Şimdi Ara

LENS HAKKINDA!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
32.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • lens kullananlar veya denemek isteyenler için numaralı ve numarasız lens bulabilecekleri site linki aşağıda, renkli lenslerinde numaraları mevcut hatta acayip renklerde kırmızı, kedi gözü şeklinde, yada üzeri desenli lensler bile var.

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/LENS_DEPOSU/
  • Benimde sormak istediğim birşey var.Ben doktora gittim bir gözüm 3.25 diğeri ise 2.75 çıktı.Doktora lens almak istediğimi öyledim bana en yüksek numara 2.75 dedi yani diğer gözüm açıkta kalıyor var mı böyle birşey.Hem astigmat hem miyop varmış.Yani bu hastalıkları için en yüksek lens numarası 2.75 mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SiyahLeke

Benimde sormak istediğim birşey var.Ben doktora gittim bir gözüm 3.25 diğeri ise 2.75 çıktı.Doktora lens almak istediğimi öyledim bana en yüksek numara 2.75 dedi yani diğer gözüm açıkta kalıyor var mı böyle birşey.Hem astigmat hem miyop varmış.Yani bu hastalıkları için en yüksek lens numarası 2.75 mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SiyahLeke

Benimde sormak istediğim birşey var.Ben doktora gittim bir gözüm 3.25 diğeri ise 2.75 çıktı.Doktora lens almak istediğimi öyledim bana en yüksek numara 2.75 dedi yani diğer gözüm açıkta kalıyor var mı böyle birşey.Hem astigmat hem miyop varmış.Yani bu hastalıkları için en yüksek lens numarası 2.75 mi ?

böyle bişeyi ilk defa duyuyorum..4.50 lens numarası olan biliyorum..

ama astigmattan kaynaklanan bi durum varsa bilemem..normal yumuşak lenslerde öyle bir

sınır yok..
  • böyle birşey yok, ben lens işi yapıyorum, 20 numaraya kadar lens var, ancak belirli markalarda bu numara değişebilir. mesela a markasının 10 numaraya kadaradır b markasınınki 15 e kadardır. ancak her markanın size uygun lensi vardır. çünkü öyle çok extreme bi numaranız yok. aşağıdaki linkten istediğini seçebilirsin.

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/LENS_DEPOSU/
  • Anladım...Doktora lens kullanmak istedimi söylediğimde bana 2.75'ten yukarı lens yoktur dedi.Yurt dışından da sipariş verdi.Birde muayene kağıdını vermedi.Şimdi ben gidip kağıdı alsam daha sonra lensi kendim alsam olur mu ?
  • bu numaralardan tam olarak eminsen o kağıda da gerek yok..
  • Ben 7 Senedir renkli lens kullanıyorum Gözlerimde bir bozuklukj yok sadece renk değiştirmek için kullanıyorum ama bi marka tavsiye edemem bence sende etmemelisin çünkü freshlook yada herhangi bi başka marka gözden göze çok farkediyor bazıları çoık ucuz lens almasına rağmen anlaşılmıyor bazıları ise dünya kadar para versede farkediliyor :)
  • Arkadaslar bugun goz doktoruna gittim 5sene once aldigim 1.70 numarali gozluklerimi hic denecek kadar az kullanmistim bugun doktorun yaptigi olcumlerde 2.60 +asig. cikti lens icin uygunmusum fakat toric lensmi ne vericem ama biraz sıkıntilidir dedi + normal gozluk lensi her zaman kullanmami simdilik tavsiye etmedi aranizda toric lens kullanan varmi deneyimleriniz nedir lenslerim yakinda 1 adet numune lens gelicek onu 1ay kullandiktan sonra bir sorun olmaz ise lense devam edicez 17 yaşındayım gözler gitmiş yav

Ayrıca: Lenslerin adını türünü kağıda yazdı ama öyle bi doktor yazısı ki okuyup internetten araştıramıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 17 Kasım 2011; 21:53:43 >
  • arkadaşlar acuvue marka lensler hakkında hertürlü aşağıdaki adresten bakabilirsiniz...

http://www.acuvue.com.tr
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.