Şimdi Ara

Lenovo Zuk Z2/Z2Pro Unlock-TWRP-STOCK/CUSTOM Rom- IMEI Repair-!!LTE BAND UNLOCK!! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
16
Favori
30.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: manliga

kolay gelsin usta herşeyi okudum denedim. telefona custom rom yükledim twrp den sonra şimdi telefon açılmıyor recovery moduna giriyorum başka rom yüklüyorum yine düzelmiyor zuk yazısında kalıyor ne yapmalıyım acaba .

açılmıyorsa qfil ile stock rom yükleyeceksin . bu işlerden çok anlamıyorsan bulaşma bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiIIyTheKiD

quote:

kolay gelsin usta herşeyi okudum denedim. telefona custom rom yükledim twrp den sonra şimdi telefon açılmıyor recovery moduna giriyorum başka rom yüklüyorum yine düzelmiyor zuk yazısında kalıyor ne yapmalıyım acaba .

açılmıyorsa qfil ile stock rom yükleyeceksin . bu işlerden çok anlamıyorsan bulaşma bence.

diag port açtım usta ama yüklerken hata veriyor yüklenmiyor yardım edersen yapmaya calışcam yoksa siz yapabilirmisiniz.
  • usta flash boot dan sonra diag mode acma kodunu verirmisin
  • kodu buldum portu qfil gördü ama yüklemiyor hemen hata veriyor nedendir acaba
  • parası ile yardım edebilecek biri varmı acaba
  • çıkardığın stock rom klasöründeki contents.xml dosyasını 1 kere seçtikten sonra o klasörün yerini değiştirip tekrar aynı dosyayı farklı konumdan seçince hata veriyor ( en azından bende öyle olmuştu ) hatanın diğer sebebide qfil ayarlarında gerekli yerleri doğru işaretlememişsindir . bende ilk defa bu telefona rom atacağımda o hatayı yapmıştım . Sana tavsiyem ilk sayfadaki cihazının modeliyle ilgili olan bölümü iyi oku anla . Her zaman doğru yapıyorum diye sanabilirsin ama bir hata yapıyorsundur . bende çok yaptım onu zamanında hepte bir yanlışım çıktı.
  • Merhabalar, öncelikle detaylı olarak paylaşım için teşekkürler. Unlock bootloader için zuk üyelik ekranına ulaşamıyorum. Sayfa 502 bad gateway şeklinde bir uyarı veriyor.Acaba link mi değişti? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidrojeo

Merhabalar, öncelikle detaylı olarak paylaşım için teşekkürler. Unlock bootloader için zuk üyelik ekranına ulaşamıyorum. Sayfa 502 bad gateway şeklinde bir uyarı veriyor.Acaba link mi değişti? Yardımcı olursanız sevinirim.

dns ile ilgili bir sorunları varmış site şu an kapalı ama eğer unlock dosyasını almak istiyorsan ağağdaki adrese telefonun seri numarasını gösteren resim atarak dosyayı iste. gönderimde bulunuyorlarmış zuk forumunda verilmiş bu bilgi.

Kime: devworld@zuk.com
    Konu: Bootloader unlock
  • quote:

parası ile yardım edebilecek biri varmı acaba

configuration bölümünde device type yazan yeri UFS yapmayı unutma . ben orayı MMC olarak seçmişim ilk defa rom yüklerken çok uğraştırdı . UFS olduğundan emin ol.
  • quote:

quote:

configuration bölümünde device type yazan yeri UFS yapmayı unutma . ben orayı MMC olarak seçmişim ilk defa rom yüklerken çok uğraştırdı . UFS olduğundan emin ol.

emmc ve ufs arasındaki fark nedir? ben stock rom atarken qfil ayarları ile oynamıyorum. sanırım hep emmc olarak stock rom yükledim. sanırım depolama pro versiyonda UFS plus versiyonunda eMMC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deta53 -- 4 Temmuz 2017; 23:45:26 >
  • deta53 kullanıcısına yanıt
    yazma ve okuma hızları arasındaki farktır bunlar . ufs çok hızlı okuyup yazar .

bunu şu örneklede antalatabilirim hdd ve ssd gibi bilgisayarda..

