Şimdi Ara

Lenovo Zuk Z2/Z2 Pro Ana Konu (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.418
Cevap
33
Favori
123.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dracofire

quote:

Orijinalden alıntı: antrepocu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: s_s64

bnde sin 10 yilda en azindam bintane telefon degistiren insanim bende oyle bos keseden konusmuyorum bu cihazin muzik kalitesi gayet iyi ha hoparlor okadar yuksek degil ki oda moni hoparlor hoparlor icin telefin alicaksan axon 7 suan esimdede k4 note var ondan daha iyi hoparloru olan telefonda tanimam. surekli kulaklikla muzik dinlerim ve hergun nerden baksan a isim geregi 30 tane fotograf cekiyorum kamera kalitesi gayet iyi s7 dahami iyidir evet kamera olarak biraz daha iyidir ama bu cihazdada eis faz algilama var piyasada cogu telefonda goruntu sabitleme yok. gayette basarili uzerindeki bulunan sensore gore. en iyi kamerada suanda sony x performance da zaten daha iyisini isteyenede siniri yok bunun her ay sinirlari zorluyor devam ettikce

Tu kaka dediğmiz yok. Kendim zuk z2 kullanıcısıyım, bazı arkadaşlar da öyle. Cihaz alınırken, ilk kontrol edilmesi gereken yazılım desteği ve bant aralığıdır. Daha önce lenovo telefonları kullandığım için, k3 note gibi kullandığım için hiç bir sıkıntısını görmedim. Bu yüzden hem fiyat olarak hem de donanım olarak fiyat performans ürünü olan lenovo zuk z2 telefonunu sipariş ettim. Tabi şaşırttı , çin romlarına aşina biri değildim. Standart android ile yıllarımız geçti. Bant aralığını sorun etmedim, çok mühim değil herhalde ya dedim.

Her neyse ki, baktık sonra bildirim sorunları baş göstermeye başladı. Bu telefonda rom değiştirmemin sebebi tek sadece bildirim sorunuydu. Daha sonra bu sorunu hallettik ama bu sefer çok sevdiğimiz u touch çalışmadı. Eski u touch dan eser yok. Bu yüzden yine farklı romlara yöneldim, lineage os yine bu romda u touch sorununu bir nevi düzeltmiş ama eskisi gibi değil, bataryası da çabuk bitmesi yine arayışa yöneltti, rootlanmış düzenlenmiş zui romlara baktım, özellikle @karadağlı123 arkadaşımız tavsiye etti, yükledim baktım ısınıyor, farklı bir zui hazırlayan adama yöneldim, franconun romundan çok memnunum şimdilik. Ama bant aralığı olayı canımı sıktı yazın, özellikle tatile gittiğinizde, bu sorunla çok karşılaşmanız muhtemel. Hat kesintileri, internete girememeniz gibi gibi bir sürü sorun var.

Bu kadar uğraşmak bana zaman kaybettirdi. Boş yere uğraştırdı, bu telefonun uğraştıracağını bilmiyordum, öğrenmiş oldum. Biz tecrübeli üyeler olarak, kararsız durumda kalmış arkadaşlara yardımcı oluyoruz. Samsung S7 varken Lenovo Zuk kim?

Global telefonlar bant aralığı ve yazılım konusunda çin odaklı telefonlardan bir adım da önde, bu böyledir, sizin zuk z2 telefonu çok beğenmeniz bir şeyi değiştirmez, istediğiniz kadar telefon elinize geçsin. Size göre çok iyidir ama bana göre çöptür. Kırsal kesimde zuk z2 çekmiyorsa o telefon benim için çöptür. Bildirim gelmiyorsa bırakın telefona telefon demem.Aynı sorun Xiaomi'de de oldu bildirim sorunları, isterseniz araştırabilirsiniz. Mi5 ile ilgili sıkıntılar internette dolaşıyor.

ingilizceyle alakalı sıkıntım yok. telefon haftaya elimde olacak. geldiği gibi kendi romuyla kullansam sıkıntı yaşar mıyım? bildirimmiş, çekmeymiş vs. rom root işlerine aşinayım ama uğraşmaya vaktim yok. değilse başımıza bela aldık gibi.

