Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (155. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emre-29

Arkadaslar merhaba
    Daha onceden gozluk kulaniyordum .
    Lens icin recete yazdirdim 8.5 sanirim cap ve soflenstoric lens reami paylasiyorum urunu nerden alabilirim yardimci olabilirmisiniz ben 8.5 cap bulamadim daha oncedende lena kullanmadim hic bilgim yok atasun ve bir kac yere gittim bir cifti 90 tl dediler.
    Benim 2 cift 6 aylik almam gerekiyor.
    Yardimlarinizi rica ederim.
    Tesekkurler.

https://www.box.com/shared/kvikqei3m5jbng7ojyvs

bir cifti derken ? bakın her bir kutuda 6 adet blaster cıkmaktadır.. sizin goz numaralarınız birbirinden farklı ise 2 kutu almalısınız aynı numaralar ise tek kutu alırsınız.. 2 kutu aldıgınızda her bir goz icin 6 adet blaster a sahip olacaksınız her bir blaster 1 ay kullanılmaktadır.. bu da sizi 6 ay idare edecektir. 2 kutu fiyatı 180 TL.' dır.

• quote:

Orijinalden alıntı: posetcay06

quote:

Arkadaslar merhaba
    Lens icin recete yazdirdim 8.5 sanirim cap ve soflenstoric lens reami paylasiyorum urunu nerden alabilirim yardimci olabilirmisiniz ben 8.5 cap bulamadim daha oncedende lena kullanmadim hic bilgim yok atasun ve bir kac yere gittim bir cifti 90 tl dediler.
    Tesekkurler.

bir cifti derken ? bakın her bir kutuda 6 adet blaster cıkmaktadır.. sizin goz numaralarınız birbirinden farklı ise 2 kutu almalısınız aynı numaralar ise tek kutu alırsınız.. 2 kutu aldıgınızda her bir goz icin 6 adet blaster a sahip olacaksınız her bir blaster 1 ay kullanılmaktadır.. bu da sizi 6 ay idare edecektir. 2 kutu fiyatı 180 TL.' dır.

Cift derken 2 kutu demek istedim:) soylemis oldugunuzu biliyorum 180 tl atusunda ikisi internetten 8.5 capli bulamadim .
    Soflenstroric markami lens cesitimi netten almaya calisiyorum acuvue oasys oneriyorlar ama 8.5 capli bulamadim .s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tef-ox

Arkadaşlar selamlar, yarı profesyönel olarak kalecilik yapıyordum. Sol gözüm 2.0 sağ gözüm 1.5 numaralara sahip. Normal hayatımda kemik çerçeve gözlük kullanıyorum ve memnundum. Yani herkes yakıştığını söylüyor. Fakat şu son günlerde Beşiktaş alt yapısı ile görüşmelere başladım. Fakat bu göz konusu ciddi bi sorun. Yarı profesyönel oynarken maçta gözlüksüz idare edebiliyordum. Fakat Beşiktaş gibi bi takımda böyle oynamaya devam edemem.

Asıl sormak istediğim sorular ise; Başta ailem sağlık açısından hiç içine sindiremiyordu. İşin ciddiyetine varınca yatıştılar diyebilirim. Sağlıksal açıdan sorun var mı?
    - Her sabah ve arkadaş çıkarıp takmak ne kadar süremi alır?
    ve en önemli sorum; Maç içerisinde yaptığım hamleler sonucunda lens gözümden düşer mi? Kafa vurmak, köşelere zıplamak. Zeminle temas ediyorum sonuçta. Göz kapakları refleks olarak kapansa da yine de risk taşır mı lens?

Sporcular nasıl lens kullanır arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.

saglık acısından dikkat etmeniz gereken en onemli nokta hijyen.. kontakt lensiniz takıp cıkarmadan once ellerimizi iyice yıkayıp duruluyoruz.. sporculara gunluk kontakt lensleri oneriyoruz.. sabah tak aksam cıkar ve at.. kutu icerisinde 30 adet blaster bulunmaktadır.. iki gozunuz farklı numaralara sahip oldugundan 2 kutu almalısınız ve bu sekilde 1 ay kullanabilirsiniz.. B.C ve DIA degerlerinizi yazın ona gore marka alternatiflerine bakalım

BC 8.7
    DIA 14.0-14.2 / 14.0 - 14.2

Doktor yazsından anladığım kadarıyla bunlar hocam. Balıkesir'de günlük lens satılmadığını biliyorum.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaslar merhaba
    Tesekkurler.

