Şimdi Ara

LG 2013 LA SMART TV SERİSİNDE YETERSİZ BELLEK SORUNU (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
25
Favori
160.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu canlandıralım. Arkadaşlar yetersiz bellek sorununa buldukları çözümleri paylaşırlarsa faylalı olur .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorun bende de var ama nadir oluyor herzaman olmuyor 10 filmden 1 inde ancak.
  • Mkvod uygulamasını kullanıyorum bellek hatası sorunu ile artık karşılaşmıyorum. Herkese tavsiye ederim.

• Bende mkvod uygulamasını kullanıyorum ve uygulamada kaldıgın sürece sorun yok, ancak web browser ı kullanmak istediginde sorun devam ediyor

• hasan313 H kullanıcısına yanıt
    çok basit dostum sorunu şimdi bir çok kişi tv yi bilgisayar gibi karıştırıyor .. tv lerin belli bir önbelleği vardır smart tv ye geçtğinde internet tarayıcısından mesela face turkcel gbi uygulamalarda kesinlikle sorun yaşamassın bunun nedeni ise site içlerinde flv formatındaki reklamların olmamasındna kaynaklanıyor sonuçta bu firmalar spopnsor oluyor ve tvde bu özelliklerde yer alıyorlar .. kısacası sen herhangi bir filim izlerken sistme seni 5 yada 10 dk sonrasıdna yetersiz bellk uyarısı verip atıyor çünki rem bellekleri doluyor bu sorunu ben şu şekilde çözdüm ya 64 gb flas bellek alıcaksın takıcaksın usb nin birine yad harici diski bağlıcaksın filimleri part part izliceksin hepsi bu
  • Arkadaşlar ben lg nin 42la620s modelini aldım ve bellek sorununu yaşadım netten araştırdım ve herkes de aynı sorun olduğunu gördüm ASPIRIN arkadaşın dediğini uyguladım ve bir yerde okuduğum ayarları yaptım sorunun çözüldü...

BELLEK SORUNU ALANLARIN YAPMASI GERELENLER....

1. BIR FLAŞ DISK ALIN (BEN 1TB HARICI ALDIM)
    2. PC DE BICIMLENDIRIN IÇINE lgapps KLASORU ACIN ONUN ICINE DE installed ADINDA KLASOR ACIN.
    3. TV YI KAPATIN HDD YAZAN USB GIRISINE FLAŞINIZI TAKIN VE TV YI ACIN.
    4. INTERNETE GIRIP SAG USTTE BULUNAN AYARLAR BOLUMUNE GIRIN
    A. ANASAYFAYI GOOGLE YAPIN
    B. ARAMA MOTORUNU GOOGLE OLARAK IŞARETLEYIN
    C. HER ZAMAN YER IŞARETLERI ÇUBUĞUNU ETKINLESTIR I ISARETSIZ HALE GETIRIN
    D. GIZLILIK ETKINLESTIR IŞARETLEYIN
    E. FLASH ETKINLESTIR IŞARETLEYIN

Ben 720p filmleri 15 dk izleyebilirken bu ayarlardan sonra 110dk lık filmi sorunsuz izleyebildim.

Umarım işinize yarar iyi seyirler arkadaşlar...

• Dün 16 GB'lık bir usp disk ile denedim olmadı..

Açtığım film 720p lik 2 partlı bir film.. ( unutulmazfilmler.com )
    1. partının 4. dakikasında yine hatayı verdi..

1TB lada olmaz heralde.. çünkü filmi indirsen zaten 2GB tutar en fazla.. e 16 GB taktım olmuyor..

O kadar para verip çöp alıyoruz resmen.

Bu arada televizyon 55LA740S

:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uniquereal -- 24 Nisan 2014; 19:17:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: can.avar

bir bellek alıyoruz
    bilgisayarda formatlıyoruz
    içine Igapps klasörü onunda içine installed açıyoruz
    apps veya hdd yazan yere takıyoruz ve bu sıkıntıyı gideriyoruz
    peki bu belleği hiç çıkartmayacağız değil mi?
    En azından web üstünden film v.s. izlerken?

sorun çözülüyor mu bu sekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: uniquereal

Dün 16 GB'lık bir usp disk ile denedim olmadı..

Açtığım film 720p lik 2 partlı bir film.. ( unutulmazfilmler.com )
    1. partının 4. dakikasında yine hatayı verdi..

1TB lada olmaz heralde.. çünkü filmi indirsen zaten 2GB tutar en fazla.. e 16 GB taktım olmuyor..

O kadar para verip çöp alıyoruz resmen.

