Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Odysseus348

quote:

Orijinalden alıntı: posetcay06

quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

quote:

quote:

dün özelde doktora gittim özelliklede lens alacağımı belirttiğim halde ne bc nede dia değerlerini yazmamış şimdi ne yapmalı gözümde miyop astigmat var nasıl lens alırım yada ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok makbule geçer

edit: değerleri aynı doktordan öğrendim sadece fişe işlememiş. değerlerim 8.6 14 purevision 2hd ve oasys toric arasında gidip geliyorum bu değerler için önereceğiniz lens markası ne olurdu teşekkürler

numalarınız olmadan marka tavsiyesinde bulunamam

değerler şu şekilde;

--------- SPH CYL AXIS
    Sağ göz -0.75 -1.25 90
    Sol göz -1.0 -1.25 95

BC 8.6 DIA 14

bu degerlerde alınabilecek en iyi markayı almıssınız zaten..

oasys toric tavsiye ederim, neden derseniz purevision kullandım, çapı büyük olduğundan gözün hava almasını engellediğini düşünüyorum, gözlerim hep kızarıktı purevision ile. görüşü çok iyiydi ancak purevision 100 puan alırsa oasys toric de 85'tir ve rahatlığı, konforu daha iyi

Aslında oasys ve purevision hd nin çapları 14.5 yalnız oasys daha yuşak yapıda olduğu için rahatsızlık hissi yok denecek kadar az purevision kullanmadım ama kullananların yorumlarıda hep bu yönde olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

yenı göz solusyonum bio true geldi.2 gündür sanki bana gözü kurutuyormuş gibi geldi.ve bugun gözüm iltahaplandı
    aslında dikkat da ediyorum ama sebebini bilmiyorum.aynı kabı 2 gun kullanıyorum.2 gun sonra ıcındekını dokup yenı solusyonu dolduruyorum.

yukarda hocam tavsıye etmıstı netıldex damla aldım az once ve ılk damlatısımda bıle gozumun nefes aldıgını hissettim.umarım iyi gelicek.
    gözün iltahap kapmaması yada daha az kapması için neler yapılır?

Geçmiş olsun ortam olabildiğince tozdan arınmış olsun elleri mutlaka protex gibi hijyen gücü yüksek sıvı sabunlarla yıkamak gerekiyor.solüsyonu nereden aldın bilmiyorum ama eczaneden almak en sağlıklısı maalesef bu solüsyonu işininde sahteciliği yapılıyor çok dikkatli olmak lazım alışverişte tek adresin eczane olmalı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

yenı göz solusyonum bio true geldi.2 gündür sanki bana gözü kurutuyormuş gibi geldi.ve bugun gözüm iltahaplandı
    aslında dikkat da ediyorum ama sebebini bilmiyorum.aynı kabı 2 gun kullanıyorum.2 gun sonra ıcındekını dokup yenı solusyonu dolduruyorum.

yukarda hocam tavsıye etmıstı netıldex damla aldım az once ve ılk damlatısımda bıle gozumun nefes aldıgını hissettim.umarım iyi gelicek.
    gözün iltahap kapmaması yada daha az kapması için neler yapılır?

Geçmiş olsun ortam olabildiğince tozdan arınmış olsun elleri mutlaka protex gibi hijyen gücü yüksek sıvı sabunlarla yıkamak gerekiyor.solüsyonu nereden aldın bilmiyorum ama eczaneden almak en sağlıklısı maalesef bu solüsyonu işininde sahteciliği yapılıyor çok dikkatli olmak lazım alışverişte tek adresin eczane olmalı

Dikkat ettigimi saniyordum ama bu aaralar cok iltahap kapmaya basladi hocam.elimi dogru duzgun yikadigim soylenemez sebebide malum cok uzun suredir lens kullandigim icin artik ozene bezene yapilan takma cikarma islemi artik bi zaman sonra bitiyor.ayni sekilde lens kabindaki solusyonda 1 gunden fazla kullaniliyor.