Cift derken 2 kutu demek istedim:) soylemis oldugunuzu biliyorum 180 tl atusunda ikisi internetten 8.5 capli bulamadim .
    Soflenstroric markami lens cesitimi netten almaya calisiyorum acuvue oasys oneriyorlar ama 8.5 capli bulamadim .s

Arkadslar bi lens onerin lutfen.

• clariti'yi kullanan var mı? yeni mi çıktı bu lens
    http://www.lensmarket.com/sauflon/clariti
  • Ya arkadaşlar Lütfen yardım edin deliricem ben şimdi bu sabah okula gitmeden lens taktım biraz erken kalkmışım bi 40 dk kadar tekrar uyudum kalkınca hiç birşey yoktu okula giderken sol gözümdeki lens düştü düştü derken gözümün altına geldi aldım tekrar eve döndüm taktım birazda acelem vardı çok dikkat etmedim çıktım okula giderken farkettim biraz soluk görüyordu sol gözüm, bugün böyle idare edicem dedim lensten kaynaklanıyor yıkayınca geçer dedim ellemedim okuldan geldim lensi çıkardım ve şok oldum çünkü aynı lensteki gibi görüyodum sol taraf soluk gözümöü ovuşturuyorum herşeyi denedim geçmiyor hiç başınıza geldi mi böyle bir olay ?
  • lens kulanımına yeni başladım. yalnız bir bulanıklık var. ilk deneme lensi takılıyken de vardı doktora söyledim geçer dedi 1 hafta doldu hala geçmedi. acuvue oasys kullanıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaslar merhaba
    Tesekkurler.

Bausch & Lomb Soflens66 ya bakacaksın istedigin captaki tek marka

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selamlar, yarı profesyönel olarak kalecilik yapıyordum. Sol gözüm 2.0 sağ gözüm 1.5 numaralara sahip. Normal hayatımda kemik çerçeve gözlük kullanıyorum ve memnundum. Yani herkes yakıştığını söylüyor. Fakat şu son günlerde Beşiktaş alt yapısı ile görüşmelere başladım. Fakat bu göz konusu ciddi bi sorun. Yarı profesyönel oynarken maçta gözlüksüz idare edebiliyordum. Fakat Beşiktaş gibi bi takımda böyle oynamaya devam edemem.

Asıl sormak istediğim sorular ise; Başta ailem sağlık açısından hiç içine sindiremiyordu. İşin ciddiyetine varınca yatıştılar diyebilirim. Sağlıksal açıdan sorun var mı?
    - Her sabah ve arkadaş çıkarıp takmak ne kadar süremi alır?
    ve en önemli sorum; Maç içerisinde yaptığım hamleler sonucunda lens gözümden düşer mi? Kafa vurmak, köşelere zıplamak. Zeminle temas ediyorum sonuçta. Göz kapakları refleks olarak kapansa da yine de risk taşır mı lens?

Sporcular nasıl lens kullanır arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.

saglık acısından dikkat etmeniz gereken en onemli nokta hijyen.. kontakt lensiniz takıp cıkarmadan once ellerimizi iyice yıkayıp duruluyoruz.. sporculara gunluk kontakt lensleri oneriyoruz.. sabah tak aksam cıkar ve at.. kutu icerisinde 30 adet blaster bulunmaktadır.. iki gozunuz farklı numaralara sahip oldugundan 2 kutu almalısınız ve bu sekilde 1 ay kullanabilirsiniz.. B.C ve DIA degerlerinizi yazın ona gore marka alternatiflerine bakalım

BC 8.7
    DIA 14.0-14.2 / 14.0 - 14.2

Doktor yazsından anladığım kadarıyla bunlar hocam. Balıkesir'de günlük lens satılmadığını biliyorum.

