Şimdi Ara

Letgodan dolandırıldım [Suçunu itiraf etti ve dalga geçiyor ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
580
Cevap
22
Favori
46.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 313
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 125
  • Ortalama Mesaj Aralığı 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 62
  • Favoriye Eklediklerim 22
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Dr_Who (125 mesaj) EuphoriA (9 mesaj) MacGyver. (8 mesaj) laedri1907 (8 mesaj) WILDBOYS (7 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (189 mesaj) Mobil (126 mesaj) Mini (30 mesaj) Uygulama (235 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Letgodan dolandırıldım [Suçunu itiraf etti ve dalga geçiyor ]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1877 Mesaj
    ölücülerin malum sonu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    2342 Mesaj
    Bir benzeri olay yıllar evvel sahibinden üzerinden başıma gelmişti. Hiç üşenmedim gittim savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bir kaç duruşma sonrasında eleman yakalandı. Annesi ablası yalvarır şekilde şikayetimi geri çekmemi söyledi. Elemanı da tutuklamislar. Çok pismanlarmis falan filan. Ulaşmada da paramı geri almıştım.
    Sakin sinmeyin tüm detayları ile gidin başvurun. Teknik takip direk başlıyor ve kuş gibi avliyorlar böyle tipleri.

Ayrıca da 700 liraya güzel bir hayat dersi almış oldun.
    Gecmis olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1197 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dr_Who

Umarım öyle olur arkasından büyük bir şey çıkmaz

bişey cıkmıcak arkasından
    2 ihtimal var

1.cocuk sureklı bu işi yapıyor savcılıkta dosyası var parnaı geri vericek konu kapancak
    2.secenek cocuk ilk defa yapıyor gordugum kadarı ile ilk değil :d ilk oldugunu varsayalım evine dilekce yolda yururken sansa gbt girince arac otosuna alınca gotundeki beyaz don siyahlasır gerçi normal gündede beyaz değildirdide neyse 2 gram aklı ile dolandırıcılık yapıcaklar işte

|
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    Gökiller TR

Konu Sahibine Özel

Yok hocam ondan değil öyle biri değilim ön yargı yapmayın 1200tlye ürün satan birine 900e ver demem asla

|
    |
    PURECAUCASIANWHITE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    28 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Gökiller TR

Konu Sahibine Özel

Teşekkürler

|
    |
    Sah!n kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1295 Mesaj
    Ryzen 5 2600
    600tl ye
    Bide Iğdır da?

İlan bağırıyor resmen seni dolandıracağım diye

|
    |
  • Yarbay
    5915 Mesaj

Allahımm kafayı yicem ya
    Moruk senin fıslığına ayrı, dolandırıcı şerefsizinin konuşmasına ayrı ayar oldum
    ne değişiksiniz, kafanız çalışmıyor mu? Valla karakter yoksunu birisi olsam, türkiye de ilk yapcağım iş dolandırıcılık olurdu
    ne kadar kek var piyasada.. yanlış anlama ama bu gibi durumlarda 'geçmiş olsun' dileyip sadece dolandıran adamı suçlamak bana göre değil
    rica ediyorum bu işin masrafı ne olursa olsun peşini bırakma ve cezasını bulmasını sağla
    sende bi daha aynı hatayı yapma..

|
    |
  • Binbaşı
    1482 Mesaj
    Zamanında sahibinden üzerinden 200 lira dolandırıldım. Üşenmeden suç duyurusunda bulundum.yaklaşık 5 yıldır ne arayan ne de soran var. Adam parayı aldığıyla kaldı. hiç bir şekilde bilgi paylaşamadı.Şikayet ettiğiniz yerdeki savcının tutumu genelde salla gitsin oluyor ve işleme almıyor. Avukat tutup şikayetçi olmak lazım.

|
    |
  • Yüzbaşı
    720 Mesaj

Abicim sizlerde de hata var..