Bu arada televizyon 55LA740S

:(

1tb lıkda da aynı sorun devam ediyor :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheem

quote:

Orijinalden alıntı: can.avar

bir bellek alıyoruz
    bilgisayarda formatlıyoruz
    içine Igapps klasörü onunda içine installed açıyoruz
    apps veya hdd yazan yere takıyoruz ve bu sıkıntıyı gideriyoruz
    peki bu belleği hiç çıkartmayacağız değil mi?
    En azından web üstünden film v.s. izlerken?

sorun çözülüyor mu bu sekilde

çözülmüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: serzenith

LG La640s serisindeki sorunum , diğer LA modellerinde olduğu gibi, smart internet tarayıcısı ile ilgili. Kendi tarayıcısı ile internette bir süre film izledikten sonra bellek doldu uyarısı verip sayfayı kapatıyor. 10 dak film izliyorsunuz tam kendinizi kaptırırken birden yetersiz bellek sorunu nedeniyle sayfayı resetliyor... Youtube'da hd içerik izlerken 3 dakika geçmeden gene aynı yetersiz bellek uyarısını veriyor. Servisleri de aradım, Lg desteği de, servislerde şimdilik bir çözüm yok. Lg destekteki temsilci ise sorunun internet sayfalarındaki çerezlerin hafızayı doldurmasından kaynaklandığını söyledi, reklamları kapatın dedi :) reklamları kapatın ... Youtube'da da yapıyor aynısını deyince bilgilerinizi verin biz sizi arayalım dedi, günlerdir ses yok... Bu sorunu yaşayan pek çok kullanıcı var, 2012 model LM serisinde de aynı sorun varmış, ancak 2013 LA serisinde bu sorunun hala devam ediyor. Ancak bu sorun beni hayal kırıklığına uğrattı. Hala internette bir şeyler izlemek için bilgisayarı TV'ye bağlamak zorunda kalacaksam smart TV olmasının ne anlamı var.
     LG 2013 LA SMART TV SERİSİNDE YETERSİZ BELLEK SORUNU
    Sorunun çözümü için bir arkadaş Tv'ye usb bellek takmamı tavsiye etmişti. Hem usb bellek, hem de 320gb hdd bağladım, ancak değişen hiç bir şey olmadı. Konu ile ilgili bilgisi olan ya da çözümüne dair, ki çözümü varsa, bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Tarayici ayarlarında GİZLİLİK i Acik yaparsanız sorun çözülüyor.ziyaret edilen siteler geçmişe kaydedilmediği için hafizayi doldurmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bdogan75

quote:

Orijinalden alıntı: serzenith

LG La640s serisindeki sorunum , diğer LA modellerinde olduğu gibi, smart internet tarayıcısı ile ilgili. Kendi tarayıcısı ile internette bir süre film izledikten sonra bellek doldu uyarısı verip sayfayı kapatıyor. 10 dak film izliyorsunuz tam kendinizi kaptırırken birden yetersiz bellek sorunu nedeniyle sayfayı resetliyor... Youtube'da hd içerik izlerken 3 dakika geçmeden gene aynı yetersiz bellek uyarısını veriyor. Servisleri de aradım, Lg desteği de, servislerde şimdilik bir çözüm yok. Lg destekteki temsilci ise sorunun internet sayfalarındaki çerezlerin hafızayı doldurmasından kaynaklandığını söyledi, reklamları kapatın dedi :) reklamları kapatın ... Youtube'da da yapıyor aynısını deyince bilgilerinizi verin biz sizi arayalım dedi, günlerdir ses yok... Bu sorunu yaşayan pek çok kullanıcı var, 2012 model LM serisinde de aynı sorun varmış, ancak 2013 LA serisinde bu sorunun hala devam ediyor. Ancak bu sorun beni hayal kırıklığına uğrattı. Hala internette bir şeyler izlemek için bilgisayarı TV'ye bağlamak zorunda kalacaksam smart TV olmasının ne anlamı var.
     LG 2013 LA SMART TV SERİSİNDE YETERSİZ BELLEK SORUNU
    Sorunun çözümü için bir arkadaş Tv'ye usb bellek takmamı tavsiye etmişti. Hem usb bellek, hem de 320gb hdd bağladım, ancak değişen hiç bir şey olmadı. Konu ile ilgili bilgisi olan ya da çözümüne dair, ki çözümü varsa, bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Tarayici ayarlarında GİZLİLİK i Acik yaparsanız sorun çözülüyor.ziyaret edilen siteler geçmişe kaydedilmediği için hafizayi doldurmuyor

Yok öyle birşey. Çözülmüyorrrrr

• Ben hepsini denedim.. Bu sorunun hiç bir şekilde çözümü yok.. Akıllı televizyon dedikleri tamamıyla bir ilizyondan ibaret.. Haram zıkkım olsun size verdiğimiz paralar..

Ben çevremdeki herkese yaşadığım problemi anlatıyorum.. aman almayın, aldırtmayın diyorum..

Ey ahali, internetten film, dizi izliycem diye televizyon almayın. 4000TL para verip "Yetersiz Bellek" yazısını gördüğünüzde bizim gibi forumlarda çözüm aramakdan göt olmuşa dönersiniz..

Biz kazıklandık siz de kazıklanmayın.
  • exponent kullanıcısına yanıt
    Tarayici ayarlarında GİZLİLİK i Acik yap VE Tarayıcı geçmişini TEMİZLE .bende sorun çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdogan75

Tarayici ayarlarında GİZLİLİK i Acik yap VE Tarayıcı geçmişini TEMİZLE .bende sorun çıkmıyor.

