Şimdi Ara

Leon Fr vs Golf highline vs Passat Trendline

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi arkadaşlar bir ihtimal bir kaç ay içinde aracımı satıp yeni bir araç alacağım. Bütçem max 80 civarları olacak. Aşağıdaki üç araç arasında kaldım, aslında bütün araçları ve özelliklerini biliyorum ama sizlerin de böyle bir durumda ne seçeceğinizi merak ettim.

Fr- sıfır, 18 jantlı act dsg olacak
    Passat, sıfır, manuel trendline olacak.
    Golf, 5-6k km'de 2015 aralık çıkışlı 125lik highline dsg sunrooflu. (arkadaşımın arabası)

Aslında performans istiyorum ama 3-4 sene sorna kesin olarak satacağım ve değerini korumasını da istiyorum. Bu açıdan önce golf sonra passat daha mantıklı gözükse de leon'un da tipi ve 150lik motorunun verdiği performansı göz ardı edemiyorum. Bir yandan golf iyi fiyata geliyor, bir yandan sıfır sevdasıyla iriliğini de sevdiğim passat çeliyor ama manuel. Trendline olması bana sorun değil ama manuel olması itiyor. Diğer yandan da performansıyla yüz güldürecek leon fr var. İki aydır düşünüyorum karar veremiyorum. Leonun da piyasası fena dğeil ama bir golf ya da passat kadar iyi olmayacağı da açık. Siz nasıl bir tercih yapardınız?

• Tamamen ihtiyaç olayı,
    Güçlü olsun sportif görünsün derseniz leon
    Kaliteli olsun dolu olsun diyorsanız golf
    Aile aracı olsun, geniş ve heybetli olsun ama bomboş olsun diyorsanız passat. 3-4 sene sonra satacaksanız golf derim ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değer kaybı,sorunsuzluk,D segmenti,golf kasa değişir= passat.
    Macera aramayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 19 Mart 2016; 9:45:40 >
  • Passat

• Passat .Sonuçta d sınıfı . Fakat yinede hem otomatik hem donanımlı olsun derseniz golf. Burda passatin eksisi boş donanım olması . Sonuçta passat veya golf .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyota16 -- 19 Mart 2016; 9:54:16 >
  • Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    golf highline'a aralarında en mantıklısı geldi sonuçta dolu araba trendline passatı düşünmezdim bile.leona gelince dıştan acayip güzel duruyor ama forumdaki arkadaşlar trim sesi falan oluyor diyorlar.tabi malzeme kalitesi bi golf değil.ama köpek gibi gider leon
  • Trendline Superb 72.900, bence listeye bunuda ekleyin. Passattan biraz daha dolu ve gerekli opsiyonları ekleyebilirsiniz, Bi-xenon vs.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Android

golf highline'a aralarında en mantıklısı geldi sonuçta dolu araba trendline passatı düşünmezdim bile.leona gelince dıştan acayip güzel duruyor ama forumdaki arkadaşlar trim sesi falan oluyor diyorlar.tabi malzeme kalitesi bi golf değil.ama köpek gibi gider leon

İşte leon köpek gibi gidiyor, golf çok yüklü, passatta çok oturaklı. Çok zor seçim karar veremiyorum, bir yandan aklım tungsten gri passata kayıyor bir yandan ulan golf al geç diyorum. Geçen ayki fahiş vw zamından önce kesin passat alırdım diyordum ama doğuş abarttı fiyat konusunu o kadar cezbedici gelmiyor 80bin para verip manuel araç sürmek.
  • Passat yerine Superb daha mantıklı olur.
  • Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    sen basmak istiyosun belli.leonun hayırlı olsun garanti uzatmayı unutma
  • Ben düz vites arabaya binerim diyorsan,düşünmeye gerek var mı?

• D segmenti boş ve düz vites çekilmez.
    Sıfır olsun leon olsun.👍

• Boşline Passat

• Kesinlikle Trendline Passat D segmenti olması ve 586 lt büyüklükte bagajı oluğundan dolayı.
  • Passat trendline çoğu şeyden mahrum oluyor, çoğu kritik özellik olmayınca araba tatsız oluyor benden söylemesi...D segment araçta bazı eksikler can sıkar.

Passat en kötü comf. yani orta paket alınmalı, tabi bu karşılaştırmada passat her türlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Passat trendline çoğu şeyden mahrum oluyor, çoğu kritik özellik olmayınca araba tatsız oluyor benden söylemesi...D segment araçta bazı eksikler can sıkar.

Passat en kötü comf. yani orta paket alınmalı, tabi bu karşılaştırmada passat her türlü

Benim için passattaki tek eksik hız sabitleyici o da ufak farkla sipariş verilebiliyor. Kalan herşeyi gayet yeterli buluyorum öbürleri olmasa da olur tazı oyuncaklar benim için. Ama en ciddi eksiği o paraya manuel alınıyor olması ki otm araçla manuel araç arasındaki en önemli fark da bu zaten konfor.
  • D sınıfı d sınıfıdır. Ama otm olmaması can sıkıcı.

• Hocam ben 2. el avantajını bir kenara bırakıp kalbime göre hareket ederdim. Tabi kişinin yaş faktörü de önemli. Örneğin 25 yaşındaki birine D sınıfı boş araç gitmez bence..

Gelelim ben olsam ne alırdım kısmına... İlla dsg olacaksa Leon FR 1.4 TSI "ACT'siz" DSG bakardım. ACT'li versiyonlara göre pazarlık payı daha fazla diyeymiş diye yorumlar okudum. Ayrıca da 18 jantla tercih etmezdim, Leon yeterince sert bir araç zaten. Bunlar yerine şu opsiyon olan büyük ekran(adını hatırlayamadım) ve Seat Sound System opsiyonları bulunan 17inç standart FR jantla birlikte ACT'siz DSG'li bir Leon bulup pazarlığa otururdum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spinattimyalnizliga -- 20 Mart 2016; 2:08:16 >
  • Herkes kendi isteklerine gore yorumlamis. Leon icin kopek gibi gidiyor dediginize gore daha once 100 hp ten yukari araba kullanmadi iseniz turbo ile zevkli gelir.

Amac genislik derseniz passat genc isi leon olur. Golf tam ortasi.

Ancak dsg icin garanti uzatiminida hesaba katin. Vag grubu arac tercihi sadece olmasi ulkemizdeki ekonominin iyi yonde olmadigini gosteriyor. Zaten konu sahibi direk 2.ele vurgu yapmis.

Forum yorumlarindan ziyade 1 er hafta kullanip kiralamaniz daha yardimci olur.

• Hocam 3-4 sene sonra satarim demissiniz bu cok uzun bi sure o yuzden gonlunuzdeki ve ihtiyacinizi karsilayan araca yonelin. Bu saydigini 3 arac da deger kaybi olarak uzmeyecek araclar zaten.

Gencseniz trendline manuel passati direk eleyin. Donanim olarak Golf highline, opsiyonsuz Fr'dan cok az farkla daha dolu denebilir. Performans ve disarda gozler uzerinizde olsun istiyorsaniz (kesinlikle 18'' performance jantli) Act Dsg Leon Fr alin derim.

Act konusuna gelirsek araci surekli sikis İstanbul trafiginde kullaniyorsaniz Act'nim pek faydasi olmaz onu belirteyim bosuna fazladan para vermeyin. Ama trafigi nispeten az olan bi yerde yasiyosaniz Act 1litre kadar bi tuketim farki yaratiyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.