daha fazla bilgi istersen şuradaki tabloya bakma isteyebilirsin

https://news.samsung.com/global/emmc-to-ufs-how-nand-memory-for-mobile-products-is-evolving

iyi forumlar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deta53

quote:

quote:

emmc ve ufs arasındaki fark nedir? ben stock rom atarken qfil ayarları ile oynamıyorum. sanırım hep emmc olarak stock rom yükledim. sanırım depolama pro versiyonda UFS plus versiyonunda eMMC

kardeşim burda mmc ile ufs arasındaki farkı anlatmaya kalkarsak akşam ederiz . Kısacası şunu bile ZUK Z2 PRO UFS türü hafızaya sahip eğer ayarlardan gidip MMC yaparsan flash çalışmaz rom yükleyemezsin

• ustam burda arkadaşın asıl bilmesi gereken şey ufs nedir yada mmc nedir değil cihazın UFS bellekli mi yoksa MMC bellekli mi olduğu . ZUK Z2 Pro UFS bellekli bir cihazdır . yani qfil ile stock rom yüklerken ayarlardan hafıza kısmını UFS seçmeniz gerekli yoksa rom yükleyemezsiniz . Sonra neden hata veriyor diye günlerce kafanızı kaşırsınız.
  • Zuk Z2 Pro için Flyme 6 Rom Siyang yeni versiyonu . Alternatif link çıkarsa paylaşırım

http://bbs.lenovomobile.cn/z2pro/t897612/
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebagirtan

Denediğinizde cevap bekliyorum. Masaüstüne taşıyıp ismi kısaltır iseniz olma ihtimali var . Qsahara hatasında geçiyor çünkü zukfan da . 🙏

Hocam malum işten mütevellit biraz geç dönüş yapıyorum, kusura bakmayın lütfen. Daha önce yaptığım işlemlerdi bunlar, başarılı bir şekilde kurulum gerçekleştirmiştim, lakin sizin bahsettiğiniz gibi işlemleri yapmama rağmen halen aynı hatayı almaktayım, 3 farklı bilgisayarda denememe rağmen. Başarılı kurduğum bilgisayarı da formatlayıp bir arkadaşımıza teslim etmiştik, takribi 2 ay kadar oluyor yani.
  • arquerox kullanıcısına yanıt
    tekrar merhabalar hocam eğer işlem sırasına göre her şeyi yaptınız ve adb reboot edl kodunu yazdıkdan sonra qfil telefonu göre download dediğinizde o hatayı alıyorsanız . bu benim yaşadığım sıkıntı ile aynı .
    windowsu sınama moduna alıp rom dosyasını masa üstüne taşıdım ve dosya adını kısalttım sorunum halloldu . qsahara hatasının bir sürü çeşidi var
    hepsi burada.

Q: I can press the Download-Button ... but the download failed with error:
    "Download Fail:Sahara Fail: QSahara Server Fail: The name of directory is invalid
    Finish download"
    A: Try to close and reopen QFIL again, also unplug and replug your phone.
    Still not fixed? Reboot your PC, Phone.

Q: While flashing process I got error: "Download Fail: Sahara Fail:QSaharaServer Fail: Process Fail". How to fix this?
    A: You need to copy the ROM files into a short named folder and filename on the root of a harddrive.

Q: I still have issues with QFIL/QPST: "Download Fail: Sahara Fail:QSaharaServer Fail: Process Fail". Any solution?
    A: Try this short tutorial:http://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-pro-z2121-only.57/page-8#post-7282
    (Thanks syedtahir16)

hatanıza göre uygulayabilirsiniz saygılar iyi forumlar.

• BiIIyTheKiD B kullanıcısına yanıt
    siyang romu yine şarjı hızlı gidiyor fakat ekran kapalı iken sizin sorduğunuz menü tuşuna basınca ekran uyanıyor . farkettim mesajlar geç geliyor.. çok da değişen bir şey görmedim komple sistemi silip daelie rom a geçtim 6.7.7.7b tam bir harika şu an telde kullanıyorum .. fakat tek eksik sizin de daha önce dile getirdiğiniz ekran kapalı iken çift tıklama ile uyanmaması ve menü tuşu ile ekranın kilitli iken uyanmaması . yine ilk etapta şebeke gelmedi fakat mobil veri simgesinde öncelikle 4g dedikten sonra geldi ısınma yok denecek kadar az mesajlar hızlı geliyor kişi senkron u çok iyi tam türkçe olması da ayrı bir zevk ..

