Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ARKADAŞLAR HASTANEDEN KONTAKT LENS ALDIM YAKLAŞIK 4 SAATTİR GÖZÜMDE FAKAT BİR SORUM OLACAK SOL GÖZÜMDEKİ LENS BULANIK GÖSTERİYOR UZAĞA BAKINCA BİRAZ İYİLEŞİYOR FAKAT YAKINDA BERBAT UZAKTA DA SAĞDAKİNDEN DAHA BULANIK GÖSTERİYOR ACABA NEDENDİR ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..
  • quote:

Orijinalden alıntı: HighPerformance

ACİL YARDIM !!

ARKADAŞLAR HASTANEDEN KONTAKT LENS ALDIM YAKLAŞIK 4 SAATTİR GÖZÜMDE FAKAT BİR SORUM OLACAK SOL GÖZÜMDEKİ LENS BULANIK GÖSTERİYOR UZAĞA BAKINCA BİRAZ İYİLEŞİYOR FAKAT YAKINDA BERBAT UZAKTA DA SAĞDAKİNDEN DAHA BULANIK GÖSTERİYOR ACABA NEDENDİR ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

hadi be arkadaşlar lütfen yardım
  • lenslerini nerden alıyorsunuz ? net üzerinden sipariş verdiğiniz siteler var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArFa_

en küçük kaç numara lens var bilen var mı?

benim gözler 0,50 ve 0,75 ,doktor o kadar küçük numara lens olduğunu sanmıyorum dedi
  • Bir kutu Air Optics Toric lensi kullandım. Hiç memnun kalmadığımı söyleyebilirim. Özellike bilgisayar kullanırken ya da televizyon seyrederken çok yansıma yapıyor. Çift görüyorsunuz bazen neredeyse. Sürekli göz açıp kapama hissi duyuyorsunuz odaklanabilmek için. Yanında kullandığım Ciba Vision'un solüsyonunu tavsiye etmiyorum. Bazen inanılmaz yanma yapıyordu. Gözlerimi kan çanağına döndürdü. Sonrasında Alcon'dan Opti free solüsyonunu kullandım aynı lenslerle ve gözlerim rahatladı nihayet. Alcon'u gönüül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca prospektüsünde de yazdığı üzere damla olarak da kullanabilirsiniz.

Şimdi ise Purevision Toric kullanıyorum. Bariz bir kalite farkı var. Fakat biraz kuruluk hissi veriyor. Diğerlerinden daha kalın olduğu için gözde zaman zaman rahatsızlık hissi verebiliyor. Ben 4. günümdeyim fakat alıştım diyebilirim. Genel olarak çok memnunum. Yansıma problemi Air Optics'e göre çok daha az. Çok daha net bir şekilde görebiliyorum. Bilgisayar kullanmak artık bir işkence değil.

• quote:

quote:

ACİL YARDIM !!

hadi be arkadaşlar lütfen yardım

yukarıdaki mesajlara göz atarsanız, yada en azından benim yazdıklarımı okursanız, yanlız olmadığınızı görürsünüz.
    markasını söyler misiniz?

• Evet arkadaşlar sanalmarketten dün sipariş ettiğim air optik aqua lensler bugün 2 de geldi. İlk defa deneme rağmen ablamın yardımıyla 1 dk sürmedi takmak. İlk tepkim vay anasını olmuştu. Çünkü 10 yıldır gözlük kullanan ve -2 derece miyop olan gözlerim (astigmat sıfır ) daha önce bu kadar net görmemişti. Meğer dünya ne kadar güzelmiş. Herşey cam gibi. Renkler daha renkli gökyüzü daha maviymiş. Ne kaşıntı oldu ne batma. Süper bir icat. Hemen ayna karşısına geçtim. Sanki o temiz yüzlü hanım evladı Fatih gitmiş yerine bakışlarıyla genç kızların yüreğini hoplatan yeni Fatih gelmişti. Amaaa ben lensleri doktor tavsiyesine göre almadım. Çünkü hastaneye gittiğimde gözümün derecesini ölçen doktor, lensi sorduğumda, özel muayenehaneme gel dedi. Aklınca para tırtıklayacak. Ben de kıl olup gitmedim. O yüzden bc, dia değerleri standart olandan aldım. Fakat lensleri taktığımda gözümdeki ağırlığını hissedebiliyordum. Sıra geldi çıkarmaya. Bu mereti çıkarması takmasından zormuş meğer . Elimle kenarından çekiyorum, o illa ortaya gidecem diye diretiyor. Gözümden akan şarıl şarıl yaşlara mı yanarsın ettiğim onca küfüre mi. Sonra çağırdım ablamı. Hemen çekti aldı. İnternette biraz araştırma yaptım. Yanlış ve steril kullanılmayan lensler körlüğe bile sebep olabiliyormuş. Gözüne rüzgar, toz falan geldimi vay haline zaten. 3 ayda bir değiştirilmesi gerekiyormuş Gitti 60 ytl. Sonra taktımm gözlüklerimi geçtim aynanın karşısına. Dedim olum boşver sen hertürlü karizmasın. Ben halimden memnunum. Lensle mensle uğraşamam. Şu anda lensleri kaldırdım kenara. Heralde bu ilk ve son denememdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakiki Osmanlı Torunu -- 7 Ağustos 2009; 16:16:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: heyula07

