Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    günlük lenste göremedim hocam. aylıkta buluyorum.
  • SerhatC. kullanıcısına yanıt
    Acuvue Oasys 1 day modelinin ki 8.50 imiş hocam pardon ben 8.40 olarak hatırlıyorum onu aslında önerdiğim ürün doğru da 8.50 olduğunu unutmuşum kusura bakmayın. 0.10 aradaki değerden bir şey olacağını zannetmiyorum fakat eğer numunelik alma şansınız varsa bir alıp denemenizi öneririm ilk başta bir kaç aylık stoklayıp daha sonra beğenmezseniz kötü oluyor.
  • Merhaba arkadaşlar, biofinity lenslerin tersi düzü nasıl anlaşılır?
  • Beyler merhaba, uzun süredir gözlük kullanıyorum. Lens almayı planlıyorum. Aylık lensler varmış. 1 ay boyunca çıkartmadan kullanabiliyormuşuz. Hangi ürünlerdir bunlar ve marka olarak ne öneriyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Beyler merhaba, uzun süredir gözlük kullanıyorum. Lens almayı planlıyorum. Aylık lensler varmış. 1 ay boyunca çıkartmadan kullanabiliyormuşuz. Hangi ürünlerdir bunlar ve marka olarak ne öneriyorsunuz?

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum bende aynı lensi kullanıyorum bazı lenslerde harfler falan oluyomuş ama ben bunda görmedim ben parmağıma aldığımda çok duymuşsundur çanak şeklindeyse doğru olduğunu anlıyosun bikaç kere ters düz yaparsan anlıyosun tersmi düzmü
  • merhabalar arkadaşlar. ben sadece sporda kullanmak için (haftada 2 gün) lens alacağım, normalde gözlük kullanmayı seviyorum ama spor yaparken sıkıntı oluyor. sizce ne tür lens almalıyım bu arada gözler -1 ve -0,75 civarı (hayatı 360p izlemekten nefret ederim :D)
  • quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Arkadaşlar Opti Free Pure Moist lens solüsyonu kullanan var mı aranızda ? Bu zamana kadar hep Opti Free Express kullandım fakat ne biliyim hala o eski Solo Care kalitesini yakalayamadım. Yorum yapacak arkadaşlarım var mı acaba ?

Opti Free Express bence rezalet bir solüsyon. Opti Free Pure Moist veya Biotrue kullanabilirsiniz hatta kullanmalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetuysalturhan

merhabalar arkadaşlar. ben sadece sporda kullanmak için (haftada 2 gün) lens alacağım, normalde gözlük kullanmayı seviyorum ama spor yaparken sıkıntı oluyor. sizce ne tür lens almalıyım bu arada gözler -1 ve -0,75 civarı (hayatı 360p izlemekten nefret ederim :D)

kullan at lens almalısınız hocam.
    bir paket te 30 tane var yani 15 sefer kullanırsınız.
    solüsyon almanıza da gerek kalmaz.
    paketi açar takarsınız spor bitince çöpe atar gözlüğü takarsınız.
    benim gibi alışırsanızda aylık lense dönersiniz,her sabah takar akşam çıkarır kabına kopyarsınız :)
    alışınca gözlük kullanılmıyor.çok rahat oluyor lens.
  • yeni başlayacaklara da tavsiyemdir:
    lens olarak biofinity kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır ve çok memnunum.
    sabah 9 akşam 6 pc başındayım.
    solüsyon olarakta biotrue kullanıyorum ondan da memnunum.
  • Bob Kelso kullanıcısına yanıt
    Biotrue gözümde alerji yaptı doktorum kullanmamı söyledi ama opti free pure moist i cidden denemek istiyorum eski solo care aqua gibiyse muhteşem olur hakikaten. Express ise zaten beğenmediğim ama değiştirmek için bir türlü cesaret edemedim tavsiyelerinizi göz önünde bulundurup bir deneyeyim o zaman teşekkürler :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Miyobum. Bi ara gözlük kullandım ama alışamayınca bıraktım. Görebildiğim kadarıyla yetiniyordum ancak artık yetmemeye başladı.

Çapa göz bölümünden randevu aldım. Göz muayenesi olup lens takmak istediğimi söyleyeceğim.

Özel hastanelerde duyduğum kadarıyla göz muayenesindem Sokrates deneme lensleriyle uygun lens bulunup reçete olarak yazılıyormuş.

Çapada da böyle bir işlem var mı? Yok doktor sadece numarayı yazıp verirse ben lensimi intenetten sipariş edebilir miyim?

• sol gözüm de 8.6. 8.5 sorun yaratır mı?
  • İyi forumlar arkadaşlar

Ben kendimi bildim bileli gözlük kullanıyorum ama artık kullanmak istemiyorum yarın lens muayenesi olmayı düşünüyorum lens alırken neye dikkat etmem gerekir fiyatları nedir aşağı yukarı benim çevremde kullananlar hep acuvue oasys kullanıdğını memnun olduklarını söylüyorlar bir öneriniz var mı ?
  • RdvnKrca kullanıcısına yanıt
    Acele etmeyin, öncelikle bir muayeninizi olun güzelce daha sonra zaten muhtemelen doktorunuz göz değerlerinize göre bir lens tavsiye edecektir. Her insanın bc değeri vs farklıdır siz çevrenizden aldığınız tavsiyelere göre lens alırsanız hata yaparsınız. Dediğim gibi lens muayeninizi olun daha sonra gerek duyarsanız reçetenize göre öneri yapabiliriz tabi ki :)

• flat_kil kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrardan merhaba muayene oldum şu anda sonuçlarım

Temel eğri Sağ göz 8.60 Sol göz 8.70

Diyoptri Sağ göz 2.25 Sol göz 2.25

Tüm çap Sağ göz 14.00 Sol göz 14.50

Önerilere açığım

• quote:

Orijinalden alıntı: RdvnKrca

Hocam tekrardan merhaba muayene oldum şu anda sonuçlarım

Temel eğri Sağ göz 8.60 Sol göz 8.70

Diyoptri Sağ göz 2.25 Sol göz 2.25

Tüm çap Sağ göz 14.00 Sol göz 14.50

Önerilere açığım

Air optix aqua tavsiye ediyorum

• RdvnKrca kullanıcısına yanıt
    Çoğu lensi kullanmış biri olarak bende Biofinity denemenizi tavsiye ederim...

• Ben daha önceden lens kullanıyordum kutuları duruyor üzerinde çapları vs yazıyor fakat benim göz numarası ilerledi. Şimdi gidip tekrardan reçete almak için lens muaynesi yaptırmaya kalktım özel bir hastane 200 lira fiyat söyledi direk geri çıktım Bunu daha ucuza halletmenin yolu yok mu? devlet hastanesinden normal gözlük muaynesi olup numaramı öğrensem onunla gidip lens alsam ara sokaktaki bi optikçiden falan İstanbul'dayım bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßlackie

Ben daha önceden lens kullanıyordum kutuları duruyor üzerinde çapları vs yazıyor fakat benim göz numarası ilerledi. Şimdi gidip tekrardan reçete almak için lens muaynesi yaptırmaya kalktım özel bir hastane 200 lira fiyat söyledi direk geri çıktım Bunu daha ucuza halletmenin yolu yok mu? devlet hastanesinden normal gözlük muaynesi olup numaramı öğrensem onunla gidip lens alsam ara sokaktaki bi optikçiden falan İstanbul'dayım bu arada.

Fiyat çok abartılmış özelde de ucuza muane olabilirsiniz. Ayrıca devlet hastaneleri de lens muanesi yapmakta.

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.