Telefonda hangi romun yüklü olduğuna bağlı sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınız, kendi romundan farklı romlar varsa, ya bataryası kötüdür ya da kamerası kötüdür, u touch özelliği çalışmıyordur. Kendi romu ise, bildirim sorunu yoksa şanslısınız, sıkıntı çıkmayacağına emin olabilirsiniz. Şuan kendi romunu kullanıyorum, ama gizchina editli franco zui rom kullanıyorum, sıkıntı yok şuan çok memnunum. Eğer sorunlar baş gösterirse, kullandığım romu yükleyebilirsiniz, paylaştım konuda yukarılarda kaldı. Unclock, recovery flaşlama işleri ile uğraş dur valla. Ben hard brick yaptım telefonu şans eseri düzeldi. nasıl yaptım bilmiyorum.

bu cihazda zaten ugrasirken buyuk ihtimalle hard brick oluyor cihazlar enteresan bisey ama bi yerde bi sorun var muhtemelen yada xiaomi cihazlar gibi deep flash kablosu gibi bi kabloda gerekebilir.

bu cihazla ugrasirken ya vaktin olucak rom denicen surekli yada orjinal kullanmaya devam.

ben bu cihazi oneriyorum ama ben yazilim.mazilim anlamam diyen almasin basina is alir bunuda hep diyorum cunku gerekli bilgiler yeterli seviyede anlatilmiyor.

ama yapilicak seyleri yaptikdan sonrada canavar.gibi cihaz kullaniyorsun buda goz ardi edilmicel bir avantaj.

yanliz bu cihaz malum.piyasada yeni bi cihaz sayilir toplasam.piyasaya cikma tarihi 7 ay oluyor biraz gelistiricilerin elindr dolasicak ki guzel romlar ciksin ortaya. ozellikle ben bu cihazi kullanmak icin aldim diyen bir gelistirici degilse rom yapan kisi o rom kullanilmaz.
    cok yaltik zamaninda bizde adamlar istiyordu istek uzerine rom yapiyorduk ama cihaz elimizde degildi surda su hata var burda bu hata var diye diye rom yapiyorduk oda kuruyordu cihazina bozuksa bida yap vs vs benim performans algimla karsimdaki adamin performans algisi bir olmaz yada benim gordugum gorrcegim hatalari o adam goremez bu yuzden bu tarz romlardan kesinlikle kacinin kullanici gelistirici olan kisilerin romlarini israrla diyorum kullanin baska rom kullanmayin yada orjinalden sasmayin.
    ben artik rom islerini birakali yillar oldu artik geride kaldik kendimizi gelistirmedik hel eksigiz bu konuda ins olursa o tarz bir gelistirici romu onu yuklerim.bende suan icin mokee ile devam. bu arada not duseyim u touch in butun fonksiyonlari calismiyor birde kendi muzik calari bozuk...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_s64 -- 14 Şubat 2017; 17:29:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

bnde sin 10 yilda en azindam bintane telefon degistiren insanim bende oyle bos keseden konusmuyorum bu cihazin muzik kalitesi gayet iyi ha hoparlor okadar yuksek degil ki oda moni hoparlor hoparlor icin telefin alicaksan axon 7 suan esimdede k4 note var ondan daha iyi hoparloru olan telefonda tanimam. surekli kulaklikla muzik dinlerim ve hergun nerden baksan a isim geregi 30 tane fotograf cekiyorum kamera kalitesi gayet iyi s7 dahami iyidir evet kamera olarak biraz daha iyidir ama bu cihazdada eis faz algilama var piyasada cogu telefonda goruntu sabitleme yok. gayette basarili uzerindeki bulunan sensore gore. en iyi kamerada suanda sony x performance da zaten daha iyisini isteyenede siniri yok bunun her ay sinirlari zorluyor devam ettikce

Tu kaka dediğmiz yok. Kendim zuk z2 kullanıcısıyım, bazı arkadaşlar da öyle. Cihaz alınırken, ilk kontrol edilmesi gereken yazılım desteği ve bant aralığıdır. Daha önce lenovo telefonları kullandığım için, k3 note gibi kullandığım için hiç bir sıkıntısını görmedim. Bu yüzden hem fiyat olarak hem de donanım olarak fiyat performans ürünü olan lenovo zuk z2 telefonunu sipariş ettim. Tabi şaşırttı , çin romlarına aşina biri değildim. Standart android ile yıllarımız geçti. Bant aralığını sorun etmedim, çok mühim değil herhalde ya dedim.