Model nedir

• 55LA740S
  • YETERSİZ BELLEK SORUNU:

Benim de aldığım televizyon LG 42LA640 S. İlk zamanlarda yetersiz bellek sorunu ile karşılaşmadım.100 dakkalık filmleri takılmadan yetersiz bellek hatası almadan izliyordum.Fakat son güncelleme sonrası (04.22.07) ben de yetersiz bellek hatası almaya başladım.

YETERSİZ BELLEK SORUNUNUN ANA NEDENİ GÜNCELLEMELER:
    Bence sorunun ana nedeni güncellemeler.Çünkü televizyonu ilk açtığımda televizyonda 38 MB'lık bir sistem uygulaması yüklüydü.Son güncelleme ile televizyona 2,5 GB'lık bir sistem uygulaması yüklendi.Böylece zaten sınırlı belleğe sahip olan televizyonun hafızası doldu ve yetersiz bellek hatası vermeye başladı.

Yetersiz bellek hatası almayan kullanıcıların büyük bir kısmı otomatik güncelleştirmeleri kapatmış...

Peki bu sorun çözülür mü? : Bence hayır Çünkü Smart tv üreten markaların çoğu müşterileri internet üzerinden film izlemeleri yerine anlaşmalı oldukları film kanallarına yönlendiriyor.

Ayrıca:Bence Ürün Ayıplı mal kapsamına giriyor: Çünkü televizyonda belirtilen özellik zamanla kullanılmaz hale geliyor ve tüketicinin ihtiyacını karşılamıyor.İnternete bağlanan televizyon ile bağlanmayan televizyon arasında fiyat farkı var.Müşteri mağdur ediliyor.Tüketici haklarına ilişkin maddelerde satılan üründeki kusur müşteriye söylenmeli ya da müşterinin görebileceği şekilde ürünün ambalajı üzerinde belirtilmeli.

Özetlemek gerekirse SMART TV saçmalığına inanmamak, internet özelliği olan bir televizyon yerine görüntü bakımından kaliteli olan televizyonları tercih etmek en iyisi.

NOT: Televizyonda geçmişi temizlemek ya da gizliliği etkinleştirmek ,televizyonu fabrika ayarlarına götürmek sorunu çözmüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filozof609 -- 27 Nisan 2014; 12:38:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: filozof609

YETERSİZ BELLEK SORUNU:

Benim de aldığım televizyon LG 42LA640 S. İlk zamanlarda yetersiz bellek sorunu ile karşılaşmadım.100 dakkalık filmleri takılmadan yetersiz bellek hatası almadan izliyordum.Fakat son güncelleme sonrası (04.22.07) ben de yetersiz bellek hatası almaya başladım.

YETERSİZ BELLEK SORUNUNUN ANA NEDENİ GÜNCELLEMELER:
    Bence sorunun ana nedeni güncellemeler.Çünkü televizyonu ilk açtığımda televizyonda 38 MB'lık bir sistem uygulaması yüklüydü.Son güncelleme ile televizyona 2,5 GB'lık bir sistem uygulaması yüklendi.Böylece zaten sınırlı belleğe sahip olan televizyonun hafızası doldu ve yetersiz bellek hatası vermeye başladı.

Yetersiz bellek hatası almayan kullanıcıların büyük bir kısmı otomatik güncelleştirmeleri kapatmış...

Peki bu sorun çözülür mü? : Bence hayır Çünkü Smart tv üreten markaların çoğu müşterileri internet üzerinden film izlemeleri yerine anlaşmalı oldukları film kanallarına yönlendiriyor.

Ayrıca:Bence Ürün Ayıplı mal kapsamına giriyor: Çünkü televizyonda belirtilen özellik zamanla kullanılmaz hale geliyor ve tüketicinin ihtiyacını karşılamıyor.İnternete bağlanan televizyon ile bağlanmayan televizyon arasında fiyat farkı var.Müşteri mağdur ediliyor.Tüketici haklarına ilişkin maddelerde satılan üründeki kusur müşteriye söylenmeli ya da müşterinin görebileceği şekilde ürünün ambalajı üzerinde belirtilmeli.

Özetlemek gerekirse SMART TV saçmalığına inanmamak, internet özelliği olan bir televizyon yerine görüntü bakımından kaliteli olan televizyonları tercih etmek en iyisi.

NOT: Televizyonda geçmişi temizlemek ya da gizliliği etkinleştirmek ,televizyonu fabrika ayarlarına götürmek sorunu çözmüyor...

Güncelleme olayına bende katılıyorum. Fabrika ayarlarına geri dönünce güncellemeler siliniyor galiba üstad.

• Not: Televizyonu fabrika ayarlarına getirmek sorunu çözmüyor.Ben yaptım televizyonda her şey silindi ama sürüm aynı kaldı :)
  • exponent kullanıcısına yanıt
    42lm670s

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.