Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (161. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim çok acil bir sorum olacak. Bugün başladım kullanmaya ve az önce duş aldım. Duş almadan önce çıkardım, solüsyona koydum. Çıktıktan sonra geri takayım dedim ama sol lenste bir çizik gördüm. Takmalı mıyım yoksa atayım mı lensi? ilk defa lens kullanıyorum
  • Lensler elimde kaldı değiştirmiyorlar.4 adet açılmamış lens var elimde , deneme amaçlı lens almak isteyen olursa uygun fiyata veririm.Marka oasys acuve for astigmatizm.Yani torik lens , miyop 3.25 astigmat 1.25 ax 10 derece.BC değeri zaten markanın sabit 8.6 Tanesi 10 liradan veriyim.

Lens çizildiyse atın diyorlar.Batma yaparmış.
  • Ah bea daha ilk çıkarışımdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: duncan21

Lens takmaya başlayalı tam bir hafta oldu bugün itibariyle.Genel olarak oldukça memnun kaldım diyebilirim.

İlk takışım 5-6dk civarındaydı ,bugün sabahın 5inde uyku sersemi olmama rağmen tek deneyişte yaklaşık 30snde taktım.Cidden alıştıktan sonra çok kolay bir işlem yeni takmayı düşününenler hiç tereddüt etmesin bu konuda.

İlk başlarda biraz batma,çapaklanma ve kayma olduğunu hissediyordum ancak bunlar alışma sürecinin bir parçası sanırım bugün itibariyle oldukça rahat geliyor artık.

Dün futbol maçı yaparken denedim müthiş oldu uzun süreden sonra insanları tanıyarak pas atmak harika geldi.Ancak maçtan sonra çıkarırken hata yaptım ,terli olduğum için çıkarırken çok yaktı ve kızarda gözüm.Biraz beklemek ve yüzünü iyice yıkayıp kuruladıktan sonra yapmak lazım çıkarma işini .

Araba kullanırken ise odaklanma sorunu yaşadım önümde hız göstergesine bakıp sonra yola bakınca görüntü 0,1 saniye civarı bulanık kalıyor sonra düzeliyor.Umarım buda geçerse rahat edicem çünkü gece kullanım için riskli bir durum.

aksismat lensiyse odak çizgisini belitmek için oluyor benimkinde var ikisinde de bende ilk başta zedelenme sanmıştım ama değilmiş takarken nasıl dikkat edilir bilmiyorum ama..

• sanırım o mesajı bana yazdınız evet astigmat lensi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenjaMean

sanırım o mesajı bana yazdınız evet astigmat lensi

ne ara ben o arkadaştan alıntılamışım ya

tatile ayırın beni :)

diğer lenstede aynısından varmı diye bak çizik değldir belki..

• taktım gittim okula sabah hiç sıkıntı yok Diğer gözdeki astigmatsızdı ama bişi olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoruSorcam

Selamlar arkadaşlar benimde bi sorum var. Gözlük numaralarım 4.50 hipermetrop + 2.75 astigmat. İstanbul Göz Hastanesinde muayene oldum doktorum lens kullanmamda sakınca yok dedi. Sert lenslerden deneme amaçlı taktım ama nedense işkence gibi geldi sağa sola tam bakamıyorum çok batma fln yapıyor ve kuruma hissi oldu bende alıp almamakta kararsızım. Birde bana Z harfi ile başlayan bi markanın lensini yaptıracaklarmış 1 senelik 1 çift ve 700TL!!!. Bunların daha kısa sürelisi yokmu ben deneme amaçlı bu paraları veremem yada gidip 100 TL verip reçetemi alıcakmışım onuda parayla veriyorlar nerden bulaştım anasını satıyım bu istanbul göz'e. Benim gibi yüksek numara sert lens kullanan varmı? Bi lens nasıl 1 senelikten aşağı olmaz birde tek çift veriyorlar bi kaybolsa yalan olucak yani 700 liram.

sert kontakt lenslerin hepsi yıllık uretimdir malesef.. daha kısa sureli sert lens yok

• quote:

Orijinalden alıntı: hypsibremetes

İyi günler.

