Şimdi Ara

Leyla ile Mecnun (2011) | 3.Sezon | TRT1 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.983
Cevap
107
Favori
834.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cane®

8.bölümde ki 127 Hours olayı fena spoiler mı? Filmi izlemedim daha?

Fimin konusu zaten (Film ile hakkında hiçbir şey bilmeden film izlemeyi seviyorsun diye spoiler içine aldım.

Genç bir dağcı olan Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır ve 5 gün boyunca hayatta kalma mücadelesine giren Aron Ralston'un gerçek hikâyesi... 5 gün boyunca kolu kayaya sıkılmış, susuz ve aç kalan Aaron, arkadaşlarını, sevgilisini (Clémence Poésy), ailesini ve yolda kazadan tam önce karşılaştığı iki dağcı kızı (Amber Tamblyn ve Kate Mara) hatırlamaktadır. 5 gün boyunca yaralı halde sıkışıp kalma hali ve içsel sorunlarıyla karşılaşmak zorunda kalan Aaron aynı zamanda cesareti ve kendisini metrelerce derinlikteki bu beladan kurtarmaya yarayacak tüm yönleriyle de yüzleşir ve sonunda kurtulur. Dinamizmini hiç kaybetmeyen film, izleyiciye daha önce hiç yaşamadıkları bir yolculuk vaat ederken hayattaki seçimlerimizle ilgili sıra dışı bir hikâye sunuyor.

http://www.beyazperde.com/film/5704

Dizide'de sadece

ismail abi taşa sıkışıyor sadece..

Filmin sonu hakkında bir şey yok ama izle istersen yinede filmi...

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

quote:

Fimin konusu zaten (Film ile hakkında hiçbir şey bilmeden film izlemeyi seviyorsun diye spoiler içine aldım.

Genç bir dağcı olan Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır ve 5 gün boyunca hayatta kalma mücadelesine giren Aron Ralston'un gerçek hikâyesi... 5 gün boyunca kolu kayaya sıkılmış, susuz ve aç kalan Aaron, arkadaşlarını, sevgilisini (Clémence Poésy), ailesini ve yolda kazadan tam önce karşılaştığı iki dağcı kızı (Amber Tamblyn ve Kate Mara) hatırlamaktadır. 5 gün boyunca yaralı halde sıkışıp kalma hali ve içsel sorunlarıyla karşılaşmak zorunda kalan Aaron aynı zamanda cesareti ve kendisini metrelerce derinlikteki bu beladan kurtarmaya yarayacak tüm yönleriyle de yüzleşir ve sonunda kurtulur. Dinamizmini hiç kaybetmeyen film, izleyiciye daha önce hiç yaşamadıkları bir yolculuk vaat ederken hayattaki seçimlerimizle ilgili sıra dışı bir hikâye sunuyor.

Dizide'de sadece

Filmin sonu değil de
    halisünasyon olayları vardı dizide
    , filmde de var mı?

• Her bölüm ayrı bir filmi mi ele alıyorlar anlamadım.. 2 bölüm izledim 2 sinde de böyleydi.. (Son 2 bölüm)

edit:ele alıyorlar dediğim dalga geçmek anlamında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rinkhal -- 2 Nisan 2011; 23:37:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ST4NBLu3

quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

quote:

Dizide'de sadece

Filmin sonu değil de
    halisünasyon olayları vardı dizide
    , filmde de var mı?

127 hours ile ilgili dizide dalga geçilen bikaç nokta var.

ilk olarak taşa elinin sıkışması onu herkes anlamıştır zaten. Çakı olayı, halisunasyonlar, elini poşete sarması, kaya üzerindeki elemanın malzemeleri, filmde de aynı şekilde çalışıyo eleman. Şimdilik hatırladıklarım bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyberclops -- 2 Nisan 2011; 23:56:44 >

