Şimdi Ara

Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
12
Favori
176.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Balıkçı 2 güne dogurur dedi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gigaerman kullanıcısına yanıt
    10 balıktan 8 tanesi öldü son iki tane kalmıştı bi gece 19 tane yavruladı yavruladıktan 2 gün sonra 2side öldü annede dahil 1 hafta içinde 1er 2şer kayboldu balıklar suyu değiştirdim değiştirirken balıkların ölülerini yarım yarım buldum şimdi 6 tane kaldı biraz büyüdüler şimdilik iyiler
  • Benim lepistes baligimin karin bölgesi baya sisdi kuyruguda karardi nezaman dogum yapar ? Suan da kendisini yuvaligin icine koydum dogurunca digerlerinin yememsi icin yavrulaga koymam dogru mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibovlysl

Benim lepistes baligimin karin bölgesi baya sisdi kuyruguda karardi nezaman dogum yapar ? Suan da kendisini yuvaligin icine koydum dogurunca digerlerinin yememsi icin yavrulaga koymam dogru mu?

fotoğrafını çekip koy buraya bakalım daha zaman varmı

yaklaşmadıysa yavruluğa koyman strese sokar hayvanı
  • Konu çok güzel olmuş lepistese yeni başlayan arkadaşlar için,ve benim gibi uzun süredir ilğilenen biri için bile yararlı bilğiler içeriyor,konu için teşekkürler Mehmet Mete kardeşim.
  • bende yeni bir akvaryum kurdum. ancak doğuracak balıkları ayırmayı tercih etmiyorum. 1 kez denediğimde balık hareketsizleşti yem yemeyi kesti bunun yerine cabomca aquatica bitkisi aldım 10 kadar şimdi doğurdu ve 7 tane yavru var. normalde yavrulara saldırmaları lazım ancak hiç bir saldırı denk gelmedi.

ayrıca akvaryumun yanında sera marka başlangıç seti geldi ancak almanca olduğu için pek anlayamadım ölçüleri sizi tecrübeleriniz varsa paylaşır mısınız. litreye ne kadar dökmem gerekiyor.
  • @Exelente

Teşekkürler hocam çok vaktim olmasa da zaman zaman birşeyler ekliyorum sorulara cevap vermeye çalışıyorum

@Wphiree

yavruları ayırmanın en büyük sebebi yavruların güzel renklenmesidir hocam.

uluslararası yapılan bir araştırmada doğal ortamda saklanmakla ve büyüklerden kaçmakla uğraşan balık diğer serbest büyüyene göre daha az renkli oluyor serpilemiyor.

doğururken ayrılmasa bile belli bir seviyeye gelene kadar doğal bir ortamı olan daha küçük bir yavru tankında yaklaşık 7-8 mm boya gelene kadar ayrıca büyütülmelidir.

ayrı büyütülen yavrulara artemia da verilmesi renklerini canlandıracaktır.
  • webmaster-mt kullanıcısına yanıt
    Evet ayırmak iyi olacaktır ancak benim ayırdığımda balık strese girdi sanırım işte hareketsizleşti ve yemeyi kesti. şimdi içinde bitkide var. bitkileri sökersem kökleri hava alıcak bu sefer bitkiler kötü etkilenecek. sökmeden de yavruları yakalayamıyorum. yavrulara özel yeminide almıştım hepsi aynı tanka atıyorum şimdi. daha 2 haftadır bakıyorum. bir tane jumbo doğurucak onuda alınca oda etkilenir yavru vermeden ölür diye çekiniyorum.
  • lepistes beslenen bir akvaryuma dış filtre kurucam ancak filtrede olması gereken elementler hakkında bilgisi olan var mı? bir kaç resim inceledim ama onlarınkisi hep genel olarak bahsedilmiş.

Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma
  • Abiler

• webmaster-mt kullanıcısına yanıt
    petshoptan lepistes alınırken neye göre almalıyım? en çok yavrulayan balık nasıl anlaşılır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebus2004

petshoptan lepistes alınırken neye göre almalıyım? en çok yavrulayan balık nasıl anlaşılır?

petshopdakiler gercek ve iyi damızlıkları satılıkların arasına koymaz

onları özel fiyattan satarlar zaten
  • Nerhaba Baya Geç Lapistes sahibi olucagımdan dolayı size birkaç şey sormak istiyorum ...
    29x23 genişlik
    25cm yükseklik ve yolladığım fotoğraf var suyu alıp yukarıdaki yerden veriyo
     Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma
  • Bir dönem üretimini yapmış olduğum Tuxedo alman lepistesler.Resimler yıllar öncesine aittir.Bu balıkların üretimi ve bakımı ile ilgili olarak ''İstanbul akvaryum klubu'' forumlarında ''Lepisteslerimden kareler'' adlı başlık altında çok detaylı bilgiler verilmiş ve hobici dostlar ile paylaşımlarda bulunulmuştur.Önümüzdeki dönemde çok daha kapsamlı ve büyük üretimhane açma planları yapmakta olup,gercekleştiği zaman paylaşımlarıhttp://yassyoss.blogspot.com.tr/ adresli blogdan yapacağım... Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma

Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma

• Lepistesimi yavruluğa ayırdım çok az kaldı doğuma hava motorunu kapatmalımıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: lepistesci

Lepistesimi yavruluğa ayırdım çok az kaldı doğuma hava motorunu kapatmalımıyım

Hava motorunu kapatmanıza gerek yok.Doğum zamanı gelmişse ısıyı 27-28 dereceye çıkartarak doğumu hızlandırabilirsiniz.
  • arkadaşlar bendede 2 tane hamile lepistes var 2 gün önce pet shoptan aldım bana pet shopdaki arkadaş su deişikliği olduğunda hemen doğura biliyo demişti ki bu başıma geldi hamile balık aldım akvaryuma koydum ve 1 gün sonra doğurmuştu 2 gün önce aldığım lepistelerin ise birini gece yavruluğa alıyorum sabah gene akvaryuma bırakıyorum doğum yapar diye sizle resimlerini paylaşmak istedim sizce yavruluktaki lepistes ne zaman doğurur birde akvaryumun içinde hamile var birde ona bakarımısınız ne zaman doğurur resimleri yüklüyorum yardım edicek arkadaşlara şimdiden teşekkürler
     Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isa-80 -- 11 Şubat 2015; 9:55:12 >

• Öncelikle lepistesinizin hamileleliği son safhalarına gelmiş.Lepisteslerin normal şartlar altında 28 günde doğum yaptıklarını kabul edersek,bu balık doğum için son 1 haftası içinde denilebilir fakat;Akvaryum suyu sıcaklığı,akvaryum dekorasyonu,balığın sağlık durumu,balığın stres durumu,yavruluktamı yoksa akvaryumda serbest doğummu yapacağı gibi bazı konular bu süreyi uzatabilmektedir.Dogum akvaryumunda 26-27 derece sıcak su içerisinde serbest olarak yüzerek doğumu bekleyen 2 adet lepistesim normalde bundan 10 gün önce doğum yapması gerekirken,hala bu gercekleşmemiştir.Az önce yaptığım kontrolde bitkiler arasında 1-2 tane yavru gördüm hepsi bu.Doğum süresi 40 günekadar ulaşabildiği gibi,doğum başladıktan sonra 1-2 gün sürebilmektedir.Bu yüzden kesin su gün doğurur demek çok zordur.25 derece sıcaklığa sahip bir akvaryumda 28 gününü doldurmuş ama hala doğum yapmamış bir lepistese yardımcı olmak ve doğumu hızlandırmak adına ısı 1-2 derece arttırılabilir.Uzun süre yüksek ısıda kalmış ama doğurmamış lepistes bu ısıya alışır ve ısı doğuma katkı veremez.Benim doğum akvaryumumdaki durumda budur.

Bir müddet daha yani 1 hafta kadar daha bu ısıda bekletin.Doğum gerçekleşmez ise ısıyı 1-2 derece arttırın.En fazla 26-27 derecelere kadar yükseltilebilir fakat sizin akvaryumunuz 23 derece ise birden 27 yapmayın.Kademe kademe ısıyı arttırın,stersi azaltın.Yavruluk yerine akvaryumu sık dekore ederek akvaryumda doğum yaptırın.YAVRULUK ANAÇ BALIĞI STRESE SOKAR DOLAYISI İLE DOĞUM SÜRESİ UZAR..@isa-80

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yassyoss -- 11 Şubat 2015; 12:58:11 >

• yassyoss kullanıcısına yanıt
    yardımınız için çok teşekkür ederim lepistesim son haftasına gelmiş demişsiniz fakat o lepistes dışardakimi yoksa yavruluğun içindekimidir ? 2 tane yavruluğun içinde 1 tanede dışarda yüzen vardı resimlerde son hafta dediğimiz hangisiydi ben size yakından 3 balığımında resmini atıyım birde akvaryumun boş halini atıyorum resimlerden 2. ve 3. resim aynı balığa ait dierlerinin hepsi farklı hamileler birdaha akşamları hangisini yavruluğa alıyım söylerseniz çok sevinirim ..bu arada su sıcaklığım 27 derecede akvaryuma balıkları aldığım dan beri hep aynı hiç deiştirmedim yeşilliğim az birde akvaryumda hamile balık tüm gün bırakıyorum tankda geziyo gece doğum yapar diye her gece yavruluğa alıyorum sizce bu yaptığım doğrumu geçen 2 lepistesim doğurdu elimde sadece birinden 2 adet dierinden adet lepistes kurtardım ondan dolayı akşamları yavruluğa koyuyorum
     Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma Lepistes Besleyenler İçin Bilgiler - Hamilelik - Beslenme - Bakım - Akvaryum - Hastalıktan kurtulma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isa-80 -- 11 Şubat 2015; 15:13:16 >

• Size bi sorum olucak bu lepistes hamilemi hamileyse kaç güne doğurur arkadaşar acill cevap bekliyorum..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.