Her neyse ki, baktık sonra bildirim sorunları baş göstermeye başladı. Bu telefonda rom değiştirmemin sebebi tek sadece bildirim sorunuydu. Daha sonra bu sorunu hallettik ama bu sefer çok sevdiğimiz u touch çalışmadı. Eski u touch dan eser yok. Bu yüzden yine farklı romlara yöneldim, lineage os yine bu romda u touch sorununu bir nevi düzeltmiş ama eskisi gibi değil, bataryası da çabuk bitmesi yine arayışa yöneltti, rootlanmış düzenlenmiş zui romlara baktım, özellikle @karadağlı123 arkadaşımız tavsiye etti, yükledim baktım ısınıyor, farklı bir zui hazırlayan adama yöneldim, franconun romundan çok memnunum şimdilik. Ama bant aralığı olayı canımı sıktı yazın, özellikle tatile gittiğinizde, bu sorunla çok karşılaşmanız muhtemel. Hat kesintileri, internete girememeniz gibi gibi bir sürü sorun var.

Bu kadar uğraşmak bana zaman kaybettirdi. Boş yere uğraştırdı, bu telefonun uğraştıracağını bilmiyordum, öğrenmiş oldum. Biz tecrübeli üyeler olarak, kararsız durumda kalmış arkadaşlara yardımcı oluyoruz. Samsung S7 varken Lenovo Zuk kim?

Global telefonlar bant aralığı ve yazılım konusunda çin odaklı telefonlardan bir adım da önde, bu böyledir, sizin zuk z2 telefonu çok beğenmeniz bir şeyi değiştirmez, istediğiniz kadar telefon elinize geçsin. Size göre çok iyidir ama bana göre çöptür. Kırsal kesimde zuk z2 çekmiyorsa o telefon benim için çöptür. Bildirim gelmiyorsa bırakın telefona telefon demem.Aynı sorun Xiaomi'de de oldu bildirim sorunları, isterseniz araştırabilirsiniz. Mi5 ile ilgili sıkıntılar internette dolaşıyor.

ben sebeke sorunu olan cihaz cok kullandim senin bahsettigin sorun milyonda bir ihtimal. 4 g cekmicek 3 g cekmicek edgede cekmicek tlefon hic cekmemez duruma dusucek benim m9 da da band sorjnu vardi ve suan zuk z2 onun bile cekmedigi yerlerde 4 g full cekiyor.

internetimin hic koptugunu gormedim istanbulda yasiyorum ama 800 bandini desteklemedigi halde ve vodafone kullancisi oldugum halde ben band sorunu yasamadim yazin tatilede gittim kapadokyaya goremeye ve cekim sikintisi olan bir cok yere gittim 800 bamdi desteklemeyen one m9 modeliyle bile birkere bile cekim sikintisi yasamadim hiz sorunuda yasamadim 4g ile baglanmadimda orada 3g ile baglandim sizin bu baglanti sorunu derdinizi abarttiginizi dusunuyorum. ha bir sorunmu evet sorun alanda o sorunu bilerek alir aldikdan sonrada dert yanmaniz bu konuda gelip aa bunun busu eksik demeniz sacmalik ben bile bile aldim.pismanda degilim. ben mokee kullaniyorum suan buyuk bi sorunla karsilasmadim

arti olarak internetten kopma sorunlarina gelince bu tamamen kullaniciyla alakali benim cihazi aldigim kiside bu dertten yakiniyordu aldim elime sorun tamamen apn ayarlarindan kaynaklaniyordu ve apn ayarlarini manuel girerek sorunu cozdum...

androidde hu tarz cihaz aliyorsaniz yazilimla hasir nesir degilseniz fantezi olsun diye almicaksiniz olucak biticek yada orjinal romunu kullanip global romunun cikmasini bekliceksiniz yada ingilizce kullanicaksiniz 2 kere 2 dort eder bile bile lades diyip sonra sizlanmak anlamsiz...

2g aralığına düştüğü çok oldu zuk z2'nin, edge ile internete bağlanıyordum haliyle girmiyordu. İnternet kopma sorunu arada oluyor, hat düşüşlerinde oluyor, 4g den 3g ye o tüm telefonlarda var. Bu sorunu yaşamadığınız için sadece şans diyorum, çünkü bir sürü çin telefonu alıp da şebeke sorunu yaşayan çok insan var, ha tabi insan belki etkilemez diye düşünüyor, ama etkileyince de arayışı bant aralığı geniş olsun oluyor. Siz sıkıntı çekmediğiniz için, telefon size gayet iyi geliyor, ama ben mesela balıkesir, altınoluk yoluna gittiğimde internete giremedim bile. aynı şekilde bodrum yolları da öyle, didim o taraflar. Arkadaşımda lg g2 vardı, hiç bir sıkıntı yaşamadı. Benim sitemim bu yöndedir. Çok sorun olmayacağını düşündüğüm için sonradan gördüm ki sıkıntı yaratabilen bir sorun.

