Şimdi Ara

LG 2013 LA SMART TV SERİSİNDE YETERSİZ BELLEK SORUNU (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
25
Favori
160.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    konuda yazılmış ben de denedim ..
    sinemapol.org sitesinden film açtım 50 dk olmuş sıkıntı yok . film tek part üstelik ....site reklamı yapmıyorum bilesiniz.
    diziay.com denemedim henüz.
    tv markası : lg 55la660s
  • devran82'ye katılıyorum bu konuda. Bazı sitelerde sorun olmuyordu. Filmin kalitesinden de olabilir.
  • devran82 D kullanıcısına yanıt
    sinemapol.org'dan asabiyim ben filmini an itibariyle 1080p olarak izliyorum. Saçma gelecek ama bir bilgi paylaşmak istiyorum. Filmi izlerken alt taraftaki çubuk kendi kendine gidip geliyorsa (sinemapol.org'daki gibi) film yetersiz bellek hatası vermiyor diyebilirim. Başka bir sitede de aynı şekilde olmuştu. Tam ekranda alt taraftaki durum çubuğu gidip gidip geliyordu ve film hiç donmamıştı. Bu konu üzerinde o kadar kafa patlattım ki böyle şeyleri bile kafaya takar oldum. Filmin tamamını izlemeye çalışıp tekrar bilgi geçeceğim. An itibariyle 12 dakikadır izliyorum 1080p olarak ve donma vs. olmadı. Aynı filmi dün 480p'de izlerken 10. dakikada yetersiz bellek demişti. Film bitince tekrar bilgi paylaşacağım. umarım işe yarar herkes için. Bunca LG alıcısı için en azından rahatlatıcı bir haber olur diye düşünüyorum. Lütfen bu şekilde deneme yapıp bilgi verebilirseniz en azından işe yarayıp yaramadığı konusunda kesin çözüme varmış oluruz. LG'yi bizzat arayıp 1. usb girişine 16gb lik hafıza kartı takma konusunda bilgi edindim ve kesinlikle öyle bir durumun olmadığını belirttiler; ki ben de denedim ve gerçekten de olmadı. Durum çubuğu gidip gelen diğer sitenin ismi aklıma gelirse yazarım tekrar. =)

Not : Kullandığım TV'nin yazılımı günceldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hrf

sinemapol.org'dan asabiyim ben filmini an itibariyle 1080p olarak izliyorum. Saçma gelecek ama bir bilgi paylaşmak istiyorum. Filmi izlerken alt taraftaki çubuk kendi kendine gidip geliyorsa (sinemapol.org'daki gibi) film yetersiz bellek hatası vermiyor diyebilirim. Başka bir sitede de aynı şekilde olmuştu. Tam ekranda alt taraftaki durum çubuğu gidip gidip geliyordu ve film hiç donmamıştı. Bu konu üzerinde o kadar kafa patlattım ki böyle şeyleri bile kafaya takar oldum. Filmin tamamını izlemeye çalışıp tekrar bilgi geçeceğim. An itibariyle 12 dakikadır izliyorum 1080p olarak ve donma vs. olmadı. Aynı filmi dün 480p'de izlerken 10. dakikada yetersiz bellek demişti. Film bitince tekrar bilgi paylaşacağım. umarım işe yarar herkes için. Bunca LG alıcısı için en azından rahatlatıcı bir haber olur diye düşünüyorum. Lütfen bu şekilde deneme yapıp bilgi verebilirseniz en azından işe yarayıp yaramadığı konusunda kesin çözüme varmış oluruz. LG'yi bizzat arayıp 1. usb girişine 16gb lik hafıza kartı takma konusunda bilgi edindim ve kesinlikle öyle bir durumun olmadığını belirttiler; ki ben de denedim ve gerçekten de olmadı. Durum çubuğu gidip gelen diğer sitenin ismi aklıma gelirse yazarım tekrar. =)

Not : Kullandığım TV'nin yazılımı günceldir.

720pizle sitesinde html5 player a basın. sorunsuz. alttaki çubuğun yanıp sönmesi rahatsız ediyorsa full ekran yapmadan önce yukardan zoom u 75 e getirin böylece küçülüyor ve altyazıları görmenizi engellemiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• alisipahi A kullanıcısına yanıt
    %75 yapmak da kısmen çözüm olabilir fakat ben ok işaretini durum çubuğunda filmin kaç saat ve kaç dakika olduğunu gösteren yere getiriyorum. bir süre sonra zaten kayboluyor altta sabit duruyor araç çubuğu dikkat çekmiyor.
  • Kısacası... html5 destekli sitelerde hiçbir problem olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

%75 yapmak da kısmen çözüm olabilir fakat ben ok işaretini durum çubuğunda filmin kaç saat ve kaç dakika olduğunu gösteren yere getiriyorum. bir süre sonra zaten kayboluyor altta sabit duruyor araç çubuğu dikkat çekmiyor.

dediğinizi denedim ama kaybolmak yerine sabit kaldı. player a göre değişiyor heralde. neyse dediğiniz gibi html5 te sorun yok. flash ı terk ediyor zaten yavaş yavaş herkes. bundan sonra rahatız .
  • Lg 55 inç smart tv aldım. Aynı problemleri yaşadım. Yaşarken internet bağlantım Ttnet in 8 mb e kadar olan saçmalığıydı. Gördüğüm net 3 mbit i geçmiyordu. Evime turksat kablo tv gelince hemen aldım. 25 Mbit fiber paketi. net 23 ü görüyorum. Internet üzerinden film dizi ne varsa denedim. Tek kelime ile çatııır çatııır izliyorum. Özellikle 720p 1080p izliyorum. Bir daha hafıza hatası almadım. Bence problem tv de değil. Yetiştiremediği bağlantı hızı tv nin bir yerlerini şişiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bdesk

Lg 55 inç smart tv aldım. Aynı problemleri yaşadım. Yaşarken internet bağlantım Ttnet in 8 mb e kadar olan saçmalığıydı. Gördüğüm net 3 mbit i geçmiyordu. Evime turksat kablo tv gelince hemen aldım. 25 Mbit fiber paketi. net 23 ü görüyorum. Internet üzerinden film dizi ne varsa denedim. Tek kelime ile çatııır çatııır izliyorum. Özellikle 720p 1080p izliyorum. Bir daha hafıza hatası almadım. Bence problem tv de değil. Yetiştiremediği bağlantı hızı tv nin bir yerlerini şişiriyor.

yeni ise tv tavsiyem güncelleme yapmamanızdır.

