Şimdi Ara

LG 2012 3D Plazma 50PM6800 İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
7
Favori
30.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar.Plazmalar topiğinde çok fazla inceleme isteyen arkadaşlar vardı ve diğer arkadaşlarda ayrıca faydalansın diye konuyu buraya açtım.Öncelikle Fotoğraf makinesini bulamadığımdan biraz düşük kalite oldu 3.2 Megapixel olan cep telefonumla çektim görüntüleri.Televizyona gelirsek eski LCD'ye oranla oldukça iyi buldum.Renkler vb..Tabii biraz soluk kalıyor ancak alışınca plazma oldukça iyi inanın.Bu arada 3D görüntüleri oldukça iyi.Derinlik olsun dışarı taşbalar vb...3D aktif gözlükler ile ilgili herkesin gibi benimde ön yargılarım vardı.Ancak izledikten sonra ön yargılarım kayboldu.Aktif gözlükler 2012 model.Eskileri gibi ağır değil FPR gözlüklere çok yakın olmuş.Titreme vb dışarı bakmalarda var.Koyulaşma var tabii.Ancak 3D görüntüye bakınca Aktifler pasiflere göre daha iyi.Bu arada satış elemanları ve burada okuduklarım diyordu ki aktif gözlükler 30 dk dan sonra baş ağrısı yapar vb.1.5 saat izledim 3D bir Film.Bana mısın demedi.Bu bünyeden bünyeye değişebilir bence.Babama ona bakarsanız FPR gözlükler 30 dk sonra başını ağrıttı
    Gelelim incelememize :
    İlk olarak arkadaşlar yansıma olayları merak ediliyordu.Plazmanın tam karşısında balkon var ve güneş hayliyle vuruyor.Gündüz yansıma olayı oldukça fazla.Bu yüzden Perde ve Panjurları kapamak lazım.Ayrıca 3 yerde de pencere olduğu için güneş ışığı bayağı vuruyor.Ancak Akşamları sıkıntı yok.Bu fotoğrafta izleme yerinden Zoom ile yansımayı görebilirsiniz :

Bu arada Renkleri vb %95 ayarlamış durumdayım.Yakından bakınca kötü gözüküyor ancak uzaktan vb kalite oldukça iyi.
    Buda yandan görüntü.Gördüğünüz üzere soldaki cam oldukça yansıma yapıyor.

Buda soldan görüntü sağda pencere olmadığından yansıma yok

Burada inceliği gözüküyor.Pek net değil ama Ledler gibi oldukça ince bir televizyon

Biraz yukarıdan bir görüntü.Sağ çaprazdan yansıma var.

Doğal Yeşil ve Mavi görüntü.Oldukça iyiler.

Şimdi ise 3 pencere kapalı balkon camlarının 1 i kapalı.Diğerkinin panjuru bozuk olduğundan perdeyi çekmek lazım onuda az çektim yine ışık geliyor yani.Gördüğünüz gibi yansıma bir tek güneşi gören yerden ve çok az

Buda yakından

2D-3D çevirme ve 3D görüntüler

Gözlükle 3D görüntüleri çekmeyi denedimde beceremedim.Olduğu kadarı ile

Burada da ATV HD.Hd görüntüler oldukça iyi.ayarlarım ile beraber çektim belki faydası dokunur.Yeni ayarlarımdan memnunum.Yansıma yanlış olmasın perde açıldığı için ve panjur bozuk olduğu için güneşin içeri girdiği tek yerden yansıyor.Anlayacağınız en ufak yerden yansıma yapıyor

3D görüntüleri 2D den 3D ye çevirmediğiniz zaman yani 3D yayınlarda modları var.Sinema,spor gibi.Otomatik ayarlarda geliyor yani.

Buda Fenerbahçe-Sivas Maçından.Maçlarda çok iyi gösteriyor televizyon çimleri futbolcuları.Hele Sow daki siyah görüntüsü müthiş

Yine tüm pencereler açık iken Moviemax ve Atv den çekilmiş görüntüler.Yansıma yapıyor bayaDediğim gibi Hd kalitesi çok çok iyi.Hem yakın hem uzaktan.Sd yayınlar ise bayapı iyi.Yakından kötü ancak uzaklaştıkça dediğim gibi iyileşiyor.

2Dden 3D ye çevirme orta.Bir kaç sahne hariç değmiyor yani.Hafif bir derinlik oluyor o kadar.Ben kullanmıyorum şahsen.Ancak böyle transformans gibi filmler olursa onlarda denemek isterim.
    Gelelim Gözlüklere :
    biraz bulanık oldu.FPR gözlüklere çok benzemiş.çok hafiflemiş gözlükler.
    HD ve SD yayına gelelim
    Moviemax HD
    Diğer HD resimler yukarıda var ATV HD şeklinde.
    Star SD

Cnbc-e

A HBR HD

Gelelim Tasarıma.Ayaklar biraz emanet gibi duruyor ancak Televizyonun tasarımı oldukça iyi.Metal olması vb.Ayrıca da ince. Tasarımını çok beğendim

Gelelim İnternetine

LG Apps'de pek birşey göremedim.Çok iyi değil.Milliyetin App'i de kötü ayrıca.Bunun yerine Web Browser den girmek gerekli.Web Browser ise oldukça iyi.Ancak kumandayla hiç ama hiç olmuyor.Benim önerim 100 TL'ye Logitech Klavye çok iyi oluyor.Magic'e gerek yok bence.
    LG 3D Smart World.Çok iyi 3D ler bulamadım yalnız burada.Sorun mu bende bilmiyorum iyi değil bence 3D animasyonlar.Öneriniz varsa izlerim.Özellikle top5 de arabalarla ilgili birşey vardı onu izledim hiç zevk alamadım