Adam şehir dışında elden yapmacaksanız GET'te başvurun kabul etmiyosa sektirsin gitsin. 70-80tl için 700tlden de oldunuz.

|
    |
    Gökiller TR

Konu Sahibine Özel

%100 haklısınız :( bir daha asla yapmam

|
    |
    -dead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj

Yapılacak işlem çok basit ve asla yaptırımsız kalmaz.
    Elindeki bilgi ve belgelerle suç duyurusunda bulun. İstanbul Avr. tarafında isen yardımcı olurum.

Önce LetGo isimli şirketten üyelik bilgileri ve IP adresleri vs. bilgiler istenir.
    Emniyet önce telefonu, akabinde sim kartı, akabinde kullananı/kullananları/kullandırtanları bulur.
    Akabinde HTS Baz sinyalleri ile yer tespiti yapılır.
    Daha sonra Savcı inisiyatifine göre ya ifadeye savunma yapması için çağrılır, yada doğrudan yatak odasından aldırılır.
    Fotolarda da senle dalga geçtiğini adli merciler göreceği için (Bunlar da insan, görüyorlar neyin ne olduğunu) ve hatta bu şahsın ilk ve son dolandırıcılığı olmadığı için adli kontrolle b yada j hükmünde soruşturma süreci geçirdikten sonra davası açılır. İnfaz kanunlarımız pek el vermediğinden bu suçtan dolayı hapse girmez, evvelden HAGB dosyası var ise hapse girer. Yok ise yine HAGB ile salıverilir, herhangi bir suç işlediği zaman bu dosya sonraki dosyaya binerek yine hapse girer.

Velhasılı, suç karşılıksız kalmaz.
    İster adi olsun, ister maddi her halükarda karşılığını bulur.
    (Siyasi veya godomanlardan bahsetmiyorum)

Senin yapacağında suç duyurusu akabinde dosyanın hangi soruşturma bürosunda ve savcısında olduğunu öğrendikten sonra konu hakkında haftada yada 2 haftada bir sürekli dilekçe yazman. Çünkü hem yazı akılda kalır, hem de adliyelerde ki iş yükü insan doğasına aykırı şekilde çok olduğu için dosyanın unutulmamasını sağlaman. Bir yandan da soruşturmayı yürüten kişileri bıktırarak bir an önce soruşturmayı sonuçlandırıp dosyadan kurtulmalarını sağlamaya yardım etmek :)

• Yüzbaşı
    261 Mesaj

Hocam burdakileri dinleme herhangi biri o dolandirici olabilir

|
    |
    Dr_Who kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3113 Mesaj
    Madem arkadaş burayı okuyor o parayı alan.

Kardeşim o parayı alman önemli değil.. Haram para sirke gibidir ne tadı ne tuzu olur .. o paranın vebali de senden yada varsa çocuğundan bir yerden çıkar....

Unutma bunu .. 40 yaşıma geldim ben bunu hayatım boyu çok gördüm... Ağlayanın malı gülene yaramıyor..

Kul hakkı yedin mi bir kere birdaha hayatın boyu doğrulamıyorsun..

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Letgo adama cinnet geçirir öyle yüzsüz insanlar varki 350 TL ye sattığım şeye 50tl veriyim dedi herif.. paranın gerisini kim verecek dedim oda senin hayrın olucak diyor..

utanmasa bedava istiycek de bedava istersek adam bize küfür eder 50 TL verelim demişler herhalde.. 350tl den benden alıcakları şeyide kesin 400 e falan ilana koyucaklardı...

Alemin bir akıllısı Çakalı kendileri ya.. Biz hepimiz enayiyiz...

Çok var inanılmaz ölücü.ama satıcılar içinde de bir o kadar fırsatçı var oda ayrı.. gerçi o ölülerle fırsatçılar aynı insanlar olabilir.. alırken ölücü satarken fırsatçı..

Kac senedir internet ortamindayim bircok yerde satis yaptim ama ben letgo kadar les ve varos bir ortam omrum hayatimda gormedim daha once.

