Şimdi Ara

Lens Fırsatları (Ana Konu) gözlük sevmeyenler içeri :) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
753
Cevap
145
Favori
78.188
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: leronamso

quote:

Orijinalden alıntı: Sensation +

Ben lensci den verdim siparişi air optix torik. Numaralardan dolayı yurtdışından gelecek. Alıpta memnun kalan duydum ama sahte verdiklerini filan duymadım. İnş bi sıkıntı cıkmaz

hocam ne zamandır air optix toric kullanıyosunuz ? ben bausch+lomb 66 toric , acuvue oasys toric kullandım şimdiye kadar. acaba air optix de denesemmi diyorum ama bilemedim bir türlü.
    siz hangi model lensleri denediniz şimdiye kadar ? bir öneriniz var mı ?

Night and Day'i kardesim anlata anlata bitiremiyor ben toric alacagim, ne derseniz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serghat

quote:

quote:

Ben lensci den verdim siparişi air optix torik. Numaralardan dolayı yurtdışından gelecek. Alıpta memnun kalan duydum ama sahte verdiklerini filan duymadım. İnş bi sıkıntı cıkmaz

hocam ne zamandır air optix toric kullanıyosunuz ? ben bausch+lomb 66 toric , acuvue oasys toric kullandım şimdiye kadar. acaba air optix de denesemmi diyorum ama bilemedim bir türlü.

Night and Day'i kardesim anlata anlata bitiremiyor ben toric alacagim, ne derseniz...

Ben bilmiyorum onu. Ne özelliği varmış ki ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

Arkadaslar gece lensi diye bir sey cikmis. Bu lensi iki uc gunde bir gece takıyorsunuz ve gun icinde gözünüzde lens olmadan yaşamınızı sürdürebiliyorsunuz .

Ben siparis verdim kullandıktan sonra yorumlarımı paylaşırım. Saygılar...

Başladınız mı kullanmaya ? görüş ve geneyimlerini aktarır mısın hocam

Gece lensiyle ilgili bilgilendireyim sizleri arkadaşlar.

Başladım yaklaşık 10 gün oldu.

Öncelikle daha önce hiç lens kullanmadığım için takarken ilk günlerde bayağı zorlandım.

Bunun dışında bana en büyük artısı şu anlık gözlüksüzken astigmattan kaynaklı olan başağrısı olmuyor.

Görüntü mükemmel değil ancak 1-2 ay içerisinde çok iyi düzeye gelecekmiş.

İlk gün 1-2 saat, 2. gün 4-5 saat sonrasında da uykuya kadar götürüyor lensler.

Miyop olanlar 2-3 günde bir gece takarsa yeterli ama astigmatlılar her gün takmalıymış.

Gözlüksüzken hayatımı rahatlıkla idame ettirebiliyorum.

Uykusu düzenli olmayanlara bu ürünü önermiyorum.

Lens gözbebeğinin üzerinde olmalı ve oradan ayrılmamalı. Uyku sırasında çok çok hareketli biriyseniz sorun olabilir.

Lens sert bir lens ve göze batıyor yani günlük hayatta kullanamazsınız ancak uyurken. Ya da uyumadan yarım saat 1 saat en fazla.

Takması zor olsa da çıkarması çok çok basit.

Ankara'da önce muayene oldum daha sonra da siparişle Avusturulya da 1-2 ay içerisinde lenslerim geldi.

Şu an her hangi bir sorun yok.

Eğer çok gezen biri değilseniz, uykunuz düzenliyse, bu ürünü tavsiye edebilirim.

En azından günlük hayatta rahat ediyorsunuz.

Satan kişi daha önce optikçilik yapmış sonra da dükkanı kapatıp sadece bu ürünün satışına başlamış biri.

Ankara'da satış yapıyor. Kendisiyle ilgili bir sorun yaşamadım arkadaş ürünün arkasında ve memnunuiyet garantisi vermişti bana.

Şimdilik bu kadar.

Ancak benim önerim hemen olaya girişmek yerin benden gelecek 2-3 ay sonraki yorumlarımı da dikkate almanız yönünde.

Şu an çok yeni.

Kesin bir dille tavsiye edemiyorum ya da ürün kötüdür diyemiyorum.

