Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Odysseus347

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar,
    şu an "acuvue advance for astigmatism" kullanıyorum.bunun su oranı biraz yüksek.gözlerim her zaman kızarık.gözler de mavi psikopata benziyorum.bi ara millet focus muydu neydi onu öneriyorlardı.yalnız astigmat için olanı var mı onun? ya da bana astigmat seçeneği de olan düşük su oranlı bi tavsiyeniz var mı?

focus un toric olanı var astigmatlar için. ama acuvue da rahat edemediyseniz focusta daha kötü olabilir bence.

isterseniz bir doktora gidin sürekli kırmızı ise gözleriniz havalar da müsait alerji olabilme ihtimali de var.

alerjiden değil.çünkü sadece lens takılıyken kızarıyor.şu an gözlük var gözümde kızarıklık fln da yok.acuvue nun su oranı %47.focus un %55, ayrıca BC değeri uymuyor bana; benimki 8,6. 8 saatten sonra kuruluk had safada acuvue da, özellikle gözlerimi yaşartmam gerekiyor hep. su oranı daha düşüklerden mi bakmalıyım?
    bir de acuvue nun oksijen geçirgenliğinin yüksek olduğu ve gözün beyazlığını koruduğu yazıyor.hakkaten de öyle.yalnız diğerlerinde de aynı durum var da bunlar iş olsun diye mi yazmışlar yoksa hakkaten diğerlerinde oksijen geçirgenliği az mı? neresinden anlaşılıyor ki oksijen geçirgenliği

8.6 altı ise ben yine kendi kullandığımdan söyleyeyim Bausch&lomb purevision

alerjiden kastım, lense karşı bir koplikasyon idi. solüsyondan da olabilir ne kullanıyorsunuz? değiştirerek deneyin bence. hem BC si tutmayan lens kullanmak bana kötü geliyor. hep bc me sadık kalmaya çalışırım.

ben dün akşam yine unutup purevisionlarla uyumuşum(geçen pazardan beri 4. oldu bu) sabah hiç kuruma, yapışma, bulanma vs olmadı. yine mutlu uyandım(obaa gıcır gıcır diye)

hımm ben de alerji deyince havadan fln diye düşündüm.belki lensten olabilir ama diğer lenslerimde de oluyordu bu kadar olmasa da.acuvue ile 12 saatten sonra frankestein gibiyim hiç abartmıyorum.aynaya bi baktım geçen gözüm patlıycak resmen
    bununla da bi hafta fln çıkarmadığım oldu ama özellikle sabah kalktığımda 5 dakka fln bulanıklık yapıyor.akşam saatlerine doğru da baya bi kuruyor.solüsyonum Bausch&Lomb Renu.başka bi sürü marka da kullandım bi değişiklik yok.
    az kaldı zaten lenslerim bi dahakine pure vision aklımda olur.dia değerin kaç senin? benim 14.5 yalnız pure vision ın toriği var mı?

purevision un toriği yok diyecektim ki çıkmışhttp://www.lensoptik.com.tr/main/product_detail.asp?pro_ID=73&sub_cat_ID=11&cat_ID=3 fiyat hafif tuzlu gerçi toriclerin çoğu böyle

bunların dia sı 14.2 ama benim iristen biraz gözün beyazına taşıyor. 14.5 te bütün gözü kaplar ya büyük. dia lensin çapı aslında gözle pek bi alakası olduğunu sanmıyorum açıkçası, sadece takıp çıkarırken gözü parmaklama olasılığı azalıyor gibi geliyor bana.

purevision bc si genelde 8.6 ama toric te 8.5 yazıyor.