2012 eylül ayından itibaren numaralı haftalık lens kullanmaya başladım. İlk başlarda bir problem yoktu fakat son zamanlarda ailemden ve çevremdeki insanlardan gözlerimi çok fazla ve sert bir şekilde kırptığım uyarısını aldım. Nedenini tam olarak bilemesem de lense bağlı bir durummuş gibi görünüyor. Lensler haftalık olunca ben de cumartesileri çıkarıp pazarları takıyordum ama bu arayı daha mı kısa tutmalıyım? Çünkü arada gözlerimi açıp kapatırken de 'pıt' sesleri gelmeye başladı. Ayrıca lens çıkarıp gözlük taktığımda da devam ediyor galiba. Konu ciddi şekilde kafama takıldı bu durumla karşılaşan ve kurtulan, çaresini bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Kalıcı olabileceğinden endişelenmeye başladım doktora gitmeden önce buraya da danışayım dedim.

Ek olarak, lensten mi yoksa bu konuyla çok uğraştığımdan mı bilmiyorum son günlerde ciddi bir baş ağrısı da başladı.

burda zaman kaybetmeyin doktorunuza basvurunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: BenjaMean

Benim çok acil bir sorum olacak. Bugün başladım kullanmaya ve az önce duş aldım. Duş almadan önce çıkardım, solüsyona koydum. Çıktıktan sonra geri takayım dedim ama sol lenste bir çizik gördüm. Takmalı mıyım yoksa atayım mı lensi? ilk defa lens kullanıyorum

baslardaki cizik sonrasında yırtılmaya yol acıyor yani soyle diyim bazen kullanıcılardan soyle sikayetler alırız "lens gozumde yırtıldı" diye.. halbuki alakası yoktur kontakt lens durup dururken yırtılmaz.. cıkarırken en ufak bir tırnak darbesi bile cizige ve o cizikte zamanla yırtıga sebeb olur.. yırtılana kadar takabilirsiniz ama batma ve yanma yapma ihtimali yuksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: posetcay06

quote:

Selamlar arkadaşlar benimde bi sorum var. Gözlük numaralarım 4.50 hipermetrop + 2.75 astigmat. İstanbul Göz Hastanesinde muayene oldum doktorum lens kullanmamda sakınca yok dedi. Sert lenslerden deneme amaçlı taktım ama nedense işkence gibi geldi sağa sola tam bakamıyorum çok batma fln yapıyor ve kuruma hissi oldu bende alıp almamakta kararsızım. Birde bana Z harfi ile başlayan bi markanın lensini yaptıracaklarmış 1 senelik 1 çift ve 700TL!!!. Bunların daha kısa sürelisi yokmu ben deneme amaçlı bu paraları veremem yada gidip 100 TL verip reçetemi alıcakmışım onuda parayla veriyorlar nerden bulaştım anasını satıyım bu istanbul göz'e. Benim gibi yüksek numara sert lens kullanan varmı? Bi lens nasıl 1 senelikten aşağı olmaz birde tek çift veriyorlar bi kaybolsa yalan olucak yani 700 liram.

sert kontakt lenslerin hepsi yıllık uretimdir malesef.. daha kısa sureli sert lens yok

Hocam peki uzun süre bilgisayar kullanımında bi sıkıntı yaşarmıyım? İş gereği genelde hep pc başında oluyorum günde 12 saat rahat oluyordur.

• 3 gündür uğraşıyorum takamadım
    pazartesi doktora gidicem öğretsin :( alışmak çok zor olacak izlemediğim video kalmadı
  • aksesuar olarak kullanan var mı mavi lens falan
  • quote:

quote:

quote:

Hocam peki uzun süre bilgisayar kullanımında bi sıkıntı yaşarmıyım? İş gereği genelde hep pc başında oluyorum günde 12 saat rahat oluyordur.

oksijen gecirgenligi yuksek olan bir marka secerseniz eger sıkıntı yasamazsınız.. hangi marka onerdiler ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

oksijen gecirgenligi yuksek olan bir marka secerseniz eger sıkıntı yasamazsınız.. hangi marka onerdiler ?