Milliyet ve Youtube.Kumanda ile dediğim gibi çok çok zor özel yetenek lazım

İnceleme bu kadar arkadaşlar.Umarım size yardımcı olabilmişimdir.Sorularınız olursa cevaplarım

• Teşekkürler inceleme için. Sonunda görebildik ev ortamında. Fotoğraflar bayağı yakından çekilmiş(İzlenme mesafesinden görmek lazım aslında) ama yansıma yine de net görülüyor. Tabii tv direkt olarak camı görüyor, perde falan yok. Perde olunca daha az olur sanıyorum.
  • İnceleme için tşekkürler.Maç yayınındaki performansına bayıldım.süper.
  • ben de bu incelemeyi bekliyordum

özellikle hızlıal.com fiyatı harika
    2050 lira 2 gözlük hediye..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk78

Teşekkürler inceleme için. Sonunda görebildik ev ortamında. Fotoğraflar bayağı yakından çekilmiş(İzlenme mesafesinden görmek lazım aslında) ama yansıma yine de net görülüyor. Tabii tv direkt olarak camı görüyor, perde falan yok. Perde olunca daha az olur sanıyorum.

Hocam izleme yerinden telefonla çok küçük gözüküyordu.ilk resimde zoomla gösterdim ama Perde ve panjur ile sıkıntı yok bu arada yansıma 0
  • Rica ederim arkadaşlar.yansımasını merak eden arkadaşlar için umarım yardımcı olmuştur
    @caglar_sss hocam ben metrodan 2150 TL + 250 TL bonus + 2 gözlük ile aldım.yani 1900 TL + 2 gözlük oldu benim için çok ucuza geldi.Tabii metroda kampanya bitti sanırsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: canycegoz

Rica ederim arkadaşlar.yansımasını merak eden arkadaşlar için umarım yardımcı olmuştur
    @caglar_sss hocam ben metrodan 2150 TL + 250 TL bonus + 2 gözlük ile aldım.yani 1900 TL + 2 gözlük oldu benim için çok ucuza geldi.Tabii metroda kampanya bitti sanırsam

hocam benim artik tek merak ettigim bu tv dts destekliyor mu
    dts filmi oynatabiliyor mu
    kimse birsey yazmamis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

quote:

Orijinalden alıntı: canycegoz

Rica ederim arkadaşlar.yansımasını merak eden arkadaşlar için umarım yardımcı olmuştur

hocam benim artik tek merak ettigim bu tv dts destekliyor mu
    dts filmi oynatabiliyor mu
    kimse birsey yazmamis

Bizzat denedim dts sesli bir filmi teknosa'da. Çözdü sorunsuz bir şekilde.

• Arkadaslar 2 haftadir bende kullaniyorum ve memnunum.d-smart ve digiturk plas kullaniyorum ve gece goruntu beni fazlasiyla mutlu ediyor. Gunduz sikintim yansima degil ekranin karanlik olmasi. Malum standartta kullaniyoruz. Gozluk alamadigim icin 3d yi deniyemedim.ama sihirli kumandayi magazada kullandim gerekli bir alet. Ebayda daha 2012 modelleri yok. Lg plexi kurdum yanliz 1080 filimlerde takilma oluyur, onun haricinde fotolari ve muzikleri gormek-dinlemek guzel.lg uygulamalari cok yetersiz yanliz digiturk playi tavsiye edrim.
    Benim sorunum apple storede iphone ve ipad sihirli kumanda uygulamasini kulanan varmi?
    Ben kurdum yanliz calistiramadim.
    Alanlar fiyat performans olarak fazlasiyla mutlu edicdk bir cihaz.tavsiye ederim.....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bugün Mediamark tan aldım,finanscard a 3 ay erteleme ve 10 taksit 1999 lira verdim fiyat-özellik olarak bukadar iyisini bulamadım, yarın kurulumdan sonra izlenimlermi belirtirim.
  • Arkadaşlar pzar günü alayım diyorum yalnız izleme mesafem 2M olacak ,Acaba çok mu büyük olur.Nedersiniz.
  • içime sinmedi ama şu parlama olayı aldık bizde bakalım cuma gelicek, eksileri artıları yazarmısın şöyle kısadan :)
  • acaba kullandiğiniz logitech klavyenin modeli nedir?
  • İnceleme için teşekkürler Acaba 47lm615s'den görüntü olarak farkı var mıdır malum biri led diğeri plazma?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMechanic -- 18 Temmuz 2012; 17:59:01 >
  • eğer iphone unuz varsa ekstra klavyeye gerek yok
    http://itunes.apple.com/us/app/lg-magic/id509979485?mt=8

• Bu modelle ilgili başka incelemesi olan, yada başka sitede varsa inceleme linki verebilirmisiniz yabanci siteler de olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana da servis bugün getirdi. LG'nin servisinden gelen arkadaşlardan birisi önce Logitech kablosuz klavye al daha rahat olur dedi ama sonra diğeri bu modelde çalışmaz dedi. Kafam karıştı. Siz bu alette o klavyeyi kullanabildiniz mi ?
  • bu tvde 3tb lık hdd çalışmıyor. tanımıyor. 2gb olarak bölümlemeyi denedim yine olmadı. bir çözümünü bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre-25

bu tvde 3tb lık hdd çalışmıyor. tanımıyor. 2gb olarak bölümlemeyi denedim yine olmadı. bir çözümünü bilen varmı

Güncelleme yapın birde öyle deneyin hocam. Belki bir ihtimal düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Arkadaşlar pzar günü alayım diyorum yalnız izleme mesafem 2M olacak ,Acaba çok mu büyük olur.Nedersiniz.

Bende 2.5 m den izliyorum, yayın yada izlediğiniz film hd ise görüntü mükemmel daha fazla mesafeye gerek yok.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.