Eczanemden aldim biotrue aslinda ilk denemem ama ilk denememde sebebini anlamadigim sekilde gozum iltahaplandi.2 gun felan yanma hissettim hatta bana solusyon sanki lensi kurutuyor gibi geldi sonrasinda sol gozum iltahaplandi.bu arada astigmatli oaysis kullaniyirum bende.bu iltahaplanmayi en aza indirmek icin neler yapilabilir hocam.kaliteli bir el sabunu alarak basliycam sanirim.cunku bu rahatsizlik calismami dahi engelliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• oasys toric ve bioture ikilisini kullanıyorum lensleri düzenli olarak gece çıkartıp solüsyona koyuyorum sabah lensi takmadan iki üç damla solüsyonla tekrar temizleyip birazda üzerinde bırakıp takıyorum temizlik için mutlaka protex veya bu tarz sıvı sabun öneririm havluda sadece sana özel osun bunlara ilk başta olduğu gibi dikkat edersen sorun kalmayacaktır.sabah 9 akşam 11 aralığında kullanıyorum şimdiye kadar batma,kızarma,kuruluk hissi gibi şikayetler hiç olmadı tabi her bünye bir değil bana uyan bir solüsyon sende sorun yaratabilir bunuda unutmamak gerek.
  • Oasys torric kullanıyorum yıllardır, açıkçası direk ilk aldığım lens buydu, başkasını hiç denemedim, ve gözümden hiç çıkarmadan 1 ay gezdiğimi bilirim, sabah uyandığımda az bir kuruluk hissinden başka bir sorun yaşamadım hiç :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

quote:

quote:

quote:

quote:

dün özelde doktora gittim özelliklede lens alacağımı belirttiğim halde ne bc nede dia değerlerini yazmamış şimdi ne yapmalı gözümde miyop astigmat var nasıl lens alırım yada ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok makbule geçer

edit: değerleri aynı doktordan öğrendim sadece fişe işlememiş. değerlerim 8.6 14 purevision 2hd ve oasys toric arasında gidip geliyorum bu değerler için önereceğiniz lens markası ne olurdu teşekkürler

numalarınız olmadan marka tavsiyesinde bulunamam

değerler şu şekilde;

--------- SPH CYL AXIS
    Sağ göz -0.75 -1.25 90
    Sol göz -1.0 -1.25 95

BC 8.6 DIA 14

bu degerlerde alınabilecek en iyi markayı almıssınız zaten..

oasys toric tavsiye ederim, neden derseniz purevision kullandım, çapı büyük olduğundan gözün hava almasını engellediğini düşünüyorum, gözlerim hep kızarıktı purevision ile. görüşü çok iyiydi ancak purevision 100 puan alırsa oasys toric de 85'tir ve rahatlığı, konforu daha iyi

Aslında oasys ve purevision hd nin çapları 14.5 yalnız oasys daha yuşak yapıda olduğu için rahatsızlık hissi yok denecek kadar az purevision kullanmadım ama kullananların yorumlarıda hep bu yönde olmuş

Purevision ın eğikliğinin daha fazla olması lazım, yani gözü daha sıkı tutuyor. Bu lensin daha sabit durmasını ve görüşün daha net olmasını sağlıyor ancak rahatsızlık da veriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Biomedics kadar ince başka lens markası varmıdır arkadaşlar?Ben yaklaşıl 15 yıldır lens kullanıyorum bunun ilk 5 yılında birsürü marka değiştirdim ve benim için en ideal olsan lensi yani Biomedicside 10 yıldır sorunsuz severek hatta taparak kullanıyorum...Üretimi duracak TR ye gelmeyecek gibi söylentiler duyunca birden derin bi düşünce sardı beni biomedics inceliğinde lens varmı kullanıp tecrübe ettiğiniz?
  • Benim bahsettiğim eğri değeri olan bc degil.dia yani çaplar eşit bc ise seninde dediğin gibi purvisionda fazla
  • Bausch & Lomb PureVision 2 HD lensim var arkadaşlar. Zar zor da olsa ilk takışımda becerdim 20 dakikada. Sağ taraf taktığımda çok yandı ve yaş aktı ama şu anda rahat. Fakat sol tarafda rahat edemedim. Hala da sağa göre daha hissiyatlı sol taraf. Çıkarıp bir daha taktım ve devam ediyor. Sizce neden böyle arkadaşlar?

Lensin tersi düzü nereden belli oluyor? Tekinde D diğerinde ise B harfi var. Bu harfler ne tarafa göre nasıl gelecek? İkiside simetrik harf olduğu için her yerden düzgün okunuyor.

