Şimdi Ara

LG 2013 LA SMART TV SERİSİNDE YETERSİZ BELLEK SORUNU (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
25
Favori
160.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uniquereal

quote:

Orijinalden alıntı: osmandemi2

Cevabınız için teşekkür ederim.Bende lg den yanaydım teknosa da ki görevli 2014 sürümünü çok övdü.webos olsun ekran koruması olsun bunu al dedi.O zaman lg den vazgeçip samsung alayım.Samsung bu sorunu yaşıyor mu samsung kullanan arkadaşlar cevap verebilirse mutlu olurum.Bir de maksimum 1800 tl var.Ne önerirsiniz ?

Teknosadaki adam aldığı prime bakar dostum.. LG den daha iyi prim alıyorsa LG satar.. LG'ye bakıyorsa LG'yi över..

Bu tarz yerlerde samsungcu satışcılar, LG ciler diye ayrılırlar.. kime denk gelirsen o televizyonu överler..

ben 55LA740S de maç izlerken zaman zaman problem yaşıyorum.. bayaa byaa maç izlenmiyor...

ben lg yi seviyordum ama açıkcası televizyon alıcaklara tavsiye etmiyorum.

önümüzdeki hafta samsung 55H6470 alıcam.. isteyen olursa deneyimlerimi paylaşabilirim...

Hocam aldıktan sonra yorumlarınızı bekliyorum.Ben ağustos ayında alacağım.O zamana kadar araştırmaya devam edeceğim.Ama büyük ihtimal samsung alacağım.Philips hakkında bilgisi olan arkadaş var mı ?

• şikayetvar.com gir ama phılıps babamın arkadsları teknosada filan tanıdıkları vardı onu tavsiye etmediler 3d özelliği filan tam yerine oturmamış diye şikayetleri var ama genede sen bilin
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagiris1

şikayetvar.com gir ama phılıps babamın arkadsları teknosada filan tanıdıkları vardı onu tavsiye etmediler 3d özelliği filan tam yerine oturmamış diye şikayetleri var ama genede sen bilin

cevabın için teşekkürler.Siteyi araştırıyorum şimdi
  • LG 42LN575S Kullanıyorum 4 aydır. Sadece normal film sitelerinde 720p film izlerken yetersiz bellek uyarısı alıyorum. Youtube'da 2-3 saat 1080p trailer'lar, diziler izlesem bile o hatayı vermiyor. Normal sitelerden Prison Break'e başladım tekrar 3 sezondayım 360-480p izliyorum o hatayı vermiyor sadece 720p yaptığımda oluyor. Reklamları kapatın.
  • kardeşim bende 50lb670v aldım bndede önceden ilk sürümde kapanıyordu youtubede bir sey olmuyo tek netten film acınca atıyodu son güncellemeden sonra bitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Araştırmacı608

Reklamları kapatsam bile birkaç izlemeden sonra 5-10 dakka içinde "yetersiz bellek"hatası.Resmen çalışmayan bir özelliği televizyona koyup millete satıyorlar.Millet Hala LG LB 2014 modellerini alıyor.1 ay önce 2014 LB lg modelini bizzat mağazada inceledim.Televizyonda yüklü olan kullanım klavuzunu açtım internet kullanımı kısmına girdim ve orada aynen şu ifade var"belleğin yetersiz kalması durumunda otomatik olarak kapanacaktır..."yani bu sorun 2014 modelinde de devam ediyor.Tabi millet bilmeden alıyor.Sonra servis"Bey efendi televizyonun yetersiz bellek hatası vereceği kullanım klavuzunda yazıyor zaten"diyerek bahaneler ortaya koyarak sıyrılmaya çalışıyor...

Hocam bende bugün mağazaya gittim.Orada ki görevli 2014 sürümlerinde bellek yetersiz olma gibi bir durumun olmadığını söyledi.Eski sürümlerde olabilirmiş ama bu sürümlerde öyle bir sorunun olması imkansız dedi bende onun yalancısıyım.

• konuda flash bellek markasını belirtmiş bulunmaktayım konu üzerinden cevaplayarak yardımcı olmaya çalışırım

http://www.anlatimlar.com/lg-smart-tv-yetersiz-bellek-sorunu-cozumu/
  • LG 42La640s mevcut bu sıkıntıya rastlamaz iken geçenlerde wk player ile film izlerken merak ettim şu vk playerde rotate yani filmin görüntüsünü sağa sola ters çevirmeye yarayan seçenek :) Ona tıkladım bellek yetersiz dedi. Onun harici rastlamamıştım.

