Şimdi Ara

Letgodan dolandırıldım [Suçunu itiraf etti ve dalga geçiyor ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
580
Cevap
21
Favori
46.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 313
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 125
  • Ortalama Mesaj Aralığı 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 62
  • Favoriye Eklediklerim 21
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Dr_Who (125 mesaj) EuphoriA (9 mesaj) MacGyver. (8 mesaj) laedri1907 (8 mesaj) WILDBOYS (7 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (189 mesaj) Mobil (126 mesaj) Mini (30 mesaj) Uygulama (235 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Letgodan dolandırıldım [Suçunu itiraf etti ve dalga geçiyor ]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3209 Mesaj

buna duyar kasacak olan net dolandırıcıdır. doğru olanı yapmışsın tebrik ederim  

|
    |
    laedri1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    236 Mesaj

Geçmiş olsun, umarın en kısa zamanda yakalanır ve yaptıklarından pişman olur.

|
    |

Orijinalden alıntı: Dr_Who

Savcılık bilişim mi polis bilişim mi bu işi yapıyor polis bize bilişim bölümüne sevk ettik bulcaz banka hesabının sahibini dedi

Savcılık Bilişim diye birşey yok. Savcılık ve polis var. Polise şikayet dilekçesi oluştursanız bile polis bu dilekçeyi savcılığa iletir. Cumhuriyet Savcısı soruşturma makamıdır. Şikayette bulunduğunuz karakola gidip savcılık soruşturma dosya numarasını alabilirsiniz. Bu dosya numarası ile soruşturma aşamalarını savcılıktan takip edip gerekirse ek beyan dilekçesi verebilirsin.

Meczuplar ellerine +44' lü sim kart geçince izlerini kaybettireceklerini düşünüyorlar. O sim kartı telefonuna takınca roaming yapmak için cayır cayır operatör ve baz istasyonu arıyor. Roaming ile baz istasyona bağlandığı zamanda hangi telefonda kullanılıyorsa o telefonun IMEI numarası da operatör tarafından loglanıyor. Hiçbirşey yapmadıysa bile o sim kartı telefonuna takıp w.app onay SMS' i aldı. O esnada telefon hangi operatöre bağlandıysa kullandığı telefonun IMEI numarası kaydedildi. Kolay değil öyle "bono boşo olmoz"

• Onbaşı
    28 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Gökiller TR

Konu Sahibine Özel

Bilgilendirme için teşekkürler adam şöyle yazdı en son birde kendine niye bu kadar güveniyor anlamadım sanki parayı başkasına verdim nasıl hesaplar yaptıysa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr_Who -- 10 Eylül 2020; 9:56:21 >
    |
    |
    EuphoriA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3362 Mesaj

yanlız sahte kimlikle kart çıkarmak ve nitelikli dolandırıcılığa girer.

net söylüyorum en az 3-4 sene yatarı var.

eğer emniyetten birileri bu işin peşine düşerse tereyağından kıl çeker gibi bulurlar bunu. diyeceksiniz ki karta kayıtlı kimlik başlasına ait vs...

1- o kartla alışveriş yapmak yada para çekmek için atmye ve mağazalara girecek.
    2- kartı kullanmak için gittiği yerlerin kamera kayıtlarından eşgali belirlenecek.
    3- yakalandıktan sonra adına kart çıkardığı kişi adına kamu davası açılacak ve arkadaş şikayetci dahi olmasa ağır bir ceza alacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panamalı Hasta -- 10 Eylül 2020; 9:58:36 >
    Gökiller TR

Konu Sahibine Özel

Biraz rahatladım teşekkürler polis peşine düşcez dedi bakalım .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Panamalı Hasta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4526 Mesaj

Alıntı

metni:
    Sonra Savcılık bu sefer Internet Servis Sağlayıcıya bir müzekkere gönderir. Abone bilgileri şakır şakır savcılığa okunmuş olur. Artık abone anası mıdır danası mıdır onu bilemem. O internet aboneliğini kapatsa da modemi yaksa da tüm bilgiler belirli bir süre muhafaza ediliyor. Kullandığı hat +44 yani bir internet paketi olamaz.

Hocam peki alakasız bir VPN kullanıyorsa?

