Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim yaşım 15 -1.25 miyopum aslında gözlük bana yakışıyor ama sadece camların olduğu yerleri net görmek beni sinir ediyor. Lens denemek istiyorum acaba yaş sınırı varmı lensin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdal yenin

Benim yaşım 15 -1.25 miyopum aslında gözlük bana yakışıyor ama sadece camların olduğu yerleri net görmek beni sinir ediyor. Lens denemek istiyorum acaba yaş sınırı varmı lensin ?

yok ta çok temiz olman lazım yanlış anlama ama senin yaşındaki birisine tavsiye etmem.
  • hocam gözlük yakışıyosa hiç lensle uğraşma derim
  • Arkadaşlar su oranı düşük kaliteli bi lens almak istiyorum... şuan pure vision kullanıyorum ama bunu değiştirmek istiyorum.. aslında iyidir herkes memnun ama ben acuvue kullanırken daha da rahattı gözlerim.. ne tavsiye ederseniz.. nelere dikkat ediyim ?? BEnimö sorunum taktıktan bikaç saat sonraki gözlerdeki kanlanma yanma batma sulanma durumu... biraz araştırdım ve su oranı düşük lens almak gerektiğine karar verdim.. göz kuruluğu yaşayanlarda böyle olması gerekiyomuş...

YAni johnson&johnson almak istiyorum... Oasys veya Advance almayı düşünüyorum... bunların hangisi daha iyi yada neye göre alıcaz... ben su oranı düşük olan Oasys'i almak istiyorum.. çünkü göz kuruluğu için su oranı düşük olanı almak gerekiyomuş ??

http://www.lensoptik.com.tr/main/johnsonjohnson_acuvue_oasys_saydam_lens-71-3-1.html

http://www.lensoptik.com.tr/main/acuve_advance_saydam_lens-18-3-1.html

• Arkadaşlar ben lensmarket.com dan lens almak istiyorum ama ne yapıcam hiçbir bilgim yok.Göz çapımı da bilmiyorum zaten doktora gittiğimde numaramı yazdı fakat göz çapımı ölçmedi.Parayı nereye yatırmam gerekiyor ne yapmam lazım bilen var mı acaba.3 gündür siteye mesaj atıyorum ama hiç cevap veren olmadı.
  • Öf birtürlü ulaşamıyorum ben onlara ya!
  • Darkchild , su oranı düşük olanlar göz kuruluğu için mi öneriliyormuş? Bunu kim söyledi doğru mu gerçekten. Bende yüksek su oranlı alıyorudm hep rahat edemiyordum.

Pruvision ile çok rahat ettim ama birde biomedics 55 diye bir lens var cooper vision firmasının onda rahat etmiştim ama su geçirgenliği yüksek bunun.

www.lensmarket.com dan alıyorum ben orayada bak istersen.

lifeislife5 , telefonla aramayı denedin mi
  • ben ilk aldıgım lens markası olan air optix aquayı kullanıyorum.şuana kadar 3 kutu aldım bence rahat ama belki daha rahatları vardır diye soruyorum aiir optix aqua kullanıp başka lensin daha rahat oldugunu söyleyen varmı varsa markasını söylerse çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Darkchild , su oranı düşük olanlar göz kuruluğu için mi öneriliyormuş? Bunu kim söyledi doğru mu gerçekten. Bende yüksek su oranlı alıyorudm hep rahat edemiyordum.

Pruvision ile çok rahat ettim ama birde biomedics 55 diye bir lens var cooper vision firmasının onda rahat etmiştim ama su geçirgenliği yüksek bunun.