Bu arada bu konuya çözüm olarak şunu sizlere söyleyebilirim. Lg teknik servisinden gelen eleman televizyonu ilk kurduğu gün dikkat ettim otomatik güncelleştirmeyi kapatmıştı. O zaman sormamıştım neden kapattın diye de. Sonradan güncelleştirmeyi açınca 500mb gibi bir güncelleme sonucu tv de değişik herhangi birşeyi göremeyince işi çözdüm. Tamamiyle şarlatanlık. Televizyonun kapasitesini(4gb) doldurup tvyi yetersiz hale getirmek amaçları. O yüzden otomatik güncelleştirmeyi kapatın gitsin.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtaOsmanlı -- 7 Temmuz 2014; 5:52:59 >
  • smartlar yalan olmus baglayin pc yi pasa pasa izleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncelleştirme olayına tamamen katılıyorum.Benim tv'de 42la640s...Güncelleme öncesinde ben de internet üzerinden istediğim videoyu izleyebiliyordum.Ama şimdi güncellemeler sonrası 5 dakka sonra yetersiz bellek hatası:( artık belleği boşaltmak ya da eski güncellemeye geri dönmek de mümkün değil.Yani internet özelliği kullanılamaz hale geldi :(
  • LA740 s aldım bende. Arşivde eksik olan seri filminin birini netten izleyelim dedik, hd olunca 40 dk sonra yetersiz bellek dedi. Bir alt çözünürlükte açtım, sorunsuzca izledim.

Arkadaşın dediği gibi güncelleme vs. hikaye gibi...Zaten ilk tv yi kurduğumda güncelledim, bir daha da güncellemem ne gerek var.
  • despo ne yaptıgını bize yavas yavas anlatırmısın verdiğin site adresi açılmıyor lütfen ne yaptıgını tekrar edermisin..
  • despo005 D kullanıcısına yanıt
    Yazıda belirtilen flash belleği daha önce denemedim ama şöyle bir uyarı aldım Bu flash bellek Time Machine II uygulamasını desteklemiyor...Nedeni ne olabilir ?
  • Flashların farklı formatları olabiliyor. Onunla ilgili olabilir.
    Uyumlu çalışıyor diyen arkadaş flashının formatını yazsın.
    Sizinkiyle kıyaslayın.
    Flash belleğin formatını yazar mısınız çünkü ben aynı flash bellekle daha önce denemiştim ama olmadı...
  • Araştırmacı608 A kullanıcısına yanıt
    Biraz geç oldu ama anladığına sevindim.
  • şu konuyu anlatırken biraz detaya girmek olmuyormu bakın guncelleme ile bn daha yeni 150dk filmi izledim önceden böyle olmuyordu demekki tvden tvye degişiyor

50lb670v
  • LB modelinde olmayabilir LA modeli için sorun hala devam ediyor :(
  • sevgili arkadaşlar bu konu sık sık karşıma çıkmakta bende kendi sitemde bu sorunun çözümünü anlattım

https://www.google.com.tr/search?q=Lg+Smart+Tv+Yetersiz+Bellek+Sorunu+%C3%87%C3%B6z%C3%BCm%C3%BC+%7C+G%C3%BCncel+Teknoloji&oq=Lg+Smart+Tv+Yetersiz+Bellek+Sorunu+%C3%87%C3%B6z%C3%BCm%C3%BC+%7C+G%C3%BCncel+Teknoloji&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8#q=Lg+Smart+Tv+Yetersiz+Bellek+Sorunu+%C3%87%C3%B6z%C3%BCm%C3%BC+%7C+G%C3%BCncel+Teknoloji+Anlat%C4%B1mlar

konu üzerinden mesaj olarak bırakın yardımcı olmaya çalışırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi despo005 -- 9 Temmuz 2014; 5:47:52 >

Çözüm önerin için teşekkürler.Fakat belirttiğin flash bellek bende var.Ama çözüm önerinde flash belleği televizyona taktığında "Time Machine II varsayılan bellek olarak tanıtmak istiyormusunuz gibi bir yazı çıkacaktır."demişsiniz...Denememde böyle bir yazı çıkmadığı gibi flash belleği televizyonda biçimlendirmeye çalıştığımda Time Machine II için desteklenmiyor uyarısı çıkıyor...Başka bir flash bellek ile denedim.Dediğiniz yazı tekrar çıkmadı ama belleği Time Machine II biçiminde televizyonda formatladım.Ardından video açtım yine yetersiz bellek hatası...(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Araştırmacı608 -- 9 Temmuz 2014; 13:53:33 >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.