• evet 14.5 taşıyor gözün beyaz kısmına.yalnız bundan önce 14.0 kullanmıştım onda da gözden hafif kayınca görüş bozuluyordu.yani tam çapından biraz büyük almak lazım bence. 14.3 fln yeterli olur sanırım.
    BC sorun olur mu acaba 8.6 ve 8.8 kullandım. 8.6 rahat benim için. aralarında da çok aşırı bi fark yoktu. 8.5 te de pek fark etmez gibime geliyor.emin değilim ama
  • şimdi benim gözlerde bırakın gece yatmayı ort. 8 saatte batmalar kızarmalar başlıyor.ben purevision

kullanıyorum.bunun su içeriği %36 mış.yani öyle fazla değil.ben kendi kendime contact life alınca geçer mis

gibi kullanırım diodum eee onun su içeriği %54 müş.ozman ben onu alınca daha çok batma kuruma

yapar öylemi?bana şöyle %10 su içeren bi lens lazım sanırım.ne yapsam ben hangisi iyi gelir bana

doktor bey.
  • %33 lük var air optix ondan alabilirsin

Bua rada contact life lar geldi bugün elime ulaştı. Paketleme falan çok şahane lensmarket'e teşkkürler yani. İçinde lens firmasının broşüfleri falan da var. Bide hediye lens solüsyonu var içinde iki paket istediğim için hediye koymuşlar. KArgo aprasında ödemişler oh mis

Yarın takarımb elki yenileri. Çok merak ediyorum ya. Eski lenslerin sonnuncularını takmıştım 1 hafta oluyo çıakrsam mı çıkarmasam mı teraddüt ediyorum az daha bekliyeyim mi acaba

• Yazılımcı hocam şu lazer ameliyatı olduktan sonra gozler kaç dereceye iniyo acep? sıfıra kadar inebiliyomu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Baterist

Yazılımcı hocam şu lazer ameliyatı olduktan sonra gozler kaç dereceye iniyo acep? sıfıra kadar inebiliyomu?

Evet sıfıra kadar iniyor. Bazen tekrar çıkabiliyor ama göz ilerlemen durmamışsa.
  • Size lensmarket in reklamını yapayım biraz. Vallaha ben internetten alışverişe çekinen biriydim hiç almadım bugüne kadar netten bişey, ilk siparişim bu oldu. Çok terdütlüydüm cuma günü 18:00 da sipariş verdim araya hafta sonu girdi pazartesi sabahtan hemen kargoya vermişler salı sabah 11:00 da geldi elime. Hiç bir eksik yok istediğim numaralar yanlışlık falan dayok çok şükür, içinden bide 2 adet sipraiş ettiğimden lens solisyonu çıktı hediye. Birde kartlarını koymuşlar. Birde bişey merak etttim. Contact life da üszerinde UV falan bişiler yazıyor sanırım UV filtresi var bu ne işe yara bi faydası olur mu

İşte resimler.... Ben contact life lens sipariş ettim merak edenler içinde paketi açıp resim çektim bitane.

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 12 Haziran 2007; 20:23:56 >

• güle güle kullan.. sen biraz denede bende almayı düşünüyom sende sorun yaparsa almam ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cADDy

güle güle kullan.. sen biraz denede bende almayı düşünüyom sende sorun yaparsa almam ...

deneme tahtasımıyım ben

sağol bu arada

• böyle olmaz, gözdeyken resim isteriz

güle güle kullan. sen tak bakalım memnun kalırsan bende bu bol sulusundan alıcam.

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Size lensmarket in reklamını yapayım biraz. Vallaha ben internetten alışverişe çekinen biriydim hiç almadım bugüne kadar netten bişey, ilk siparişim bu oldu. Çok terdütlüydüm cuma günü 18:00 da sipariş verdim araya hafta sonu girdi pazartesi sabahtan hemen kargoya vermişler salı sabah 11:00 da geldi elime. Hiç bir eksik yok istediğim numaralar yanlışlık falan dayok çok şükür, içinden bide 2 adet sipraiş ettiğimden lens solisyonu çıktı hediye. Birde kartlarını koymuşlar. Birde bişey merak etttim. Contact life da üszerinde UV falan bişiler yazıyor sanırım UV filtresi var bu ne işe yara bi faydası olur mu

İşte resimler.... Ben contact life lens sipariş ettim merak edenler içinde paketi açıp resim çektim bitane.