Ya da internet cafe veya public bir wi-fi ağından bağlanıyorsa? (Cafe, restoran, meydan, havaalanı vs)

böyle işler yapan birisinin evdeki internetinden bunları yapacağı bana mantıklı gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 10 Eylül 2020; 10:0:44 >
    |
    |
    EuphoriA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Dr_Who

Biraz rahatladım teşekkürler polis peşine düşcez dedi bakalım .

kardeşim için rahat olsun burası muz cumhuriyeti değil.

öyle başkasının adına kart çıkardım diyip işin içinden sıyrılamaz. her halukarda yakalarlar bunu. cimere de yazmayı unutma ki olay derin yerlere de ulaşsın.

|
    |

harbiden de bu kadar kolay olmamalı ya... Dalga geçer gibi: "Iğdır Ticaret" yazmış bir de adam...

yani, belli olmaz, hepimiz bir gün kandırılabiliriz, akıl akıldan üstündür, olabilir, normaldir.

ama bu artık başka bir şey...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 10 Eylül 2020; 10:8:32 >
    |
    |
    volkann86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    iso.gomez

Kardeş forumda laga luga yaparak vakit kaybetme elinde ne kadar ekran görüntüsü ve somut bilgi varsa birleştir at flaşa git karakola siber suçlar kısmına.

Yıllar evvel forumda 50 lira dolandırıldım karakalem çizimi için parayı gönderdik araya bayram girdiydi şöyle olduydu böyle olduydu benim gibi 3-4 kişiyi daha çarptı bu çakal tabi ben yutmadım bugün 50 lira için yapan yarın 500-5000 için yapar bu işi nasıl olsa kimse uğraşmıyor diye..

Neyse gittim karakola ifademi aldılar elimde somut bilgi olan telefon numarası, konuşma görüntüleri, iban numarası vs hepsini aldılar. 3-4 ay sonra geri dönüş oldu adamın yerini bulmuşlar ifadeye çağrılmış ben resmi gönderdim diye ifade vermiş

Beni de karşı ifade için çağırdılar gittim ; ürünü yollamadı yolladıysa kargo takip numarasını söylesin çıkar ortaya diye tekrar 2.ifade verdim

Bunun akabinde deliller yeterli bulunup dolandırıclıktan dava açıldı 6. Ya da 7. Ay falan olması lazım ben ilk başvurduktan sonra

Mahkemede bunun tekrar 2.bi ifadesini okudular ; resmi gönderdim gidip gitmediğini bilmiyorum ama zararını karşılıcam diye tabi bunlar yeterli bulunmadı ben paramı aldım üstüne bide sicili kirlendi damgayı yedi 2.mahkemede

He ben avukat falan tutmadım karakola gittim ordan yaptım işlemleri belki bu yüzden süreç uzun sürdü. Senin durumun varsa avukat tut daha çabuk sonuçlanır süreç, adamla da konuşmayı bırak saygını bozma yollamıcağı belliyse hiç uğraşma direk bu dediklerimi yap

• Binbaşı
    1991 Mesaj

umarim yakalanir

ülkenin dolandiricisida hiç çekilmiyor allahin köylüleri

iso.gomez

Yakalanmama şansı yok.

Üstte yazdığım şahıs 2 hafta içinde telefonunu falan komple kapattı ona rağmen yakalandı. Açılan iban kız arkadaşına aitmiş onun suçu yokmuş öyle ifadeler falan vermiş nasıl tutuştuysa maçası artık

Demem o ki bu şahıs sahte hesap açamaz tamamen peşimi bıraksın algısı yaratmaya çalışıyor bu konuyu özellikle takip edicem evine ifadeye çağırılma tebligatı gidince vereceği ifadeleri merakla bekliyorum, hani okuyomuşya forumu erkek ya güya bakıcaz ne yapabilecek

Bu şimdi sanıyo ki kapatırım hesabı, telefonu kurtulurum :) yok öyle bir dünya geçmiş olsun bu saatten sonra

|
    |
    Nunbolg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    28 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Gökiller TR