Telefonu kullanmasam sizin dediklerinize hemen inanacağım neredeyse o kadar bir savunmanızı anlayamadım, bir telefonda sorun varsa, ya da arkadaşlar soruyorsa, açıklamam isteniyorsa söylerim.

Kendinize göre bir her şey kullanıcı hatası diye benimsemişsiniz, zuk fanlığına soyunmanıza gerek yok, sakin olun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ingilizceyle alakalı sıkıntım yok. telefon haftaya elimde olacak. geldiği gibi kendi romuyla kullansam sıkıntı yaşar mıyım? bildirimmiş, çekmeymiş vs. rom root işlerine aşinayım ama uğraşmaya vaktim yok. değilse başımıza bela aldık gibi.

Telefonda hangi romun yüklü olduğuna bağlı sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınız, kendi romundan farklı romlar varsa, ya bataryası kötüdür ya da kamerası kötüdür, u touch özelliği çalışmıyordur. Kendi romu ise, bildirim sorunu yoksa şanslısınız, sıkıntı çıkmayacağına emin olabilirsiniz. Şuan kendi romunu kullanıyorum, ama gizchina editli franco zui rom kullanıyorum, sıkıntı yok şuan çok memnunum. Eğer sorunlar baş gösterirse, kullandığım romu yükleyebilirsiniz, paylaştım konuda yukarılarda kaldı. Unclock, recovery flaşlama işleri ile uğraş dur valla. Ben hard brick yaptım telefonu şans eseri düzeldi. nasıl yaptım bilmiyorum.

gelir gelmez burda paylaşırım rom detaylarını. 4 yıllık note 2'imde yapmadığım şey kalmamıştı. keyif aldık yalan yok ama belli bir zamandan sonra sıkıyordu. İnsan stabilite istiyor. umarım sıkıntı olmaz da tertemiz kullanırım. teşekkürler bilgiler için.

Duruma göre yazarsınız, eğer rom sorunu olursa, gizchina rom'u kullanın, muazzam stabilite gram kasma yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben sebeke sorunu olan cihaz cok kullandim senin bahsettigin sorun milyonda bir ihtimal. 4 g cekmicek 3 g cekmicek edgede cekmicek tlefon hic cekmemez duruma dusucek benim m9 da da band sorjnu vardi ve suan zuk z2 onun bile cekmedigi yerlerde 4 g full cekiyor.

internetimin hic koptugunu gormedim istanbulda yasiyorum ama 800 bandini desteklemedigi halde ve vodafone kullancisi oldugum halde ben band sorunu yasamadim yazin tatilede gittim kapadokyaya goremeye ve cekim sikintisi olan bir cok yere gittim 800 bamdi desteklemeyen one m9 modeliyle bile birkere bile cekim sikintisi yasamadim hiz sorunuda yasamadim 4g ile baglanmadimda orada 3g ile baglandim sizin bu baglanti sorunu derdinizi abarttiginizi dusunuyorum. ha bir sorunmu evet sorun alanda o sorunu bilerek alir aldikdan sonrada dert yanmaniz bu konuda gelip aa bunun busu eksik demeniz sacmalik ben bile bile aldim.pismanda degilim. ben mokee kullaniyorum suan buyuk bi sorunla karsilasmadim

arti olarak internetten kopma sorunlarina gelince bu tamamen kullaniciyla alakali benim cihazi aldigim kiside bu dertten yakiniyordu aldim elime sorun tamamen apn ayarlarindan kaynaklaniyordu ve apn ayarlarini manuel girerek sorunu cozdum...

androidde hu tarz cihaz aliyorsaniz yazilimla hasir nesir degilseniz fantezi olsun diye almicaksiniz olucak biticek yada orjinal romunu kullanip global romunun cikmasini bekliceksiniz yada ingilizce kullanicaksiniz 2 kere 2 dort eder bile bile lades diyip sonra sizlanmak anlamsiz...