Evet arkadaşlar sanalmarketten dün sipariş ettiğim air optik aqua lensler bugün 2 de geldi. İlk defa deneme rağmen ablamın yardımıyla 1 dk sürmedi takmak. İlk tepkim vay anasını olmuştu. Çünkü 10 yıldır gözlük kullanan ve -5 derece miyop olan gözlerim (astigmat sıfır ) daha önce bu kadar net görmemişti. Meğer dünya ne kadar güzelmiş. Herşey cam gibi. Renkler daha renkli gökyüzü daha maviymiş. Ne kaşıntı oldu ne batma. Süper bir icat. Hemen ayna karşısına geçtim. Sanki o temiz yüzlü hanım evladı Fatih gitmiş yerine bakışlarıyla genç kızların yüreğini hoplatan yeni Fatih gelmişti. Amaaa ben lensleri doktor tavsiyesine göre almadım. Çünkü hastaneye gittiğimde gözümün derecesini ölçen doktor, lensi sorduğumda, özel muayenehaneme gel dedi. Aklınca para tırtıklayacak. Ben de kıl olup gitmedim. O yüzden bc, dia değerleri standart olandan aldım. Fakat lensleri taktığımda gözümdeki ağırlığını hissedebiliyordum. Sıra geldi çıkarmaya. Bu mereti çıkarması takmasından zormuş meğer . Elimle kenarından çekiyorum, o illa ortaya gidecem diye diretiyor. Gözümden akan şarıl şarıl yaşlara mı yanarsın ettiğim onca küfüre mi. Sonra çağırdım ablamı. Hemen çekti aldı. İnternette biraz araştırma yaptım. Yanlış ve steril kullanılmayan lensler körlüğe bile sebep olabiliyormuş. Gözüne rüzgar, toz falan geldimi vay haline zaten. 3 ayda bir değiştirilmesi gerekiyormuş Gitti 60 ytl. Sonra taktımm gözlüklerimi geçtim aynanın karşısına. Dedim olum boşver sen hertürlü karizmasın. Ben halimden memnunum. Lensle mensle uğraşamam. Şu anda lensleri kaldırdım kenara. Heralde bu ilk ve son denememdi.

çabuk pes etmişsin gibi geldi bana

quote:

quote:

en küçük kaç numara lens var bilen var mı?

benim gözler 0,50 ve 0,75 ,doktor o kadar küçük numara lens olduğunu sanmıyorum dedi

lenslerin en az kaç numara üretildiğini bilen biri var mı buralarda

• haftaya AIR OPTIX AQUA siparişi vereceğim yanında hangi solüsyonu önerirsiniz. Birde denemek için ayrı olarak bir de renkli lens almayı düşünüyorum tavsiye ettiğiniz önerdiğiniz bir ürün var mı ?
  • Ben 2.5 derecde miyoptum 8 yıl gözlük kullandım geçen yaz lens alıyım dedim ilk günlerde takıp çıkatmakta çok zorlandım hatta başkasına taktırdım sonra alıştım artık gözümde yokmuş gibi çok rahatım ama tabi bazı konularda dikkatli olmak lazım

lensiniz kaliteli olmalı
    çok yıpratmamalısınız.
    elinizin temizliğine mutlaka dikkat edin
    kağıt havluyla elinizi kurulayın
    lens solüsyonunu kullanmaktan çekinmeyin biterse yenisini alırsınız

bide 2 ay falan kullanın diyolar ama ben bir çift lensi 4-5 ay rahat kullanıyorum zaten batmaya başlayınca belli ediyor değiştirmek gerek o durumda

gözlükten kurtulmak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim büyük kolaylık allah bulandan razı olsun.