Konu Sahibine Özel

Teşekkürler hocam bıraktım iletişimi zaten yoksa kafayı yerim daha fazla. Bende direk polise gittim sizin gibi umarım sonuçlanır tüm ss'leri yazıcıdan çıkarıp verdim polise banka sahibi kimse bulacağız onu dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr_Who -- 10 Eylül 2020; 10:15:13 >
    |
    |
    ismailbbyigit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4526 Mesaj

hocam hindistandaki alakasız bir vpn sağlayıcıdan hizmet almış diyelim ki, onları kim bulacak, hadi buldu, onlarla kim irtibata geçecek, hadi irtibata geçti, vpn hizmeti sağlayan kişi neden irtibata geçen kişiye doğru bilgi verecek? neden cevap yazmaya gerek duyacak?

hepsini geçtim, lokantanın, cafenin birinin wi-fi'sine bağlanıp vpn ile yaptı bunu, o zaman ne olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 10 Eylül 2020; 10:14:40 >
    |
    |
    yusufd84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: MacGyver.

hocam hindistandaki alakasız bir vpn sağlayıcıdan hizmet almış diyelim ki, onları kim bulacak, hadi buldu, onlarla kim irtibata geçecek, hadi irtibata geçti, vpn hizmeti sağlayan kişi neden irtibata geçen kişiye doğru bilgi verecek? neden cevap yazmaya gerek duyacak?

hepsini geçtim, lokantanın, cafenin birinin wi-fi'sine bağlanıp vpn ile yaptı bunu, o zaman ne olacak?

kardeşim şaka mısın yukarıda yazdım ya.

hala yok nasıl bulunacak yok hindistan vpn gibi abzürt şeylerle gelmeyin.

----------------------------------------------------------------------------------------------

1- o kartla alışveriş yapmak yada para çekmek için atmye ve mağazalara girecek.
    2- kartı kullanmak için gittiği yerlerin kamera kayıtlarından eşgali belirlenecek.
    3- yakalandıktan sonra adına kart çıkardığı kişi adına kamu davası açılacak ve arkadaş şikayetci dahi olmasa ağır bir ceza alacak.

• Yarbay
    5247 Mesaj
    Hocam Büyük geçmiş olsun.
    Letgo bu konuda ne yapabilir onu düşünüyorum bende, letgonunda bişeyler yapması gerekmezmi. Adamlar reklamlarlardan parayı götürüyor.
    Benim başıma şöyle birşey geldi, ilan açtım adam almış ilanımdaki bütün resimleri sanki kendi ürünüymüş gibi bir güzelde sıfıra yakın çok temiz diyip ilan açmış. Benim fiyatımın 100 lira üstü.
    Şikayet ettim kullanıcı engellendi filan dedi güya ama bana görünen o zannedersem Adam hala Letgo’da satışa devam ediyordu.
    Birde bana ürün en son ne olur diye mesaj atmış. Ben 150’ye satıyorum adam benim ilanı Copy+Paste yapmış 220 yazmış. Benden alıp 200’e satacak.
    Konu ile ne alakası var bilmiyorum ama Letgo’yu da mahkemeye verin bence, tazminat davası açışabilir Letgo’ya da. Azcık güvenliği arttırıp uygulamalarına çeki düzen versinler. Daha güvenli hale getirsinler satışları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    4526 Mesaj

bence şaka olan biri varsa o da sensin.

adamın gidip atm'den para çekeceğini falan zannediyorsun. hayatında bitcoin diye bir şey duydun mu ondan bile emin değilim.

2020 yılında adam atm'ye gidecekmiş de parayı çekecekmişmiş. tövbe est.

neyse engelledim, cevap yazma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 10 Eylül 2020; 10:25:54 >
    |
    |
    Panamalı Hasta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Gökiller TR

Konu Sahibine Özel

Bende bunu düşünüyorum letgo cevap vermiyor hiç iletişim kaynaklarına ulaşamıyorum

|
    |
    Lion_Army kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3116 Mesaj

Letgo nun en büyük özelliği elden alışveriş zaten.. bilhassa satıldı işaretlersen alıcı ile buluşup malı verdinizmi gibi bir yazı çıkıyor ..

Zaten reklamları da hep böyle bire bir yüz yüze göz göze alış veriş üstüne..

O açıdan kargo uzak mesafe görmeden satış zaten letgo nun mantığına ters

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Lion_Army kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben de 900 dolandırıldım, ekran görüntüleri, ses kayıtları, ilan görüntüleri hepsi ile savcılığa verdim, adamlar bulunmuşlar daha devam ediyor işlemler.

|
    |
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.