Şimdi Ara

Leon Fr mı Astra 1.4t mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
136
Cevap
4
Favori
6.176
Tıklama
Giriş
    1971 Mesaj

İlk mesajımda zaten bir Cupra düşündüğümü söylemiştim
    |
    |
    TheCaliph_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Merdomable

İlk mesajımda zaten bir Cupra düşündüğümü söylemiştim

İbiza Cupra bambaşka bir şey Leon Cupra dan çok daha fazla ruhu olan bir makine

Sorunuz varsa sorabilirsiniz İbiza Cupra ile ilgili . İbiza cupra'yı bu tartışmaya sokmayın o masum yüzlü bir katil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 20 Ocak 2015; 13:41:07 >

Aranan kan bulundu o zaman,

Soru 1, Astra ya Chip uygulaması yaptırmak istiyorum fakat söylenilenlere göre stage 1 chip ile 220 yi destekliyormuş fazlası için işlem görecek diyorlar,hiç uğraşma diyorsan?
    Soru 2, Çevremde bu araca sahip hiç kimse yok, ayda 2 kere 5-6 kişi sığabilir miyiz?
    Soru 3, Sizin de bahsettiğiniz üzere bu araç bu kadar tehlikeli mi ? Ciddi duyumlar var
    Soru 4, Yakıt tüketimini pek takmıyorum, çok yaksın çok kaçsın isterim ona göre

Daha çok sorum var ama aracı kullanmadım hiç

Edit ; Arkadaşımı aradım (leon sahibi) İbiza için; 1.82 içinin ufak olduğunu söyledi, 2. soruya yöneltelim bunuda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merdomable -- 20 Ocak 2015; 16:21:13 >
    |
    |
    TheCaliph_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    25456 Mesaj
    Ozelden cevaplıyim bu konu karışmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Astra sütçü beygiri Leon Alman beygiri

Astra 0-100 10.2 sn Leon Fr 0-100 8.2 sn

Arkadaşımın abisinde 1 aylık sıfır astra var bendede 2 haftalık sıfır Fr var astra çok kere kullanan arkadaşım benim Leonu kullandığında hayran kaldı...

Söylediği laf şuydu

(Astra mastra hikaye teneke.... Leon resmen yere yapışıyor güven veriyor insana astrada bu kadar güven almıyorsun)

Leon A3 ve Golf ile aynı platform araçlar(Şasiler aynı) artı leon Fr da Fr suspansiyonlar standart (Normal modele göre birazcık daha yere yapışık )

Fr kesinlik hem performans olarak hemde yol tutuş olarak çok daha iyi

İç mekan kalitesi golften daha düşük doğru

Leon VW kalitesi ile üretilmiş bir araçtır Astra Chevrolet bünyesinde bir markadır...

Bu şu demek değildir Kesinlikle Astrada çok iyi bir araç fakat Bence Leon daha iyi ama bir Mercedes değil ...(Mercedes değil derken 2011 model 1.8 CGI C seriside kullanıyorum ondan dedim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altuns24 -- 20 Ocak 2015; 17:42:00 >

• Binbaşı
    1096 Mesaj
    Leon daha makul.
    |
    |

Teşekkür ederim,ben üzülüp üzülmemeyi dert etmiyorum. Yaşım 19,ilk araba olarak bana bu alındı,inşallah daha iyilerine binerim.
    |
    |
    Cesc_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Altuns24

Astra sütçü beygiri Leon Alman beygiri

Astra 0-100 10.2 sn Leon Fr 0-100 8.2 sn

Arkadaşımın abisinde 1 aylık sıfır astra var bendede 2 haftalık sıfır Fr var astra çok kere kullanan arkadaşım benim Leonu kullandığında hayran kaldı...

Söylediği laf şuydu

(Astra mastra hikaye teneke.... Leon resmen yere yapışıyor güven veriyor insana astrada bu kadar güven almıyorsun)

Leon A3 ve Golf ile aynı platform araçlar(Şasiler aynı) artı leon Fr da Fr suspansiyonlar standart (Normal modele göre birazcık daha yere yapışık )

Fr kesinlik hem performans olarak hemde yol tutuş olarak çok daha iyi

İç mekan kalitesi golften daha düşük doğru

Leon VW kalitesi ile üretilmiş bir araçtır Astra Chevrolet bünyesinde bir markadır...