Valla ters mantık yürütmek gerekiyomuş.. ben göz kuruluğu için yüksek su oranlı alnması lazım diye düşünüyodum ..tam tersi imimş.. sanırım yüksek su oranlı olunca daha fazla ggözyaşı kullanıyo... bu da tabi gözleri bi süre sonra rahatsız ediyo..

gözlerde kuruma hissi:

sık rastlanılan bir başka durumdur. unutmamak gerekmektedir ki yumuşak kontakt lens su içeren bir maddedir ve kurumaması gerekmektedir. yani devamlı olarak su ile beslenebileceği bir ortamda bulunmalıdır, bu ihtiyacı lens gözdeyken gözyaşı, göz dışında iken saklandığı solüsyon temin eder. gözümüzün önünde gözyaşı film tabakası denilen adeta ince bir havuz bulunur yani dış dünyaya karşı çıplak değildir. kontakt lens bu havuzun içerisinde bir bakıma yüzmektedir. şayet bu havuzun derinliği azalırsa lensin gözün dış yüzeyi olan korneaya teması çoğalır ve batma hissi uyanır.

nedenleri;

1) gözyaşı azlığı (özellikle kadınlarda, yaşa bağlı ya da romatizmal hastalıkların eşlik ettiği durumlar)

2) bilgisayar kullanımı gibi dikkati arttıran bu nedenle kırpma sayısının azalmasıyla göz yüzeyinden gözyaşının buharlaşma yoluyla uzaklaştığı durumlar

3) gözyaşını gözden uzaklaştıran klima, radyatör ya da kuru iklimler

4) gözyaşını daha fazla kullanan yüksek su içerikli kontakt lensler

5) gözde göz yaşı dengesizliği yaratan çeşitli göz hastalıkları ( kirpik dibi hastalıkları (blefarit) vs.)

belirtileri;

1) bilhassa akşama doğru kontakt lensi bir yabancı cisim gibi hissetme

2) kızarma

3) gözlerde kuruluk hissi

4) göz yorgunluğu, kapaklarda ağırlaşma

5) uyku hissi

öneri;

1) içeriğinde lense zarar veren prezervan maddeleri içermeyen suni göz yaşı damlalarını lens gözde iken göz uzmanı tarafından belirlenecek dozda kullanma

2) kontakt lensi daha düşük su içerikli bir lensle değiştirmek.

3) yoğun klimalı, sigara dumanlı nem oranının düşük olduğu ortamlardan kaçınmak.

• Arkadaşlar 3 senedir gözlük kullanan biri olarak lense geçmeyi düşünüyorum, bu aralar kullanıp memnun kaldığınız markalar nedir bir de renkli mi tavsiye edersiniz saydam mı?
  • 4 gün önce takdığım lens (yalnızca sol taraf) batıyor ve arada gri (perdelenme , boğumlanma) görüyorum . Birkaç göz kırpıştan sonra düzeliyor. Takıldığı ilk gün , sol gözün batan kısmında kızarmalar olmuştu. Ertesi güne geçti. Ama şu batma bir türlü geçmedi . Sabah uyandığımda ise sol gözümde aşırı çapaklanma oluyor (Gözümü açamıyorum) Acaba lens ters mi takıldı , göze mi oturmadı , takılırken göz mü zedelendi , göz iltihap mı kaptı yoksa toz vb mi kaçtı ?
  • Arkadaşlar şu anda taktım çok bahtiyarım :D hayallerim gerçek oldu aşırı rahat kendinizi sıkın bir deneyin,bana destek olan herkese burdan teşekkürler,ayrıca böyle bir konuyu açan tüm Dh ailesine de teşekkürlerimi iletiyorum,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Köktürk

4 gün önce takdığım lens (yalnızca sol taraf) batıyor ve arada gri (perdelenme , boğumlanma) görüyorum . Birkaç göz kırpıştan sonra düzeliyor. Takıldığı ilk gün , sol gözün batan kısmında kızarmalar olmuştu. Ertesi güne geçti. Ama şu batma bir türlü geçmedi . Sabah uyandığımda ise sol gözümde aşırı çapaklanma oluyor (Gözümü açamıyorum) Acaba lens ters mi takıldı , göze mi oturmadı , takılırken göz mü zedelendi , göz iltihap mı kaptı yoksa toz vb mi kaçtı ?

batma yapıyorsa, ters kullanıyor olabilirsiniz. Bunu kontrol edin.
    Lens solüsyonundaki açıklamalara dikkat ederek kullanın. Lensin yüzeyini işaret parmağınızla ovarsanız çok daha konforlu kullanırsınız. Solüsyon olarak Solo Care tavsiye ederim.

