Şimdi Ara

Les Miserables (2012) | Sefiller | Hugh Jackman - Russell Crowe - Anne Hathaway (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
6.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intruder

Bluray Çıktı

erken çıkmiş
  • kesinllikle izlemeyin
    belki benim müzikal film geçmişim olmadığı için , belkide en ön de izlediğim boynum tutulduğu için çok kötü geldi ama hiç beğenmedim ilk defa sinemanın ikinci yarısında çıktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoomUpton

kesinllikle izlemeyin
    belki benim müzikal film geçmişim olmadığı için , belkide en ön de izlediğim boynum tutulduğu için çok kötü geldi ama hiç beğenmedim ilk defa sinemanın ikinci yarısında çıktım

Öncelikle hak veriyorum ki müzikal geçmişiniz olmadığı için beğenmeyebilirsiniz. Keşke müzikal türü olduğunu bilip de hiç gitmeseydiniz. Çünkü başkalarında da aynı durum söz konusu. Ancak nedendir bilmiyorum Sefiller gibi bir öykünün müzikal türünde harcanması hiç hoşuma gitmedi doğrusu.

• Çok ama çok daha iyi olabilirdi.Harika sahneler var harika müzikler var.Ama çok aşırı.Özellikle 2.yarısı insanı bayıyor,daha doğrusu normal diyalog olmaması bayıyor.Her sahne müzikli türkülü ,filmin tek eksiği bu.Hele bir sahne vardı Marius 'un yaşlı akrabası da şarkı söylemeye başladı , o an haykırdım sen eksiktin diye 2.yarıda oyunculara gereksiz şarkı söyletileceğine biraz olaylara odaklanılsaydı çok daha sağlam inandırıcı olacaktı. Éponine karakterinin müzikal sahnesi çok uzun mesela.Sonra Valjean'in Marius 'u yaşatmalıyım odaklı şarkısı çok uzun.Hatta hepten gereksiz idi. Tam aha şarkıyı söyledi bitiyor derken hop başka bir şarkı geliyor film boyunca ...Ama tabi sonradan öğrendim ki müzikal'in filme çevirimiymiş bu film o yüzden normaldir diyorum

Oyuncular harika idi.Özellikle Crowe çok iyi.Özlemişim kendisini.
    Önce 1994 çevrimli yapımı izlemek isterdim, hatta kitabını okumak isterdim ama böyle oldu artık..

Filmin sonunda barikatlar üzerinde söylenen şarkı adı neydi acaba ? Hatırlayamadım,bulamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 8 Mart 2013; 21:13:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ed Wood

quote:

Orijinalden alıntı: DoomUpton

kesinllikle izlemeyin

Öncelikle hak veriyorum ki müzikal geçmişiniz olmadığı için beğenmeyebilirsiniz. Keşke müzikal türü olduğunu bilip de hiç gitmeseydiniz. Çünkü başkalarında da aynı durum söz konusu. Ancak nedendir bilmiyorum Sefiller gibi bir öykünün müzikal türünde harcanması hiç hoşuma gitmedi doğrusu.

en iyi ses dalında oscar almış olduğunu biliyordum ama müzikal olacağı aklıma gelmezdi

• Kitabı okuduktan sonra filmi izlemeye gerek var mı acaba, genelde büyük hayalkırıklığı oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:: Death ::.

quote:

Orijinalden alıntı: Dodge

Filmi büyük bir iştahla indirdim, ilk dakikalar kafamdan geçiyor açılış sahnesi diye böyledir falan diye sonra yarım saat olmuş daha müzikal söyleyişe devam...Artık dayanamadım kapattım ve sildim filmi.Neden böyle bir şey yapılmış çok merak ediyorum.Film katledilmiş resmen.

Aynı olayı bu filmde yaşadım bende..

Örnek olarak koyduğun film gayet de sağlamdır. Tarz meselesi ben de müzikal pek sevmem ama Sweeney Todd güzeldir.

• Yeni izledim. Sinemaya gidip izlemeyi düşünüyordum, iyi ki gitmemişim. Parama yazık olurdu.

0/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex2605 -- 9 Mart 2013; 15:05:26 >
  • 5 dakka dayanamadım, sanatsal olarak beni aştı sanırım
  • bende yeni nidirmeye başlamıştım müzikal olduğnu öğrenince iptal ettim.müzikal filmleri sevmiyorum niyeyse izlerken sıkılıyorum
  • Çok ama çok iyi. Tarzım olmasa da şu ana kadar izlediğim en iyi 3-4 film içinde. 10 üzerinden 10 'u hak ediyor.

Özellikle Hugh Jackman 'ın performansı süper. Üstün bir aktör olduğunu göstermiş, kendisini çok takip ettiğim biri değil, xmen gibi piyasa filmleri ile adını duyuran bir aktör olarak biliyordum, bu filmdeki başarısını görünce şaşırdım. Russel Crowe'u da aktör olarak beğenirim fakat olay söylemek olunca, söyleyebilen bir aktör olduğunu göstermiş fakat extrası yok.

Film hayatında bir kere dahi devlet tiyatrosuna gitmemiş, konservatuar eğitimi alan sanatçıları izlememiş veya baleye gitmemiş arkadaşlara fazla gelebilir. Bu durumda hızlı ve öfkeli tarzı filmleri izlemek daha uygun olur. (Ben de izliyorum hızlı ve öfkeli gibi filmleri, aşağılamak için yazmıyorum. Tarz açısından uymaz sadece)

İzleyenlerin ingilizce'si ne kadar iyi ise, o kadar zevk alacaklardır. Çünkü şarkı sözlerini altyazılarla Türkçe olarak takip edip anlamlandırmak hiç kolay değil, yorucu olur. Şarkı sözleri de filmin konusu, takip edemeyince film de havada kalır. Bir de film de uzun olunca bir süre sonra baygınlık gelir. Kısacası sadece müzik olsa hadi neyse, müzik-konu birlikte olunca, takip etmek, filmden kopmamak için ingilizce gerekiyor bence.

