Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (157. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: posetcay06

quote:

Orijinalden alıntı: sokrates099

beyler lensi ters taktım bir sorun olmadı işin doğrusu 3 aydır kullanıyorum ters düz anlamadım
    bazı yerlerde ters takınca bulanık yanma cartu curtu demişler şu an bir sorun yok
    bir de ekleme yapayım HD olunca ne olur lens
    purevision un HD yazıyor ne alaka

goruntu farklılıgı isin aslı ama su ana kadar ki geri donuslerde tam olarak net bisey soylemek zor kimi co kdaha net goruyorum normal purevision a gore diyor kimidefark yok diyor

şu mantık olabilirmi mesela beniim gözler 3.50
    adamlar lense 3.50 etiketi basıp ama numarasını daha yüksek yapmış olabilirler mi ?
    ya da zaten hepimiz görmüyoruz ki
    normalde herhangi bir lensi takınca zaten HD gibi geldi bana bilmem sizin nasıl oldu
    ilk lens taktığımda yeniden doğmuş gibi hissettim
    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ekleme yapayım
    sol 3.50 sağ 3.75 miyop
    optikçiye gittim dedi ikisini de 3.50 al zaten göz miyopa doymaz dedi bende ikisini de 3.50 aldım
    bundan sonra ikisini de 3.75 alsam bir sıkıntı olurmu
    doktora gittim zaten söylediğim gibi numaralar doktor lens konusunda fikir vermedi bu numaralarla lens kullanabilirsin dedi
    son olarak purevision hd öneriyormusunuz HD merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sokrates099 -- 27 Mart 2013; 19:30:42 >

• merhaba arkadaşlar araştırmadım kusuruma bakmayın direk dalıyorum konuya ben 6 senedir gözlük kullanıyorum ve lense geçiş yapmak istiyorum bugün muayene oldum ancak doktor sol göz numaramın büyük olması nedeniyle lens zor bulursun dedi. reçetelere bakabilir misiniz ne yapmam gekekiyor? biri gözlük için diğeri lens için yazdı

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** *** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

• Arkadaslar merhabalar 15 gündür lens kullanıyorum.Acuvue oasys lensi ile başladım.Benim sorunum geceleri araba farlarını çok büyük görüyorum parlayıp gözlerimi alıyor neden olabilir acaba oasys kullananlar veya duyanlar varmı böyle bir sorunla alakadar.Ve night&day önerirmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesdil

merhaba arkadaşlar araştırmadım kusuruma bakmayın direk dalıyorum konuya ben 6 senedir gözlük kullanıyorum ve lense geçiş yapmak istiyorum bugün muayene oldum ancak doktor sol göz numaramın büyük olması nedeniyle lens zor bulursun dedi. reçetelere bakabilir misiniz ne yapmam gekekiyor? biri gözlük için diğeri lens için yazdı

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** *** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

evet sol gozunuzun miyop degeri de astigmat degeride yuksek sayılır.. ama zor bulursunuz diye bisey yok.. en fazla hazırda olmayabilir firmanın elinde o da yurtdısı siparise girer 4 ile 6 hafta arasında gelir.. alternatifiniz yok yanlız cunku B.C 8.50 yazmıs doktorunuz.. bu degerde uretim sadece soflens 66 da var. gecmis olsun

• quote:

quote:

quote:

beyler lensi ters taktım bir sorun olmadı işin doğrusu 3 aydır kullanıyorum ters düz anlamadım
    bazı yerlerde ters takınca bulanık yanma cartu curtu demişler şu an bir sorun yok

goruntu farklılıgı isin aslı ama su ana kadar ki geri donuslerde tam olarak net bisey soylemek zor kimi co kdaha net goruyorum normal purevision a gore diyor kimidefark yok diyor

adamlar lense 3.50 etiketi basıp ama numarasını daha yüksek yapmış olabilirler mi ?
    normalde herhangi bir lensi takınca zaten HD gibi geldi bana bilmem sizin nasıl oldu

ekleme yapayım
    sol 3.50 sağ 3.75 miyop
    optikçiye gittim dedi ikisini de 3.50 al zaten göz miyopa doymaz dedi bende ikisini de 3.50 aldım
    doktora gittim zaten söylediğim gibi numaralar doktor lens konusunda fikir vermedi bu numaralarla lens kullanabilirsin dedi

lens muayanesi yapıldıgında zaten gozluk numaralarından kucuk lens numarası verilir ki buyuk olcude hem goz tembelligini engellemek hemde lens sonucta goze gozluk camından daha yakın oldugundan dolayı boyle bir uygulama yapılır.. doktorunuz size bi gozunuz 3.50 digeri 3.75 dediyse niye optigin dedigine kulak asıyorsunuz ? doktorunuz dedigini yapın bence.. bu arada B.C ve DIA degerinizi bilmeden marka oneremem ama en az sikayet aldıgımız markalar yukarıda da cok kez soyledim Air Optix Aqua, Night & Day yada Biofinity