Bu şu demek değildir Kesinlikle Astrada çok iyi bir araç fakat Bence Leon daha iyi ama bir Mercedes değil ...(Mercedes değil derken 2011 model 1.8 CGI C seriside kullanıyorum ondan dedim)

İlk mesajinda cehalet diz boyu....
    ....
    YORUMSUZ

|
    |

• Kurmay Yarbay
    13653 Mesaj

Leon için bilgi veremem ancak 2011 Astra 1.4T Cosmo ile 2014 Golf 1.4TSI Highline araçlarımızı yaklaşık 2 ay boyunca aynı anda kullandık.

-Golf ün arka diz ve baş mesafesi daha iyi, önde Astra biraz daha enli ve uzun hissettirirdi.
    -Golf 1220kg 122Hp iken Astra 1450kg 140Hp idi, özellikle ilk harekette Golf daha canlı ve ş.içinde daha ekonomik iken Astra da bu farkı ş.dışında kullanımında kapatırdı.
    -Golf ün direksiyonu biraz ağır kalırken Astra nınki biraz daha hafif ve biraz daha hisliydi.
    -Golf ün frenleri tam tadında kavrıyor, Astra ise yüksek hızlarda daha güçlü ancak ş.içi hızlarda pedala verdiği tepki hızı bana göre biraz ağırdı.
    -Golf ile Astra yı yol tutuş adına çok kıyaslayamadım ancak yeni nesil Golf hafif karoseri ile özellikle köşe dönüşlerde çevik bir araç, Astra ise raylarda yol alıyormuş gibi giderdi.
    -Golf ün rüzgar sesi yalıtımı çok iyiyken Astra bu konuda sınıf ortalamasında, yol sesleri benzer, motor sesi olarak Vw alt devirlerde sessizliği, Opel üst devirlerde spor sesiyle daha iyi.
    -Golf ün malzeme kalitesi ve işçiliği çok iyi, Astra da bu konuda oldukça iyi ancak Vw nin özellikle parça montaj aralığı çok iyi.
    -Golf ün xenon farları tatminkar iken Astra nın AFL özellikli xenonları çok daha iyi, bu konuda Astra dan sonra Golf ile çok güvende hissetmiyorsunuz.
    -Golf ün koltuk ve dashboard ergonomisi iyi, Astra nın koltuk iyi iken dash biraz karışık, tasarımda çok hoş görünse de tam olarak alışmak birkaç hafta bulabiliyor.
    -Golf ün servis kalitesi için malumatım yok araç henüz 3000küsür km de, Astra nınki ise değişken, iyisi iyi, kötüsü çok kötü..

Aklıma gelen detaylarla yardımcı olmak istedim, -kullanmadım ancak- Leon un Golf ün kalite-konfor konularında biraz daha gerisinde, sürüş keyfi olarak biraz daha ilerisinde olabileceğini düşünüyorum.
    |
    |
    ayhand28 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1981 Mesaj
    Abimde 1.6sport leon vardi.Simdi 1.2 tsi 2013 aldi. Acikcasi abim ve bende leont hastasi olarak araca yol tutuşu aciisindan hic guvenmiyoruz cok dingek bir profili var icine oturus pozisyonu hicbir spor araba kullaniyor hissi yaratmiyor daha cok konfor arabasi olmus acikcasi beni hyal kirikligina ugratti yol tutusu fiat citroen ayarinda bir ford veya opel degil kesinlikle.İc mekan kalitesi fiyatina gore fena sayilmaz kotu degil ama iyi hic degil.Babamin insigniaya bindigimde farki cok daha iyi anliyorum opel yol tutusunda ww nin ilerisinde bmw.merco ile ufaktan kapisiyor bence. Ancak leonun direksiyonunun hissiyatini sevdim köy yolundaki cukurlardan cok rahat kacabiliyorsunuz ancak virajda gövde salinimi fazla bence.

|
    |

Hocam sen patlayan dizel motorun hıncını burada alamazsın. Devletin mahkemeleri var git başvur bana kalırsa VW'ye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    coupant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

VW CC 1.4 TSI 160 HP DSG / Şeker Beyazı / 17' Phoenix
  • Yarbay
    6132 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Hocam sen patlayan dizel motorun hıncını burada alamazsın. Devletin mahkemeleri var git başvur bana kalırsa VW'ye.