KESİNLİKLE BATMA YAPAN LENSİ KULLANMAKTA ISRAR ETMEYİN.
    Batma kornea üzerinde yaralanma yaparsa 4 gün göz ped ile kapalı kalıyor, 1 ay boyunca da lens kullanmamanız gerekir. Ayrıca bunun için göz ameliyatı sonrası kullanılan ilaçlar kullanmanız gerekiyor. Birde gözyaşı gibi bir ilaç kullanıyorsunuz. (Batma sonrası deneyimimdir, başka kişilerde başka etkileri olabilir)

Sen ne yaptın gözüne. Çapaklanma da normal değil. Acilen göz doktoruna gitmelisiniz. Göz iltihabını hafife almayın.. Kesinlikle inanılmaz kötü bir durumdur. Gözünüzden tel tel irinler çıkıyormuş. Ve göz kaybetmektende öte ölümcül sonuçlarıda varmış.

• quote:

4 gün önce takdığım lens (yalnızca sol taraf) batıyor ve arada gri (perdelenme , boğumlanma) görüyorum . Birkaç göz kırpıştan sonra düzeliyor. Takıldığı ilk gün , sol gözün batan kısmında kızarmalar olmuştu. Ertesi güne geçti. Ama şu batma bir türlü geçmedi . Sabah uyandığımda ise sol gözümde aşırı çapaklanma oluyor (Gözümü açamıyorum) Acaba lens ters mi takıldı , göze mi oturmadı , takılırken göz mü zedelendi , göz iltihap mı kaptı yoksa toz vb mi kaçtı ?

Kullandığınız lensin ve solüsyonun markasını da yazabilir misiniz?
  • Arkadaşlar 2 aydır lens kullanıyorum.Gözüm bir türlü alışamadı.Sürekli şiş gözlerle dolaşıyorum.
    Takma ve çıkarma konusunu çözdüm.O konuda bir terslik yok.Ama bir türlü şu şişlik geçmedi.Her gün tek isteğim eve gidip lenslerimi çıkarmak oluyor.
    [Ters rakmıyorum.Temel eğrisi uygunmuş (8.6),numarası uygun.Kısacası lensler sorunsuz gibi.(Air Optix Aqua)]
    Siz ne kadar sürede alıştınız?Bu normal bir şey mi,erken mi daha alışmak için?Yoksa sorun sadece bende mi?

Asıl sorunum bu ama bir de gözümde şöyle bir sorun var.
    Gözümde "S" şeklinde bazı siyah şeyler uçuşuyor.Doktora sordum sadece gözyaşı damlası verdi(!)
    İnternetten araştırdığımda ölü kılcal damarlardır,zararsızdır vs. gibi bir şey buldum.Ama bunları sürekli görmek beni çok rahatsız ediyor.Bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MissedCall -- 27 Mart 2010; 13:38:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Darkchild , su oranı düşük olanlar göz kuruluğu için mi öneriliyormuş? Bunu kim söyledi doğru mu gerçekten. Bende yüksek su oranlı alıyorudm hep rahat edemiyordum.

Valla ters mantık yürütmek gerekiyomuş.. ben göz kuruluğu için yüksek su oranlı alnması lazım diye düşünüyodum ..tam tersi imimş.. sanırım yüksek su oranlı olunca daha fazla ggözyaşı kullanıyo... bu da tabi gözleri bi süre sonra rahatsız ediyo..