aex romu da bu arada önceden kurdum zuk fans da 4,4 08-07-2017 tarihli olarak yayınlandı daha açar açmaz ses çok kısık geldi bir iki kurcaladım da bildiğiniz aosp rom. eğer aosp kullanacaksam aicp kullanırım rr5.8.3 dede bir iki aksama var hala ses meizu rom kadar çıkmıyor ara ara proğram durduruldu diyor whatsapp da kamerayı yatırınca kamera hata veriyor vb. ufak detaylar ama benim işimde engel oluyor .

denemelerim bu saygılarımla iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ebagirtan

siyang romu yine şarjı hızlı gidiyor fakat ekran kapalı iken sizin sorduğunuz menü tuşuna basınca ekran uyanıyor . farkettim mesajlar geç geliyor.. çok da değişen bir şey görmedim komple sistemi silip daelie rom a geçtim 6.7.7.7b tam bir harika şu an telde kullanıyorum .. fakat tek eksik sizin de daha önce dile getirdiğiniz ekran kapalı iken çift tıklama ile uyanmaması ve menü tuşu ile ekranın kilitli iken uyanmaması . yine ilk etapta şebeke gelmedi fakat mobil veri simgesinde öncelikle 4g dedikten sonra geldi ısınma yok denecek kadar az mesajlar hızlı geliyor kişi senkron u çok iyi tam türkçe olması da ayrı bir zevk ..

aex romu da bu arada önceden kurdum zuk fans da 4,4 08-07-2017 tarihli olarak yayınlandı daha açar açmaz ses çok kısık geldi bir iki kurcaladım da bildiğiniz aosp rom. eğer aosp kullanacaksam aicp kullanırım rr5.8.3 dede bir iki aksama var hala ses meizu rom kadar çıkmıyor ara ara proğram durduruldu diyor whatsapp da kamerayı yatırınca kamera hata veriyor vb. ufak detaylar ama benim işimde engel oluyor .

denemelerim bu saygılarımla iyi forumlar.

tecrübelerini bizlere aktardığın için teşekkürler . şu anda RR 5.8.3 kullanıyorum . rom güzel ama keşke daha sık güncelleme alsa .
    Flyme siyang rom benim için en sorunsuz çalışan Flyme Rom . Deelie versiyonda bir türlü mobil veriyi getirtemedim çok uğraştım olmadı bende vazgeçtim . Aslında rom geliştirme işinden iyi anlayan bir arkadaş bu iki romun iyi yönlerini birleştirip tek bir rom elde edebilir ve çok güzel birşey ortaya çıkardı .

• BiIIyTheKiD B kullanıcısına yanıt
    Valla dostum ekran kapalı iken uyandırmama çok sorun olmuyor bende . Ama şöyle bir gerçek var ki. Sıyang orijinal romun üzerine rom yazıyor daelie de var olan flyme rom u uyarlıyor. İkisinde de çok güzel özellikler var ama daelie romu atar atmaz direkt ben bildirim ekranını açar hücresel verinin altındaki oka tıklar ve 4g 3g 2g seçeneklerine tıklayıp 2g secerim. Her seçtiğim şebeke kusursuz çalışıyor. Eski sürümde kişi listesini bile aktarma da sorun vardı sms geç geliyordu şarj kendi kendine azalıyordu . Bunda tamamen bu sorunlar gitmiş. Sıyang da telefonum çok ısınıyor batarya çabuk gidiyor belki ben kurarken hata yapıyor olabilirim.

Rr romda ise sıkıntı sanırım yazılımsal en düşük şebeke de çekmiyor. Bulunduğum iş yer kapalı bir kutu malum en düşük şebekeye ihtiyaç duyuyorum ama hep bağlantı 0 da . Sürekli bıldırımlerım geç geldi özellikle WhatsApp ı arka planda kilitleyemedim. Ya da vardı ben bilemedim. Arada foto çekip atmam gerekiyor ama bir türlü fotoğrafı yataya alamadım hep hata veriyor WhatsApp içinde. Rr romda kamera ise buğulu geliyor bana . Ama şu götürmez gerçek de en iyi aosp romdur . Bir de anlamadığım nokta bütün aosp romlarda ses berbat düşük kısık geliyor ahıze de dahil. Flyme ve stock romda bu yok .

Önceki daelie romda güncelleme ota üzerinden gelmişti. Bakalım şimdi de gelecek mi bunu cidden merak ediyorum adamlar bunu da yaparsa ellerini öperim işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• RR romda arama yaptığımda ekran kararmıyor, bu sorunu nasıl halledebilirim bilgisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.