Şans eseri aşağıdaki çubuğu da kaybettim, onu da anlatayım.
    Öncelikle belirteyim; doğrudur, durum çubuğu aşağıda sabit kalıyor ilk yazdığım yöntemle. Sabit kalması yanıp sönmesinden iyidir diye düşünüyordum. Komple kaybetmek için ise...
    "Akıllı telefondan lg'nin programıyla bağlanarak yapmak gerekiyor"
    Filmi açıyoruz, ok işaretini araç çubuğunda filmin kaç saat ve dakika olduğunu gösteen kısmın üzerine getiriyoruz ve sabit kalmasini sağlıyoruz. Sonra telefondan programı kapatıyoruz. Bir süre sonra ok işareti kaybolup araç çubuğu sabit kalacaktır. Telefondan programı komple kapattıktan sonra yeniden açıyoruz programı ve yeniden baglanti kuruyoruz tv ile. Bağlantı kurulunca ok işareti ekranın ortasinda cikacaktir. Bağlantiyi kurup hiçbirşeye dokunmuyoruz ve araç çubuğu kayboluyor... Herkese iyi seyirler...
    (42LA640S için denenmiştir. Muhtemelen hepsi için aynı yöntem çözüm olarak alınabilir)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Html izlediğinizden donma olmuyordur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hrf H kullanıcısına yanıt
    bazen bağlantıdan kaynaklı olduğunu düşündüğüm donmalar var. sanırım modemden kaynaklı kopmalar oluyor, başa alıyor kendiliğinden filmi. ileri geri almada problem yok, kaldığım yeri bulup devam ediyorum seyretmeye.

Bence de bağlantıdan dolayıdır. En az 10 tane film izledim html olarak bi problem yaşamadım. Hatta şimdi de izliyorum. :)

• quote:

Bence de bağlantıdan dolayıdır. En az 10 tane film izledim html olarak bi problem yaşamadım. Hatta şimdi de izliyorum. :)

aynen. bağlantıdan. vikings i komple seyrettim ben de sorunsuz.

• Arkadaşlar sorunsuz izlediğiniz siteleri mümkünse pm olarak iletebilirmisiniz

• İzlemek istediğiniz filmi google'da aratırken "html izle" olarak aratırsanız filmlerde donma olmaz kesinlikle. Flash destekli sitelerde RAM şişiyor, LG Smart TV'ler HTML'ye uygun olarak üretilmiş.

"interstellar html izle" (tırnak işareti olmadan tabi ki) aratın. Zaten filmi izlerken alt tarafta durum çubuğu gidip gidip gelecektir html formatında. Onun çözümü de bu sayfada mevcut, bir hafta önce falan yazmıştım.

iyi seyirler...
  • hrf H kullanıcısına yanıt
    Çok sağol hocam

• Arkadaşlar, durum aslında çok açık ve net yaklaşık 2 yıldır Lg tv kullanıcısıyım ve film hastasıyım. Sorunu internetlerde çok aradım, araştırdım. USB taktım nafile HDD taktım nafile, Tv ayarlarıyla oynadım nafile. Tv'nin belleği yetersiz, film izleyeceğiniz web sitelerini seçerken mümkün oldukça REKLAMSIZ web sitelerini tercih edin. Reklamsız web sitelerini tercih ederseniz yetersiz bellek hatası almayacaksınız. Çünkü film yüklenmeden reklamların ön belleğe yüklenmesi Tv de yetersiz bellek ile karşılaştırılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seegoo

Arkadaşlar, durum aslında çok açık ve net yaklaşık 2 yıldır Lg tv kullanıcısıyım ve film hastasıyım. Sorunu internetlerde çok aradım, araştırdım. USB taktım nafile HDD taktım nafile, Tv ayarlarıyla oynadım nafile. Tv'nin belleği yetersiz, film izleyeceğiniz web sitelerini seçerken mümkün oldukça REKLAMSIZ web sitelerini tercih edin. Reklamsız web sitelerini tercih ederseniz yetersiz bellek hatası almayacaksınız. Çünkü film yüklenmeden reklamların ön belleğe yüklenmesi Tv de yetersiz bellek ile karşılaştırılıyor.

Reklamlı reklamsız olmasiyla alakali bir durum degil. flash player destekli sitelerden film seyredemezsiniz. Konuya kesin çözüm getirilmiştir. HTML formatli sitelerden izlerseniz donmaz. Flash player da RAM şişiyor be bi yerden sonra atıyor. İzlediğimiz filmleri 720p olarak idm den indirmeye kalksaniz 1gb civari tutacaktir. Benim tv 4gb. Reklam meklam vs. Değil. HTML...

• Daha önce bu konuda yazanları denemiştim ve çözüm alamamıştım. Hatta uzun bir açıklama yazmıştım. :)
    Bugün bir yöntem keşfettim %99 sorun olacağını sanmıyorum. :) filmi izlenebilir hala getirmek 1-2dk'nızı alabilir.

Beklemede kalın. :)
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.