gözlerde kuruma hissi:

sık rastlanılan bir başka durumdur. unutmamak gerekmektedir ki yumuşak kontakt lens su içeren bir maddedir ve kurumaması gerekmektedir. yani devamlı olarak su ile beslenebileceği bir ortamda bulunmalıdır, bu ihtiyacı lens gözdeyken gözyaşı, göz dışında iken saklandığı solüsyon temin eder. gözümüzün önünde gözyaşı film tabakası denilen adeta ince bir havuz bulunur yani dış dünyaya karşı çıplak değildir. kontakt lens bu havuzun içerisinde bir bakıma yüzmektedir. şayet bu havuzun derinliği azalırsa lensin gözün dış yüzeyi olan korneaya teması çoğalır ve batma hissi uyanır.

nedenleri;

1) gözyaşı azlığı (özellikle kadınlarda, yaşa bağlı ya da romatizmal hastalıkların eşlik ettiği durumlar)

2) bilgisayar kullanımı gibi dikkati arttıran bu nedenle kırpma sayısının azalmasıyla göz yüzeyinden gözyaşının buharlaşma yoluyla uzaklaştığı durumlar

3) gözyaşını gözden uzaklaştıran klima, radyatör ya da kuru iklimler

4) gözyaşını daha fazla kullanan yüksek su içerikli kontakt lensler

5) gözde göz yaşı dengesizliği yaratan çeşitli göz hastalıkları ( kirpik dibi hastalıkları (blefarit) vs.)

belirtileri;

1) bilhassa akşama doğru kontakt lensi bir yabancı cisim gibi hissetme

2) kızarma

3) gözlerde kuruluk hissi

4) göz yorgunluğu, kapaklarda ağırlaşma

5) uyku hissi

öneri;

1) içeriğinde lense zarar veren prezervan maddeleri içermeyen suni göz yaşı damlalarını lens gözde iken göz uzmanı tarafından belirlenecek dozda kullanma

2) kontakt lensi daha düşük su içerikli bir lensle değiştirmek.

3) yoğun klimalı, sigara dumanlı nem oranının düşük olduğu ortamlardan kaçınmak.

Cevabım geç oldu gerçi kusura bakma Güzel bilgilermiş hocam sağolasın. Bu sefer renkli lens mi alsam acaba diye düşünüyorum. Esmer birine ne güzel gider acaba.

quote:

He nekadar satış politikası gereyi geceleride gözde kalabilir diye reklam yapılsa da benim tavsiyem kesinlikle mecbur kalınmadıkça geceleri lensle yatmayın. Hatta sabah takın akşam eve gelince çıkartın gözlüğünüze geçin tekrar.

Ben geçen sene en pahalı lensten aldım kutusu 90 lira falandı internette piyasada daha pahalıdır. 1 ay hiç çıkartmadan gözde kalaibliyor deniliyordu. Deniyeyim dedim ne normal kullanımda öyle aşırı rahat edebildim ne de gece yatıp sabah kalktığımda. Lens gece tamamen kuruyor, sabah kalktığında lens batıyor vs... Belki başkasında böyle ollmayacaktır bilemem her gözün yapısı farklı çünkü ama ben test ettim beğenmedim.

Uzun lafın kısası gece lens yatıyorsanız yatmayın.

quote:

Orijinalden alıntı: Coimbra

Arkadaşlar şu anda taktım çok bahtiyarım :D hayallerim gerçek oldu aşırı rahat kendinizi sıkın bir deneyin,bana destek olan herkese burdan teşekkürler,ayrıca böyle bir konuyu açan tüm Dh ailesine de teşekkürlerimi iletiyorum,

Hayırlı olsun lazer yaptırmış gibi oluyor insan İstediğin güneş gözlüğünü takabiliyorsun, kışın dükkanlara girdiğinde gözlüğün buhar olma derdi yok daha çok faydası var. Yatarki hijyenik kullanıma özen gösterin

quote:

Orijinalden alıntı: MissedCall

Arkadaşlar 2 aydır lens kullanıyorum.Gözüm bir türlü alışamadı.Sürekli şiş gözlerle dolaşıyorum.
    Takma ve çıkarma konusunu çözdüm.O konuda bir terslik yok.Ama bir türlü şu şişlik geçmedi.Her gün tek isteğim eve gidip lenslerimi çıkarmak oluyor.
    [Ters rakmıyorum.Temel eğrisi uygunmuş (8.6),numarası uygun.Kısacası lensler sorunsuz gibi.(Air Optix Aqua)]
    Siz ne kadar sürede alıştınız?Bu normal bir şey mi,erken mi daha alışmak için?Yoksa sorun sadece bende mi?