Sonuç olarak Türkiye'de Recep ivedik bundan daha çok hasılat yapar, ne kadar iyi olursa olsun bu film burada tutmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ardatun

Çok ama çok iyi. Tarzım olmasa da şu ana kadar izlediğim en iyi 3-4 film içinde. 10 üzerinden 10 'u hak ediyor.

Özellikle Hugh Jackman 'ın performansı süper. Üstün bir aktör olduğunu göstermiş, kendisini çok takip ettiğim biri değil, xmen gibi piyasa filmleri ile adını duyuran bir aktör olarak biliyordum, bu filmdeki başarısını görünce şaşırdım. Russel Crowe'u da aktör olarak beğenirim fakat olay söylemek olunca, söyleyebilen bir aktör olduğunu göstermiş fakat extrası yok.

Film hayatında bir kere dahi devlet tiyatrosuna gitmemiş, konservatuar eğitimi alan sanatçıları izlememiş veya baleye gitmemiş arkadaşlara fazla gelebilir. Bu durumda hızlı ve öfkeli tarzı filmleri izlemek daha uygun olur. (Ben de izliyorum hızlı ve öfkeli gibi filmleri, aşağılamak için yazmıyorum. Tarz açısından uymaz sadece)

İzleyenlerin ingilizce'si ne kadar iyi ise, o kadar zevk alacaklardır. Çünkü şarkı sözlerini altyazılarla Türkçe olarak takip edip anlamlandırmak hiç kolay değil, yorucu olur. Şarkı sözleri de filmin konusu, takip edemeyince film de havada kalır. Bir de film de uzun olunca bir süre sonra baygınlık gelir. Kısacası sadece müzik olsa hadi neyse, müzik-konu birlikte olunca, takip etmek, filmden kopmamak için ingilizce gerekiyor bence.

Sonuç olarak Türkiye'de Recep ivedik bundan daha çok hasılat yapar, ne kadar iyi olursa olsun bu film burada tutmaz.

Tam +1000 diyecektim ki Recep İvedik'i görene kadar.

Kardeşim yeter şu entellerin gişe mukayesesinde yaptığı Recep İvedik örnekleri artık. Gerçekten sıktınız, mükemmel bir müzikal olmuş tam tahmin ettiğim gibi, yorumlar da gerçekten komedi, odunlar pıtır pıtır dökülmüş, ha entel zorlamaları da çıkmış o ayrı.

Recep İvedik'i de severek izledim müzikalleri de, Sweeney Todd müzikalinin galasına bilet bulmak için de bir yerlerimi yırttım, Recep İvedik izlerken yerimde de duramadım.

Lütfen artık RE karşılaştırması yapmayın şu konularda, hah ne güzel herkes seviyeli bir şekilde yorumluyor diyorum filmi yine RE'ye geliyor konu.

Bi' rahat durun artık, Şahan'ın her takipçisini de İnci gibi aynı kefeye koymayın.

• Daha yeni ciktim filmden. Bazi yerleri sıksa da guzel bir muzikal olmus. Hugh Jackman'in sesi guzelmis, ama Russel Crowe'a pek gitmemis muzikal.

Sefillerin kitabini okumustum, daha once cekilen filmini de izlemistim ama bu baska bir sey olmus. Bazi sarkilar defalarca dinlebilecek guzellikte bazilarinda ise bayilacaktim.

8/10 alir muzikal severlen izlemesi gereken bir film.

Her filmin altina Recep İvedik karsilastirmasi yapanlar lutfen artik bitin. Recep İvedik filmine katila katila gulerim. Yillardan beri gelen film kulturum de vardir cogu adami cebimden cikartirim. Recep ivedike gulenler filmden anlamaz, kultursuz vsvs gibi marjinalce yorumlarinizi kendinize saklayin. Herkes siz gibi sıg degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mükemmel bir filmdi. Sefiller gibi bir efsaneye yakışan bir müzikal olmuş. Keyifle ve hiç sıkılmadan izledim.

Jackman ve Crowe müthiş bir performans sergilemişler özellikle Crowe oynamamış bildiğin rolünü yaşamış.
  • Çok iyi bir film.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lwd -- 16 Mart 2013; 8:46:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

bende yeni nidirmeye başlamıştım müzikal olduğnu öğrenince iptal ettim.müzikal filmleri sevmiyorum niyeyse izlerken sıkılıyorum

Ben de böyle yapardım eğer bilseydim :-)
  • 1998 yapımı sefiller filmini dün gece izledim gerçekten harika bir film umarım 22012 versiyonu daha da iyidir
  • Pek araştırmamıştım müzikal oldugun bilmiyordum hiç izleyemediğim bir tür.
  • sonunda filmi izleyebildim her sahnesinden ayrı keyif aldım beğenmediğim hiç bir yer yoktu oyuncular harikalar yaratmış filmin atmosferinde verilmek istenen duygu tam olarak verilmiş müzikal olması daha çok hoşuma gitti hele ki bizim o ufaklığın at arabasına çıkıp içerideki adama atarlanması ve devamı çok çok iyiydi.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.