Saygılar...

• Hocam peki bu lensin bi kullanım suresi var mi? 1 aylik yillik gibi?

• realistspary kullanıcısına yanıt
    Nereden aldınız acaba, bende denemeyi düşünüyorum.Birde fiyatı ne kadar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lagari Hasan Çelebi -- 18 Ağustos 2014; 16:16:54 >
  • Lens 2 yıllık ortalama kullanım ömrüne sahip. Kişiden kişiye değişiyor en kısa 1,5 yıl gidiyor.

Bilimsel adı ortakeratoloji olarak geciyor Google dan bakabilirsiniz.

Ayrıca fiyat miyoplar icin 700-800 civarı astigmatlar icin 1500 -1600 civarlarında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lagari Hasan Çelebi

Nereden aldınız acaba, bende denemeyi düşünüyorum.Birde fiyatı ne kadar acaba?

Hocam satan kisi bir şahıs .

Es dosta getiriyor acikcasi su an kısının bilgilerini vermem bana cok etik gelmiyor cunku ben kesin bir kanaate sahip degilim.

Tavsiye ederim diyemiyorum. Ya da bu ürün kötüdür de diyemiyorum.

Bu anlamda 2-3 ay geçsin buradan yazan arkadaslara bilgilerini vereyim ki kimse mağdur olmasın .

Saygılar...

• realistspary kullanıcısına yanıt
    O zaman takipteyim, 3 ay sonraki gelişmeleri merak ile bekliyorum.
  • quote:

quote:

Daha gelmedi ki gözlük devam ama söyle diyim herkes o kullandıklarından daha iyi diyo kullanıp görücem. yorum yaparım mutlaka. oasys ten memnun kaldın mı ben 15 günlük diye almadım da ? Bide en önemlisi solüsyon yanmalar batmalar memnuniyetsizlikler ordan kaynaklı oluyor genelde.

• quote:

quote:

quote:

Daha gelmedi ki gözlük devam ama söyle diyim herkes o kullandıklarından daha iyi diyo kullanıp görücem. yorum yaparım mutlaka. oasys ten memnun kaldın mı ben 15 günlük diye almadım da ? Bide en önemlisi solüsyon yanmalar batmalar memnuniyetsizlikler ordan kaynaklı oluyor genelde.

Hocam garantili bir siteden aldıysan air optix i geri iade edip acuvue oasys sipariş et. 1 yıl air optix kullandım. Ilk lensim olduğu için iyi zannediyordum lens sonuçta bu batmalar olur çekecek diye bakıyordum ama meğer öyle değilmiş. Acuvue toric aldıktan sonra hayatım değişti resmen müthiş bir incelik ve rahatlık. 1 yılıma acıdım resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: HmB_SaL

quote:

quote:

quote:

Hocam garantili bir siteden aldıysan air optix i geri iade edip acuvue oasys sipariş et. 1 yıl air optix kullandım. Ilk lensim olduğu için iyi zannediyordum lens sonuçta bu batmalar olur çekecek diye bakıyordum ama meğer öyle değilmiş. Acuvue toric aldıktan sonra hayatım değişti resmen müthiş bir incelik ve rahatlık. 1 yılıma acıdım resmen.

Hocam yorumunuz öneriniz için teşekkür ederim. Aynısını oasys içinde diyorlar. En sonunda ben bu lens konusunun herkeste farklı olduğuna kanaat getirdim Arkadaşım HD2 kullanıyor inanılmaz kötü yorumları olmasına rağmen adam 2 ayda 1 değiştiriyor düşün yani. Ucuza aldığımdan dolayı memnun kalmazsam alırım hemen bi oasys tek sorun 15 günlük olması.

Ek olarak başka öneriniz var mı solüsyon vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony John Soprano -- 19 Ağustos 2014; 0:18:27 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HmB_SaL

quote:

quote:

quote:

Hocam yorumunuz öneriniz için teşekkür ederim. Aynısını oasys içinde diyorlar. En sonunda ben bu lens konusunun herkeste farklı olduğuna kanaat getirdim Arkadaşım HD2 kullanıyor inanılmaz kötü yorumları olmasına rağmen adam 2 ayda 1 değiştiriyor düşün yani. Ucuza aldığımdan dolayı memnun kalmazsam alırım hemen bi oasys tek sorun 15 günlük olması.