• Ayrıca ismail abinin
    Leylanın hafıza kaybını tedavi ile kurduğu hayale gülmekten öldüm. kızın beynini açıp bilgisayar temizler gibi temizledi. Yetmedi üstüne temassızlık yapan yeri bantladı. Bi de bu ne tozlu hiç temizlememişler diyo. Ayrıca bunları yaparken gayet ciddi böyle tedavi edebileceğini düşünüyo
  • 4.bölümde bitti

dizide emeği geçen kim varsa helal olsun ya, ben ne bi dizide ne de bi filmde bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum

kızı sandalyeye bağlı halde yatağa yatırdığında geberdim

• Bu Çarşamba Türkiye Kupası maçları nedeniyle yok galiba yeni bölüm
  • 5.bölüm

zafer algöz de vardı

Dizide kötü karakter yok resmen,hepsi birbirinden komik

varlığının delisi yokluğunun tiryakisiyim şarkısını dizi için yaptılar sanıyodum,şimdi baktım gerçekte varmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuu1x

Bu Çarşamba Türkiye Kupası maçları nedeniyle yok galiba yeni bölüm

malesef yok
  • !. Behzat Ç. 2 ise Leyla ile Mecnun. Tuttum bu diziyi. Özellikle ismail abi karakterine bayılıyorum
  • Basta guzel gibiydi ama 3-4 bolum sonra sıkıldım ben. Kendini fazla tekrar ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flying Dutchman
    Basta guzel gibiydi ama 3-4 bolum sonra sıkıldım ben. Kendini fazla tekrar ediyor.

İlginç. Hangi bölümler tekrar ediyor merak ettim?
  • quote:

quote:

Basta guzel gibiydi ama 3-4 bolum sonra sıkıldım ben. Kendini fazla tekrar ediyor.

Yani surekli tam hersey yoluna giriyor gibiyken haydaa bi olay oluyor geri bozuluyor araları sonra onu duzeltmeye calısıyorlar vs... Surekli boyle devam edecek gibi gorunuyor bu dizi.
  • quote:

quote:

quote:

Yani surekli tam hersey yoluna giriyor gibiyken haydaa bi olay oluyor geri bozuluyor araları sonra onu duzeltmeye calısıyorlar vs... Surekli boyle devam edecek gibi gorunuyor bu dizi.

Valla ben dizinin ana konusunu boşverdim.Hiç umrumda değil her bölüm yeni komik olayları bekliyorum sadece

• quote:

quote:

quote:

İyide bu zaten en temel nokta ve her şey için geçerli bir durum. Bunu eleştiremezsin ki; işlenecek bir olay çıkabilmesi için birşeylerin ters gitmesi lazım, aksi takdirde üzerine konuşulacak bir konu olmaz. Açıkçası kendini tekrar etmeyen yegane dizilerden biridir Leyla ile Mecnun. Çünkü sabit bir konusu yok, olaylar sürekli bir şeylerin tiye alınmasıyla ortaya çıkıyor, ki bu da çok matrak ve eğlenceli anların yaşanmasını sağlıyor.

• quote:

Önemli olan ora zaten. Leyla ile Mecnun'un kavuşamaması. Biz de onların bu absürtlüğünü gülerek izliyoruz işte. Konu olarak en baştan bile güzel zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 4 Nisan 2011; 23:20:20 >
  • Dizide her karakter ayrı bir komedi tıs tıs tıs

Ayrıca bu hafta olmaması beni üzdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: St.Rendroy

quote:

quote:

quote:

Valla ben dizinin ana konusunu boşverdim.Hiç umrumda değil her bölüm yeni komik olayları bekliyorum sadece

Aynen olay için izlemiyorum. Beni eğlendiyor mu? Yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 5 Nisan 2011; 23:09:45 >

• 6. bölümde bitti

o kadar komik sahne varki insan hangisi yazacağını bilmiyor,bütün diziyi yazmak gerek

6 bölümdür sıkıldığım tek bi sahne bile yok,umarım dizi hiç bozmaz

burak aksak sen neymişsin be abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

ezel i izleyen farketmiştir.. Bu diziden esinlenilmiş sahne var

Bence Leyla ile Mecnun'daki sahne ve çekim çok daha iyiydi.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.