Ayrıca yakınıma ve aşağılara bakınca bulanma oluyor. Bunu nasıl çözebilirim?
  • Ekleme yapayım: her iki lensi de çıkardım. Sol gözümde hala hafif bir acı var. Sanırım onun yüzünden batıyor gibi geliyordu. Gözümü çizmiş olamam herhalde, değil mi arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: reymor01

Biomedics kadar ince başka lens markası varmıdır arkadaşlar?Ben yaklaşıl 15 yıldır lens kullanıyorum bunun ilk 5 yılında birsürü marka değiştirdim ve benim için en ideal olsan lensi yani Biomedicside 10 yıldır sorunsuz severek hatta taparak kullanıyorum...Üretimi duracak TR ye gelmeyecek gibi söylentiler duyunca birden derin bi düşünce sardı beni biomedics inceliğinde lens varmı kullanıp tecrübe ettiğiniz?

soflens38 de yapı olarak digerlerine gore oldukca incedir.. ama cok ince kontakt lenslerin kullanımıda zordur..

• Aktif olarak haftanın 3 günü basketbol oynarım,halı saha maçı vs yaparım ama hiç sorun yaşamadım,arada sırada banyoda yasa gözlerimi aşırı ovuşturusam göz içinde kayma yapıyor tabiki :) ama onun dışında gözümde lens varmı yokmu hiç haberim dahi olmuyor...tavsiyeniz için teşekkürler dediğiniz lenside deneyeceğim...
  • arkadaşlar, benim sol gözümde 1.5 derece astigmat var. muayene olurken doktor "toric lens kullanmana gerek yok, astigmatın o kadar da yüksek değil" gibisinden bir şey söyledi. sizce toric değil de sadece miyop için lens alsam zararlı olur mu? görüş olarak çok fark eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robin scherbatsky

arkadaşlar, benim sol gözümde 1.5 derece astigmat var. muayene olurken doktor "toric lens kullanmana gerek yok, astigmatın o kadar da yüksek değil" gibisinden bir şey söyledi. sizce toric değil de sadece miyop için lens alsam zararlı olur mu? görüş olarak çok fark eder mi?

evet görüs olarak fark eder tabikide hocam ama ne kadar eder bilemem
  • Arkadaşlar annem 2-3 yıldır gözlük kullanıyor.Muayene için hastaneye gittiginde reçetesinde sağ gözünde Vitrum Spher uzak için -1,00 çıktı sol göz için;Vitrum Spher,Vitrum,Axis -0,75,Prisma Basis 60' (derece) Çıktı.Bu ''Prisma Basis'' ne demek açıklayabilirmisinz ?
  • Gözlük numaram 1.25 (miyop, her ikisi de) olduğu halde lens için diyoptri değerine 2.25 yazılmış. Lensler ile yakın mesafede hafif sıkıntı var gibi. Numarası büyük olduğundan 1 gün taktım şimdilik takmıyorum. Durduk yere ilerletmeyelim.

Sizce normal midir lenste bu kadar fark? Bana kalırsa yanlış yazdı.
  • Arkadaşlar günlük lensi önerirmisiniz
    önerirseniz hangi markanın günlüğünü önerirsiniz.

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: robin scherbatsky

arkadaşlar, benim sol gözümde 1.5 derece astigmat var. muayene olurken doktor "toric lens kullanmana gerek yok, astigmatın o kadar da yüksek değil" gibisinden bir şey söyledi. sizce toric değil de sadece miyop için lens alsam zararlı olur mu? görüş olarak çok fark eder mi?

Aynı sıkıntı bende de var , torik lens mi alsam kontak lens mi karar veremiyorum.Optikçi oasis markası için 2 kat fiyat fark ediyor dedi.Hatta lenslerim geldi şuan gidip almadım.Yıllık 400 liraya denk geliyor.

Şu konuda bilgi verin arkadaşlar , torik lensler kaç numaradan sonra kullanılıyor?
  • Pc ve telefon ekranında bulanıklaşma normal midir? Zamanla alışır mıyım?
  • o değilde benim gözler 0.50 astigmat. lens yokmu 0.50 astigmata. araba ve motosiklet kullanırken gözlük rahatsız ediyor malesef.
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.