• Ya eski lenslerin son paketini yeni açmıştım ya 1-2 hafta oldu şimdi yenilere geçsem mi geçmesem mi düşünüyorum kıyamıyon diğerine de
  • ya bu freshcare dan bana da göndermişler geçenlerde. tırsıom dandik bişeyse diye daha açmadım. ama kabı çok güzel su kaçırmıyo

(kitapçık ta zeiss yalnız)

ben satın aldığımda genelde bir kutu lens alıyorum bir şişe de zeiss solüsyon alıyorum 14 ytl ye geliyor sols.
  • Arkadaşlar bende astigmat var. sağ 0,5 sol 1,5 galiba , ve doktor bana sürekli lens kullanmazsın diyor.
    Gözlükçüye gidiyorum , torik lens kullanabilirsin diyor....Ama bazıları torik lense alışıyormuş , bazıları ise rahatsız oluyormuş....
    Şimdi ben karar veremedim , alıyım mı , almayayım mı....Sipariş versem , sonra rahatsız olsam bi kutu lens boşa gidecek...
    Yokmu bunların numuneleri
  • quote:

ya bu freshcare dan bana da göndermişler geçenlerde. tırsıom dandik bişeyse diye daha açmadım. ama kabı çok güzel su kaçırmıyo

ben satın aldığımda genelde bir kutu lens alıyorum bir şişe de zeiss solüsyon alıyorum 14 ytl ye geliyor sols.

solisyondna bende tırstımda güzele benzio kabı falan optifree çok büyük ya çantaya falan girmio şöyle küçük olsa hepsi

zeiss solisyon nasıl ben ilk baş bikere renu kullandım ilk adlığımda doktor elindekini verdi açılmamış kutu vardı eşantiyon vermişler dedi idareten kulan bunu sonra bidaha bu markadan alma demişti optifree vermişti. Renu çok kötüydü hakkaten göze damlattım bikere yakıyo gibiydi opti free ılık bir yaz yağmuru gibi geliyor göze damlatınca

Kitapçıkda lens nasıl takılır falan diye anlatıyor Şu lens çıkarma işine bi türlü aklım ermedi aşağı tutup şeki sonra çıkarın dio onu hiç beceremedim vallaha doktorla da kavga etmiştik tuttum çektim çıakrdım en sonunda direk çıkarıyom ben

• quote:

Orjinalden alıntı: D-Assault

Arkadaşlar bende astigmat var. sağ 0,5 sol 1,5 galiba , ve doktor bana sürekli lens kullanmazsın diyor.
    Gözlükçüye gidiyorum , torik lens kullanabilirsin diyor....Ama bazıları torik lense alışıyormuş , bazıları ise rahatsız oluyormuş....
    Şimdi ben karar veremedim , alıyım mı , almayayım mı....Sipariş versem , sonra rahatsız olsam bi kutu lens boşa gidecek...
    Yokmu bunların numuneleri

Vallaha astigmat sende çokmuş 1,5 yazdığın astigmat oluyo demi. Şimdi ben hiç toric lens kullanmadım kullanan var mı bilmiyorum benim sağ gözde de astigmat var 0,50 doktor dedi astigmatlar 0,75 den başlıyor bu yüzeden 0,50 falza bişey farkettirmez dedi ilkbaşlar alışamadım tam ama sonradan sonraya alıştım astigmatsız kullanmaya. Eğer astigmatlı lesn alırsan fiyat 2 katına çıkıyor zaten çok pahalı ben ondan yırtıyorum.