Opel'in de dizel motorunun aynı olduğunu leon başlığında karara bağladık. Patlayan dizel motor falan yok ortada. Artık kısa mesafe kullanacak herkese dizelden uzak durun diyorum.

Yol tutuş olarak Astra'nın hakkını yedirtmem. Leon burada da yazıldığı gibi önü arkası dengesiz bir araç. Sırf bundan dolayı leon alınmaz diyorum. 150 hp'lik konfor yoksunu, gövde salınımı olmayan fr dahil buna.

https://www.youtube.com/watch?v=5PyoMzxuSUc

Ben söylemiyorum bunu. Yol tutuş için konfordan ve gövde salınımından ödün verildiğini sahibi söylüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 5 Ocak 2016; 11:59:24 >

• Yarbay
    2264 Mesaj

Ben bıktım usandım yol tutuş kavgasından artık o yüzden fazla uzatmadan kaçıyorum. 4 koldan Leon kavgası var şu an forumda çünkü. Artık hakaret boyutuna geldi mesele. İşin komik tarafı konuşanların hiç birisi ne Leon ne Golf ne A3 ne Astra kullanmamış insanlar. Sizi tenzih ederek..

Bu konu için yorumum eğer amaç gazlamaksa FR yazdığı yerde diğer C segmenti araçların çoğu yalan olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 5 Ocak 2016; 12:08:38 >
    |
    |

• Yarbay
    6132 Mesaj
    Bir yıl dizel mk3 manuel leon kullandım. Astra K'yı sürer sürmez aradaki dağlar kadar farkı anında anlıyorsunuz.

Yeter be hocam. Örnek verdiğin adam bile FR kadar iyi bir yol tutuşu var diyor videoda yeni Astra'ya sen hala FR gömme çabasındasın. Dediğin şey Astra, Leon FR'dan konforlu bir araç olsa kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Günlerdir bir tutturmuşsun torsiyonsuz Astra'm Leon'dan iyi yol tutuyor diye. Örnek video atıyorsun, açıyorum FR'ı gömecekler diye orada bile FR en iyi yol tutan araç, Astra da onun kadar iyi yol tutan araç olarak çıkıyor karşımıza. Gerçekten gereksiz bir çabanın içindesin.
    |
    |

Bu konuyu Leon forumunda çok konuştuk aynı muhabbeti devam ettirmeye gerek görmüyorum sevgiler. Bu arada yolladığınız video sizle tam tersi şeyler söylüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 5 Ocak 2016; 12:12:04 >
    |
    |

• Yarbay
    6132 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Yeter be hocam. Örnek verdiğin adam bile FR kadar iyi bir yol tutuşu var diyor videoda yeni Astra'ya sen hala FR gömme çabasındasın. Dediğin şey Astra, Leon FR'dan konforlu bir araç olsa kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Günlerdir bir tutturmuşsun torsiyonsuz Astra'm Leon'dan iyi yol tutuyor diye. Örnek video atıyorsun, açıyorum FR'ı gömecekler diye orada bile FR en iyi yol tutan araç, Astra da onun kadar iyi yol tutan araç olarak çıkıyor karşımıza. Gerçekten gereksiz bir çabanın içindesin.

Ağzını topla da konuş.

|
    |

Yetip yetmeyeceğine, bu konuda konuşup konuşmayacağıma sen mi karar veriyorsun. Ne sanıyorsun kendini?

|
    |
    tipi kötü diyorsan gtc astra bak leonda normal leon değilde fr karşılaştırıyorsunuz sonrada tipi astranın iyi değil

gtc demi iyi değil derler adama.

ama performans istiyorsan tabiki leon fr bunu tartışmaya gerek yok

2side test edilir fark hem virajlarda hemde 140 dan sonra hissedilir.

140 km den sonra hangi araba psikolojik olarak seni güvende hissettiriyorsa tercih o yönde olmalı.

sonra 150 140 km hızlarda bi b segmenti araç kullanın dandiklik hissi yüzünden kalp atışlarınız hızlanır.

sonra bi range rover kullanın ne demek istediğimi anlıyacaksınız.
    |
    |
Reklamlar
üniversite
SEO
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.