Şimdi Ara

Lens tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 1 şubatta afrikaya tatile gideceğim.Fotoğtafçılık konusunda acemi sayılırım.Cannon 600d fotoğraf makinesine sahibiyim ve orjinal lensini kullanıyorum.Mağlum lens yetersiz gelmeye başladı ve yapacağım tatil nedeniyle daha yüksek zoom kapasiteli, uygun fiyatlı şuanki lensimden daha iyi bir lens almayı düşünüyorum.Ne tavsiye edersiniz? makinenin kendi lensinden farkları nelerdir ve fiyatı? yardımcı olursanız sevinirim.

• bu arada şu anki lensim efs 18-55mm
  • Tamron 70 300 vc ye bakabilirsiniz. Fiyat performans oranın da ıyi bir lenstir. O kadar uzun mm ye vc li alınabilecek en uygun lenstir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • __FuEGo__ _ kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bakıyorum şimdi.
  • o pahalı gelirse Canon un 55-200 IS li lensine bakabilirsiniz. bu arada zoommu olacak illa ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fotoğraf çekerken zoom olayını çok arıyorum çoğu zaman o yuzden zoom lu arıyorum. Dediğiniz lensi araştırdım hem boyut hem performans açısından aslında tam istediğim lens fiyatı yuzunden kalite sorunu varmış normaldir, auto focus'u sıkıntılıymış sorun olacak düzeydemi?
  • Araliklari yanlis yazmis olabilirim ama Bu olmasi lazim mobilim giremiyorum Fotografiumda olmasu lazim, aslinda sorun hic duymadim daha once kimseden forumdasa surekli bu lens onerilir kullananda bol bol vardi.

• Peki cannon 18-200 hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • Yeterli açılarıyla Tam bir TakGez lensdir.

Fakat Keskinlikden cokca odun verdigi icin pek tavsiye edilmez. Hele birde IS yoksa 200mm de falan elde cekmek cok zor olacaktir

• Anladım açı aralığı hoşıma gitti18-200'ün. 55-250'nin 55 ten başlaması çok yakın geldi açıkçası önerdiğiniz lensin, yakın çekimlerde sıkıntı olabilir gibi geliyor.mesela şuanki lensimi 55 mm ye aldığımda önümdeki pc yi çekemiyorum. çok karışık işler neyse size daha fazla rahatsızlık vermiyim ben teşekkür ederim ilginiz için :) en yakın zamanda doğubank'a gidip araştırmalarıma başlayacağım:)
  • Eğer çok zoom aramıyorsanız 18-135 is derim ben. 18-200'e göre baya baya keskin bir lenstir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten elinde halihazırda 18 55 aralığı var. Tekrardan o araliga yatırım yapmaya gerek yok. Tele lere bakman daha doğru

• bütçe ne kadar acaba?
  • ayberk23 A kullanıcısına yanıt
    Bütçem düne kadar 500-600 arasıydı ama biraz fiyatlara bakınca 1000-1500, en son belki 2 bin :)
  • __FuEGo__ _ kullanıcısına yanıt
    doğru söylüyorsunuz ama yakın çekimde çok yapıyorum sadece hobi kısmı deği anı olsun diyede çok foto çekerim araba kullanırken bi anda tak diye yanımdakinin fotosunu çekerim mesela 55mm ustunden baslayan lenslerdede bu uygun olmuyor.Dediğiniz mantıklı olan ama tak çıkarda zor olur yanımda 2 lens taşımam gerekir.
  • ozeceze kullanıcısına yanıt
    Galiba o ikisi arasında kalacağım ben :) dediğinizin incelemesini okudum tam beni anlatmış adam

http://www.canonturk.com/wp/292-canon-ef-s-18-135mm-f3-5-5-6-is-incelemesi.html
  • Bence 2 bin tl ye kadar çıkabiliyorsanız 17-50 ve 70-200 ü set olarak değerlendirin. En azından optik kalite olarak çok kaliteli objektiflere sahip olmuş olursunuz. diyafram değerleri de sabit olduğu için sıkıntı yaşamazsınız. zaten daha çok geniş açı kullanırsınız. nadir olarak 70-200 ü takarsınız.
  • ayberk23 A kullanıcısına yanıt
    2 bin tl ye çıkmam zor 1000-1500 diye arıyorum ama oldu ki iç birşeye karar veremedim karşıma 2 bin tl'lik bir lens çıktı o zaman olabilir ama bin tl çivarı diyelim bütçem
  • bence kalite olarak yüksek ve diyafram olarak sabit objektiflere bakmalısınız. En azından bir kere para ödemiş ve evladiyelik objektiflere sahip olmuş olursunuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayberk23

bence kalite olarak yüksek ve diyafram olarak sabit objektiflere bakmalısınız. En azından bir kere para ödemiş ve evladiyelik objektiflere sahip olmuş olursunuz :)

Peki buna örnek hangi lensler var? evladiyelik birşey istiyorum bende :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.