Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gozlerimde hem miyop hem astigmat var.. Miyop derecelerim sol goz 1 75 civari sag 3 derece, ama astigmatlar 3 derece gibi. Toric lenste yuksek astigmat icin bu numaralar icin lens mevcut mudur acaba ?
  • bi el atsan gencler konuya , torik lens konusunda bilgisi olanlar ?
  • Uzun zaman lens kulladım bir senedir hiç takmıyorum....
  • Arkadaşlar zaman problemi yüzünden tüm mesajları okuyamadım.Ancak birkaç sorum olacak;
    -B&L Purevision toric kullanıyorum ,kuruma batma gibi problemler oluyor.Çok uzun zamandır lens kullanıyorum değişik markalar denedim ancak bu yeni nesil toric lenslerden bana tavsiye edebileceğiniz var mı?Son dönemde çıkanlar hakkında pek bilgim yok.
    -Deneme lensi nasıl alınıyor ,direk mağazadan alabiliyormuyum ve hiçbir ücret ödemiyormuyum?Sonrasında sipariş etme zorunluluğu falan yok değil mi?(biraz saçma oldu ama bu deneme lensi işinin mantığnı tam kavrayamadım)
  • quote:

Orjinalden alıntı: dm01

Arkadaşlar zaman problemi yüzünden tüm mesajları okuyamadım.Ancak birkaç sorum olacak;
    -B&L Purevision toric kullanıyorum ,kuruma batma gibi problemler oluyor.Çok uzun zamandır lens kullanıyorum değişik markalar denedim ancak bu yeni nesil toric lenslerden bana tavsiye edebileceğiniz var mı?Son dönemde çıkanlar hakkında pek bilgim yok.
    -Deneme lensi nasıl alınıyor ,direk mağazadan alabiliyormuyum ve hiçbir ücret ödemiyormuyum?Sonrasında sipariş etme zorunluluğu falan yok değil mi?(biraz saçma oldu ama bu deneme lensi işinin mantığnı tam kavrayamadım)

Mesajlari okursaniz sordugunuz sorulara cevap bulabilirsiniz..
    Yine de tekrarlamak gerekirse;
    B&L Toric Lens kullandim.
    Batma yapiyorsa, tersini duzunu kontrol edin. Duz konumda distan bakinca uzerindeki yazi duz okunuyor.
    Batma devam ederse kesinlikle kullanmayi birakin.

Deneme lensini doktorlar veriyor.
    Magazalardan deneme lens alamazsin.
    Deneme lensler ucretsizdir.
    Denedikten sonra memnun kalirsan alirsin. Memnun olmazsan almazsin.
    Deneme lensinin mantigi, aldiginiz her lens gozunuzle uyusmayabilir. Mesela B&L sizin gozunuzle uyusmamistir. (varsayiyorum) Bunun denemesini alsaydiniz bir kutu lensi heba etmis olmayacaktiniz. gibi.

• quote:

Arkadaşlar zaman problemi yüzünden tüm mesajları okuyamadım.Ancak birkaç sorum olacak;

Arkadaşım eger kuruma ve buna baglı olarakta batma problemi oluşuyosa göz damlası alabilirsin. ben kullanıyorum. kurudugunu ve bu yüzdende battıgını hissettigimde lavoboya gidip gözüme birazcık sıkıyorum yaklaşık 2 saat kadar rahat ettiriyo

• Aslında doktorda birçok lens deniyorum o dakika rahat geliyor fakat 1-2 ay sonra sıkıntı yaratmaya başlıyor.Sanırım benim doktorun deneme lensi gibi bir uygulaması yok.Bu arada piyasada kullanmadığım göz damlası da kalmadı,hem gün içinde sürekli damlatması zor oluyor,hem bazısı gözde tortu bırakıyor.Herhalde gözlerim artık iyice deforme oldu yıllar boyunca herşeye reaksiyon gösteriyor.

Korkmaz sen şuan hangi lensi kullanıyorsun rahatmısın ve eskiden kullandığın rahatsız olduğun lensler neydi?
  • quote:

Aslında doktorda birçok lens deniyorum o dakika rahat geliyor fakat 1-2 ay sonra sıkıntı yaratmaya başlıyor.Sanırım benim doktorun deneme lensi gibi bir uygulaması yok.Bu arada piyasada kullanmadığım göz damlası da kalmadı,hem gün içinde sürekli damlatması zor oluyor,hem bazısı gözde tortu bırakıyor.Herhalde gözlerim artık iyice deforme oldu yıllar boyunca herşeye reaksiyon gösteriyor.