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan068

Arkadaslar merhabalar 15 gündür lens kullanıyorum.Acuvue oasys lensi ile başladım.Benim sorunum geceleri araba farlarını çok büyük görüyorum parlayıp gözlerimi alıyor neden olabilir acaba oasys kullananlar veya duyanlar varmı böyle bir sorunla alakadar.Ve night&day önerirmisiniz ?

purevision deneyebilirsiniz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ekleme yapayım
    sol 3.50 sağ 3.75 miyop

lens muayanesi yapıldıgında zaten gozluk numaralarından kucuk lens numarası verilir ki buyuk olcude hem goz tembelligini engellemek hemde lens sonucta goze gozluk camından daha yakın oldugundan dolayı boyle bir uygulama yapılır.. doktorunuz size bi gozunuz 3.50 digeri 3.75 dediyse niye optigin dedigine kulak asıyorsunuz ? doktorunuz dedigini yapın bence.. bu arada B.C ve DIA degerinizi bilmeden marka oneremem ama en az sikayet aldıgımız markalar yukarıda da cok kez soyledim Air Optix Aqua, Night & Day yada Biofinity

B.C ve D.C bilmiyorum
    devlet hastanesine gittim iki gözüm de 3.50 çıkmıştı
    daha sonra özele gittim ilk baş ikisi de 3.50 çıktı
    sonra sol 3.50 sağ 3.75
    0.25 zaten çok fark etmiyor en küçük yazıları okumasam da olur
    özellikle lens muaynesi için özele gittim boşu boşuna para aldılar ve bana dedikleri tek şey bu reçeteyle lens kullanmanda sakınca yoktur ne anladım ben bu işten
    air optix aqua kullanıyorum standart göz çapı aldım sıkıntı yaşamadım
    şu an tek çift kaldı ondan purevision hd nasıldır diye soruyorum
    standart çapta aldım kayma batma ve bulanıklık bir sıkıntım yok

• 1. Lens kabının içine ne miktarda solüsyon koymak gerekir...? Lens seviyesini görmesi yeterli olur mu...?
    2. Lensi sabah göze yerleştirdikten sonra kapta kalan solüsyonu mutlaka boşaltmak gerekir mi, yoksa birkaç kez idare eder mi...?
    3. En iyi gözyaşı damlası markası hangisidir...?
    4. Gözyaşı damlasının en ideal kullanım şekli nasıldır...?

Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: civcivcikcikder

1. Lens kabının içine ne miktarda solüsyon koymak gerekir...? Lens seviyesini görmesi yeterli olur mu...?
    2. Lensi sabah göze yerleştirdikten sonra kapta kalan solüsyonu mutlaka boşaltmak gerekir mi, yoksa birkaç kez idare eder mi...?

Teşekkürler...

1-lens yüzecek kadar koymak kafi.
    2-idare eder ama yine en hijyeni günde 1 kere değiştirmek diye düşünüyorum
    3/4 bilmiyorum kullanmadım hiç başkası cevaplar bunu
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ekleme yapayım
    sol 3.50 sağ 3.75 miyop

B.C ve D.C bilmiyorum
    devlet hastanesine gittim iki gözüm de 3.50 çıkmıştı
    daha sonra özele gittim ilk baş ikisi de 3.50 çıktı
    sonra sol 3.50 sağ 3.75
    0.25 zaten çok fark etmiyor en küçük yazıları okumasam da olur
    özellikle lens muaynesi için özele gittim boşu boşuna para aldılar ve bana dedikleri tek şey bu reçeteyle lens kullanmanda sakınca yoktur ne anladım ben bu işten
    air optix aqua kullanıyorum standart göz çapı aldım sıkıntı yaşamadım
    şu an tek çift kaldı ondan purevision hd nasıldır diye soruyorum
    standart çapta aldım kayma batma ve bulanıklık bir sıkıntım yok

su an kullandıgınız markadan memnunsanız eger devam etmenizi oneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: civcivcikcikder

1. Lens kabının içine ne miktarda solüsyon koymak gerekir...? Lens seviyesini görmesi yeterli olur mu...?

Teşekkürler...

