Şimdi Ara

Leon Fr mı Astra 1.4t mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
4
Favori
6.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ASTRA NIN SPORT MODELİNİN AFL FAR HARİCİNDE COSMO DAN DAHA ÜSTÜN OLDUĞUNU KULLANINCA ANLARSINIZ.
    ÖZELLİKLE JANTLAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr_emn34

ASTRA NIN SPORT MODELİNİN AFL FAR HARİCİNDE COSMO DAN DAHA ÜSTÜN OLDUĞUNU KULLANINCA ANLARSINIZ.
    ÖZELLİKLE JANTLAR

Neymiş üstünlüğü?
    Opel eski sport donanım seviyesini sunmuyor sporşasi ve spor direksiyon sistemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GEÇEN TEST ETTİM İKİSİNİ DE KOLTUKLARI SPORTUN DAHA İYİ KAVRIYOR BANA DAHA RAHAT GELDİ
    DİREKSİYON DA FARKLI BİRAZ DAHA KALIN VE MALZEMESİ FARKLI BİZZAT SORDUM.
    VE EN ÖNEMLİSİ DE SPORT UN JANTLARI COSMO NUN KİNDEN DAHA HOŞ KESİNLİKLE İNCELEMENİZİ ÖNERİRİM
  • supremum01 kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınızı okuyorumda çok marka fanatiği olarak yaklaşmışsınız olaya biraz daha objektif yorum yapsanız bu kadar dikkat çekmezdiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xerker -- 18 Ocak 2015; 14:05:25 >
  • Leon incelemesi izle anlarsın. Astra çok daha iyi. Leon dengesiz sürekli kopuyo

• bu sinifta eger paran golfe yetmiyorsa alincak tek bit arac var;
    Opel astra golfe hala pandik atabilen bir arac...
    Leon bana cok kisiliksiz gelen bir arac.
    benim oyum kaliteden yana Astra olucaktir :)

• pasa_ kullanıcısına yanıt
    Umarım ehliyetin vardır bunu cidden yazmışsın ya daha ne diyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: ceykıb

Burdakiler ne diyorsa tam tersini yapın , astra varken leon alınmaz. Performans olarak leon az daha iyidir ama hissedilir seviyede değil.

Siz neredeyse 1.5 saniyeden fazla olan 0-100 performansını hissedemiyorsanız Astra alın zaten . Ayrıca 0-200 de önemli 122 ps lik Golf bile Astra ile dalga geçiyorken 140 lık Leon zaten dönüp bakmaz bile .

Biraz spor araç bakayım diyorsunuz Türkiye şartlarında aracın 0-100 ü neredeyse 10 saniye olacak . E 10 saniye olduktan sonra ben gider dizel bakarım hem az yakar hem aynı kaçar .

Arkadaşım boşuna kendini yorma astra her alanda leondan iyi marka algısı bile yeter, leon dediğin arabada vw imzası olmasa hiç kimse almaz, performans olarak azcık daha iyi diye leon almak mantıksızlıktır.

• Leon fr

• Benzer kıyaslamayı ben de yapıp Leon FR'ı tercih ettim. Arkadaşımda 1.4 140 HP Astra Sport vardı, ondan Astra'yı yakından biliyorum. Hem performans, hem yakıt tüketimi, hem de dış görünüş de Leon FR önde. Leon FR'ın yol tutuşu gayet iyi, Astra'nın biraz daha iyi hissettirme sebebi 200-250 kg daha ağır olması. Ancak bu size yüksek yakıt tüketimi ve düşük performans olarak geri dönüyor. Bahsettiğim Astra Sport'u olan arkadaş FR'a binince benim araba 140 HP değil sanırım bu da 140 HP'yse diyor.

Astra'nın kasası da değişecek yakında. Fiyat olarak da FR daha uygundu. Bu yüzden siz de Leon FR'ı seçebilirsiniz.
  • Galiba en iyisi iki aracıda deneyip görmek.

• 0-200 de aralarında 23 sn fark var.Sırf bu yüzden leon.122 bg lik golf 6 160'a kadar aynı yürüyor astrayla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony Hopkins -- 18 Ocak 2015; 14:36:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Benzer kıyaslamayı ben de yapıp Leon FR'ı tercih ettim. Arkadaşımda 1.4 140 HP Astra Sport vardı, ondan Astra'yı yakından biliyorum. Hem performans, hem yakıt tüketimi, hem de dış görünüş de Leon FR önde. Leon FR'ın yol tutuşu gayet iyi, Astra'nın biraz daha iyi hissettirme sebebi 200-250 kg daha ağır olması. Ancak bu size yüksek yakıt tüketimi ve düşük performans olarak geri dönüyor. Bahsettiğim Astra Sport'u olan arkadaş FR'a binince benim araba 140 HP değil sanırım bu da 140 HP'yse diyor.

Astra'nın kasası da değişecek yakında. Fiyat olarak da FR daha uygundu. Bu yüzden siz de Leon FR'ı seçebilirsiniz.