Asıl sorunum bu ama bir de gözümde şöyle bir sorun var.
    Gözümde "S" şeklinde bazı siyah şeyler uçuşuyor.Doktora sordum sadece gözyaşı damlası verdi(!)
    İnternetten araştırdığımda ölü kılcal damarlardır,zararsızdır vs. gibi bir şey buldum.Ama bunları sürekli görmek beni çok rahatsız ediyor.Bilginiz var mı?

İmkanın varsa lensi değiştir hocam ve birdaha sakın air optix alma ne aqua sı ne diğer modeli. En berbat lens. Biomedics 55 öneririm ucuzdur güzeldir, UV filtresi vardır. Purevision öneririm, biraz kalındır ama taktığını gözünde olduğunu hiç hissetmezsin, gün boyu kullanımda da kuruma yapmaz görüntü bozulmaz purevisionda.

• quote:

Orijinalden alıntı: R.Korkmazz

quote:

Focus night & day 30 günlük ve bausch lomb.

O batma ve çapaklanma artık yok. Lensi gözümden çıkarmayı denerken gözün üst ve alt kısmını kızarttım. Tam olarak net görme ve kızarıktan başka sorun yok. Nasıl olduysa çapaklanma ve batma yok oldu. Anladığım kadarıyla toz vb kaçmış.

Şu lensi de bir türlü çıkartamadım . Parmağımla lensin yerini oynatabiliyorum ; ama bir türlü elime gelmedi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: R.Korkmazz

quote:

Focus night & day 30 günlük ve bausch lomb.

O batma ve çapaklanma artık yok. Lensi gözümden çıkarmayı denerken gözün üst ve alt kısmını kızarttım. Tam olarak net görme ve kızarıktan başka sorun yok. Nasıl olduysa çapaklanma ve batma yok oldu. Anladığım kadarıyla toz vb kaçmış.

Şu lensi de bir türlü çıkartamadım . Parmağımla lensin yerini oynatabiliyorum ; ama bir türlü elime gelmedi.

Orta parmağın ile lensi gözün kenarına çek , daha sonra işaret ve baş parmağın ile iki yandan tutup çekeceksin pıt diye gelio eline zaten.

http://www.lensmarket.com/Lens_Hakkinda/Lens_Takma_Yontemi

Çıkarırken ters göstermiş gerçi ben tam tersini yapıyorum sağ gözü çıkarıken sağa sol gözü sola doğru kenarı çekip alıyorum.

• @ Yazılımcı Online --> ilk defa lens kullanacak biri olarak 2 gündür deli gibi forum forum geziyordum ve yolum buraya da düştü...ilk sayfadan taa son yorumlara kadar okumak biraz zahmetliydi ama deydi..özellikle konuyu 2007 de açmış olman ve aradan geçen 3 sene zarfında kullandığın lens markalarını tecrübelerini aktarman süper olmuş.."lens almaya karar verdim" dediğin yorumudan en son yorumuna kadar sanki 3 seneyi yaşadım seninle dile kolay..sevinçlerinle sevindim üzüntülerine ortak oldum desem yeridirtek fark senin 3 sene de yaşadığın hissettiğin duyguları ben 1 saatlik süre diliminde yaşadım ehuehuehu...2 gündür gezmediğim site kalmadı baya bi tecrübe edindim markalar konusunda ve artısı en fazla olan markada karar kıldım "Biomedics 55"..bu arada bende bi yazılımcı olarak bu lensin hayırlara vesile olmasını diliyorum umarım gözlerimi çok yormaz..

• Değiştirme : Sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Köktürk -- 29 Mart 2010; 7:30:16 >
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.