Kargo filan ugrasmayayim pandemi donemi, letgoda halledeyim elden diye cihaz koydum piyasa 1700 lira falan ben hadi 1500 olsun cabuk gitsin dedim. Gelen yorumlar “Biraderr 1000 yap gelip alayim hem senin isin gorulsun 🤣 , aslanim 1000 lira bi de everest mouse takas olur mu, gardass yap sunu 700 lira be sevindir cocugu” tarzi yorumlar.

Adam hic tanimadigi birine kardesli, biraderli konusuyor. Aslan parcasi diyerek dalan bile var muhabbete 🤣🤣
    Adam sanki 40 senelik askerlik arkadasiyla yazisiyor.

Intel i7 10700k@ 5.0 GHz Allcore - Gigabyte Windforce OC RTX 2080 Super - Kingston HyperX Fury 2X8 16 GB 3200 MHz CL16 - MSI Z490 Tomahawk - Samsung 850 EVO 500 GB SSD - Samsung 1 TB 970 Evo Plus SSD - Samsung C27HG70 27" 2K HDR QLED 144Hz 1ms - SteelSeries Rival 600 Mouse - Corsair K70 Mk.2 Mekanik Klavye - Steam Controller - FSP Aurum PT 1200 W 80+ Platinum PSU - Kingston Hyperx Cloud Revolver Headphone Shure Aonic50 Premium Wireless Headphone - Coolermaster TD500 Mesh White - Noctua NH-D15 Chromax "Black" - iPhone 11 Pro Max 256 GB Space Gray - PS4 500 GB - LG OLED C8 55'

• Onbaşı
    28 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Gökiller TR

Konu Sahibine Özel

Hayatımda ilk defa girdim letgoya bir dahada girmem zaten :(

|
    |
    Six Feet Under. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    28 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Gökiller TR

Konu Sahibine Özel

Hocam birkaç sorum var özelden yazıyorum

|
    |
    iau kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    28 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Gökiller TR

Konu Sahibine Özel

Çok güzel yazmışsınız teşekkürler.

|
    |
    darkmoon34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5236 Mesaj

Ne kadar boş bir yorum o adam haramı vs düşünse bu işleri yapar mı? Adamın zerre umrundamı çocugundan çıkması kul hakkı vs..Bu lafları boş verin doğru cumhuriyet savcılığına hakkında nitelikli dolandırıcılıktan dava açın tüm delilleri gösterin size gelip yalvaracak affet diye.. Sakın affetmeyin içeri bir girsin 700 TL için bir kaç sene yatsın sonra işi öğrenir bir daha ufak dolandırıcılık yapmaz, yıllar sonra dışarı cıktımı artık 100 binden aşağısına milleti dolandırmaya değmeyeceğini anlamış olur!

|
    |
    darkmoon34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Letgo'yu suçlamaya gerek yok. Letgo aracı. Birçok ürün sattım. Kimisinde parayı direkt aldım, kimisinde elden aldım. Bugüne kadar sorun yaşamadım. Kullanıcı profili genel anlamda çok düşük. Çok berbat bir sohbet şekli var. Alıcı ve satıcı arasında güvene dayanılı bir ilişki oluşmuyorsa, herhangi bir ufak pürüz varsa zaten alışveriş olmamalı. Buna dikkat ediyorum. İşin peşini bırakmayın. Para kolay kazanılmıyor. Daha bugün ips led monitör sattım. Yarısını önce göndereyim, aldıktan sonra kalanını göndereyim dedi. Kabul etmedim. Bulunduğum bölgede arkadaşı varsa elden teslim hep tercihimdir. Paranın tamamını gönderen her alıcıya da eksiksiz ve memnun kalacağı şekilde ürünü kargoladım. Yani biraz muhabbet edilip, karşı tarafın sahtekar mı dolandırıcı mı ne olduğu anlaşılabiliyor diye düşünüyorum. Biraz piyasa araştırması yapılınca, bir maldan aşırı fiyat kırılıyorsa, bir sorun aranmalı. Toptancısıyız, ucuza aldım ucuza satıyorum, bunun yenisi çıktı ondan ucuz gibi şeyler dolandırıcılık. Tok satıcı da kendini belli eder. Malına güvenen de hemen anlaşılır.

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
Sohbet
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,938
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.