Korkmaz sen şuan hangi lensi kullanıyorsun rahatmısın ve eskiden kullandığın rahatsız olduğun lensler neydi?

dostum,
    b&l provision toric benim gozde de batma yapiyordu. gozyasi damlasi denedim. ancak bu batma 15 gun icinde korneada yaralanmaya neden oldu. cok sıkıntı çektim anlayacağınız.
    b&l'den ve solusyonundan hemen kurtuldum.
    j&j oasis toric kullaniyorum. solusyon olarakta ciba.
    j&j o kadar yumusak ki gercekten hissetmiyorsunuz, b&l'den milyon kat daha kaliteli ve ucuz. ancak cikarmasi takmasi cok ince oldugundan birazcik zor.
    birde gece mutlaka cikarin ve solusyona koyun.
    tavsiyem, j&j'den once edinebilirseniz ciba Air OPTIX for Astigmatism deneyin. yok deneme edinemezseniz j&j oasis toric alin keyfinize bakin.
    Bu arada solusyonunuz renuyse onu da atin. kullanmayin kesinlikle.

birde eklemek istiyorum, b&l'den memnun kalmadiginizda iade aliyor. aldiginiz yere sorununuzu soyleyin ve iade edin.

aldiginiz yer size, alisir efendim, toricler boyledir diye laflar edebilir. alisacagini sanmiyorum. alissaydi benimki alisirdi. 2 defa gozde yaralanma oldu. doktorun verdigi goz ilaclari eczaneden alirken, eczaci bu ilaclari ne yapacaksin, gozunden ameliyat mi oldun dedi. dusunun. bunlarin butun sebebi salak b&l lensi ve geri zekali doktordan kaynaklandi. cunku doktor batmalarda alisir demisti... doktoruda lenside solusyonuda degistirdim. sifirdan muayene oldum. goz olcumlerimle ilgili ciddi hatalar yapmis onceki doktor. goz doktorlarina kalirsak omrumuz boyunca gozluk kullanmaya mahkumuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Korkmazz -- 13 Haziran 2009; 19:20:33 >

• Arkadaşlar bende 1 hafta içinde lense başlayacağım...Konuyu okumama rağmen herkes farklı marka söylüyor benim de tam olarak hangi marka olacağı konusunda aklımda net bir şey oluşmadı...Astigmat var bende ve Air Optix Toric kullanmayı düşünüyorum sizce iyi midir ?? Herhangi bir şikayeti olan var mı ? Ayrıca Carrefour'da bir yere sordum tam olarak hatırlamıyorum mağazayı ; 4 kutusuna 285 lira dediler fiyat olarak iyi mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: BoSS_228

Arkadaşlar bende 1 hafta içinde lense başlayacağım...Konuyu okumama rağmen herkes farklı marka söylüyor benim de tam olarak hangi marka olacağı konusunda aklımda net bir şey oluşmadı...Astigmat var bende ve Air Optix Toric kullanmayı düşünüyorum sizce iyi midir ?? Herhangi bir şikayeti olan var mı ? Ayrıca Carrefour'da bir yere sordum tam olarak hatırlamıyorum mağazayı ; 4 kutusuna 285 lira dediler fiyat olarak iyi mi

herkesin farkli marka dedigine bakma bence.
    Ciba ürünleri mükemmeldir. hiç fikrini değiştirme al. ancak 4 kutu alma. olur ya sorun cikarsa elinde kalmasin. birde işi sadece lens olan yerlerden alisveris yapin.

• Korkmaz verdiğin bilgilerden dolayı çok teşekkürler.Aslında senle aynı durumdayım ve doktorumdan şikayetçiyim.Aslında iyi bir doktor olmasına rağmen hiçbir zaman lens konusundaki sıkıntılarımı anlamadı.Hep alışır ,böyledir,kuruyacak batacak şeklinde yaklaştı.Dediğin markaları denemeye çalışacağım mutlaka.Göz doktorumun verdiği gözlükten de şikayetçiyim,sanki yeteri kadar net göremiyormuşum gibi.Bu his de fazlasıyla sıkıntı yaratıyor.Bana iyi bir göz doktoru tavsiye edebilirmisiniz,hem lens hem de gözlük sorunu için.İstanbul anadolu yakası kadıköyde oturuyorum.
  • doktorun verdiği zeiss kontak lenslerini 1 hafta 10 gündür kullanıyorum. taktıktan Bir süre sonra gözün alt kısmında lens hafif bir batma yapıyor yani lensi hissediyorsunuz. Bu sorun neden kaynaklanıyor ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: MillionDollarBaby

doktorun verdiği zeiss kontak lenslerini 1 hafta 10 gündür kullanıyorum. taktıktan Bir süre sonra gözün alt kısmında lens hafif bir batma yapıyor yani lensi hissediyorsunuz. Bu sorun neden kaynaklanıyor ?