DAILIES AquaComfort Plus kullanabilirsin bulamazsan irtibata gecelim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar merhaba
    Tesekkurler.

Bausch & Lomb Soflens66 ya bakacaksın istedigin captaki tek marka

Cok saol link verebilirsen birini alim .

• selam arkadaşalar
    1 senedir purevision 2 kullanıyorum. bir sıkıntı yaşamadım. bu sefer başka bir marka alıyım dedim lensmarkete girdim air optix aqua gözüme çarptı yorumlarda iyi ama dia değeri 14.20 olarak görünüyor benim 1 senedir kulladığım purevision 2 de ise dia değeri 14.00 olarak görünüyor bir sıkıntı yaşar mıyım bu durumda dia farkı neyi değiştirir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROMA1927

selam arkadaşalar
    1 senedir purevision 2 kullanıyorum. bir sıkıntı yaşamadım. bu sefer başka bir marka alıyım dedim lensmarkete girdim air optix aqua gözüme çarptı yorumlarda iyi ama dia değeri 14.20 olarak görünüyor benim 1 senedir kulladığım purevision 2 de ise dia değeri 14.00 olarak görünüyor bir sıkıntı yaşar mıyım bu durumda dia farkı neyi değiştirir?

gonul rahatlıgı ile kullanabilirsiniz
  • teşekkürler
  • Arkadaşlar 2 gun icınde doktora gidicem yaklasık 6 yıldır gözluk kullanıyorum lens icin doktora gidicem bir kaç sorum olucak

her kişi lens takabilir mi yani lensler tum gözlere uygun oluyor mu

önereceginiz marka hangileri lensleri her gun cıkarıp takmak mı lazım 1 defa takıp 1 hafta cıkarmadan dolasabilirmiyim

sorularım saçma geleilir ama lens hakkında hiç bilgim yok tecrubeli arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim
  • Herkese merhaba...

Almanya'da yaşıyorum... Yıllarca gözlük taktıktan sonra, temizliği, taşıması çok fazla zahmetli olduğundan lense geçiş yapmaya karar verdim... Burada muayeneyi sadece optikçiler yapabiliyor; ben de gidip muayenemi yaptırdım... Sol: -1,25 (aslında -1.00'miş ama 0.25 astigmatı tolere edebilmesi için -1.25 yazılmış) Sağ: -0.75 / BC: 8.6 / Çap: 14.0 şeklinde çıktı...

Şu an sipariş verme aşamasındayım...

Kalıcı kullanım için Purevision HD düşünüyorum... Bazı geceler mecburiyetten gözümde kalacak (bazı günler işe çok erken gidiyorum, sabah kalkıp bir de lens takmayla uğraşmak istemiyorum) ama genel olarak -en fazla 2-3 gecede bir- çıkarıp solüsyonda bekleteceğim...

Spor, yüzme, yedekte bulundurma vs. gibi durumlar için de günlük lens siparişi veriyorum... Bunun için de SofLens Daily Disposable'yi seçtim...

Solüsyon olarak Solocare Aqua, göz damlası olarak da Max OptiFresh'e karar verdim...

Bu sonuçlara biraz da burada okuduklarımdan sonra vardım denebilir... İki gündür neredeyse bütün sayfaları okudum... :)

İlk olarak günlük lensle bir süre alıştırma yapmalı mıyım, bu kesin şart mıdır; yoksa doğrudan Purevision HD ile başlayıp, yukarıda bahsettiğim durumlarda (spor,yüzme vs...) -ne olur ne olmaz diye- değiştirme yapsam yeterli olur mu...?
    Kısacası, doğrudan Purevision HD ile yayın hayatıma başlayabilir miyim...?

Bir de genel olarak seçimlerim konusunda da fikirlerinizi merak ediyorum...