Ek olarak başka öneriniz var mı solüsyon vs.

biotrue dan şaşma derim solüsyon için de :)

• arkadaşlar yaklaşıp 2 yıldır acuvue oasys kullanıyorum , geceleri sıkıntı yaratıyor ışıklar falan dağılıyor bazen... Bunun için pruveision hd2 yi önerirmisiniz?
  • 5 senedir lens kullanıyorum çoğu markayı denedim.

şuan en iyi lens zeiss bana kalırsa tavsiye ederim herkese
  • Lensci.com dan aldığım air optix astigmatism lenslerim geldi çok uğraşmadan taktım. Lenste batma - yanma yok, görüntü kalitesi güzel, tek sıkıntısı kalınlığı gözde varlığını hissediyorum ve gözümden taşan kısımları mavi renk bide

kargo + solüsyon + iki kutu torik lensi 120 liraya aldım, şimdi zam gelmiş air optix e 64 tl olmuş kutusu. göz bc değerim 8,6 - 8,7 olduğu için hd2 alamadım şimdi sırasıyla oasys torik ve biofinity toric denicem.

@uA_OzaN hocam ağırlık hissi normal mi ilk başta ilk defa kullanıyorum da
  • purevision 2 hd tavsiye etmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Francis J. Underwood

Lensci.com dan aldığım air optix astigmatism lenslerim geldi çok uğraşmadan taktım. Lenste batma - yanma yok, görüntü kalitesi güzel, tek sıkıntısı kalınlığı gözde varlığını hissediyorum ve gözümden taşan kısımları mavi renk bide

kargo + solüsyon + iki kutu torik lensi 120 liraya aldım, şimdi zam gelmiş air optix e 64 tl olmuş kutusu. göz bc değerim 8,6 - 8,7 olduğu için hd2 alamadım şimdi sırasıyla oasys torik ve biofinity toric denicem.

Hocam merhaba soft 66 toric kulllaniyorum bende deneme sonuclarinizi yazarsaniz sevinirim. 66 toricin tek sikintisi cok parlama yapiyor gece isiklar, digerlerinde durum nasil merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aty27

arkadaşlar yaklaşıp 2 yıldır acuvue oasys kullanıyorum , geceleri sıkıntı yaratıyor ışıklar falan dağılıyor bazen... Bunun için pruveision hd2 yi önerirmisiniz?

Hd2 cok kalin ve goze oturmuyor tam bc degerinden olabilir ancak gozden goze de fark ediyor tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: holapsp

quote:

Orijinalden alıntı: Francis J. Underwood

Lensci.com dan aldığım air optix astigmatism lenslerim geldi çok uğraşmadan taktım. Lenste batma - yanma yok, görüntü kalitesi güzel, tek sıkıntısı kalınlığı gözde varlığını hissediyorum ve gözümden taşan kısımları mavi renk bide

Hocam merhaba soft 66 toric kulllaniyorum bende deneme sonuclarinizi yazarsaniz sevinirim. 66 toricin tek sikintisi cok parlama yapiyor gece isiklar, digerlerinde durum nasil merak ediyorum.

Air optix te parlama sorunu yok hocam çünkü araç kullandım eve yeni geldim trafik ışıkları arç ışıkları vs bi sorun oluşturmadı. Tek sorun kalın oluşu. Diğer deneyeceklerimi burada yorumlarım tekrardan

• Lensci.com'dan kendileriyle görüşerek cuma günü sipariş verdim, reçete falan isteyince ciddi bi firma sanıp cuma, cumartesi günlerini atlayip pazartesi günü kargoya verilmesini kabul ettim. Salı günü aradığımda, sistemlerinden kaynaklı siparişin oluşmadığını, kredi kartından çekim yapılmadığını söylediler.

O kadar görüşerek sipariş verdim, sali günü kargo beklerken bu cevabı verdiler. Kendi sistemsel hatalarından dolayı müşterisini mağdur edip üstüne bir Nezaketen de olsa özür dileyemeyecek kadar alçaldılar gözümde. Asla tavsiye etmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.