2g aralığına düştüğü çok oldu zuk z2'nin, edge ile internete bağlanıyordum haliyle girmiyordu. İnternet kopma sorunu arada oluyor, hat düşüşlerinde oluyor, 4g den 3g ye o tüm telefonlarda var. Bu sorunu yaşamadığınız için sadece şans diyorum, çünkü bir sürü çin telefonu alıp da şebeke sorunu yaşayan çok insan var, ha tabi insan belki etkilemez diye düşünüyor, ama etkileyince de arayışı bant aralığı geniş olsun oluyor. Siz sıkıntı çekmediğiniz için, telefon size gayet iyi geliyor, ama ben mesela balıkesir, altınoluk yoluna gittiğimde internete giremedim bile. aynı şekilde bodrum yolları da öyle, didim o taraflar. Arkadaşımda lg g2 vardı, hiç bir sıkıntı yaşamadı. Benim sitemim bu yöndedir. Çok sorun olmayacağını düşündüğüm için sonradan gördüm ki sıkıntı yaratabilen bir sorun.

Telefonu kullanmasam sizin dediklerinize hemen inanacağım neredeyse o kadar bir savunmanızı anlayamadım, bir telefonda sorun varsa, ya da arkadaşlar soruyorsa, açıklamam isteniyorsa söylerim.

Kendinize göre bir her şey kullanıcı hatası diye benimsemişsiniz, zuk fanlığına soyunmanıza gerek yok, sakin olun.

ben zaten sizin gibilerin su lafini anlamiyorum.biseyi savununca hemen ne fani oluyorsunuz? yahu ben zukun ne fani olayim ben yillarin sony cisiyim hem zuk ne zukun fanligimi olur kaldi ki zuk diye marlami olur lenovo yaz arkasina sebekeyi global yap catir catir sat her yerde benim icin en mantikli secrnek o ben sana diyorum ki hu konu con telwfonu sorunu degil htc m9 dada yasadim diyorum ki bu cihaz m9 un cekmedigi yerlerde dahi cekti diyorum bunun fanlikla ne alakasi var ki suan ben bu mesaji sana basin expres yolunda yaziyorum.istanbulda ki burada en az 4 tane kor nokta var sadece vodafone 800 bandinin cektigi hic birisinde lte den dusmedim ve hiz kaybi sorunu yasamadim.diyorum bunun fanlikla bir alakasi yok . sehirler arasi yoldada ben sadece gps kullandigim icin dahili gps cipi sayesinde bununda sorununu yasamiyorum 4g banttan dusebilir evet ama ben sehirler arasi yolda 3 g den asagisini hic gormedim bu cihazla istanbuldan sivasa kadar cok yer gezdim ve hic bir sikinti yasamadim.

apn konusunda benim lafi kullaniciya atmisligim yok bizzat kullanicjnin kullanim hatasini belirtiyorum ben sifir kutunu actigim cihazda bile apn ayarlarini elle giriyorum ki bu cihaz icinde ayni sorunun yasandigini bizzat gordum apn ayarlarinda sorun var kendi uzerindeki apn ayarlariyla internete giremiyorsun girsen bile kopuyor yada ugvulamadan girip mail aldign halde tarayicidan giremiyorsun vs vs bu tarz baglanti sorunu aldigim gun gordum ve apn ayarlarini elle degistirdim duzeldi ki aldigm kiside bu sorunu dert etmisti forumdada baglabti sorunu diye veryansin eden bi kac kisiye bunu soyledigimde sorunlarinin cozuldugumu gordum yane burada kullaniciya attigim bi sey yok direk kullanici hatasi var.
    800mhz bandi bir turkiye gercegidi simdi sen tutup bu bandi desteklemedigini bildigin halde bu telefonu aliyorsan illaki bir yerde 800mhz 4g bandinin cekmefigi yere rastlarsin ha belki o bolgede hic 3 g ckmez edgeye dusersin ki bu cok cok nadir bir durum her yerde yasamazson yasiyorsan artik oda senin colde kutup ayisina demk gelme sansinla.esdeger bir sans onada bejim diyecegim.bir sey yok o bolgede interneti bir sure kullanma sansini yitiriceksin yada 3 kati fiyati verip samsung alicaksin. bu nahssettigin olay cok nadir bi ihtimal o nadir ihtimal icin ben kendi sahsim adina soyluyorum s7 ye 3 binlira vermem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_s64 -- 14 Şubat 2017; 18:21:14 >