lenslerle ilgili sorunuz varsa tecrübelerime dayanarak cevaplarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemgtr -- 30 Temmuz 2009; 21:50:21 >
  • Bende ilk defa lens alacağım.Fakat bir sorum var.İstanbul göz hastahanesinde görevli 6 aylık lense sağ göz için 120-150 sol göz için 70-100 arası bir fiyat söyledi.İki gözümde de astigmat ve miyop var.Fakat sol gözün astigmatı düşük olduğu için gerek olmadığını söyledi.Bu görüşümü engeller mi?Birde bu fiyatlar normal mi?
  • solüsyonuyla sorunu olanlar solüsyonundan memnun olmayanlar:

solo care aqua yı denediniz mi?Bence piyasadaki en iyi solüsyon.Şiddetle tavsiye ederim biraz pahalı ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Coffey -- 29 Temmuz 2009; 22:19:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Coffey

solüsyonuyla sorunu olanlar solüsyonundan memnun olmayanlar:

solo care aqua yı denediniz mi?Bence piyasadaki en iyi solüsyon.Şiddetle tavsiye ederim biraz pahalı ama

2 dir onu kullanıyorum memnunumda değiştirmem hayatta
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Coffey

solüsyonuyla sorunu olanlar solüsyonundan memnun olmayanlar:

ne kadar pahalı mesela?
  • Arkadaşlar hangi marka lens iyidir? Ben şu an Clear 55A kullanıyorum yani doktor onu tavsiye etti onu aldım ancak hiç gözümde yokmuş gibi olmuyor hissediyorum sürekli. Yakına baktığım zamanda sanki gözümün altına takılıyor. Daha yeni olduğu için alışamadım mı? yoksa anormal bir durum mu? Bir dahakine hangi marka almamı tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugberk23

Arkadaşlar hangi marka lens iyidir? Ben şu an Clear 55A kullanıyorum yani doktor onu tavsiye etti onu aldım ancak hiç gözümde yokmuş gibi olmuyor hissediyorum sürekli. Yakına baktığım zamanda sanki gözümün altına takılıyor. Daha yeni olduğu için alışamadım mı? yoksa anormal bir durum mu? Bir dahakine hangi marka almamı tavsiye edersiniz?

deneme lensi ile denemeden lens almamak gerekir.
    gözünüzde rahatsızlık veriyorsa kullanmayın. başka bir lens deneyin.
    alışır diye de beklemeyin. ciddi sorunlar çıkarabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.R.I.E.N.D.S

Bende ilk defa lens alacağım.Fakat bir sorum var.İstanbul göz hastahanesinde görevli 6 aylık lense sağ göz için 120-150 sol göz için 70-100 arası bir fiyat söyledi.İki gözümde de astigmat ve miyop var.Fakat sol gözün astigmatı düşük olduğu için gerek olmadığını söyledi.Bu görüşümü engeller mi?Birde bu fiyatlar normal mi?
  • @F.R.I.E.N.D.S
    lensin markası ne acaba ? banada muayne oldğum hastaneden 60 ytlye zeiss lens vermişlerdi nette araştırdım 39 - 40TL ayrıca rahat edemedim 2,3 saatten sonra kuruma yapıyor ve gözün alt kısmına batma yapıyordu
  • Off bir kaç gündür takıyorum ama fena baş dönmesi yapıyor bu meret. Bilgisayar ekranına bakınca felaket yoruyo gözü.
  • @F.R.I.E.N.D.S

Astigmat lensler diğer lenslere göre daha pahalı arkadaşım. Bende de astigmat var. Johnson&Johnson'ın Astigmat lensini kullanıyorum.Yukarıda bahsettiğin fiyatlar normal.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.