Şimdi Ara

Leon ve corolla dengeleri alt üst etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
0
Favori
15.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.0 tsi dsg leon 231.000 liradan satışa çıkınca herkes kisa süreli bir şok gecirdi .Muadil markaların 1.5-1.6 turbo benzinli araçlarının 2.elinden bile düşük bir fiyatti bu.

Haliyle yüksek hacim benzinliler elde kaldı.

Leonun fiyati öylesine cazipti ki 100 bin lira fazla ödeyip dizel otomatik focus almak da çok mantıksızdi

1.0 tsi furyasına octavia da katılınca dizel otomatik arabayi reşat altini zannedip aylar öncesinden stoklayan ve su an 425.000 liraya dizel oto focus, 3008 vs satmaya çalışanların da ellerinde müthiş bir patlama yaşandı

Asil eglence 1.0 tsi octavianin alt dilime düşmesiyle başlayacak ki 299.000 olan fiyati 294.000 e düşmüş durumda .Eli kulağında denebilir

1.0 tsi fırtınası devam ederken bir hamle de toyotadan geldi.

Hal böyleyken artik c segment bir arac düşünen vatandas ayni modelin 1.5 veya 1.6 motorlusuna 70 bin fazla odeyip 300.000 liralar vermez .Ikinci ele hic vermez

Bu durum 1.4-1.5-1.6 dizellerin de sonunun geldiğinin kanıtıdır. 3 litre az yakacak diye kimsenin 100.000 fazlayi dizele sayacağini da düşünmüyorum.

Yaz gelecekmiş piyasa uçacakmis felan hikaye bunlar

Bir taraftan kendi aracimizin değeri düştü diyebiliriz ama üzülmüyorum hic .Cunku açgözlülük edip piyasayı bu hale getirenler tel tel dökülüyorlar su anda .

Ayrica bu saatten sonra artık 1.4 -1.6 hacim diliminde arac satışının ciddi anlamda düşeceğini düşünüyorum. Tipki 2.0 litre hacimleri unuttuğumuz gibi bu hacim aralığını da unutacağız.

Saglik olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 5 Mart 2021; 22:15:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar. Bilmiyorum 1.0 tsi 110 hp 200 tork lu araç kullandınız mı? o dediğiniz rampada 80 ile gidersin bunlarda yok. Ben 1.0 i10 ,1.4 corsa , kullandım evet bunlar rampada bayılıyor, bağırıyor. Fakat yeni leon aldım. (1.0 etsi dsg) hiç bayılma yok , kaptırıp gidiyor çok rahat. 1.0 motor demezsiniz. Zaten aynı motor golf,octavia da kullanıyor. Onlarında incelemerini izleyebilrsiniz. Çok tatmin ediyor.

• Aslında ondan ziyade 180 200 bandı pastasını yemek için yapıldı bu hamleler yoksa dacia ile egea cross pastayı gömmeye başladı çoktan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekkk kullanıcısına yanıt

1.4 -1.5-1.6 litre hacimleri bitti diye düşünüyorum artik

• zotacing kullanıcısına yanıt

Katiliyorum

Bu kadar fazla makas araligi olursa hic kimse ayni araca birkaç donanim için min 70 bin lira fazla ödemez. Odeyenin de ikinci elde elinde patlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

1.4 -1.5-1.6 litre hacimleri bitti diye düşünüyorum artik

ben insanlardaki 1.6-1.5 benzinli motor sevdasını zaten çözemedim. adamlar gayet yeterli güçte 1.0 yapmışlar(mobilet motoru diyecekler gelir birazdan) e küçük olduğu için doğal olarak daha da az yakacak bin git işte. ha yakıta ayıracak çok paran varsa hız yapmayı da seviyorsan(performans olarak 1.6 atmosferiklerin içinden geçen bir motor, ki 1.5 turbolu olanları da kullandım fark var ama öyle vovvvv bu ne ya böyle denecek bir fark değil) orası ayrı ama ne gerek var be kardeşim...

• Leon evet ama corolla 1.5 atmosferik motor test etmeden almamak lazım zira ne ekonomik ne lpg uyumlu ne de performans var. Özel sistem lpg yapılsada ilerde sorunu bitmez gibi

• pikselslx P kullanıcısına yanıt

Valla kirsalda hissediyorsun farki

Ailece binip çıktın mı yola 1.0 litrenin de nefesi fazla uzamiyor .Ama şu şartlarda mantikli tabi

• Açıkçası doğuşun temel amacı da buydu, piyasayı kendi araçlarını bekler konuma soktu. Ancak gel gelelim tüm ekonomistlerin beklentisi dövizin mevcut konumuna oturması şeklinde. Haliyle bu fiyatlar geçici denilebilir. Dilim değişmedikçe mevcut araçlar kapanın elinde kalacak tabiri caizse.

Şu anda ikinci elin durumu da vatandaşın düşecek beklentisinden dolayı bitik, ancak kur buralarda kalırsa düşecek durumu da hayal. Leon meselesine gelince sayılı miktarda araç düşüm fiyattan o da ufak tefek hesaplarla ucu ucuna vergi dilimine göre geldi. Ancak kur bir anda fırlayınca artık o durum da hayal.