• hatta ekleyeyim sunuda ben bu cihaz alicaktim ilk ciktiginda m9 da sebeke sorunu yasayip bu bahsettigin baglanti sorununu sirf 800 mhz bandi yuzunden bizzat yasadigim icin almadim sonra kafama gore telefon bulamayinca gitti. iadareten kullanmalik sifir k4 note aldim onuda rezalet kamerasi yuzunden degistirdim onun harici memnundum. ayni bolgede m9 la sorun yasarken zuk z2 de yasamadiysam buda zuku ovme sebebim en basidinden. 800 bandi desteklemedigi halde ben bunu bile bile tirsa tirsa aldim cunku ise gidip gelirken surekli kullaniyorum interneti bazen mail icin bazen haberler icin nazen sosyal medya icin. ama baglanti sorunum sifir bugune kadar seytan kulagina...
    baglanti sorunu yasasaydimda emin ol aldigim gun satardim. m9 u sattigim gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_s64 -- 14 Şubat 2017; 18:37:11 >
  • 2 Gündür Zuk Z2 yi Bootloader ve Rom atarken 2 kere Hard Brick yaptık ikisinde de kurtardık cihazı. Rom olarakta resurrection remix yükledik 2 cihaza da sorunsuz şuan akıyor cihaz.. Zuk Z2 Pro ya da yarın rom yüklemeyi deneyeceğiz. Bakalım onda nasıl sorunla karşılaşacağız. Bayaa yordu bizi Zuk Z2 ama sonunda hallettik.
  • Arkadaşlar tuğla oldu sadece şarjda sadece Led yanıyor başka hiç tepki vermiyor yardım edecek var mı pilmi bozuldu yoksa pil soketlerimi bilemedim
  • Hocam şuraya kadar mesajlarınızı okudum. Hala yersiz yere cihazı ovmenizi görebiliyorum. Bu bana göre fanliga giriyor. Size göre başka bişey isteyen istediğini söyleyebilir. Ben ahım şahım kamera olsun demedim ki? Siz kalkmış bana kamera çok iyi note 5 ı geçiyor vs. Diyorsunuz. Ben inanmadım valla. Ben kulvari dahil yani snapdragon 820 serisinde en kötü kameraya sahip telefon dedim. Hatta orta segment cihazlardan bile tokat yemisligi var. Ön kamera arkaya göre daha başarılı olmuş. 800 liraya güzel cihaz 800 liraya bundan iyisi var mı dersen tabiki de yok ama cihazı da yersiz yere övmeye gerek yok. Ziui yazılımı kurmadım ama miui yazılımına benzer olduğunu düşünüyorum. Birkaç yorum önce xiaomi miui de bildirim sorunu oluyor diye yazmışlar. Öncelikle öyle bişey yok. Miui normal arayüz den farklı olduğu için birkaç ayar yapmak lazım. Güvenlik uygulamasından bildirim li uygulamaları otomatik başlatmaya eklemek yetiyor. Ziui da böyle ayarlar olması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa gerçekten Ziui hiç işe yaramaz. Millet bilmediği için bu cihazda bildirim gelmiyor diye yakınıyor vs halbuki bilmiyor ki izinler kısmından uygulamayı otomatik başlatmaya alması gerek. Çin yazılımları pil yönünden tasarruf yapmak için bu tarz ek ayarlar mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkutamca

2 Gündür Zuk Z2 yi Bootloader ve Rom atarken 2 kere Hard Brick yaptık ikisinde de kurtardık cihazı. Rom olarakta resurrection remix yükledik 2 cihaza da sorunsuz şuan akıyor cihaz.. Zuk Z2 Pro ya da yarın rom yüklemeyi deneyeceğiz. Bakalım onda nasıl sorunla karşılaşacağız. Bayaa yordu bizi Zuk Z2 ama sonunda hallettik.

Hocam resurrection remix tam türkçe mi, içinde gömülü Çince program var mı? Play store var mı?

Evet se romun linkini verirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bigmagician

Hocam şuraya kadar mesajlarınızı okudum. Hala yersiz yere cihazı ovmenizi görebiliyorum. Bu bana göre fanliga giriyor. Size göre başka bişey isteyen istediğini söyleyebilir. Ben ahım şahım kamera olsun demedim ki? Siz kalkmış bana kamera çok iyi note 5 ı geçiyor vs. Diyorsunuz. Ben inanmadım valla. Ben kulvari dahil yani snapdragon 820 serisinde en kötü kameraya sahip telefon dedim. Hatta orta segment cihazlardan bile tokat yemisligi var. Ön kamera arkaya göre daha başarılı olmuş. 800 liraya güzel cihaz 800 liraya bundan iyisi var mı dersen tabiki de yok ama cihazı da yersiz yere övmeye gerek yok. Ziui yazılımı kurmadım ama miui yazılımına benzer olduğunu düşünüyorum. Birkaç yorum önce xiaomi miui de bildirim sorunu oluyor diye yazmışlar. Öncelikle öyle bişey yok. Miui normal arayüz den farklı olduğu için birkaç ayar yapmak lazım. Güvenlik uygulamasından bildirim li uygulamaları otomatik başlatmaya eklemek yetiyor. Ziui da böyle ayarlar olması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa gerçekten Ziui hiç işe yaramaz. Millet bilmediği için bu cihazda bildirim gelmiyor diye yakınıyor vs halbuki bilmiyor ki izinler kısmından uygulamayı otomatik başlatmaya alması gerek. Çin yazılımları pil yönünden tasarruf yapmak için bu tarz ek ayarlar mevcut.