Sen lesncilere bi git elinde reçete var ise numaraların hepsi belli ise BC si falan bzı yerler tster gibi tek tek satıyor bitane al dene

• arkadaşlar internetten lens sipariş vermek istiyorum..
    elimdeki reçetede SPH CYL AXE bölümleri var
    ama internette BC DİOPTRİ SİLİNDİRİK AKS bölümleri var
    şimdi hangisi hangisi oluyo bilen varmı??? interneetten sipariş veren arkadaşlar yardım ederse sevinirim..

Bu ara bi arkadaş astigmatım var kullansammı diye soruyoo bende sağda 1.75 solda 2.25 astigmat var (yanlış duymadın) bir hafta kullandım ve lensin tekini kaybettim.. şimdi sipariş veriyorum öyle bi alışmışımki bir haftada sorma şimdiye kadar neredeymişim diyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bynoun -- 15 Haziran 2007; 19:34:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

ya bu freshcare dan bana da göndermişler geçenlerde. tırsıom dandik bişeyse diye daha açmadım. ama kabı çok güzel su kaçırmıyo

solisyondna bende tırstımda güzele benzio kabı falan optifree çok büyük ya çantaya falan girmio şöyle küçük olsa hepsi

zeiss solisyon nasıl ben ilk baş bikere renu kullandım ilk adlığımda doktor elindekini verdi açılmamış kutu vardı eşantiyon vermişler dedi idareten kulan bunu sonra bidaha bu markadan alma demişti optifree vermişti. Renu çok kötüydü hakkaten göze damlattım bikere yakıyo gibiydi opti free ılık bir yaz yağmuru gibi geliyor göze damlatınca

Kitapçıkda lens nasıl takılır falan diye anlatıyor Şu lens çıkarma işine bi türlü aklım ermedi aşağı tutup şeki sonra çıkarın dio onu hiç beceremedim vallaha doktorla da kavga etmiştik tuttum çektim çıakrdım en sonunda direk çıkarıyom ben

zeiss lensi aşırı yumuşak vekaygan yapıyor. opti-free daha sert kalır yaında. başlarda zeiss ta kalmış lensi takamıyorsun elinden kayıyor ama takarken ne bir batma vs. oluyor.

şimdi opti-free kullanıyorum her seferinde küfrdiyorum resmen batıyor gözüme

ama opti-free nin nemlendirdiği lens daha uzun süre buğu yapmadan kalıyor zeiss a göre.

•  *** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

bunu

yada

almayı düşünüyorum sizce hangisi??
  • merhaba arkadaslar bende bu konu sayesinde lensli oldum artık.doktora gittim ve bir sorun olmadığını söyledi lens numaralarımı verdi lenslerimi aldım.doktor "focus monthly lenses" markasını önerdi bende onu aldım "elegance" diye de solüsyonu aldım(zaten tek o vardı :D). lensleri ilk denemede takamadım malesef ve bayağı uğraştım.annem taktı ilk başlarda alışmakta zorladındım.bugün tekrar denedim takmak için yine olmadı yine annem taktı yine .artık bende yavaş yavaş alışacam inş.ilk kullananlar ve bende dahil gerçekten çok kolay ama ben yapamadım annem takıyor bana alışacam o prob. olmaz zaten.iki gözümde farklıydı fakat doktor ilk kullanım için tek lens yeter dedi hele bakalım yetecekmi.bu lens bittiğinde sizinde tavsiye ettiğiniz bir seti alacam inş.

son olarak gerçektende bu lensi bulan kişi mezarında rahat olsun bizlerden aldığı dualar yeter ona :D

• bende aldım ya çok rahat birşey gerçekten. başlarda zor takıyodum şimdi tek denemede takabiliyorum. benimki biomedics marka.geçen gün sınıfta bi kız gördüm kız dersin ortasında ayna falan da yok çıkardı lensi elinde temizledi solüsyonuda getirmiş sonra aynasız falan direk taktı gözüne. lens kullananlar baya çok aslında anlaşılmıyo hiç
    bide bc si 8,9 olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerembey -- 11 Eylül 2007; 19:17:04 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.