Meali şu ara uygun bulunan araç alınır. bu ara alan alır alamayan şansına küssün, zira en düşük fiyatlar bunlar olacak gibi, yaz mevsimi, mekanların açılışı ve haliyle piyasanın canlanması, kurdaki artış, asgari ücret artışının her şeye yansıması vs derken yine fiyatlar yukarı gidecek gibi duruyor.

Golf bekleyenler boşa zorlamaksınız uygun leon’a geçse üzülmezler zira doğuş beklentiyi öyle bir yükseltti ki eski golfte bile fiyatları sembolik olarak düşük gösterdi vs alıcısını çok zinde tuttu, gözü dönenler yüksek fiyatlara kapışabilirler. Kaldı ki doğuş golfü o dilimde tutarken artık aralarında uçurum olmayan leon’u bu fiyatta tutmaz, leon da golf fiyatlarına uçacak. Alma niyeti olanlar elini çabuk tutmalı kısacası, belli ki bu leon fiyatları son birkaç yılın en iyi vurgunu olacak alıcıları için.

• pikselslx P kullanıcısına yanıt

1.0 3 silindir olmaz hocam. 4 silindir 4 teker için idealdir. Rampada kamyonun arkasında bayılırsın. Artık diğer araçlarda çok kuvvetli. Rampada arkandan 140 ile gelirken. 3 silindir iyiymiş 80 ile çıkıyorum rampayı dediğin an en sağ şeride atarlar seni.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

Aslında ondan ziyade 180 200 bandı pastasını yemek için yapıldı bu hamleler yoksa dacia ile egea cross pastayı gömmeye başladı çoktan

ben de bunu yazmaya gelmiştim, full donanım egea sedan ve giriş donanım yeni sandero stepway 160 binden satılmasaydı görürdüm ben o şimdi kuyruğu kıstıran ama zamanında burnundan kıl aldırmayan bayileri.

• Doğru bir analiz  

Dizel otomatik araba stoklayanlar arabaları kucağa aldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: RenocuCsedanyaniMegane

1.0 3 silindir olmaz hocam. 4 silindir 4 teker için idealdir. Rampada kamyonun arkasında bayılırsın. Artık diğer araçlarda çok kuvvetli. Rampada arkandan 140 ile gelirken. 3 silindir iyiymiş 80 ile çıkıyorum rampayı dediğin an en sağ şeride atarlar seni.

silindir sayısıyla teker sayısı arasındaki ilişkiyi kuramadım da, 1.0 tsi motor kesinlikle 1.6 atmosferiklerden iyi hem performans hem de yakış konusunda. rampada 80'e düşme olayı falan yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 5 Mart 2021; 9:17:56 >
  • Dengeleri değiştirmiş miş...1.0 turbo egea heçbek 190000 liralara satılıyor.Asıl dengeyi değiştiren bu.Bu araç varken neden gidip leona 40000 lira fazladan vereyim ki

• atade28 A kullanıcısına yanıt

Vallaha hocam manuel joy 180 bine aldım otomatik joy dizel 235 di şimdi 280 diyorlar 10 yıl binsem benzine 30 bin mazota 20 bin verecektim aradaki farkı bankaya attım faizi ile dizel araçtan az yakıyorum. 50 bin bankada en düşük faiz 10 olsa 400 verir. Benzini bedavaya getiriyorum. Dizel 350 yakar benzin 450 yakar. Aylık 100 lira için dizel almak saflıktır. Aradaki farkı bankaya koy ve keyfine bak. Yılda yaptığımız km zaten 10bin km. Hafta sonu uzun yol yapsak zaten 5 litre yakıyor megane benzin 1.3 tce. Miss gibi. İcon alanlarada şaşıyorum. Digital kadran için dokunmatik ekran için 80 bin fazla vermek ultra lüx yemin ederim. Motor önemli beyler motor. Şanzıman uyumu ve motor önemli şu an en iyisi tce 1.3 joy

• Dizel isteyen hala büyük bir çoğunluk var. Egea Cross&Egea HB o boşluğu kullanır. Diğer araçlarda (VW grubu,Toyota vs) dizel motor seçeneklerinin bitmesi ikinci eldeki dizel araçlara farklı bir bakış getirecektir..

• Merhabalar. Bilmiyorum 1.0 tsi 110 hp 200 tork lu araç kullandınız mı? o dediğiniz rampada 80 ile gidersin bunlarda yok. Ben 1.0 i10 ,1.4 corsa , kullandım evet bunlar rampada bayılıyor, bağırıyor. Fakat yeni leon aldım. (1.0 etsi dsg) hiç bayılma yok , kaptırıp gidiyor çok rahat. 1.0 motor demezsiniz. Zaten aynı motor golf,octavia da kullanıyor. Onlarında incelemerini izleyebilrsiniz. Çok tatmin ediyor.

• Egea hep ucuzdu

Pazara yon verebilecek kalitede bir arac olmadigi için önemsenmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 5 Mart 2021; 9:58:27 >
  • Konunun ana fikrine uygun bir örnek oldunuz

Dedigim gibi küçük hacim turbo benzinliler şu otv sisteminde çok daha cazip

Dizel suv segmentini belki bir süre götürür

Ama otomobil olayında dizelin sonudur bence bu otv uçurumları

Devlet bunu bilinçli mi yaptı bilemiyorum

• brkprlk35 kullanıcısına yanıt

Egea hep ucuzdu

Pazara yon verebilecek bir arac degil

Elektrikli olsa dahi bir şey degistiremez

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.