ben note 5 i elime alıpda konusuyorum boş boş değil kardeşimde mevcut arkadaşlar samsung samsung dediği için onu dedim.

sd820 içinde en kötü kameraya sahipde degil ayrca bi sürü cihaz var kamea konusunda rezalet olan ki bu cihaz faz algılama sensörü barıdıran kaliteli makrolar çekebilen bir kameraya sahip kamera samsung yapımı mükemmel bir kamera oldugunu ben hiç iddia etmiyorum ancak gayet basarılı bir kamera hani sen kameradan ne bekliyorsun ? profesyonel dslr olmasını bekliyorsan bu aradıgın ciha degil o performans için dslr alabilirsin ancak ben diyorum ki her gün daha iyi sensörler çıkarken 2 sene öncesinin lg g4 ünün kamerası ne alemde oda her önüne gelenden tokat yiyor şimdi ben lg g4 e rezalet kamerası varmı demem gerekiyor izafi bakmayı bilmiyorsanız bunun adı fanlı degildir körü körüne bakmakdır. arkadas ben diyorum ki bu kamera yeterli lenovoda maliyetten kısmak için en iyi sensörü değilde orta seviye ancak düzgü renk dengesi olan bir sensör takmış 5 elementli lensde mevcut daha ne istiyorsunuz diyorum bunun adı fanlık degildir yukarıdada yazdım zu markasını neyinin fanlıgını yapayım?
    sony gibi bir walkman player ımı var sony gibi kendine özgü bir kamerasımı var sensörümü var lensimi var ? bravia gibi ir ekranımı var k4 note gibi 1.5 watt lık çift streo hoparlörümü var neyinin fanlıgını yapıyım ne sacmalıyorsunuz allah askına ben olanı söylüyorum siz olanı görmemekde direniyorsunuz olan bu... bu kamera yeter arkadas en iyisi olsa nolur olmasa olur ben cebimden çıkan parayla yeterli performansa bakarım makroda çekiyorum çatır çatır manzara çekiyorum yetiyor gayette güze diyorum kamerasına size yetmiyorsa siz kameradan daha ne bekliyorsunuz bende size onu soruyorum arkadas cep telefonu kamerasından beklentiniz nedir ? 2 sene önce olsa bu kamerayı öve öve bitiremezdiniz o kalitede bir kamera benim eski sony kameramdan daha kaliteli bir kamerası var yeter.

• Ne bir dslr lafı yaptım ne de başka bişey. Konuyu nerden nereye çekiyorsun?
    Kim demiş G4 ün kamerası kötü diye. Hala amirallerle yarışacak düzeyde, manual moduna deginmiyorum bile.

https://youtu.be/h5d_ZjIJz6M

Bu yeterli olur umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bigmagician -- 14 Şubat 2017; 22:37:6 >
  • Miui8 6.11.29 saçma Çin uygulamaları kaldırıyorum , Türkçe sorununu çözüyorum . Paylaşacağım tez zamanda (zukz2pro)

Boş muhabbeti konu dışında yapsaniz keşke üç beş bilgi var insanlar göremiyor onu da bazılarının sayesinde :)
    Zukz2 pro kamera karşılaştırması
    S7 edge den yeri geldiğinde daha iyi yeri geldiğinde bir tık alt. Ama genel.anlamda daha iyi
    https://www.igeekphone.com/oneplus-3-vs-oppo-r9-vs-zuk-z2-pro-vs-samsung-galaxy-s7-edge-camera-review/

*****edit
    Unlock vs için basit şeyler buldum tek tıkla tarzında. Hepsini toparlayip tamamen anlatım olarak yapacağım ama kısmet olmadı bu gunler. Ama hızlandırıp düzgün hale getireceğim anlatımları yakın zamanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byturkuaz -- 15 Şubat 2017; 2:22:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: byturkuaz