Çok teşekkürler şimdiden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivcikcikder -- 20 Mart 2013; 20:44:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zotee

Arkadaşlar 2 gun icınde doktora gidicem yaklasık 6 yıldır gözluk kullanıyorum lens icin doktora gidicem bir kaç sorum olucak

her kişi lens takabilir mi yani lensler tum gözlere uygun oluyor mu

önereceginiz marka hangileri lensleri her gun cıkarıp takmak mı lazım 1 defa takıp 1 hafta cıkarmadan dolasabilirmiyim

sorularım saçma geleilir ama lens hakkında hiç bilgim yok tecrubeli arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim

her kişi lens kullanamayabilir lens muayenesinden sonra doktoru kisiye soyler zaten.. 1 hafta boyunca goze kalabilen uretimler mevcut bikac marka var ama once muayene olun B.C ve DIA degerlerinize bakalım ona gore marka alternatifi sunalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: civcivcikcikder

Herkese merhaba...

Almanya'da yaşıyorum... Yıllarca gözlük taktıktan sonra, temizliği, taşıması çok fazla zahmetli olduğundan lense geçiş yapmaya karar verdim... Burada muayeneyi sadece optikçiler yapabiliyor; ben de gidip muayenemi yaptırdım... Sol: -1,25 (aslında -1.00'miş ama 0.25 astigmatı tolere edebilmesi için -1.25 yazılmış) Sağ: -0.75 / BC: 8.6 / Çap: 14.0 şeklinde çıktı...

Kalıcı kullanım için Purevision HD düşünüyorum... Bazı geceler mecburiyetten gözümde kalacak (bazı günler işe çok erken gidiyorum, sabah kalkıp bir de lens takmayla uğraşmak istemiyorum) ama genel olarak -en fazla 2-3 gecede bir- çıkarıp solüsyonda bekleteceğim...

Spor, yüzme, yedekte bulundurma vs. gibi durumlar için de günlük lens siparişi veriyorum... Bunun için de SofLens Daily Disposable'yi seçtim...

Solüsyon olarak Solocare Aqua, göz damlası olarak da Max OptiFresh'e karar verdim...

Bu sonuçlara biraz da burada okuduklarımdan sonra vardım denebilir... İki gündür neredeyse bütün sayfaları okudum... :)

İlk olarak günlük lensle bir süre alıştırma yapmalı mıyım, bu kesin şart mıdır; yoksa doğrudan Purevision HD ile başlayıp, yukarıda bahsettiğim durumlarda (spor,yüzme vs...) -ne olur ne olmaz diye- değiştirme yapsam yeterli olur mu...?

dogrudan aylık degisimli kontakt lenslerinizi kullanabilirsiniz.. ama purevision dan ziyade Night & Day kullanın derim.. yada Air Optix Aqua

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: civcivcikcikder

Herkese merhaba...

dogrudan aylık degisimli kontakt lenslerinizi kullanabilirsiniz.. ama purevision dan ziyade Night & Day kullanın derim.. yada Air Optix Aqua

Çok teşekkür ederim cevabınız için... Tam olarak sebebi nedir bu tavsiyenizin...? Benim için daha uygun olacağını mı düşünüyorsunuz...?

• Lens kullanmaya aylık purevision ile başladım 20 gün sonra lens deforme oluyordu ve rahatsız ediyordu.

2 yıldır air optix aqua kullanıyorum purevision a göre çapı biraz büyük, bir de purevision dan sonra ilk taktığımda mavimsi bir görüş hissettim. Deformasyon kesinlikle yok bütün ay ilk günkü kadar hassas.

İki veya üç günde bir gece çıkarıp sülüsyona koyuyorum. Bazen de evdeyken gözlük kullanıyorum. Tek lens satan bir yer bulursam bir kaç marka daha denemek isterim.
  • elimde 2 kutu ACUVUE OASYS kontakt lens bulunmakta numaralar 5.5 ve 6.5.kutular hiç açlmadı kutuların içerisnde aylık kulllanmlk 6 şar adet blasterli yne açlmamş lens var.bu kutuları satmak istiyorum.satma sebebim de gözlerimi çizdirdim bu lensleri kullanmadan önce tek kutunun fiyatı şuanda 60 tl ikisi 120 tl yapıo yani göz numarası uyan varsa çok uygun fiyata satmayı düşünüyorum.ürünler aşağıdaki linktekiler;

http://www.lensmarket.com/johnson/oasys

düşünen arkdş varsa pm atsın.
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.