1- kabın icerisinde cizgi var zaten gorursunuz, yoksa eger lens icinde rahatca yuzsun.
    2- kontakt lensinizi kullansanızda kullanmasanızda hergun solusyonu degistiriniz.
    3 ve 4. soruları lutfen doktorunuzla gorusun.
  • Teşekkür ederim cevaplar için...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

merhaba arkadaşlar araştırmadım kusuruma bakmayın direk dalıyorum konuya ben 6 senedir gözlük kullanıyorum ve lense geçiş yapmak istiyorum bugün muayene oldum ancak doktor sol göz numaramın büyük olması nedeniyle lens zor bulursun dedi. reçetelere bakabilir misiniz ne yapmam gekekiyor? biri gözlük için diğeri lens için yazdı

evet sol gozunuzun miyop degeri de astigmat degeride yuksek sayılır.. ama zor bulursunuz diye bisey yok.. en fazla hazırda olmayabilir firmanın elinde o da yurtdısı siparise girer 4 ile 6 hafta arasında gelir.. alternatifiniz yok yanlız cunku B.C 8.50 yazmıs doktorunuz.. bu degerde uretim sadece soflens 66 da var. gecmis olsun

peki ben yurt dışından getirtebilirmiyim acaba buradaki fiyatlar çok yüksek bir sitede bunu buldum ama doğru seçim mi yapıyorum acaba?
     *** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

• quote:

quote:

quote:

peki ben yurt dışından getirtebilirmiyim acaba buradaki fiyatlar çok yüksek bir sitede bunu buldum ama doğru seçim mi yapıyorum acaba?
     *** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

100$ 180-190 TL. yapar ki birde kargo ucretini eklersen astarı yuzunden pahalıya gelir.. bu fiyatlara burdan alman mumkunken niye boyle bir yol anlamıs degilim ?

• Arkadaşlar ben 1kutu lens aldım , torik lens.Air Optik marka.Fakat Gözlük kadar net göremedim , hafif bulanık gibiydi.Dün değiştirdim lensleri acuve oasys marka lense geçtim.Fakat yine net göremiyorum.2 tane hastane değiştirdim , son doktora gittim sordum niye net göremiyorum diye numaralar doğru dedi , yani tükürdüğünü yalamadı.Niye net göremiyorum ve tekrar değiştirmeyi düşünüyorum hangi değerleri değiştirmem gerekiyor.
  • bende de astigmat var geçen cumartesi lens aldım doktor bir lens önerdi ve bana 30 günlük deneme lensi verdi genel olarak güzel ama bazen gözümde ince bi batma oluyor doktor o normal herzaman olcak ona katlanamazsan gözlüğe geç dedi ben katlanırım dedim. o ince batma sizde de oluyor mu? bide doktor deneme lensi için 30 TL para aldı. aldığı bu para normal mi?
  • Batma normal değil güzelce temizle düzelmezse başka marka dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

Batma normal değil güzelce temizle düzelmezse başka marka dene

batma olayı inceden çapak gibi oldukça az .. doktora gıcık oldum zaten gözlük numaralarını da fazla vermiş bide özel hastane :/ peki deneme lensleri için aldığı para yasal mı acaba..

şuan verdiği BIOMEDICS marka deneme lensi akşamları çıkatmalı(bunun aylık kullanımlı olanı varmış ama numune kalmamış aynı lensin günlüğünü takıyorum konforu anlamak için)

eğer bunu beğenmesen Biofinity yi al abilirsin dedi (bu günlük geceleri çıkarırmışız BIOMEDICS e göre daha az kaliteliymiş)

göz değerlerim T ( -1.25 X 180 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muharrem89 -- 1 Nisan 2013; 13:26:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Arkadaşlar ben 1kutu lens aldım , torik lens.Air Optik marka.Fakat Gözlük kadar net göremedim , hafif bulanık gibiydi.Dün değiştirdim lensleri acuve oasys marka lense geçtim.Fakat yine net göremiyorum.2 tane hastane değiştirdim , son doktora gittim sordum niye net göremiyorum diye numaralar doğru dedi , yani tükürdüğünü yalamadı.Niye net göremiyorum ve tekrar değiştirmeyi düşünüyorum hangi değerleri değiştirmem gerekiyor.

deneme yapabileceginiz bir doktora gidip, muayene olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem89

bende de astigmat var geçen cumartesi lens aldım doktor bir lens önerdi ve bana 30 günlük deneme lensi verdi genel olarak güzel ama bazen gözümde ince bi batma oluyor doktor o normal herzaman olcak ona katlanamazsan gözlüğe geç dedi ben katlanırım dedim. o ince batma sizde de oluyor mu? bide doktor deneme lensi için 30 TL para aldı. aldığı bu para normal mi?

ince bi batma her zaman oluyomuymus ? doktorlarımız bile hala tam anlamıyla kontakt lens konusunda bilgi sahibi degilken nasıl oalcak bu is bilemiyorum.. neyse yok oyle bisey sallamıs doktorunuz.. o kontakt lensin gozunuze uyup uymaması sonucu yada sizin lens kullanıp, kullanamamanız sonucu olusan bi hassasiyettir.. ikincisi o deneme lensi (1 yada 2 adet) firmalar tarafından doktorlara ucretsiz gonderilmektedir. ben firmaya para verip, getirtiyorum diyen yalan doktor soyler,

• 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.