaksınız. Böylelikle izlediğiniz videolarınız yarıda kalmayacak. Flah bellekte taksanız HDD de taksanız belirli bir süre sonra hafızası dolacağı için yine hata verecek. Bu şekilde kullanırsanız sadece girdiğiniz yerleri hafızaya almamış olursunuz tek eksi yönü bu olur. Bayağı uzun oldu ama inşallah sizde de işe yarayacak.

Deneyen var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• exponent kullanıcısına yanıt
    3 film izledim ilk ikisinde olmadı sonuncuda aynı hatayı verdi arkadaşlar bilginize :(((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanefe -- 23 Şubat 2014; 21:55:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanefe

Mesajı dikkatli okursan denedigimi yazdım. Hatta şuanda takıntısız film izlemekteyim

Tek part 1080p bi filmi komple izledin mi kardeş?

• Iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkandnc

quote:

Orijinalden alıntı: serzenith

LG La640s serisindeki sorunum , diğer LA modellerinde olduğu gibi, smart internet tarayıcısı ile ilgili. Kendi tarayıcısı ile internette bir süre film izledikten sonra bellek doldu uyarısı verip sayfayı kapatıyor. 10 dak film izliyorsunuz tam kendinizi kaptırırken birden yetersiz bellek sorunu nedeniyle sayfayı resetliyor... Youtube'da hd içerik izlerken 3 dakika geçmeden gene aynı yetersiz bellek uyarısını veriyor. Servisleri de aradım, Lg desteği de, servislerde şimdilik bir çözüm yok. Lg destekteki temsilci ise sorunun internet sayfalarındaki çerezlerin hafızayı doldurmasından kaynaklandığını söyledi, reklamları kapatın dedi :) reklamları kapatın ... Youtube'da da yapıyor aynısını deyince bilgilerinizi verin biz sizi arayalım dedi, günlerdir ses yok... Bu sorunu yaşayan pek çok kullanıcı var, 2012 model LM serisinde de aynı sorun varmış, ancak 2013 LA serisinde bu sorunun hala devam ediyor. Ancak bu sorun beni hayal kırıklığına uğrattı. Hala internette bir şeyler izlemek için bilgisayarı TV'ye bağlamak zorunda kalacaksam smart TV olmasının ne anlamı var.
     LG 2013 LA SMART TV SERİSİNDE YETERSİZ BELLEK SORUNU
    Sorunun çözümü için bir arkadaş Tv'ye usb bellek takmamı tavsiye etmişti. Hem usb bellek, hem de 320gb hdd bağladım, ancak değişen hiç bir şey olmadı. Konu ile ilgili bilgisi olan ya da çözümüne dair, ki çözümü varsa, bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Lg stajyeriyim kardesim. İci tamamen bos bir usbyi hdd usb girisine takarsan sorunun giderilir

Keşke söylediğin kadar basit olsa...

• quote:

quote:

quote:

LG La640s serisindeki sorunum , diğer LA modellerinde olduğu gibi, smart internet tarayıcısı ile ilgili. Kendi tarayıcısı ile internette bir süre film izledikten sonra bellek doldu uyarısı verip sayfayı kapatıyor. 10 dak film izliyorsunuz tam kendinizi kaptırırken birden yetersiz bellek sorunu nedeniyle sayfayı resetliyor... Youtube'da hd içerik izlerken 3 dakika geçmeden gene aynı yetersiz bellek uyarısını veriyor. Servisleri de aradım, Lg desteği de, servislerde şimdilik bir çözüm yok. Lg destekteki temsilci ise sorunun internet sayfalarındaki çerezlerin hafızayı doldurmasından kaynaklandığını söyledi, reklamları kapatın dedi :) reklamları kapatın ... Youtube'da da yapıyor aynısını deyince bilgilerinizi verin biz sizi arayalım dedi, günlerdir ses yok... Bu sorunu yaşayan pek çok kullanıcı var, 2012 model LM serisinde de aynı sorun varmış, ancak 2013 LA serisinde bu sorunun hala devam ediyor. Ancak bu sorun beni hayal kırıklığına uğrattı. Hala internette bir şeyler izlemek için bilgisayarı TV'ye bağlamak zorunda kalacaksam smart TV olmasının ne anlamı var.
    Sorunun çözümü için bir arkadaş Tv'ye usb bellek takmamı tavsiye etmişti. Hem usb bellek, hem de 320gb hdd bağladım, ancak değişen hiç bir şey olmadı. Konu ile ilgili bilgisi olan ya da çözümüne dair, ki çözümü varsa, bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Lg stajyeriyim kardesim. İci tamamen bos bir usbyi hdd usb girisine takarsan sorunun giderilir

bugun lw 570s de izleseneden 10 adet video 1 saat izledim sonra yine basa atti
    ust usbde 2 gb flas var icinde mkvod var ve sabit duruyor alta 16 gb bos flas taktim
    tv fisten cekik halde bizim lw lerde 320 mb hafiza var anlamis degilim 10 video sd hd karisik
    320 mb den fazla tutar harici 16 likdan kullaniyor ama devam etmiyor.
    sanki bos flas takmakda cozum degil
    degisik varyasyonlar iki usb portada bos flas takmak
    tv nin kendisi videodan atmadan 30 dakkada bir tarayici bellgi silmek, gecmisi silmek gibi
    bu sinir sey samsungdada yapiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

quote:

quote:

bugun lw 570s de izleseneden 10 adet video 1 saat izledim sonra yine basa atti
    ust usbde 2 gb flas var icinde mkvod var ve sabit duruyor alta 16 gb bos flas taktim
    tv fisten cekik halde bizim lw lerde 320 mb hafiza var anlamis degilim 10 video sd hd karisik
    320 mb den fazla tutar harici 16 likdan kullaniyor ama devam etmiyor.
    sanki bos flas takmakda cozum degil
    degisik varyasyonlar iki usb portada bos flas takmak
    tv nin kendisi videodan atmadan 30 dakkada bir tarayici bellgi silmek, gecmisi silmek gibi
    bu sinir sey samsungdada yapiyor

Hocam öncelikle şu part olayını kabuk etmiyorum ben. Kısa kısa elli tane video izledim hata vermedi demek çözüldü demek değil. Çoğu arkadaş böyle yapıp düzeldi diye seviniyor. Full hd bir filmi tek part olarak hatasız izleyebilmiş mi çözen kişi. Benim için kıstas bu.

• arkadaşlar şuana kadar net bir çözüm görmüyorum birkaç metodu bende denedim olmuyor. tarayıcı üzerinde(youtube linki olmayan 1saatten uzun)720p gibi kaliteli tek part bir filmi izlerken rastgele bir süre sonra bellek dolu sorunu hala devam ediyor.KESİN NET BİR ÇÖZÜM HALA YOK.
  • serzenith S kullanıcısına yanıt
    Biz bu televizyonları alırken satıcıya en azından ben sorunca "evet internetten film izlersiniz" demişti. Tüketci mahkemesinden bilirkişiye de aynı bilginin verilme olasılıgı %100 buda bu ürünü ayıplı mal yapar ve televizyonu üst modelle degiştirme hakkını dogurur, ben 25/02/2014 akşamına kadar bekleyip dava açmaya hazırlanıyorum. Bu süreçte ne kadar çok kişi olursak hatanın düzeltilmesi için baskı kurabiliriz. Once bu @serzenith bilgilerle lg müşteri hizmetlerini telefon yağmuruna tutmalıyız, sonrasında ise sonuç olumsuz olursa mahkemede kazanma şansımız zaten çok yüksek.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.