Evet objektif bir yorum . Performans icin Astra diyenler 3-4 kere okusun .

• quote:

Orijinalden alıntı: xerker

Yazdıklarınızı okuyorumda çok marka fanatiği olarak yaklaşmışsınız olaya biraz daha objektif yorum yapsanız bu kadar dikkat çekmezdiniz

Kimin dikkatini cektim? Ceksem ne olur? Insanlarin yazdiklari umrumda mi? Soyledikleri bana gore ne kadar tutarli?

Marka fanatigi olsam yengeme polo kardesim dedigim kuzenime ibiza aldirmazdim. Kendi aracim Opel degil, hatta opel servislerinden nefret ettigimi belirttim. Leon duzde daha iyi yurur dedim. Bunlari soylemisken, astra daha iyi yol tutuyor diye mi tarafli oldum?

Kac yerde, Leon dizel 60bin civarlarindayken, Iscilik takintiniz yoksa Leon alin dedigimi ben bile unuttum. Ben mi fanatik oluyorum simdi?

Millet Lancer soyle iyi boyle iyi yol tutuyor yaziyor, 200km'ye yakin kullandim burada konusunu da actim hic begenmedigimi, arabaya yakismayacak kadar fazla kopmalar yasadigini, bunun nedenini lastikten olabilicegini dusundugumu belirttim. Keza leonunda Astra kadar yol tuttugunu dusunmuyorum yazdim.

Fakat vag grubunun toz kondurmayan kullanicilari veya hayranlari hemen gelip seviyeyi dusurerek basladilar soylenmeye ustune youtube kanallarinda izlediklerini de burada ornekliyorlar. ( tam amator forumcu klasigi )

Leon'a kotu araba demiyorum, sadece bu kiyaslama da fiyat leonda fazlayken leona o parayi vermenin anlami yok. Hepsi bu. Kimseyi ovdugum veya yerdigim yok..

• sattıgım aracımdan sonra yenı arayıs ıcındeyken golf 1.4 tsi ve astra 1.4 t arasında kalmıstım goruntusu itibari ile astraya yoneldım arastırdım, astra gercekten de yaktıgı gıbı gıtmeyen bır arac gercekten keske dedırtıyor ınsana onun dısında yol tutusunu sevdım goruntusude guzel dıkkat cekıyor onun dısında bır albenısı yoktu golf aldım bırkac ay bınıp sattım suan 1.4 170 hp alfa giu arastırıyorum temiz bir tane kırmızı cam tavanlı buldugum gıbı alıcam tavsiye ederim biraz arastır ıstersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr_emn34

GEÇEN TEST ETTİM İKİSİNİ DE KOLTUKLARI SPORTUN DAHA İYİ KAVRIYOR BANA DAHA RAHAT GELDİ
    DİREKSİYON DA FARKLI BİRAZ DAHA KALIN VE MALZEMESİ FARKLI BİZZAT SORDUM.
    VE EN ÖNEMLİSİ DE SPORT UN JANTLARI COSMO NUN KİNDEN DAHA HOŞ KESİNLİKLE İNCELEMENİZİ ÖNERİRİM

Astra hb sport eger hala o etli spor direksiyonla geliyorsa harika! Astrayla yolculuklar daha keyifli. Leon mutlaka daha atak hissettirir fakat astra da o motorla gazlayinca pisman etmez. Ortalama bir kullanici icin astra 1 lt civari fazla yakar.

Astranin kasa degisimi yaklastigi icin alirken iki kere dusunurdum.

• Gerci konuyu acan arkadas kendisi ecin nelerin onemli oldugundan yeterince bahsetmemis. Bu yuzden herkes kendi onem sirasina gore yorumlamis.

Biraz ortalik kizistirmak gibi olmus konu.

• quote:

Yav kardeşim araba atıyor arkayı. Kalkışta veya gidişte. Bunu ha öyle yazmışım ha böyle ne farkedecek.

• Bence 1.6 ctdi 130 hp 320 nm tork. astra sport en iyisi yakit,performans,2.el
    Her açidan ikisini de tokatlar
    Kullandim hizlanma cok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: pasa_

quote:

Yav kardeşim araba atıyor arkayı. Kalkışta veya gidişte. Bunu ha öyle yazmışım ha böyle ne farkedecek.

Kalkışta aracın arkasın atmasıyla giderken arkanın kopması birbirinden çok ayrı şeylerdir çok şey farkeder. Leonun yüksek hızlarda arkasının emsallerine kıyasla birazcık daha kopma olduğunu`da biliyorum aynı olayı arkadaşımın aracını test ederken kendimde yaşadım benim asıl takıldığım nokta dip gaz yapınca esp ışığının yanıp sönmesini demenizdi günümüzdeki bir çok araçta aynı durum vardır bunun esp ile alakası yok önden çekişli araçlarda tork steering denilen olaydan dolayı uyarı amaçlı yanar o ışıklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xerker -- 18 Ocak 2015; 15:48:19 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.