Miui8 6.11.29 saçma Çin uygulamaları kaldırıyorum , Türkçe sorununu çözüyorum . Paylaşacağım tez zamanda (zukz2pro)

Boş muhabbeti konu dışında yapsaniz keşke üç beş bilgi var insanlar göremiyor onu da bazılarının sayesinde :)
    S7 edge den yeri geldiğinde daha iyi yeri geldiğinde bir tık alt. Ama genel.anlamda daha iyi
    https://www.igeekphone.com/oneplus-3-vs-oppo-r9-vs-zuk-z2-pro-vs-samsung-galaxy-s7-edge-camera-review/

*****edit
    Unlock vs için basit şeyler buldum tek tıkla tarzında. Hepsini toparlayip tamamen anlatım olarak yapacağım ama kısmet olmadı bu gunler. Ama hızlandırıp düzgün hale getireceğim anlatımları yakın zamanda

hocam sen yetkili bir abiye benziyosun, şu an çok güven verdin. heyecanla bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bigmagician

Ne bir dslr lafı yaptım ne de başka bişey. Konuyu nerden nereye çekiyorsun?
    Kim demiş G4 ün kamerası kötü diye. Hala amirallerle yarışacak düzeyde, manual moduna deginmiyorum bile.

https://youtu.be/h5d_ZjIJz6M

Bu yeterli olur umarım.

birader sen once bir algi sorunlarini duzelt gel konusuruz sonra...

lafi sen fan boyluga cekerken iyi guzelde ben kamera konusunda dslr kalitesi bekliyorsun derkenmi kotu ?

arkadas yetr kaliteye ulasabiliyorsan yeterlidir sen kotu kamera gormemissin heralde. bende yillarca fotografcilik dersi aldim amator olarak bir cok fotograf gruplarinda yer aldim neyin ne oldugunu gayet iyi biliyorum sen merak etme begenmiyorsan alma zuk z2 alicak adamda cikip ortalikda ben dunyanin en iyi kamerasina sahibim diye dolasmaz zaten heralde bir istisna sen varsin... 800 liraya ben bu cihazdan bu performansi aliyorum ve kamerasida tatminkar anladinmi tatminkar kelimesinin bir karsiligini ogren.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_s64 -- 15 Şubat 2017; 9:23:34 >

• Sakin olun millet ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byturkuaz

Miui8 6.11.29 saçma Çin uygulamaları kaldırıyorum , Türkçe sorununu çözüyorum . Paylaşacağım tez zamanda (zukz2pro)

*****edit

adamlar ellerindekinin degerini bilmeyince bos muhabbete donuyor tabiki her gorduklerini bos bos elestirmeyi marifet saniyorlar begenmiyorsan alma kullanma bukadar basit :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Küre-i Arz

quote:

Orijinalden alıntı: erkutamca

2 Gündür Zuk Z2 yi Bootloader ve Rom atarken 2 kere Hard Brick yaptık ikisinde de kurtardık cihazı. Rom olarakta resurrection remix yükledik 2 cihaza da sorunsuz şuan akıyor cihaz.. Zuk Z2 Pro ya da yarın rom yüklemeyi deneyeceğiz. Bakalım onda nasıl sorunla karşılaşacağız. Bayaa yordu bizi Zuk Z2 ama sonunda hallettik.

Hocam resurrection remix tam türkçe mi, içinde gömülü Çince program var mı? Play store var mı?

Evet se romun linkini verirmisiniz?

Tam Türkçe Değil. Ama %90 civarı türkçe..En Önemli yerler türkçe. ,İçinde çince proğram yok. Google uygulamaları sonradan Flashladık. Linkini bulursam atayım.

• Sanki kurdan 800 liraya alınabiliyor z2 modeli arkadaşlar alınır mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: losttime35

Sanki kurdan 800 liraya alınabiliyor z2 modeli arkadaşlar alınır mı?

800e iyi ama mi5 de degerlendirebilirsin mi5 cok karizma duruyor

bende sirf denemek icin mi5 le takas yapmayi dusunuyorum

• Zuk2 pro modelini root lamaya gerek yok sanki.

Zui sürüm yüklü ve gayet stabil çalışıyor.

Bendeki sürüm 1.9.104 ST

Son sürümü 2.3.44 St mi?

Daha yenisi var mı?

Root lamadan sürüm yükselebilir miyiz?

Ustalarının artık, paylaşımlarını bu yönde paylaşırsanız seviniriz.

*Söz veren arkadaşlar artık, bir çalışma bekliyoruz.

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.