üzerinde toz kalmış olabilr çok iyi temizle. veya daha ilk lens takışın oldugu için biraz zorlamış olabilirsin lensi yapısı bozulmuşta olabilir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Quintana!

quote:

Orjinalden alıntı: MillionDollarBaby

doktorun verdiği zeiss kontak lenslerini 1 hafta 10 gündür kullanıyorum. taktıktan Bir süre sonra gözün alt kısmında lens hafif bir batma yapıyor yani lensi hissediyorsunuz. Bu sorun neden kaynaklanıyor ?

üzerinde toz kalmış olabilr çok iyi temizle. veya daha ilk lens takışın oldugu için biraz zorlamış olabilirsin lensi yapısı bozulmuşta olabilir..

toz falan yok tertemiz lensler her taktıgımda oluyor 2 gözümde de. takarken yapısını bozdugumuda sanmıyorum 3,4 denemede takıp cıkarabiliyorum lensleri 5dk sürmüyor.

Göz hareket ettiğinde açıp kapadığımda gözün alttarafındaki ete değiyo galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A fine day to die -- 14 Haziran 2009; 13:19:54 >

• veya lensin ters tarafınıda takıyo olabilirsiniz.. diger tarafını takmayı denedinizmi hiç?

Benimde en son kullandıgım lens kutusunu ilk açtıgımda içinden ters olarak çıkmıştıda belki sizinkide öyledir
  • yok ters olamaz tersi düzü belli oluyor zaten.
     *** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** bu resimdeki gibi
  • Ya beyler ben yaklaşık 8 aydır lens kullanıyorum,gayet de memnunum fakat gözlerde kuruma yapıyor,lensleri çıkardığımda daha çok farkediyorum.Acaba bu kuruma lensin markasından mı yapar yoksa solisyonun kalitesinden mi?
  • Raimond bunların hepsi yüzünden yapabilir.Lenslerini de solüsyonunu da hatta göz damlanı da tekrardan bi gözden geçir.Ama genelde lens markasından kaynaklanıyodur.Kuruma için damla kullanmanı tavsiye ederim,kesinlikle iyi gelecektir.
  • en küçük kaç numara lens var bilen var mı?

benim gözler 0,50 ve 0,75 ,doktor o kadar küçük numara lens olduğunu sanmıyorum dedi
  • quote:

Korkmaz verdiğin bilgilerden dolayı çok teşekkürler.Aslında senle aynı durumdayım ve doktorumdan şikayetçiyim.Aslında iyi bir doktor olmasına rağmen hiçbir zaman lens konusundaki sıkıntılarımı anlamadı.Hep alışır ,böyledir,kuruyacak batacak şeklinde yaklaştı.Dediğin markaları denemeye çalışacağım mutlaka.Göz doktorumun verdiği gözlükten de şikayetçiyim,sanki yeteri kadar net göremiyormuşum gibi.Bu his de fazlasıyla sıkıntı yaratıyor.Bana iyi bir göz doktoru tavsiye edebilirmisiniz,hem lens hem de gözlük sorunu için.İstanbul anadolu yakası kadıköyde oturuyorum.

ozel muayene olun bence. istanbul'da degilim. burada bile surada muayene olun diye tavsiye edecegim bir yer yok.
    benle ayni durumdasiniz. net gormeyi cok kafaniza takiyorsunuz sanirim. ben tv basina oturur, ne kadar net gorebildigimi test ederim. iki gozunuzle bakin. birini kapatip digeri ne kadar net goruyor diye olcmeyin.
    tekrardan soyleyeyim, batma yapiyorsa caresine bakin. yada cok basiniz agrir.
    birde sunu ekleyeyim, goz tembelligi diye bir sorun var. gozunuzde boyle bir durumun olabilir mi diye doktora danisin.
    bunlar deneyimlerim. doktorlukla falan hic ilgim yok. o nedenle dogru karari doktor verecektir.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.