Z ile başlıyordu yanılmıyorsam Zeiss. Ama İstanbul gözden almayacağım haftaya başka bir hastaneden tekrar muayene olup reçetem ile uygun bi optikçiden almayı düşünüyorum.

• Arkadaşlar 17 yaşındayım ve 10 yıldır gözlük kullanıyorum astigmat ve miyop var numaraları tam söyleyemiyeceğim muayene olduktan sonra tam olarak yazarım ben artık lens kullanmak istiyorum sorularım var cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

1-Hangi marka önerirsiniz toric lens olucak.

2-Lens'i yanlış kullanım göz kaybına neden olabiliyormuş doğrumu ? Temizlik konusunda sorun yaşamam ama yinede hafif korktum bunları duyunca.

3-Gözlük almak için gittiğim göz doktoru lens muayenesi yaparmı devlet hastanesine gidiyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Z ile başlıyordu yanılmıyorsam Zeiss. Ama İstanbul gözden almayacağım haftaya başka bir hastaneden tekrar muayene olup reçetem ile uygun bi optikçiden almayı düşünüyorum.

zeiss bicok alanda iyi oldugu gibi sert lensde onerilir markalar arasındadır. biraz pahalı ama gorus ve konfor acısından oldukca basarılı.. numaralarınız degerleriniz belli olsun markayada karar verin uygun fiyat konusunda belki yonlendirebilirim sizi

• quote:

Orijinalden alıntı: Mentolur

Arkadaşlar 17 yaşındayım ve 10 yıldır gözlük kullanıyorum astigmat ve miyop var numaraları tam söyleyemiyeceğim muayene olduktan sonra tam olarak yazarım ben artık lens kullanmak istiyorum sorularım var cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

2-Lens'i yanlış kullanım göz kaybına neden olabiliyormuş doğrumu ? Temizlik konusunda sorun yaşamam ama yinede hafif korktum bunları duyunca.

3-Gözlük almak için gittiğim göz doktoru lens muayenesi yaparmı devlet hastanesine gidiyorum.

1- B.C ve DIA degerlerinize gore onerebilecegim marka degiskenlik gosterir.

2- kulaktan dolma bilgilerden biri.. hijyene onem gosterin yeterli.

3- hepsi yapmıyor ama yapanda var Ankara' da iseniz yonlendirebilirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mentolur

Arkadaşlar 17 yaşındayım ve 10 yıldır gözlük kullanıyorum astigmat ve miyop var numaraları tam söyleyemiyeceğim muayene olduktan sonra tam olarak yazarım ben artık lens kullanmak istiyorum sorularım var cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

1- B.C ve DIA degerlerinize gore onerebilecegim marka degiskenlik gosterir.

2- kulaktan dolma bilgilerden biri.. hijyene onem gosterin yeterli.

3- hepsi yapmıyor ama yapanda var Ankara' da iseniz yonlendirebilirim.

Kirklareli/Luleburgazdayim eğer göz doktorum yapmiyorsa istanbulda muayene olurum oda sorun değil 2-3 haftaya giderim doktoruma ölçtürünce yazarim buraya saol yorumun icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5 tane gözlük kırdıktan sonra ben de lense geçmeye karar verdim. Doktora gidip muayene oldum, sağ gözümde hem miyop hem astigmat varmış. orda gözüme bir lens taktılar 10 dakika bekledik. ilk 5 dakika gözüme bayağı battı gözüm sulandı ama sonra yavaş yavaş geçti. reçeteyi alıp evin ordaki bir optikçiye gittim eleman birkaç marka gösterdi ama pek güven vermedi sanki adamın tek derdi bir şeyler kitlemek gibiydi nette ufak bi araştırmadan sonra dhye geldim, sizden öneri bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.